Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

8/6 osztályos gimnázium

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Hát ez összességében nagyon jó, simán kieshetnek előttetek hatan! Nálunk is sok gyereknek volt azonos pontja, pedig 180 volt a max, tehát volt esély a szórásra. Akkor továbbra is erős drukkjaim mennek, idegőrlő ez a várakozás.
    momi74
    Három kisfiam van
    TSMT-terapeuta vagyok

    Comment


      #47
      Negyela,
      mi lett végül?
      momi74
      Három kisfiam van
      TSMT-terapeuta vagyok

      Comment


        #48
        Köszi az érdeklődést, a fiam nem került be, az előtte lévő 5 igen, az Igazgatónő azt mondta, ha valaki visszamondja, vagy elköltözik, vagy stb... akkor a fiamat felveszik.. hát most még várhatok júniusig, de már nem izgulok....
        Rita az anyatigris
        Bernadett1996, Atesz1999,Zsolti2007,András2010,

        Comment


          #49
          Hát akkor továbbra is gondolok rátok, hogy beférjen .
          momi74
          Három kisfiam van
          TSMT-terapeuta vagyok

          Comment


            #50
            Jobb híján ide, és nem is igazán tudom, mit kérdezzek. Inkább csak leírom, mi a helyzet.
            Zali 3. osztályos, kezdettől fogva úgy terveztük, hogy 8 osztályos gimibe visszük. (az általános iskolai tanulmányait igen kalandos körülmények között kezdte meg, de úgy gondoltuk az idő szorítása miatt, hogy az alsó tagozatot járhatja itt a helyi iskolában).
            Azóta sajnos megerősödött bennünk az elhatározás, hogy 4. után semmi esetre sem maradhat itt.
            Egy ideje a gödöllői Premontrein gondolkodunk, de katolikus iskoláról lévén szó, finoman fogalmazva erősebb hitéletre lenne szükség a bejutáshoz..
            Mivel én katolikus vagyok, a férjem pedig református, meg sem kereszteltük a gyerekeket, úgy gondoltuk, ezt a döntést rájuk bízzuk. Így persze szó sem nagyon lehetett arról, hogy vallásos nevelésben részesítsük, ez az igény őszintén egyikünkben sem merült föl..
            Nem tudom, mit tegyünk, a közelben nincs több nyolcosztályos, a legközelebbi ilyen suli a zuglói Radnóti, aminek irtó jó rangsora van, de nem merjük elengedni Pestre.
            Hm, kérdés nincs, csak bizonytalanság...
            Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

            Comment


              #51
              Szia Eri! Épp a hétvégén mesélte a sógornőm, hogy milyen az iskola-helyzet Gödöllőn. Neki a két nagyobbik fia már a premontreibe jár, most gondolkodnak a 3. fiút illetően. Ennek kapcsán mondta, hogy van még két középiskola Gödöllőn, a református, ahol csak 6 osztályos (meg 4) indul, de van egy állami - a Török Ignác is (azt hiszem ez a neve) és annak is van 8 osztályos gimije és elég jónak tartják! Azt hiszem azt is mondta, hogy többféle tagozat is indul (de ezt már lehet, hogy keverem...) Esetleg kérdezzetek annak is utána - hátha :-) remélem segítettem :-)
              B. két kismókussal

              Comment


                #52
                De örülök, hogy írtál!
                A refiről tudok én is, nekünk már az a plusz két év sem jöhet szóba, pedig nem lenne rossz egy 6 osztályos gimi sem, sőt. Igazából jobb is lenne, mint ilyen kicsi korban váltani, de semmiképp sem akarjuk itt elkezdeni a felső tagozatot.
                Jól tudod, Török Ignác gimi is van, de azt nem tudtam, hogy van 8 osztályosa, utáénanézek, köszi!

