Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bébikomp. Igen vagy nem? Miért?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Szóval nem csak felesleges, hanem kifejezetten káros is lehet, bár ezt a bébikomphasználók nem nagyon szokták belátni. Szerintem ez is amolyan elvan-benne-a-gyerek-és-addig-sem-zavar típusú eszköz, ami pusztán a szülő kényelmét hivatott szolgálni.
    Zituci! NAgyon egyetértek veled. Anyósom állanóadn ezzel szekált, hogy vegyünk a gyereknek. Ő is benne nevelte fel a gyerekeit. És szó szerint ebben nőttek fel. Így neki sosem szaladt a lakás. Bezzeg nekem....
    Én nagyon nem tarom jónak.
    Eladó csizmácskáimhttp://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81533
    Eladó cipellőkhttp://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81532

    Comment


      #47
      Kidy!
      Én vagyok,aki ha siet,kékre-zöldre veri magát néha(szülés óta meg hamarabb is kékülök)-na megkérdeztem:anyám szerint elég szépen jártam(bár engem vezetgettek)de mikor alsós korom felé elkezdtek nagyon nőni a lábaim,akkor már estem-keltem.
      Lehet,hogy a bébikomp nem jó,meg a vezetgetés,de ezek is olyan dolgok,mint a verés,sírni hagyás vigasztalás helyett,sok helyen a "nem szoptatok mert úgyse lesz tejem,ott a jó tápszer"felfogás,meg hasonlók-de amíg azok vannak erős többségben akik ezek szerint neveltek,addig lesz is erős ellenvélemény,mert mindenki így nőtt fel...
      Az utcán bébikomp az már végképp a szülő(bocsi)hülyesége.Hiszen azért a járda nem olyan sima,folyton elakad vele,nem?Arról nem beszélve ha szól a szomszéd,odafigyelsz,a gyerek meg közben kimegy az útra(bár az járásnál is előfordulhat,de akkor van rá esély,hogy megáll,elesik,míg komppal egy lejtős bejáróról legurulhat,illetve ha borul se biztos hogy megáll időben)
      Zituci!
      Nyitott gerinc-derékfájás problémát okozhatja-súlyosbíthatja a komp?Bár elég sok gerincprobléma van a családban.Unokatesómé viszont olyanból van,hogy járás közben nem megfelelően éri a talajt a lába,nem úgy gördül a talpa lépés közben,ahogy kéne.Mondjuk évek óta le van százalékolva-és hány ember...nincs kutatás ebben a témában,hogy a mai emberek gerincproblémáit mi okozza-okozta?
      Akkor a rugós hinta nem árt?És a járássegítő?
      Egyébként úgy hallottam régen,van valami olyan idegrendszeri fejlődési betegség is,amire a közlekedés közbeni figyelmetlenség,szétszórtság,ajtófélfának nekimenés,stb.jellemző.De csak futólag,vagy 10 éve,ezért nem tudom pontos-e így,ahogy írom.
      Utoljára szerkesztette illaberek; 2008.10.30., 02:04. Oka: szóköz
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        #48
        a járássegítőnek nem kéne ártania, hiszen csak akkor tudja használni a gyerek, amikor már elég fejlett hozzá hogy felálljon mögé és tologassa. tehát az egy természetes folyamat része; ha adsz egy nagyobb dobozt egy hasonló fejlettségű gyereknek, azt is simán eltologatja mint a járássegítőt. Ez nem kényszerít.
        Szemben ugye a természetellenes komppal, amiben olyan mozgást végez amit amúgy még nem tudna: egyenes derékkal "jár", holott még nem alakult ki a második görbület (itt a jó értelembe vett görbületekről van szó) a gerincén. (az első akkor amikor alakul amikor elkezdi emelni a fejét, ott fent nyaknál, a második meg amikor elkezd járni, deréknál)
        szóval ezért NEM SZABAD kompozni. kicsit se.
        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
        lekvárok, dzsemek, receptek

        Comment


          #49
          A húgom soha nem volt bébikompba, és anélküli is akkorákat esett és úgy, hogy a fogai bánták. Mert elfelejtette előre tenni a két kezét. Kis csorbák voltak ezért a tejfogai elől. Ma is nagyokat tud zúgni.

