Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    megint új, most már nincs benne a napközi kötelezősége, de ez ugye az egész napossá teendő iskolákkal úgyis megváltozik:
    Családi napközi
    43. § (1) A gyermekek napközbeni ellátásának minősül a bölcsődei és óvodai ellátásban nem részesülő, továbbá az iskolai oktatásban részesülő gyermeknek az iskola nyitvatartási idején kívüli, valamint az iskolai napközit vagy tanulószobai ellátást igénybe nem vevő gyermek családi napköziben történő, nem közoktatási célú ellátása.

    http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_do...id=99700031.TV
    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
    írj a gmailemre az is cyanus

    Comment


      sziasztok!
      van itt valaki, aki otthon oktatja a gyermekeit? beleolvastam a topikba, de meglehetősen hosszú, az időm pedig véges egyre inkább úgy látom,hogy az oo lenne nekünk a legmegfelelőbb.

      Comment


        Akkor lehet, hogy neked pont kapóra jön ez a találkozó: OTTHONTANULÓS TALÁLKOZÓ

        2012. NOVEMBER 11.-én

        MEGHÍVÓ

        Helyszín: (jelentkezéstől függően, a változtatás jogát fenntartjuk): Fonó Budai Zeneház,

        Sztregova u., Budapest XI. ker.

        9:30: Érkezés és regisztráció

        10:00: Az én utam a gyerekekbe vetett bizalomhoz: Szil Péter, felnőtt otthontanulós gyerekek édesapja, pszichoterapeuta, www.szil.info

        Utána kérdések és beszélgetés.

        11:00: Az én utam a demokratikus tanuló közösségekhez: Fóti Péter, édesapa, oktatáskutató, Ausztria. Ajánlott olvasmány: http://www.fotipeter.hu/foti_konferencia.html

        Utána kérdések és beszélgetés.

        Közben 10:00-12:00 Kézműveskedés Joóné Marikával kicsiknek, nagyoknak: textilfestés és csuhézás. A gyerekek a Pajtában szabadon is játszhatnak, szaladgálhatnak.

        ************************************************** *************************

        12:00 – 13:00 Ebéd: Büfé hozott finomságokkal. ************************************************** *************************

        12:30 John Holt Iskolai kudarcok újrakiadása: munkacsoport megbeszélése

        13:00: Az én utam az otthontanuláshoz, ÉLETISKOLA – vetítettképes beszámoló. Hintalan László János, felnőtt otthontanult gyerekek édesapja, zongoratanár, Gödöllő-Keszthely

        Utána kérdések és beszélgetés.

        14:00: Játszó-Táncoló, játékos szórakozás az egész családnak Nagy Zoltán Józseffel. Borsosné Lotti babahordozási tanácsadást tart, kendőt, mei-tait biztosítunk igény esetén.

        A találkozó gyakorlati része, szabadon tanulás ma Magyarországon:

        14:30-15:00: MagSzol Program: szolgáltatás magántanulók részére, a szabadon tanulás lehetőségei iskolai keretek között, Turi Nagy Éva, otthontanulós édesanya, pszichológus

        A program ismertetése és beszélgetés.

        15:15-16:00: Az otthontanulás jogi lehetőségei: kiskapuk és/vagy precedens pereskedés? Spronz Júlia, otthontanulós édesanya, jogvédő

        Beszélgetés, munkaterv.

        Közben 13:00-16:00 Kézműveskedés Joóné Marikával kicsiknek, nagyoknak: textilfestés és csuhézás. A gyerekek a Pajtában szabadon is játszhatnak, szaladgálhatnak.

        16: 00 Búcsúzás

        A találkozó díja, jelentkezési formától és számtól függően 1500-2200 Forint. Az előadók tiszteletdíját és a terembérletet ebből fedjük. Korai jelentkezőknek és fizetőknek kedvezmény!

        A kézműveskedéshez kérjük a hozzájárulást a kalapba.



