Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bébikomp. Igen vagy nem? Miért?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    rékus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Több helyen is írtátok, hogy rövid időre nem árthat, és én ezzel értek egyet.
    Én ezekkel nagyon nem szoktam egyet érteni. Ha valami árthat, az árthat időkorláttól függetlenül. Ha tudom, hogy valami sz*r, 5 percre sem használom. (A legtöbb ártalmas dologról nincsen olyan adat, hogy mi az az alsó határ, ami alatt még tuti nem lesz negatív következménye. Ahogy nem tudjuk, mennyi az az alkoholmennyiség, amivel még biztosan nem ártunk a magzatnak. Ha utólag, hosszú évek elteltével(!) azt tudjuk mondani, hogy á, nem lett tőle semmi baja, akkor töröljük le a homlokunkat, hogy hurrá, de én a magam részéről nem merném vállalni a felelősséget, hogy átcsúszunk a hibahatáron. Persze az is kérdés, hogy mi az a "semmi baj". Az alkoholos példára visszatérve: van, akinek az tartozik a baj kategóriába, ha egy baba magzati alkohol szindrómával születik. Ez is egy megközelítés. Én a magam részéről attól is rosszul érezném magam, ha kiderülne, hogy az én fél pohár söröm az oka annak, hogy ha bármilyen észrevétlenül is, de akár egy agysejtje is elpusztult a babámnak.)

    Bocsánat, ha sarkosan fogalmazok, és tudom, hogy elég szigorúan veszem ezeket a dolgokat, de evvan, szakmai ártalom. Mindenesetre nem akarok vele senkit megbántani, remélem, senki nem érzi így...
    Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
    Zita mama oldala
    Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
    Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
    Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
    Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

    Comment


      Szerintem igazad van és komp ügyben amúgy is sarkosan kell szerintem fogalmazni.
      Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

      Comment


        Zituci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Dehogy nem akarja, azért kéri! Minden mozgásfejlődési fázis azért történik meg, mert nagyon akarják. Amúgy ki vesződne ennyit valamivel, amit még csak nem is szeretne... Ez a motiváció viszi őket arra, hogy megdolgozzanak egy-egy mozdulatért. De ők dolgozzanak meg érte, különben nem lesz ővék, vagy nem úgy lesz az ővék, ahogy kéne.


        Kúszni miért kellett tanítanod? Volt valami probléma? (Bocs, nem követtem az eseményeket, nem vagyok képben.)
        Köszönöm a válaszod!! Dévény torna jó vagy az csak rendellenesség esetén kell?

        Kúszni azért tanitottam, mert hiába tettem hasra, csak nézett és nem mozdult, nyujtogatta a kis kezét felém. Ekkor én (most már tudom hibásan), magamhoz vettem, és szerintem ebből lett az állás
        Verocs, boldog anyukája Aidának (2009.juni) és Alíznak (2012.febr)
        Eladó pelusok!!! Eladó fotonyomtato Retro cuccok
        ELADÓ FÛSZERPAPRIKA

        Comment


          Na akkor én is kérdezek.
          Ijesztgetett egy pszichológus ismerős, hogy van esélye a lányomnak tanulási zavar kialakulására, mert nagyon korán csinált mindent. 3 hósan átfordult, kezdettől tartotta a fejét, 6 hósan már ült, állt, mászott. (5-6 hós kora között jött rá ezekre). Magától járni ehhez képest "viszonylag" (úgy értem a többi nagyon korai dologhoz képest) későn, 11 hósan kezdett el. Azt hiszem a mozgásformák körül a kúszás maradt csak ki, de ezt már többeknél hallottam, hogy az nem volt. Sose siettünk semmit. Van ilyen összefüggés, hogy ha valaki korán kezd el valamit, akkor lehetnek tanulási zavarok? Arról hallottam, hogy az gond, ha valami kimarad, de ha korán van az is? Amúgy kicsit o lába van, gondolom a nagy siettségben a kis lábai, csontjai nem bírták az iramot, de az ortopédus csak több D vitamint rendelt el, és szerinte kinövi.
          Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
          Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

          Comment


            mintha Annámról írtad volna! ugyanígy hathósan mászott, állt, végül viszot csak egyévesen indult el. neki is o lába van cseppet.