                A barátnőd fiai 8 osztályosba járnak a premiben? Szeretik?
                Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                Comment


                  #53
                  A sógornőmék is meg a két unokaöcsi is nagyon szereti a Premit - mindkettő okos fiú,készültek is a felvételire (írásbeli szóbeli) s templomba és katolikus àlt.iskolaba jártak - így a hittannal sem volt gondjuk :-) de tenyleg csupa jókat hallott s mondott a Török Ignácról is csak náluk a vallásos iskola előnyt élvez :-)de jó,h felcsillantottam vmi reményt :-):-):-)
                  Utoljára szerkesztette boglya; 2015.02.02., 19:55.
                  B. két kismókussal

                  Comment


                    #54
                    Ja, bocs, sógornő, nem barátnő. Vagy lehet, hogy az is.

                    Igen, mindenképpen utánanézünk a Töröknek. Bár az biztos, hogy a Premi a legerősebb suli errefelé.
                    Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                    Comment


                      #55
                      ja semmi gond ;-)
                      örülök, hogy vmi kis infót csepegtethettem - remélem bejön :-) A Premiben is az írásbeli mindenkinek ugyanaz - abban lehet nagyon jót írni, a szóbelin van azt hiszem hittan és gondolom ott nézik picit a vallásosságot. Szóval akkor hajrá :-)
                      B. két kismókussal

                      Comment


                        #56
                        Sziasztok, van valakinek tapasztalata szegedi hatosztályos gimikkel kapcsolatban?

                        Comment


                          #57
                          megpróbálom feléleszteni

                          akik annó írtak, azokkal mi a helyzet, milyenek a sulik?

                          És akinek azóta 8/6 osztályosba ment a gyereke az hova és milyen? Ki tervezi még?

                          elsősorban pestiek érdekelnének...

                          de jó lenne ha jönnétek
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            #58
                            Nálunk benne van a pakliban, de nem a szívem vágya. A gyerekem osztálya zűrös (nemrégiben kellett bemennem a beszélni a tanítókkal, mert mindennap érte valami sérelem: -éles papírral direkt szembesértették, - száraz pogácsával orrba dobták, mert azt hitték az vicces - hordófejűnek nevezték - és számos kisebb sérelem), , a tanítók jók. És ha jobban belegondolok később sem lesznek kevésbé zűrösek, kiskamaszok lesznek, és előbb utóbb nem mi leszünk a fő hatás.... A gyerek ragaszkodik a tanítókhoz, és ők negyedikig viszik. Mindenesetre, ha újra föllángolnak ilyen jelenségek(nem az első iskolába menetelem) lehet még előbb átteszem valahova.
                            Nem tudom ,lehet csöbörből vödörbe sikerül esni. Félek, hogy egy nagyon teljesítmény-központú izébe sikerülne juttatnom, már eleve a felvételizés gáz nekem. Ha az érem másik oldalát nézem, akkor egy új közösségbe kerül, és valószínű ott is jól teljesítene, ahogy addig.
                            Igazából a vágyálmom az, hogy itt végignyomja a nyolcat jól, és,ha van valami lövése a továbbiakról, akkor szki, ha lövése sincs, akkor gimi.
                            Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                            Comment


                              #59
                              nehéz kérdés...
                              igen, meg hogy az új helyen milyen lenne a közösség.

                              én azért is cidrizek, mert már egyszer váltottunk sulit és hiába érzem most is úgy hogy kellett, azért nehéz volt és még most is látom, hogy hiányoznak a régi barátai. már az új helyen is van pár, ezért érzem rizikósnak ilyen szempontból, hogy megint kiszakítani...
                              más szempontból meg valószínűleg jobb lenne egy gimi...
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                #60
                                Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nehéz kérdés...
                                igen, meg hogy az új helyen milyen lenne a közösség.

                                én azért is cidrizek, mert már egyszer váltottunk sulit és hiába érzem most is úgy hogy kellett, azért nehéz volt és még most is látom, hogy hiányoznak a régi barátai. már az új helyen is van pár, ezért érzem rizikósnak ilyen szempontból, hogy megint kiszakítani...
                                más szempontból meg valószínűleg jobb lenne egy gimi...
                                Mondjuk ilyen szempontból viszont egy új közösség, nincs előéletük, nem bekapcsolódsz, hanem mindenki ismerkedik. Miért gondolod, hogy jobb lenne egy gimi? Én szívem szerint ugye várnék nyolcadik végéig, de vannak kényszerpályák...
                                Utoljára szerkesztette Madamrekamé; 2016.12.19., 13:08.
                                Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X