Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bébikomp. Igen vagy nem? Miért?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #76
    neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Végre valami, bár szerintem simán meg kéne szüntetni, nem szabványok közé szorítani. Teljesen feleslegesnek tartom, és azon kívül, hogy bele lehet paterolni a gyereket, hogy "nyugiban ellegyen" benne, semmi értelmét nem látom. Sőőőt, ha nagyon radikálisan akarok fogalmazni, vajon milyen szülő az, aki képes mérlegre tenni a gyereke testi épségét (mert ugye balesetveszélyes) és egészséges fejlődését (mert megzavarja a mozgásfejlődést) úgy, hogy a másik serpenyőben nincs más, csak a saját - mondjuk ki - kényelme?! Jó, tudom, hogy nincs minden szülő tisztában a bébikomp negatívumaival, de pont ezért kéne beszüntetni úgy, ahogy van, és akkor nem kéne azon agyalni, hogy hogyan értessék meg a felhasználókkal, hogy milyet, hogyan, mennyit, stb.
    Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
    Zita mama oldala
    Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
    Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
    Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
    Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

    Comment


      #77
      Még egy hihetetlen baromság-Amerikából...

      EZ az...
      Itt a kép külön,mert 2 hónap múlva érvénytelen lesz a link...
      Járástanító,sétáltató tipegőknek...

      Köbö a rugós hintát keresztezték a kenguruval meg a füles szatyorral,de végül kivették a rugót...?
      Na de ki használ ilyet vajon???
      Utoljára szerkesztette illaberek; 2009.01.23., 12:20. Oka: Kb...
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        #78
        úristen...

        (ez a leírás a füles szatyorról állat jó volt)
        ...

        Comment


          #79
          ...igyekszik az ember...
          Na most el lehet képzelni,hogy valaki még direkt billegteti is benne a gyereket,mert de jóóó,az meg rögzíti agyban,hogy úgy kell...
          Télleg:nyeles kengru?
          Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

          Comment


            #80
            marionett-szatyor? )))

            A nyeles kenguru is bejön ))
            ...

            Comment


              #81
              Illa, ez nagggggyon durva!!!
              Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
              Zita mama oldala
              Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
              Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
              Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
              Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

              Comment


                #82
                ez ugyan nem bébikomp, hanem egy poliuretán hab (tehát puha, és nem kemény, mint ahogy a képekről elsőre látszik) ülőke, mégis kétségeim vannak hogy ez nem vágja-e haza a gyerekek hátát. a használati útmutató szerint amint tartja a fejét, mehet bele a csemete. (sőőt, most olvasom hogy már hat hetesen is belepakolják: "Bumbo Baby Seats are suitable for babies from as young as six weeks (or as soon as they can support their own heads unaided) to an age of approximately 12 to 14 months or about 22 pounds. " )
                Bumbo
                nem mintha venni készülnék, de nagyon tetszik hogy van hozzá kis tálca is (http://www.bumboseat.com/product-catalog.html) és mivel nincs étkező asztalunk, valószínű valahogy a földön kéne megoldanom a kajálást, és hozzátápláláskor BLW-zni szeretnék, azaz a magasított etetőszékek nem túl jók.
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  #83
                  neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ez ugyan nem bébikomp, hanem egy poliuretán hab (tehát puha, és nem kemény, mint ahogy a képekről elsőre látszik) ülőke, mégis kétségeim vannak hogy ez nem vágja-e haza a gyerekek hátát. a használati útmutató szerint amint tartja a fejét, mehet bele a csemete. (sőőt, most olvasom hogy már hat hetesen is belepakolják: "Bumbo Baby Seats are suitable for babies from as young as six weeks (or as soon as they can support their own heads unaided) to an age of approximately 12 to 14 months or about 22 pounds. " )
                  Bumbo
                  nem mintha venni készülnék, de nagyon tetszik hogy van hozzá kis tálca is (http://www.bumboseat.com/product-catalog.html) és mivel nincs étkező asztalunk, valószínű valahogy a földön kéne megoldanom a kajálást, és hozzátápláláskor BLW-zni szeretnék, azaz a magasított etetőszékek nem túl jók.
                  Hű ez elég furán néz ki...én hathetest tuti nem ültetnék még bele
                  Magasított etetőszék tényleg nem kell, ha nincs asztalotok, nekünk sincs, mi sima fa asztallá és kisszékké szétszedhető etetőszéket használunk...asszem bocs a neve

                  De ez itt off, bocsi
                  Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
                  Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

                  Comment


                    #84
                    Neusiedler: én ezt az e-bayen (UK) kifejezetten etetőszékként láttam ezért nem ütköztem meg rajta...

