Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

OFF topik (3)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    OFF topik (3)

    Akció
    Itt folytatjuk az offolást. Topiknyitó az első OFF topikból:

    Hédi eredeti hozzászólása
    Mivel már sokszor megfogalmazódott bennem, milyen jó lenne egy ilyen topik, aminek nincs témája, hanem itt lehetne "CSAKÚGY dumálni", vagy ha "sehová nem tudom írni, hová írjam?" kérdés van, itt fel lehetne tenni, hogy ne legyen olyan sok off.
    OFF topik (1)
    OFF topik (2)
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

    #2
    Jó reggelt mindenkinek!

    de jó, hogy 3. rész lett, így megtaláltam (a jókedvű topikot most úgysem lelem)

    Képzeljétek, tegnap Julinka kimondta első értelmes szavát!
    Viki
    Lányaim L(9), J(7) és D(4)

    Comment


      #3
      második!!!!

      Gratula Viki, leírod, mi volt az első szava?
      Anna

      Bence
      (080930), Róza (140428)

      Comment


        #4
        harmadik, mint a topic
        sikerült elmennünk az Orcy kerti majálisra. Sajna bár polgári majálisnak volt hirdetve, a zenekari buszt nem nagyon mertük elhagyni, de olyan jó volt végre koncertet hallgatni
        Tömegkölzelegtünk is, és ismét rá kellett jönnöm, hogy aki nem hordoz pesten, az nem komplett (bár lehet, hogy komp akart lenni). két gyerekkel (egyik kocsiban), nagyvárad téren nics mozgólépcső se...... olyan jó, volt, hogy van kendő.
        A koncerten is a hátamon volt, elöbb a kicsi, majd a nagy, és ők is jól érezték magukat, én meg gyüjtögettem az elismerő pillantásokat Jeeeee
        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
        írj a gmailemre az is cyanus

        Comment


          #5
          na ide már én is jövök, az első kettőről lemaradtam...
          tehát azzal kezdem, hogy JÓ HÉTVÉGÉT és SZÉP ANYÁK NAPJÁT holnapra!!!
          Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

          Comment


            #6
            Ez nem igazság,megint az én hsz-om után lett lezárva.
            Pedig kíváncsi vagyok mások véleményére,csak nem tudtam hová passzol legjobban.
            Ezért bemásolom,ok?

            " Brühühűűű,mit láttam ma...
            (Ismerősöm)Nincs-10-hónapost itattak kólával a kólásüvegből...
            1;Már azt se értem,hogy tápszer volt náluk cumisüvegben,meg a tápszeresdoboz is kifigyelt a babakocsiból-inni nem vittek?
            2;10 percen belül olyan helyre értek volna,ahol lehetett volna vizet,teát inni
            3;Ahol a kólát vették,ott kérhettek volna kis pohárban 2 korty vizet a babának
            (amúgy lelkesen itta,lehet nem az volt az első eset...?)

            Na,ha már láttam őket,megnéztem vannak-e új képeik fenn.Voltak.Lángosevős,meg csokievős kétpofára is.Ááá,és engem nemnormálisozott le egy doktornő,mikor meghallotta,hogy a 16 hónapos gyerek megkóstolta a tejeskávémat párszor(azóta is tán csak 2x)

            Már akkor is hülyén néztem,mikor összefutottunk jó rég egy szabadtéri rendezvényen este és hát eljöttek kikapcsolódni,a 6 hetest nem hozták,otthon hagyták anyukával/anyóssal-mert kicsit taknyos volt...
            (ja,szoptatást eleve meg se próbálta a csaj,de csak olyasmit makogott arról,hogy minek,a tápszerben van minden azt mondta a doki is.Semmi megpróbáltam,de nem megy vagy hosszan gondolkoztam,így döntöttem stb)

            Inkább nem véleményezek

            Egyébként hogy lehet elérni a bunkózáson kívül azt,hogy SENKI tényleg ne hozzon mindenféle csokikat,stb-t?Időnként valahol talál a gyerek és roppant hiszti van,hogy vissza kell adnia,mikor milyen jó.
            (1-nincs rá még szüksége,2-refluxos ne csokizzon,3-ne szokjon rá úgy,mint én)"
            __________________
            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

            Comment


              #7
              Nagyon elszomorított amiket írtaál. Szerintem a kóla még felnőttnek sem való, nemhogy gyereknek, pláne kicsinek!!!!
              Hát vannak akik nem tudnak felkészülni arra, hogy felelősek egy életért.

