Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bébikomp. Igen vagy nem? Miért?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nálunk a gyerek vezette magát,mert először hetekig U alakban járt az ágyak körül faltól falig.Olyan jól elvolt vele,hogy előbb 2 kézzel támaszkodva oldalra lépegetve járta körül az ágyat,majd egy kézzel,majd menetirányban is...egyre gyorsabban.
    És sokan csodálkoztak,hogy nem vezetgetjük,mintha kész csoda lenne,hogy anélkül is megtanulhat járni.
    És volt,mikor minden érvem elfogyott és azt mondtam:90 éves koráig járhat még eleget,még bele is fáradhat...
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

    Comment


      illaberek eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nálunk a gyerek vezette magát,mert először hetekig U alakban járt az ágyak körül faltól falig.Olyan jól elvolt vele,hogy előbb 2 kézzel támaszkodva oldalra lépegetve járta körül az ágyat,majd egy kézzel,majd menetirányban is...egyre gyorsabban.
      És sokan csodálkoztak,hogy nem vezetgetjük,mintha kész csoda lenne,hogy anélkül is megtanulhat járni.
      És volt,mikor minden érvem elfogyott és azt mondtam:90 éves koráig járhat még eleget,még bele is fáradhat...
      Áki nem is szerette ha vezetgetik.
      Nem értem én sem miért KELL az okosak szerint vezetgetni?
      felesleges siettetni azt amit nem akar még nem?
      (sógornőméknél maradva:mentek amerre a gyerek akart,magyarul a gyerek vezette őket,aztán most is menne amerre akar,ha nem engedik,hiszti van.ellenben Ákival,aki szépen jön mellettem
      Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

      Comment


        Az én nagyom mindent a maga tempójában csinált, 15hósan indult el de néha mai napig mászik, ha olyanja van, persze csak egy-két métert. nagyon biztosan közlekedik s nagyon ügyesen tud esni. nem kompozott, illetve kaptunk kölcsön beleült zenélt vele aztán megunta, mindig le volt rögzítve, nehogy véletlen elinduljon vele
        kis uncsitesójához mikor mentünk vendégségbe megkaptuk, hogy mi az, h. még nem tud járni pedig már egy éves is elmúlt, majd ők megtanítják járni ha én nem tudtam otthon. mondtam nekik, hajrá, elkezdték vezetgetni, 1 perc után üvöltőshiszti volt, hogy hagyják őt békén majd ő tudja hova kar menni meg milyen tempóban. A kis uncsitesó jelzem párhós korától vezetgetve volt, szörnyülködve figyeltem mindig, meg kompozott, nem tud esni egyáltalán s hiába a nagy erőlködés, 10hósan pár lépést tett meg egyedül aztán rájött nem biztonságos és hónapokig csak mászni volt hajlandó a szülők erőltették, mintha akartak volna görnyedten gerincfájva járni
        másik ismerős kompoztatta a gyerekét s elindult a kicsi kb egy éves korában de olyan szinten nem tudott esni, hogy úgy vágódott hanyatt mint egy krumpliszsák, megszokta, hogy a kompban nem lehet esni...
        én kompoztam kicsiként sokat, cseppet csámpás vagyok, folyton elesek, s ha igen akkor meg bírom ütni magam ( a bokámat úgy eltörtem, 10 csavarral rakták össze ) és a játszótéren is képes voltam elesni tegnap, nem a fiaim prezúrosak hanem én hehe. komolyra fordítva a szót, kúszás után egyből jártam, mászni nem tudtam, a húgomat sem tudtam megtanítani (3 év korkülümbség van köztünk) bár kétlem, hogy ilyesmit meg lehet tanítani. szóval én ovisként sem tudtam mi az a négykézláb mászás, na. di-típusú tüneteket nem észlelek magamon...mondjuk néha el szoktam gépelni ezt -azt...a komp miatt?

        most a kicsit hordozom és ha dolog lesz akkor karámot csinálok, ahol biztonságosan játszhat míg én flájlédizek
        AandikaA

        Comment


          Amugy az a halálom mikor képeken mutogatják hogy Sanyika/Bercike/stb..5 hós és kompozik,szegény ülni se tud,de beleteszik.
          Legalább várnák meg hogy állni tudjon az a gyerek!(tudom utána se jó,na de miért pár hónaposan?????)
          Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

          Comment


            Merapapamamaszemefényedenagyonügyes!!!!!!!
            Kata Anna, aki Anna Maja (2009.02), Áron Koppány (2012. 03) és Zádor (2014.09) anyája
            Érdi babahordozó és mosható pelenka klub

            Comment


              Jaj tegnap voltam pont egy kompos ismerősnél. Ott volt egy másik anyuka, akinek 6 hós a babája és odaadták neki a kompot, hogy vigye haza. Jaaaj sírtam befelé.
              Mondjuk a kompos kislánynak semmi baja. 1 éves és szépen jár, esni is tud.
              Én mondjuk semmi pénzért nem tenném bele a fiamat, inkább hordom a hátamon egész nap.
              Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

              Comment


                KataAnna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Merapapamamaszemefényedenagyonügyes!!!!!!!
                és akkor ezek az emberek szörnyülködnek hogy a kendőben szerintük nem jó a gerincének....miért a komp jobb???
                Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