        Ha írsz egy privát üzenetet az email-címeddel, akkor elküldöm neked a jelentkezési lapot is, de azt nem akarom közzétenni, mert én egy listán kaptam, és nem tudom biztosan, hogy a nagy nyilvánosságnak volt-e szánva.
        Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

        Comment


          Ianna, köszönöm szépen, szívesen elmennék, de nekünk ez most nagyon messze van. Igazából olyan kérdéseim lennének,hogy aki az oo-t választotta, milyen eszközök segítségével (könyvek, tankönyvek, stb.) teszi? Nálunk még kicsik a gyerekek, és a helyzetet némileg bonyolítja, hogy külföldön élünk.
          A környékünkön egyébként sok oo-s család van, hetente szerveznek találkozókat, szóval a társasági igény kielégítése nem kérdéses

          Comment


            Köszi az infót! Jól hangzik ez a konferencia. Nekem kicsit messze van, de elgondolkodom rajta.

            Lior, ha külföldön laktok, akkor leginkább ott érdemes körbekérdezned, mert ez nagyon változik országonként. Hol vagytok? Ha ott olyan sok oo család van, akkor biztos ezer tanácsot és tippet tudnak adni.
            Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

            Comment


              köszi Zsanett, már sok tanácsot, ötletet kaptam, van facebook csoportjuk is az ittenieknek, ott is sok info van fent. Igazából a nyelvnél akadtam el... Te tanítod már a lányodat írni-olvasni?
              A legidősebb gyerekem a tieddel egyidős, augusztusban kezdte a sulit, tanulni nagyon akar, iskolába járni már nem annyira
              írok privit

              Comment


                Mi nem vagyunk oo-k, legalábbis egyelőre. L oviba jár idén délelőttönként.
                Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                Comment


                  Mi a kezdetektől fogva oo-zunk (ez a 4. megkezdett évünk).

                  A blogom oldalsávjában találsz több oo-s családot is.

                  bergamott.blogspot.hu

                  Magyar suliban vagy ahol jelenleg tartózkodtok akarsz otthon tanulni?
                  lior eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  sziasztok!
                  van itt valaki, aki otthon oktatja a gyermekeit? beleolvastam a topikba, de meglehetősen hosszú, az időm pedig véges egyre inkább úgy látom,hogy az oo lenne nekünk a legmegfelelőbb.

                  Comment


                    Sziasztok!
                    Még évekig olvasó üzemmódban leszek, messze vagyunk még, de a terv az otthonoktatás. Csak gondoltam, bejelentkezem. Köszi a linkeket, blogokat is. Néha azért lehet, hogy fogok kérdezni.
                    Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
                    és az Asszonyszövet

                    Comment


                      Sziasztok!

                      Én írtam Évának, hogy jelentkeznék a konferenciára, de nem reagál. A jelentkezési lap nekem nem jön be. Küldene egyet valaki?

                      (Nem írtam még ide, mi is idén kezdtük az oo-t, szóval két hónap kemény tapasztalat.)

                      Köszi!

                      Zsanett, mi megyünk! Nem tudom felajánlani, hogy elviszünk, mert tele vagyunk, de azért tudd...
                      Judit Bori és Rózsa anyukája
                      blog

                      Comment


                        Judit, ok, köszi az infót. Nálunk most hétfőn lesz egy megbeszélés, hogy mire számíthatunk itt a faluban. Utána fogok dönteni.
                        Zsanett (Lotte 2006 augusztus, Tessza 2009 április)

                        Comment


                          OTTHONTANULÓS TALÁLKOZÓ

                          2012. NOVEMBER 11.-én

                          MEGHÍVÓ

                          Helyszín: (jelentkezéstől függően, a változtatás jogát fenntartjuk): Fonó Budai Zeneház,
                          Sztregova u., Budapest XI. ker.