          Szerintem sem lesz napi egy órában semmi baja a gyereknek benne.
          Juli
          Ákos 4 éves

          Comment


            #50
            illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Zituci!
            Nyitott gerinc-derékfájás problémát okozhatja-súlyosbíthatja a komp?Bár elég sok gerincprobléma van a családban.Unokatesómé viszont olyanból van,hogy járás közben nem megfelelően éri a talajt a lába,nem úgy gördül a talpa lépés közben,ahogy kéne.Mondjuk évek óta le van százalékolva-és hány ember...nincs kutatás ebben a témában,hogy a mai emberek gerincproblémáit mi okozza-okozta?
            Akkor a rugós hinta nem árt?És a járássegítő?
            Egyébként úgy hallottam régen,van valami olyan idegrendszeri fejlődési betegség is,amire a közlekedés közbeni figyelmetlenség,szétszórtság,ajtófélfának nekimenés,stb.jellemző.De csak futólag,vagy 10 éve,ezértnem tudom pontos-e így,ahogy írom.
            Húha, ez nem kifejezetten a szakterületem, de azért megpróbálok válaszolni, amennyire tudok. A nyitott gerinc veleszületett rendellenesség, és amennyiben a helytelen tartásra kényszerítés súlyosbíthatja az állapotot, úgy a bébikomp is. A derékfájás és a bébikomp-használat között sincs feltétlenül egyenes összefüggés, tehát a derékfájás oka nem feltétlenül ez, de lehet ez is, ahogy a bébikomptól nem biztos, hogy derékfájása lesz valakinek, de előfordulhat, hogy a benne felvett helytelen tartásnak ilyen következménye lesz.

            Nem tudom, hogy van-e derékfájással kapcsolatos kutatás, de nem csodálkoznék rajta, mivel szerintem szinte már népbetegség. Az én tippem mindenesetre az, hogy a mai ember rendesen tesz azért, hogy fájjon a háta-dereka, a csecsemő- és gyermekkori fejlődés ellen elkövetett "gaztettektől" kezdve a táplálkozáson keresztül a mozgásig szinte minden területen jellemzőek azok a hibák, amik ide vezethetnek, hogy az érzelmi-pszichés hátteret ne is említsem.

            A rugós hinta, ha jól használják (nem túl korán, nem túl sokat), elvileg nem árt, mert nem késztet egy alapvető mozgásforma hibás gyakorlására, sőt akár még jótékony is lehet, mert komolyabb terhelés nélkül erősíti a lábizmokat, és fejleszti az egyensúlyérzéket.

            A járássegítőt nem ismerem, illetve hallottam már ilyen tolható-belekapaszkodós megoldásról, ha erre gondolsz. Ez - amennyire el tudom képzelni - talán egy fokkal jobb a kompnál, de úgyanúgy megvan az a hibája, hogy tolni kell, a tolástól pedig ugyanaz a hiba alakul ki, vagyis hogy a gyerekek túlzottan előre dőlve indulnak neki. A balesetveszély pedig itt is fennáll, persze ha tényleg arról van szó, amit gondolok.