                Comment


                  picicicus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  és akkor ezek az emberek szörnyülködnek hogy a kendőben szerintük nem jó a gerincének....miért a komp jobb???
                  Tényleg, ez jó érv lesz a jövőben. Szerintem azért van, mert kompot már vagy 30 éve használnak, a kenguru is vagy 20 éves.
                  Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                  Comment


                    Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Tényleg, ez jó érv lesz a jövőben. Szerintem azért van, mert kompot már vagy 30 éve használnak, a kenguru is vagy 20 éves.
                    a hordozókendő szerintem mégtöbb...
                    Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

                    Comment


                      szerintem ovatosan lehet jelezni, lehet nem tudják hogy ennyire káros a komp ... Bár elég sok helyről hallani, de sose lehet tudni.

                      Én nagyon megköszöntem volna, ha valaki felvilágosit pár héttel ezelőtt hogy ugyanigy a vezetgetés is ennyire káros ....
                      (pedig voltunk védőnőnél, gy.orvosnál, ortopédusnál is.... )
                      Verocs, boldog anyukája Aidának (2009.juni) és Alíznak (2012.febr)
                      Eladó pelusok!!! Eladó fotonyomtato Retro cuccok
                      ELADÓ FÛSZERPAPRIKA

                      Comment


                        picicicus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a hordozókendő szerintem mégtöbb...
                        Igen, csak nem mifelénk. Nem vagyok komp párti, nem azért mondtam.
                        Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                        Comment


                          Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Igen, csak nem mifelénk. Nem vagyok komp párti, nem azért mondtam.
                          Tudom

                          de magátol nem jön rá arra a szülő hogy görnyedve "ül" a gyerek a kompban,kiegyenesedni se tud nem hogy állni, akkor az talán nem tesz jot neki?mit vár ilyenkor a gyerekétől???
                          Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

                          Comment


                            Nem jön rá, mert ugye tök sokan kompoznak, meg mi is abban ültünk,meg az anyukája is mondja, meg hát ugye a boltban is kapni. Ééééééééééés a gyerek is tökjól elvan benne.
                            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                            Comment


                              Szerintem a bébikomp a szülő helyzetét könnyíti meg valamennyire, ezért használják. Megpróbálom elmagyarázni, mire gondolok, de lehet, hogy nem leszek túl összeszedett, előre is bocs. Szóval nem pont bébikomp, de egy ismerősöm azért ültette a gyerekét, mert ha nem tette, akkor a gyerkőc nyűglődött - szeretett volna ülni, de önállóan még nem tudott. Inkább felültette, minthogy hallgassa a nyűglődést. Nekünk is volt pár nehéz hetünk, mikor Lóci még csak hátrafele mászott - irtó stresszes volt szegény, mikor az áhított játékok állandóan csak távolodtak tőle. Persze hogy nehéz volt, de kibekkeltük és egyszer csak rájött, hogy hogy lehet előre haladni (a porszívó kiváló motiváció volt neki). Vagy egy másik ismerős is ültette a gyerkőcöt, aztán mikor nálunk voltak és látta/dajkálta Lócit, akkor meglepődve megjegyezte, hogy "milyen stabilan ül!", merthogy az ő gyerekük dőlt összevissza. Na, ők pl. bébikompoznak, a gyerek meg semmit nem fejlődött mozgásban, mióta utoljára találkoztunk két hónapja...
                              Piros és a fiúk: Lőrinc (2009.05.27.) a telepi morc és Vilmos (2011.12.02.) a morc-tanonc

                              Comment


                                Áki egyedül kb 11 hósan ült fel(ő nem akart mászni sem-de 8 hsa felállt)
                                de 10 hósan felültettük,és stabilan ült,ez talán nem volt baj,persze értem mire gondolsz,hogy ha fél évesen kuszni se tud,akkor ne ültese azt a gyereket...

                                Piros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szerintem a bébikomp a szülő helyzetét könnyíti meg valamennyire, ezért használják. Megpróbálom elmagyarázni, mire gondolok, de lehet, hogy nem leszek túl összeszedett, előre is bocs. Szóval nem pont bébikomp, de egy ismerősöm azért ültette a gyerekét, mert ha nem tette, akkor a gyerkőc nyűglődött - szeretett volna ülni, de önállóan még nem tudott. Inkább felültette, minthogy hallgassa a nyűglődést. Nekünk is volt pár nehéz hetünk, mikor Lóci még csak hátrafele mászott - irtó stresszes volt szegény, mikor az áhított játékok állandóan csak távolodtak tőle. Persze hogy nehéz volt, de kibekkeltük és egyszer csak rájött, hogy hogy lehet előre haladni (a porszívó kiváló motiváció volt neki). Vagy egy másik ismerős is ültette a gyerkőcöt, aztán mikor nálunk voltak és látta/dajkálta Lócit, akkor meglepődve megjegyezte, hogy "milyen stabilan ül!", merthogy az ő gyerekük dőlt összevissza. Na, ők pl. bébikompoznak, a gyerek meg semmit nem fejlődött mozgásban, mióta utoljára találkoztunk két hónapja...
                                Újrahordozós-újramoshatózós-újra mamamizós....

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X