Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nagyon köszönöm az ajánlatokat
    Tess jelentkezett először, így ő nyert egy jó fej kiscsajt 1 órára (és ő is lakik legközelebb)
    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
    a XIII. kerklub ÚJ topikja

    Comment


      andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      osz
      mi az az osz???


      andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nekem van egy, amit 2 éve vettem, abban minden névnél szerepel, hogy 2008-ban hány magyar ember viselte azt első ill. 2. névként. Meg vannak benne éves bontású stat táblák a 10 legkedveltebb fiú és lánynévre. Ha kell kölcsönadom.
      köszi, végül mégis végigböngésztem a netes mta-s linket
      szerintem Nina lesz, de még az apját meg kell győzni

      (a dokis levelemet olvastad?)
      Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

      Nagy zsibvásár itt

      Comment


        andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nekem az Orália a kedvenc anyakönyvezhető nevem!


        Hát, írhatok könyveket, és hallottam is már olyat, hogy férjet sikerült olvasmányokkal meggyőzni (anyuka felolvasásában ), de sztem ez egy olyan dolog, ami ennél mélyebb "lemeccselni" való. Én már gyakorlatilag gyerekkorom óta otthon szerettem volna szülni, mi 15 éve vagyunk együtt a párommal, tudta rólam ezt az elejétől Ő félt tőle egy kicsit, de rám bízta a döntést, mert én szülök, és szerinte az a fontos, hogy én hol érzem magam biztonságban. Ebben támogatott, eljött a szülésfelkészítő egy részére is, meg nagyon sokat beszélgettünk, készülődtünk közösen.
        Ilyen szempontból azt mondhatnám, hogy szerencsém van, de asszem inkább arról van szó, hogy én nem tudnám elképzelni azt életemet olyan
        férfivel, aki nem tartja tiszteletben az ilyen elemi igényeimet.

        Na, ezen most jól nem sértődök meg, de azért elmondom, hogy az én férjem is tiszteletben tartja az ilyen és mindenféle elemi igényeimet. Viszont pont a borzasztó kórházi élményei miatt fél pl a vértől, nem fél, egyszerűen rosszul van. Nem lehet neki csak úgy akármit mesélni mert elfogja a rosszullét. És fél mindenfélétől, amit a szülésről hall. És a rossz kórházi élményei ellenére is jobban bízik az ottani szülésben, a szakértői segítség ott létében. Mert keveset tud a másik oldalról. És igazából én is. Olvasgattam róla Jázmin előtt is, de korábban nem igazán hallottam erről. Nyilván itt is bejátszik, hogy fiatal vagyok... Tavaly pedig nem éreztem úgy, hogy egy opció nálunk.
        Azóta sokat beszélgettünk róla, meséltem ezt-azt, elmondtam sokszor, hogy milyen érzés volt a kórházban, mi volt rossz, mi volt jó, mi lenne jó másként, ehhez hogy járul hozzá az otthoni környezet, a bábák, stb.
        Most ott tartunk, hogy az ambuláns szülést maximálisan támogatja, de őt megnyugtatná, ha azért látná orvos a gyermekét. Én meg ezt tartom tiszteletben. De azt mondja, hogy ha én ezt akarom, ám legyen otthon a dolog, de ő fél tőle és kész.

        És mellesleg én arra is írtó büszke voltam (és vagyok is), hogy bent maradt velem és Jázminnal és végigcsinálta és csak akkor ájult el majdnem, mikor már kint volt Jázmin. Pedig minden ilyentől rosszul van. Legyen az akár egy kis bibi.
        Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

        Comment


          inga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          mi az az osz???
          Ott-hon-szü-lés

          dzsuz: megataps a párodnak

          Az én kórházi szüléseim meg nem voltak borzalmasak. Az első talán belehúzható abba a kategóriába, ha erőltetjük, de a második szép volt, csendes és nyugalmas, a körülményekhez képest.
          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
          a XIII. kerklub ÚJ topikja

          Comment


            köszi pynky

            én jól éreztem magam a körházban, nem volt rossz élményem
            azért szeretnék osz-t, ha osz lesz, mert sokallottam a Lilitől különtöltött időt,
            (meg az oltás miatt)
            másrészről meg jó volna 3 napot pihenni, csak a picivel, mert ha ambulánsan hazajövünk Lili biztos extra törődést igényel majd
            nagy dilemma
            Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