            Igen, van ilyen rendellenesség, de most meg nem mondom a hivatalos nevét. Önállóan is létezik, de hasonló tünetek társulhatnak különböző tanulási és részképességzavarokhoz. Konyhanyelven "ügyetlenségnek" lehetne nevezni, persze annál egy kicsit komolyabb a probléma. Általában ilyenkor egyszerre érintett a figyelem, az orientáció és a praxia. (Utóbbi az a képességünk, ami pl. ahhoz kell, hogy amikor elkezdünk nyúlni valami felé, sikeresen elérjük, ne fogjunk mellé, ne zárjuk be hamarabb a kezünket, stb.)
            Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
            Zita mama oldala
            Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
            Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
            Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
            Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

            Comment


              #51
              Köszi!
              Jó,hogy ennyi okos van a csapatban!Az én eszemmel úgyse sokra mennétek...mármint nincs érettségim se.
              Tartáshibákról jutott eszembe:van valami ék alakú párna,nem tudom,mennyire kemény,amit ajánlanak gyerekeknek(is)mert kissé előredőlve jó a gerincnek az ülés.Van a labdával kombinált szék,meg a "térdelőszék" mint találmány-de az iskolában,irodákban,otthonokban a hagyományos dolgok vannak csak,meg a bútoripar is a hagyományos hátradőlős ülőalkalmatosságokat gyártja inkább.
              Szóval van néha kutatás,eredmény,de mire beépül a köztudatba a változás,felnő egy generáció(vagy kettő).Ez lesz a komppal is.
              Valahol olvastam,hogy asszem Németben már be akarják tiltani.
              De csak akarják,ott is(vagy Ausztria?).
              Na,tartom a véleményem persze,hogy nekem nem kell,sőt!Majd tanulgatom az eddig ismeretlen indokokat bizonyításképp.
              (durva,de régen azt mondtam:gördeszkát se veszünk neki,hogy gyorsabban másszon)
              Járássegítő:nekünk Fisher-Price kutyusos van.Végül is nem sokat mókázik vele a gyerek,meg húz ő bármit maga után..."honvédségi" módon:aminek kereke van,azt direkt keresztben
              Rugós hinta:szerencsére 5 percek után kiveteti magát,de érdekelt,meg másnak is hasznos a válaszod biztos.
              És igen:azzal nőttem fel,hogy "olyan szeles vagy"-felénk így mondják a kapkodó csetlés-botlást.Biztos vannak rosszabb-jobb fokozatai.
              Figyelemösszpontosítási zavaraim is voltak a suliban.Elkalandozó gondolatok...
              Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

              Comment


                #52
                Sziasztok!Szakvéleményt én sem tudok adni, de az biztos, hogy én nem tenném bele a gyerekem!Én teljesen a természetre és a fiamra bízom,hogy mikor és hogyan akar elindulni.Én személy szerint nem szeretem az ilyen mesterséges dolgokat.
                Kende amúgy is imád mászni, mert így rettentő gyorsan tud eljutni A pontból B pontba.
                Ez csak az én véleményem.Természetesen mindenkinek magának kell megítélni,hogy mi válik a gyermeke javára!
                Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

                Anita

                Comment


                  #53
                  Illaberek, már én is hallottam, hogy van, ahol be akarják tiltani, sőt állítólag van, ahol már be is tiltották. Remélem, ide is eljön ennek a szele, mert úgy veszem észre, hogy a nagytöbbségre nem szoktak hatni az észérvek, és csak tiltással lehet lebeszélni a régen berögzült rossz szokásokról.
                  Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                  Zita mama oldala
                  Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                  Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                  Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                  Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                  Comment


                    #54
                    Közvetlen ismerősöm egy 4 gyermekes Anyuka. Az egyik gyerekét bébikompba tette, ennek az egy gyereknek nehézségei vannak a mozgással, beszéddel.
                    BABAHORDOZÁSI TANÁCSADÁS Szopi, BLW, EC , textilpelus, együttalvás , mindenféle hordozó és sok-sok kendő, Ökoház . Szólj hogy miben tudunk segíteni: www.okobaba.hu Nem használom a privit, kérlek emailt írj. Köszi.