                          9:30: Érkezés és regisztráció
                          10:00: Az én utam a gyerekekbe vetett bizalomhoz: Szil Péter, felnőtt otthontanulós gyerekek édesapja, pszichoterapeuta, www.szil.info
                          Utána kérdések és beszélgetés.

                          11:00: Az én utam a demokratikus tanuló közösségekhez: Fóti Péter, édesapa, oktatáskutató, Ausztria. Ajánlott olvasmány: http://www.fotipeter.hu/foti_konferencia.html
                          Utána kérdések és beszélgetés.

                          Közben 10:00-12:00 Kézműveskedés Joóné Marikával kicsiknek, nagyoknak: textilfestés és csuhézás. A gyerekek a Pajtában szabadon is játszhatnak, szaladgálhatnak.
                          ************************************************** *************************
                          12:00 – 13:00 Ebéd: Büfé hozott finomságokkal. ************************************************** *************************
                          12:30 John Holt Iskolai kudarcok újrakiadása: munkacsoport megbeszélése

                          13:00: Az én utam az otthontanuláshoz, ÉLETISKOLA – vetítettképes beszámoló. Hintalan László János, felnőtt otthontanult gyerekek édesapja, zongoratanár, Gödöllő-Keszthely
                          Utána kérdések és beszélgetés.

                          14:00: Játszó-Táncoló hordozott babákkal, játékos szórakozás az egész családnak Nagy Zoltán Józseffel. Borsosné Lotti babahordozási tanácsadást tart, kendőt, mei-tait biztosítunk igény esetén.

                          A találkozó gyakorlati része, szabadon tanulás ma Magyarországon:

                          14:30-15:00: MagSzol Program: szolgáltatás magántanulók részére, a szabadon tanulás lehetőségei iskolai keretek között, Turi Nagy Éva, otthontanulós édesanya, pszichológus
                          A program ismertetése és beszélgetés.

                          15:15-16:00: Az otthontanulás jogi lehetőségei: kiskapuk és/vagy precedens pereskedés? Spronz Júlia, otthontanulós édesanya, jogvédő
                          Beszélgetés, munkaterv.

                          Közben 13:00-16:00 Kézműveskedés Joóné Marikával kicsiknek, nagyoknak: textilfestés és csuhézás. A gyerekek a Pajtában szabadon is játszhatnak, szaladgálhatnak.

                          16: 00 Búcsúzás

                          A találkozó díja, jelentkezési formától és számtól függően 1500-2200 Forint. Az előadók tiszteletdíját és a terembérletet ebből fedjük. Korai jelentkezőknek és fizetőknek kedvezmény!
                          A kézműveskedéshez kérjük a hozzájárulást a kalapba.

                          A találkozó szervezője: Nagy-Turi Nagy Éva, 06 20 467 0320
                          A találkozó házigazdája: Nagy Zoltán József, 06 20 5482 382
                          Várunk Nagy szeretettel!

                          Jelentkezési lap az eva@turinagy.com címen igényelhető, ugyanide kérjük majd visszaküldeni!
                          Zsófi
                          Marci (1999.augusztus) Vera (2008.június)

                          Comment


                            Bergamott eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mi a kezdetektől fogva oo-zunk (ez a 4. megkezdett évünk).

                            A blogom oldalsávjában találsz több oo-s családot is.

                            bergamott.blogspot.hu

                            Magyar suliban vagy ahol jelenleg tartózkodtok akarsz otthon tanulni?
                            köszi szépen, jó a blogod
                            Itthon szeretnénk itthon tanulni (nem Mo-n)

                            Comment


                              Na, milyen volt a találkozó, volt valaki?
                              Zselyke Borbála ('12. tavasz), Édua Magdolna (`13. tél), Réta Piroska ('15. ősz)
                              és az Asszonyszövet

                              Comment


                                Bitosan ismeriketk az oldalt
                                Egy leírás az otthonoktatásról:
                                Utoljára szerkesztette Nyúlanyóca; 2013.03.21., 11:13.
                                Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X