              A csoki, édesség dologgal nálunk sem lehet igazán mit kezdeni. Hanna sem eszik csokit egyáltalán, de folyton kap. Mivel mindenkit nem tudok lebeszélni, Hannával beszéltük meg a dolgot. Mivel elég szorulásos volt, elmondtuk neki, hogy ez a csokitól van. Két évesen már megértette, hogy nem szabad semmilyen csokiszármazékot ennie, mert akkor fájni fog a kakilás (tényleg rosszabb nála a helyzet, ha kakaót eszik, nem vertük át). És azóta is, ha valaki csokival kínálja, egyszerűen nem fogadja el. És általában a felnőttek, annyira meglapődnek, amikor egy ilyen kicsi lány, azt mondja, hogy nekem ezt nem szabad, hogy elfelejtik tukmálni. Nálunk működik, akkor is, ha nem vagyok ott, fogadott már szomszéd néni, azzal, hogy akart adni valamit Hannának, és ő nem fogadja el. MOndtam, hogy mert tudja, hogy beteg tőle. (apa tejérzékeny, megesgyztek, ő nem ihat tejet, amit Hanna imád, de ehet csokit, Hanna meg fordítva)
              Legjobban igazából azon akadok ki, hóamikor a gyerek előtt mondják, hogy jajj szegény, tényleg nem ehet egyátalán csokit. El szoktam magyarázni, hogy neki ez addíg nem rossz, amíg nem tudatosítják vele, hogy az. Nagyon régen kapott csokit, szinte nem is tudja mi az, miért hiányozna. De ha ezt mondogatják előte, kívánni fogja.
              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
              írj a gmailemre az is cyanus

              Comment


                #8
                Illa, kóla döbbenet... Tominak 6 éves koráig nem adtam, azóta is csak nagyon ritkán iszik, általában vendégségben, este 6 előtt...és Ő utasítja vissza, ill., ha én is ott vagyok, akkor azért megkérdezi...mondjuk, 6 után 5 perccel...később nem is akarja. Más szénsavasat sem iszik, itthon mentes víz van csak, a suliban meg a csapvíz. (Egyébként én sem viszek inni a piciknek, mert semmit sem isznak meg az anyatejen és a tápon kívül, semmiből (sem üveg, sem pohár, sem cumisüveg, sem kiskanál...) )
                Kata
                Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                Comment


                  #9
                  Én eddig 2x mentem el este vacsizni az ikres csajokkal, este fél 8-tól éjjel 1-ig, és jóóóóól be is durrantak a cicik, mire végre jött a segítség...pedig van, amikor ez alatt az idő alatt nem is eszik senki..és mégis...
                  Kata
                  Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                  Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                  Comment


                    #10
                    Viki, mit mondott JUlinka? Gratula!
                    Kata
                    Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                    Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                    Comment


                      #11
                      Babyteve: Te szoktál hordozni az ikrekkel? van egy ismerősöm, aki azt mondja, hogy hordozna ő, de kettőt egyszerre???... Vélemény?

                      Cyanus: nagggyon jó az avatarod!!!

                      Kóla? hát erre nem is nagyon lehet mit mondani... a szoptatásra pedig csak szomorú sóhaj: furcsa nekem, hogy ilyen hozzáállása is lehet valakinek, aki kilenc hónapig a pocakjában hordozta, majd megszülte a kisbabáját, és most gondoskodnia kell róla. Főleg, hogy úgy tűnik a megjegyzésből, hogy nem alapos, átgondolt döntés, hanem egyszerű tudatlanság, érdektelenség
                      Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                      Comment


                        #12
                        Sziasztok, megint rég nem voltam. Hazaköltöztünk Magyarba, és kiszórtam egy csomó játékot, babaruhát, női ruhát. Vinném a klubba, ha kell vkinek, lehet ingyen szemezgetni belőle, vagy odaadnám a Lea anyaotthonnak is, ha kell. Kerestem olyan topicot, de csak hordozó-adást találtam.
                        Mi legyen a cuccokkal szerintetek?
                        Brigi
                        LRB

                        Comment


                          #13
                          Cyanus!
                          Gratula az első szóhoz!Mi volt az?

                          Kóla!Én soha nem szerettem a kólát,de mikor Zizuval voltam terhes volt 1 hónap amíg nem bírtam meglenni kóla nélkül.Igaz csak a light-ot ittam,de "muszáj" volt. Ma is megláttam a hűtőbe a hideg kólát és nem bírtam ki,hogy ne igyak fél pohárral.Bár most inkább a gyömbér a menő nálam,úgy tünik háborgó gyomromat is kicsit kordában tartja.

                          Múltkor a Viasaton volt egy műsor,abban a 4 hónapos babát etette az anyukája hamburgerrel...
                          Olga: Zita 08', Huba '09, Koppány '12,
                          Villő '16 és Ötöske várható '18

                          Comment


                            #14
                            Olga ha már kóla, akkor rendes kóla, ne pedig light
                            Én nem vagyok ellene felnöttként. Pedig nem veszünk, csak nagyon ritkán, gyereknek meg pláne nem.

                            Láttam én itt olyat pár hete, hogy apuka a 6 hós babáját fagyival etette
                            Nem szólok bele, mindenki azt csinál amit akar, míg nem az én gyerekeimmel csinálja
                            Hena
                            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                            ClauWi hordozási tanácsadó

                            Comment


                              #15
                              Attól függ, hány kilósak a törpék...(vagy milyen vészhelyzet van...) Miniként a rugalmasban elöl voltak ketten, de állandóan lefejelték egymást, és rugdosódtak, egy elöl-egy hátul meg az első súlya miatt nem sokáig bírható. Egyébként sajnos, nem igazán kényelmes...Én egyet hordok háton, a másik babakocsizik. (Ez mindig az éppen jobban anyás babóca, mármint, a ki háton van..)
                              Kata
                              Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                              Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X