                    Comment


                      #55
                      ÖkoMama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Közvetlen ismerősöm egy 4 gyermekes Anyuka. Az egyik gyerekét bébikompba tette, ennek az egy gyereknek nehézségei vannak a mozgással, beszéddel.
                      Na tessék!Ennyit a kompról!Valóban be kellene tiltani!
                      Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

                      Anita

                      Comment


                        #56
                        sziasztok!!!
                        bocs, de csak végigfutottam a topicot, úgyhogy lehet, hogy olyat írok amit már más is megpendített...
                        szóval, sok helyen hallottam, hogy a "kompos"gyerek később önállósul, mivel nem kell neki megerőltetnie magát az előrehaladásban(mármint így is magasan látja a világot, miközben halad...), bár most így leírva, ha ésszel csinálják lehet, hogy épp ezzel ösztönzik?nem tudom...de mindenesetre "kényelmes megoldás" lehet olyan szülőknek, akik nem akarnak minden pillanatban a gyerekre figyelni...de lehet, hogy ez is csak az én elképzelésem..
                        egy biztos, gyerekeim legfeljebb átkeléskor ülnek majd kompon
                        Bogi
                        Marci és Emma anyája
                        mesevirágokat tessék

                        Comment


                          #57
                          ja és most jutott eszembe, hogy olvastam valahol, hogy a "segítséggel"lépegetés sem jó, ha túl sokat csinálják, mert később kezd magától menni a manóvári
                          Bogi
                          Marci és Emma anyája
                          mesevirágokat tessék

                          Comment


                            #58
                            Vezetgetés:Eleve nem úgy tartja magát,ahogy kéne,mert nem érzi az egyensúlyát és előredől szintén,én csak sajnálni tudom azokat a babákat,akik azt se tudják,merre húzza a fejük őket,de már vezetgetik,bárhogy dülöngélnek...Később meg szintén szert tesznek egy hamis magabiztosságra.
                            A fiamon láttam,ha hagyom(mint mindig)tök szépen megy.Ha véletlenül,megy pár lépést vezetve,akkor a keze hátul van,ő meg dől előre és sokkal gyorsabban akar menni.
                            Olvastam,hogy ha esik és ugye felrántják a kezét,hogy el ne essen már szegényke,akkor ki is ficamodhat(persze,hülye vagyok,mikor ezzel érvelek,mert senkinek nem volt olyan az ismeretségi körben)és ez is elég veszélyes.Pláne,ha figyelembe veszed,hogy ficamnál az ínszalag kicsit nyúlik(vagy ilyesmi)és legközelebb könnyebben kirándul vagy kificamodik a végtag.
                            Ja,és ha megfigyeled,általában akik sokat vezetgetik a gyereket,azok a kezét jól felemelik,(nehogy akkorát kelljen hajolni)s állítólag a könyök nem emelkedhetne a váll fölé.(Kismamában olvastam.)Azt hiszem,olyasmi oka lehet,hogy ha lenn a könyöke,meg tud támaszkodni saját erőből,de ha fenn a keze,akkor tényleg csak esik,nem beszélve arról,ha rántják is közben fel.Mondjuk ott könyökízületi ficam volt említve,de vállízületi is lehet akár.
                            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

                            Comment


                              #59
                              Szerintem az a legjobb ha a lurkókra bízzuk mikor akarnak és, hogy elindulni.Szerintem ha nem erőltetnénk semmit rájuk (tipegés segítséggel,komp stb.)akkor szépen a maguk ütemében másznának jó darabig (ami a lehető legjobb nekik!)aztán ha eljön az idő felállnak, aztán vmibe kapszkodva(ahogy nekik jól esik!) lépegetnek majd idővel önállóan elindulnak!
                              Én szerintem ezt telsen rájuk (az alkatukra,érettségükre,kedvükre) kellene bízni!
                              Kende 2008/02/17 ,boldog anyukája:

                              Anita

                              Comment


                                #60
                                Igen, így van, a vezetgetés sem tesz jót.

                                Pantának igaza van, normális esetben tényleg így kellene működnie. Erre szoktam azt mondani, hogy a babák önfejlesztőek.
                                Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                                Zita mama oldala
                                Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                                Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                                Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                                Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X