            Misim kilenc hónapos koráig meg se mozdult (szinte), akkor 1 hétig kúszott majd mászott végül ő is egyévesen indult el.
            ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

            Comment


              Azt olvastam,hogy a hordozás is segíti a gyorsabb mozgás fejlődést,mert jótékonyan hat az idegrendszerre.
              Nekem a hordozott babám mindent hónapokkal hamarabb csinált,mint a néha 5-10 percig járókába is tett elsőszülöttem.
              A védőnőnk azt mondta,hogy semmi sincs túl korán, ha magától csinálja,mert érzi a baba,hogy mire képes, mikor fárad el.
              A tanulási zavarokról mg csak annyit hallottam, hogy azok a mozgásformák lényegesek, ahol a 4 végtag mozgását össze kell hangolni(kúszás, mászás). Akiknél ez kimarad, vagy nagyon rövid ideig tart, azoknál ovis korban kell gyakoroltatni.
              (Nem vagyok gyógypedagógus, csak már lassan 4 éve olvasom a "szülői szakirodalmat")
              N.,
              két fiam van, és várom a titokzatos harmadik gyerekemet

              Comment


                Az én lányom volt járókában. A kutya veszélyt így kerültük el, amikor pici volt. És kb 10 hós volt amikor végleg leszereltük. Nem hiszem amúgy, hogy ez lassított volna rajta, sőt. Ebben könnyebb volt felállni. Jó sose volt benne sokat, miután elkezdett mászni már csak napi 10 percet reggel, amíg fürödtem.
                Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                Comment


                  Elsö fiam ritkán volt hordozva. / hósan tette elsö fordulását (elötte gyógytornászhoz jártunk 3 hónapig), amjd havonta produkált egy új formát, majd 13 hósan elindult. Második gyerekem sokat volt hordozva (babakocsit 10 hósan látott elöször). Elsö fordulás 7 hosan, majd nagyon sokáig semmi és 17 hósan indult csak el........ tehát ez sem általános.
                  Hena
                  Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                  ClauWi hordozási tanácsadó

                  Comment


                    Verocs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Köszönöm a válaszod!! Dévény torna jó vagy az csak rendellenesség esetén kell?
                    A Dévény-módszer kifejezetten fejlesztő módszer annak, akinek fejlesztésre (és kifejezetten ilyen fejlesztésre) van szüksége. Mivel egy része a letapadt izmok fellazításából tevődik össze, ezért időnként kifejezetten fájdalmas. Egyébként nem javaslom, hogy bárki elmenjen bármilyen fejlesztésre, ha nincsen rá szüksége, mert teljesen felesleges, sőt akár megterhelő is lehet.

                    Verocs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kúszni azért tanitottam, mert hiába tettem hasra, csak nézett és nem mozdult, nyujtogatta a kis kezét felém. Ekkor én (most már tudom hibásan), magamhoz vettem, és szerintem ebből lett az állás
                    Hát igen, ez az a pont, amikor várni kell. Nehéz megállni, de pont az a lényeg, hogy minél erősebb a motiváció, annál nagyobb a késztetés a nekiindulásra.
                    Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                    Zita mama oldala
                    Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                    Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                    Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                    Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                    Comment


                      KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Na akkor én is kérdezek.
                      Ijesztgetett egy pszichológus ismerős, hogy van esélye a lányomnak tanulási zavar kialakulására, mert nagyon korán csinált mindent. 3 hósan átfordult, kezdettől tartotta a fejét, 6 hósan már ült, állt, mászott. (5-6 hós kora között jött rá ezekre). Magától járni ehhez képest "viszonylag" (úgy értem a többi nagyon korai dologhoz képest) későn, 11 hósan kezdett el. Azt hiszem a mozgásformák körül a kúszás maradt csak ki, de ezt már többeknél hallottam, hogy az nem volt. Sose siettünk semmit. Van ilyen összefüggés, hogy ha valaki korán kezd el valamit, akkor lehetnek tanulási zavarok? Arról hallottam, hogy az gond, ha valami kimarad, de ha korán van az is? Amúgy kicsit o lába van, gondolom a nagy siettségben a kis lábai, csontjai nem bírták az iramot, de az ortopédus csak több D vitamint rendelt el, és szerinte kinövi.
                      Jáááj, nem szeretem az ilyen ijesztgetéseket... (Ha egy szakembernek valami gyanúja van, akkor járjon utána, de ijesztgessen a levegőbe. Szerintem.) Egyébként a hosszú monológomhoz hozzá kell tennem, hogy ezek az összefüggések nem ilyen egyértelműek. Ha késés van, vagy kimaradás, az jelzés lehet, de nem lehet belőlük diagnosztizálni. Legtöbbször fordítva szoktunk összefüggéseket megállapítani: azoknál a gyerkőcöknél, akiket elhoznak felmérésre, és tényleg gond van náluk, azoknál rendszerint ki szokott derülni, hogy kisbabaként valami kimaradt, vagy nem úgy fejlődött, ahogy kellett volna.

                      A túl gyors fejlődéssel leginkább az a gond, hogy nem tölt el elég időt egy-egy mozgásforma, különösen a kúszás és/vagy mászás gyakorlásával a baba. Viszont, ha jól értem, akkor nálatok a viszonylag korai fázisokat teljesen normális időben bekövetkező járás követte, így biztos volt elég ideje "kimászni magát".