            Nagy zsibvásár itt

            Comment


              Akkor jövök én is

              Nekem két csodálatos szülésem volt kórházban, ha azt vesszük, az elsőnél lévő "felesleges" beavatkozások nélkül még jobb lett volna. A másodiknál semmire se volt idő, itthon vajúdtam, a szülőágyon össz-vissz 30 percet töltöttem. Most kacérkodtam az otthonszülés gondolatával, viszont pár dolog közbeszól, ami miatt mégsem tenném. Pici a lakás, nincs hely. Epilepsziás vagyok, ami ugyan tünetmentes, de csak gyógyszer mellett, és minimális jelek szoktak jelentkezni(de nem roham), ha fáradt(főleg), túl izgatott, stb vagyok. Apa nem támogatja az osz-t, és így nem érzem azt, hogy igazán lenne értelme, miközben ő nem tartja biztonságosnak. Sokat beszéltünk róla, de ő úgy van vele, hogy a kh-ban jobbak a körülmények, ha bármi van, ott vannak a dokik...itt meg mi van, ha a mentő nem ér ki időben. Erőltetni nem akarok semmit, sokkal nyugodtabb vagyok én is, ha tudom, hogy a szülésnél mellettem van, még ha az kh is, és részese az egésznek, ott segít, fogja a kezem, beszél hozzám, stb. És a lényeg, hogy örömmel mesél róla, büszke, hogy láthatja a szülést. Egy osz-nél lehet, nem ez lenne a végkifejlet a részéről. Bár lehet, ezt csak most gondolja (gondoljuk) így.
              Mindenesetre csodálatos látni, olvasni osz-ekről, én mindig elámulok. Annyira meghitt, nyugodt, békés. Ezt a kh akkor se tudja visszaadni, ha képek lógnak a falon, halk zene szól és nem jönnek oda 5 percenként abajgatni. Anyósom mesélte, hogy ők még otthon születtek(40-50 éve), mondta is, hogy ő nem tartózkodik az osz-től, amin meg is lepődtem

              Nekem éjszaka volt 1-2 jóslófájásom(eddig nem volt még), mellé jó szarul is aludtam, a gyerekek is kitúrtak az ágyból, meg egész délutántól kezdve fájt a fejem, most délelőtt múlt el.

              Délelőtt aludtam egy órácskát, ami nagyon jól esett, tudtam volna tovább is, de a gázos felébresztett
              Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
              "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
              Paulo Coelho

              Comment


                Hát én nem félek attól, hogy Andust megbántom. Ismeri a véleményem sokat beszélgettünk is erről. Neki is és itt is el kellett mondanom, mert én meg ilyen vagyok (szintén nyilas). Különben meg Andus szeret is érvelni és valjuk be jól is csinálja.
                A magam részéről biztos vagyok benne, hogy simán meg tudnék szülni egy gyereket otthon is, csak nem akarok. És azt hiszen a bátor semmikép sem fejezi ki azt, hogy milyen az, ha valaki él ezzel a lehetőséggel. Sőt semmilyen más cimkét (laza, erős, felelőtlen, újitó stb) nem mondanék. Biztos mindenkiben más munkál, amikor választ. És minden értelmes szülő a lehetőségeihez és a tudásanyagához képest körültekintően választ. Csak éppen mást tart fontosnak. Én azt, hogy legyen a szomszéd szobában egy jól felszerelt műtő és életmentő csapat megfelelő műszerekkel és egy képzett gyerekorvos, aki ha szükség van segit. Kicsi az esélye annak, hogy bármi baj történjen és elhiszem, sőt örülök annak, hogy ilyen felkészültek a bábák, de elég ha csak egyszer történik baj. Számomra fontosabb az, hogy a gyerek biztonságáért mindent megtegyek, mintsem a háboritatlan szülés. Márpedig ezt a biztonságot nekem a kórház jelenti.
                Ne értsetek félre, ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki otthon szül, annak ez nem fontos, ezt elképzelni sem tudom, csak nyilván másképp látja ennek biztositását.
                Különben meg az osz sok pozitviz változást hozott a hazai kórházakba is (,bár még sok van hátra). GÁ munkájának köszönhető, hogy valami elindult, és ma már nem kér arra senki, hogy szorits a betétet a lábad közé. Mindenesetre szerintem sok olyan szülészorvos, szülésznő, neadjisten csecsemős van már, akik lelkiismeretesen és a szülő nőt is figyelembe véve végzik a munkájukat.
                Utoljára szerkesztette cukorborsó; 2011.01.31., 17:08.
                Ildikó