                    Szerintem egy kisbabának tutira hazavágja a gerincét. Ha viszont olyan formája lenne mint a kagylóülésnek akkor néhány 10 percre alkalmanként bele lehetne pakolni - de akkor már inkább egy pihenőszék mert ott szabadon mozoghat a lába...

                    Szóval ha nem etetőszéknek használja az ember egy nagyobb babánál akkor semmi értelme...
                    ...

                    Comment


                      #85
                      Ez a "füles szatyor" borzasztó.....

                      Bébikomp: NEEEEEEEM!!!!!!!
                      Mivel konduktor vagyok, van némi fogalmam, a gyerekek mozgásfejlődéséről, hogy mi jó neki és mi nem. Hát, a bébikomp, nem. Remélem, erre akkor is rájöttem volna, ha nem leszek konduktor...

                      Bébikomp: veszélyes, káros, felesleges. Akárcsak az akkumlátoros autó pl.

                      Kb, mint a tv: beletesszük, és elvan benne...és még rossz is neki (bocsánat a tv-nézőktől, biztos lehet értelmesen is csinálni, csak a bébikompról most ez jutott eszembe - kütyü, amiben elvan a gyerek....)

                      A férjem leesett vele a teraszról, kész csoda, hogy nem lett baja... az anyósom mégis akart venni Martosnak, és megsértődött, mikor határozott ellenkezésünket fejeztük ki...

                      A múltkor a lakótelepen, a téren egy baba bébikompban szerencsétlenkedett. fel nem tudom fogni, hogy juthatott eszébe az anyjának, hogy bébikompban leviszi sétálni???? szerintem a látvány is borzasztó volt, a gondolatot meg el nem tudom képzelni....

                      Szerintem.
                      Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

                      Comment


                        #86
                        Nekem volt bébikompom [bébi koromban]. Most meg lúdtalpam meg állandó hátfájásom van. Nem tudom van-e összefüggés.

                        neusiedler: ilyen babaszéke van az egyik barátnőmnek. Pár hónaposan [3-4] már beleültette a babáját. Én nem mertem volna, az biztos, de én egyébként is paráztam attól, hogy bárhogy beleszóljak a mozgásfejlődésbe, úgyhogy nálunk nem volt párnával megtámasztott ültetés meg kézen fogva vezetgetés sem].
                        VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                        VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                        kézimunkás blogom

                        Comment


                          #87
                          A fiamnak járássegítője volt kölcsönbe, de persze mindenre használta, csak járásra nem.
                          Azért kértem el, mert mikor először találkozott vele, akkor kb. 20 percig tanulmányozta rajta a különféle részeket és nagyon aranyos volt, hogy ilyen hosszasan koncentrált.
                          VB #1 [2007.10.21. 5:43 pm]
                          VB #2 [2009.09.25. 5:43 am]
                          kézimunkás blogom

                          Comment


                            #88
                            Eddig voltak kétségeim a bébikolppal kapcsolatban (igaz már kaptunk egyet), de meg sem fordult a fejemben, hogy a vezetés nem jo (mindenki igy csinálja), meg a párnákkal ültetés. Én mindenkinél igy láttam, bele sem gondoltam, hogy esetleg nem jo, vagy lehet másképp is.
                            Lehet, hogy ez itt OFF, de érdekelne a vezetésről néhány info (esetleg topic), meg hogyan is NORMÁLIS csinálni a a babával. Ja meg az ülésről is, tudnátok segiteni, hol talalok infot? köszi
                            Damarisz Rebeka (2009 okt. 5)
                            Dominik Joel (2012 maj. 21)

                            Comment


                              #89
                              Emi: szerintem akkor tud ülni, járni a baba, amikor magától felül, illetve elindul magától. Tök felesleges kitámasztani, meg vezetgetni. Én még a babakocsit sem döntöttem míg nem ült fel magától. Nálunk volt beszólás, mert Cseni elég későn indult el és mindenki ezzel izélgetett, hogy tanítsam járni, vagyis vezetgessem.
                              Aztán csak megtanult magától.

                              Hogy on is legyek. Itt Svájcban nem ajánlják a kompot. Legalábbis a kórházban akadt kezünkbe egy brossúra, ahol határozottan át volt húzva a bébikomp.
                              Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                              Comment


                                #90
                                töröltem mert 2x ment el
                                Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X