                      O LÁB: Ez egy érdekes dolog. Sokáig én is azt hittem, hogy Csenge O lábú lesz, de ő is kinőtte. Nagyrészt mind kinövik. És ami miatt azt írtam, hogy érdekes: én is csak most tanultam a tanfolyamveztői képzésen, hogy a babáknak alapjáraton görbe a lába, és csak a járással egyenesedik ki. Még a lábukon is az látszik, hogy hordozásra születtek.
                      Utoljára szerkesztette Zituci; 2010.04.19., 21:24.
                      Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                      Zita mama oldala
                      Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                      Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                      Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                      Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                      Comment


                        k.n. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azt olvastam,hogy a hordozás is segíti a gyorsabb mozgás fejlődést,mert jótékonyan hat az idegrendszerre.
                        Nekem a hordozott babám mindent hónapokkal hamarabb csinált,mint a néha 5-10 percig járókába is tett elsőszülöttem.
                        A védőnőnk azt mondta,hogy semmi sincs túl korán, ha magától csinálja,mert érzi a baba,hogy mire képes, mikor fárad el.
                        A tanulási zavarokról mg csak annyit hallottam, hogy azok a mozgásformák lényegesek, ahol a 4 végtag mozgását össze kell hangolni(kúszás, mászás). Akiknél ez kimarad, vagy nagyon rövid ideig tart, azoknál ovis korban kell gyakoroltatni.
                        (Nem vagyok gyógypedagógus, csak már lassan 4 éve olvasom a "szülői szakirodalmat")
                        Minden mondatoddal egyet értek! (Egyedül annyit tennék hozzá a védőnőhöz, hogy tényleg semmi sincs túl korán, ha a korai időpont ellenére kellő időt tölt el vele a baba.)

                        És igen, ez a hordozás hihetetlen paradoxona! Biztos ti is megkaptátok, hogy hogyan fog rendesen fejlődni ez a gyerek, ha folyton cipelitek... De pont az a fantasztikus benne, hogy olyan optimális ingerkörnyezetet biztosít a fejlődő agy számára, amiben éppen a mozgásfejlődést megalapozó és előrevivő területeket és idegkapcsolatokat támogatja.
                        Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                        Zita mama oldala
                        Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                        Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                        Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                        Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                        Comment


                          Köszi Zita! Jó volt olvasni, hogy azért nem ilyen egyértelmű a dolog. Nagyon nem aggódtam, de ráadásul az említett ismerős pszichológus (sőt gyerek pszichológus) és azt gondoltam biztos veszi valahonnan ezt a következtetést. A családban amúgy van sok részképesség zavaros, úgyhogy már csak emiatt is jobban fogok rá figyelni, de nem fogom belebeszélni a deszlexiát, csak mert olyan hamar mozgolódott.
                          Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
                          Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

                          Comment


                            Nem is tudom, hogy hova írjam... Nagynéném mesélte, hogy a nagyobbik unokája is így közlekedett sokáig négykézláb, mint Lóci és az anyja már törölközőt kötött a hasa köré és annál fogva húzta fel, hogy járjon! Eddig is tudtam, hogy nem normális az a nő, de hogy ennyire
                            Piros és a fiúk: Lőrinc (2009.05.27.) a telepi morc és Vilmos (2011.12.02.) a morc-tanonc

                            Comment


                              Piros,biztos nem fogja elhinni neked ez a csaj,de nem sokkal ezelőtt írta valaki,hogy ismeretségi körben eltört a vezetgetett gyerek lába,Zituci meg bővebben ki is fejtette,hogy lehetséges ez.

                              Ja,volt már itt?Olyan,mint a bébikomp,csak nem mozog:régen ugye felfordított hokedlibe is tették a gyerekeket...
                              Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                              Comment


                                Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ó jaj, ez nagyon gáz.
                                Nekemi s vannak vezetgetős ismerőseim. És szerintem, tényleg a büszkeség viszi. Mármint, hogy a gyerek még csak 10 hós és jááááááááár.
                                Engem meg mit izélgettek anyósék, mert Cseni 15 hósan indult el és nem voltam hajlandó járni tanítani
                                Sógornőmék is vezetgették a gyereket,közben meg panaszkodott h örökké azt akarja a gyerek egész nap,és leszakad a dereka...

                                Én nem vezetgettem,ráért elindulni amikor jónak látta Áki.Nem maradtunk le semmiről.



                                (a topikcímhez hozzászólva,volt bébikompunk,de a járástanulásba smmit nem segitett,inkább "etetőszék" funkciot töltött be nálunk)
                                Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X