Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szervezzünk Waldorf ovi-sulit a Csepel-szigeten!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Szuper 5let!
    Beszéltünk a Zöldalmásokkal, van egy elszánt Csepeli waldorf-párti kis csapat, csak állítólag annyira a fellegekben járnak hogy a megvalósítás távol áll tőlük. Még! Mert én kis aktivista vagyok! De nem kizárólagos, sőt! Bármilyen segítség jóljön! Mindenképpen ovit-sulit egyben szeretnék összehozni, épületet is úgy keresnék. Bár az se tragédia ha előbb csak ovinak találunk helyet, és később a közelében sulinak, ha együtt sehogy sem jönne össze.
    Felveszem a kacsolatot az angyalföldiekkel, kíváncsi vagyok mi ennek a jogi útja-módja, hogy lehet épületet szerezni, engedélyeket, stb.
    Ha megvan a csapat úgyahogy, szeretném összeírni az elérhetőségeket, emilcímeket, jó lenne összeszervezni egy találkát, ismerkedni, beszélgetni, megbeszélni. Na?
    Ha lenne igény: jó lenne, ha waldorf-témában szervezhetnénk a Rákóczi-kertbe a Zöldalmásokhoz előadásokat, foglalkozásokat, ha már tuti kis csapat gyűlt össze. Ha fizetős előadást szervezünk oda az jó az előadónak, jó a zöldalmsáoknak és végső soron nekünk is valamit valamiért... Ez tetszene itt valakinek, mint 5let?
    Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

    Comment


      #32
      Nem hallottam még a Zöldalmásokról, így nem igazán tudom, hogy mi ez a szervezet.
      Az előadás sorozat jó ötlet, már csak ezért is össze kéne ülni, hogy ezt megszervezzük.
      Ha jól gondolom, először egyesületet kellene alapítani, és utána lehetne épületet szerezni.
      A rákosmentiek az egyik ovi épületét az önkormányzattól bérlik (50 évre 1 forintért).
      Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Én holnap találkozom egy barátnőmmel, aki az egri waldorf egyesület egyik alapító tagja, talán többet tudok meg majd tőle.
      Patrícia

      Comment


        #33
        Drukkolok a csepeli Waldorf kezdeményezésnek!
        Mérienn, Babinti; Nektek a csepeli közelebb van mint a kispesti? Vagy miért Csepel?
        Lexi picasa

        blog

        Comment


          #34
          Babinti Dejó, minden érdekel!!! kérdezz tőle sokat
          A rákodmentiek megoldása naggyon szimpi!
          Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

          Comment


            #35
            Az önkormányzati ingatlan helyzet elég elkeserítő. Kilátástalan, hogy adódjon egy olyan helyzet, mint a rákosmentieké, hacsak nincs valakinek önkormányzati ismerőse jó magas pozícióban.
            Van Soroksáron egy magán óvoda, ami lassan bezár, mert nem megy a bolt, őket fogjuk megkeresni, hogy kiadnák-e nekünk az épületet.
            Mónosbéli barátnőm pedig azt ajánlotta, hogy először alakítsunk egy közösséget, akik határozott ritmusban összegyűlnek. Ekkor lehet beszélgetni a terveinkről, felolvasást tartani, ismerkedni.
            Lehet keresni egy olyan embert, aki bábáskodik mellettünk, aki kísért már waldorf intézmény alapítást.
            Szerintem jó lenne, ha a csepeli csapat elérhetőségét összegyűjtenéd, és akkor tudnánk e-mailben egyeztetni, beszélgetni, személyes találkozót összehozni.
            Patrícia

            Comment


              #36
              Lexi, igen, sokkal. De Soroksár még közelebb

              Tegnap beszéltem a kispesti óvónővel, jövőre már nem ő tartja a baba-mamát, mert mégegy ovis csoport indul , amit ő fog vinni. Egy jelenleg nem dolgozó óvónéni fogja tartani.
              M, egy nőnapi kisvirág anyukája

              Comment


                #37
                Akit érdekel a dolog elküldené az elérhetőségét priviben? Próbálom levadászni a csepeliek elérhetőségét...
                Emilt váltottam az angyalföldi Renátával, megvan a telcsiszáma, csak napok óta nem sikerült felhívni.
                Nem tudom hogy alakul a nyaratok, de lenne kedvetek jövő hónapban egy ismerkedős piknikhez itt csepelen?
                Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                Comment


                  #38
                  Ismerek valakit aki nagyon profi egyesületalapítás-témában és a w. se hagyja hidegen remélem olvasod! és otthonosan mozog a pályázat-témakörben is

                  Babinti a felolvasás szuper 5let! Most olvasom Steinertől A gyermek egészséges fejlődését. Gondolom nem kell mondnanom hogy jókis könyv bár a nyelvezete kissé még szokatlan
                  Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                  Comment


                    #39
                    Dzsudzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ismerek valakit aki nagyon profi egyesületalapítás-témában és a w. se hagyja hidegen remélem olvasod! és otthonosan mozog a pályázat-témakörben is
                    Másszak ki az olvasó üzemmódból?

                    A bókokat igazán köszönöm

                    Altatás közben jutott eszembe pl. a volt bölcsődém, ami üresen áll, akkor a volt iskolám, ami szintén üresen áll (oda, ha jól tudom, lakóparkot tervez az önkormányzat, fantáziadúsan, ugye), de azt hiszem, a volt pedagógusszálló is mintha üres lenne (ha legközelebb arra járunk, megnézem).

                    De nekem továbbra sem tiszta az a Montessori-iskola, mondjon Dzsudzsi bármit is (szerinte oda járnak gyerekek, szerintem meg olyan elképesztő állapotban van, hogy biztos nem )

                    Szilu, a civil ingatlan-hiéna

                    Na jó, az elméleti része is érdekel

                    De ha már körvonalazódik egy baba-mama csoport (én egy egyévessel csatlakoznék, bár még emésztem, hogy nem vették fel a nagyot a Kispesti Waldorfba...), akkor el lehet kezdeni az ingatlan-keresést, mert az úgyis sokáig tart. A válság mondjuk nem tett jót az építőiparnak, hátha most kevesebb haver legyeskedik az önkormányzat körül olcsó telkekre vadászva...
                    Utoljára szerkesztette szilu; 2009.06.18., 02:42.

                    Comment


                      #40
                      Szilu az ingatlanhiéna
                      Úristen mennyi üres waldorfnivaló
                      Készül a blog!
                      Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                      Comment


                        #41
                        Éééés tádááámmm!
                        Megszületett...

                        http://waldorfcsepel.blogspot.com/
                        Utoljára szerkesztette Dzsudzsi; 2009.06.18., 14:02.
                        Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                        Comment


                          #42
                          Én vagyok az első rendszeres olvasó
                          M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                          Comment


                            #43
                            Szilu, egyesület alapításban számíthatsz rám!
                            M, egy nőnapi kisvirág anyukája

                            Comment


                              #44
                              Dejó, Mérienn! Meg is lepődtem hogy hú de gyorsan lett renszeres olvasóm!
                              Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                              Comment


                                #45
                                Noszóval: Dunaparti piknik egy hónap múlva? addigra hátha beszállingóznak hozzám az elérhetőségek....
                                Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X