                Comment


                  tyű, mindjárt elolvasom az osz témát.

                  van néhány ingyen cuccom, hátha érdekel benneteket:
                  http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=19942
                  Edo és Nimród (2009/10/29)

                  Comment


                    Jaj, csajok, nem azért írtam, amit írtam, hogy elkezdjetek magyarázkodni... Ez a lazaság dolog nálam a társadalmi sztereotípiát idézi mindig. Nagyon erősen összekötik valami felelőtlen hippis attitűddel az osz-t... ezért írtam.

                    porc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Andus, szerintem... nem is tudom, hogy mondjam. Legalábbis a magam részéről, amikor mondjuk a "lazacsaj" kifejezést használtam az otthonszüléssel kapcsolatban (hangsúlyozom, hogy magamra), akkor egyáltalán nem úgy értettem, hogy felelőtlennek vagy lazának tartom az otthonszülőket
                    ...
                    Szóval hogyismondjam... ez egy folyamat, valahol úton vagyok, és bár hajlok-hajlok, szeretném a sok szép (úgy értem. h meggyőző) történetben megírtakat megélni, szeretném a sok kh-i hülyeséget elkerülni, de még sok minden hiányzik, pl. ez a(z) (ön)bizalmi átfordulás is, igen, bátorság, elengedés, erre próbáltam a lazacsaj kifejezést alkalmazni.

                    Ezt a folyamat-dolgot teljesen megértem. bár gyerekkorom óta ezt akartam, nekem is végig kellett mennem ezeken. Nagyon nehéz volt pl. megfogalmaznom, miért is akarok osz-t.

                    Elismerem, hogy nem elég szabatos a kifejezés, de hidd el, semmi bántó szándék vagy pejoratív nem volt benne.

                    Köszi, értem én, csak tisztázni akartam, hogy én nem vagyok az a húdelaza, hanem átgondoltam

                    Egyáltalán nem vagyok nyugodt a következő szülésemet illetően, és ez nem jó érzés e pillanatban, ami azt illeti...

                    Ezt sajnálom, de ilyenkor még természetes asszem. A végére majd minden egyenesbe jön!

                    Most mondhatnám akár, hogy lám, itt vagy te, aki bár gyerekkorodtól osz-re vágytál, valamiért az elsőt mégis kórházban szülted, de nem mondom, mert keveset tudok ahhoz, hogy bármi ilyet mondjak

                    Nagyon nem volt olyan az élethelyzetünk, kicsi lakást albéreltünk, és mindenféle családi gondjaink is voltak, amik eléggé megterheltek minket (pl. após nagybeteg). Nem fért bele a készülődés...

                    Szóval ésés

                    Azt a novellát én is nagyon szeretem. Könyvkölcsönzésre jelentkezem, mondjuk talán először Nandu érdekelne. Ha majd eljutunk érte. Mennénk Borcsázni is, de továbbra sem vagyunk randiképesek.
                    Könyvet elküldöm klubba, vagy elviszem Jobbulást!

                    inga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    köszi, végül mégis végigböngésztem a netes mta-s linket
                    szerintem Nina lesz, de még az apját meg kell győzni

                    Az jó név, hajrá!

                    (a dokis levelemet olvastad?)
                    Jaj, jó hogy szólsz van pár megválaszolatlan privim. Pammiról sms-t egyhetes korában bírtunk küldeni, és még egy halom ember nem tudja, akinek emilen képet is akartam... bocs.
                    dzsuz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Na, ezen most jól nem sértődök meg,

                    ne is, nem azért írtam, én egyszerűen őszinte vagyok

                    de azért elmondom, hogy az én férjem is tiszteletben tartja az ilyen és mindenféle elemi igényeimet. Viszont pont a borzasztó kórházi élményei miatt fél pl a vértől, nem fél, egyszerűen rosszul van.

                    Az én uram az injekciótól ájul el, illetve akkor van rosszul, ha tehetetlenül kell néznie véres dolgokat. A nyílt lábszártöréses, meg a felvágott erű embert simán elsősegélyben részesíti az utcán (konkrét pldák)...

                    Most ott tartunk, hogy az ambuláns szülést maximálisan támogatja, de őt megnyugtatná, ha azért látná orvos a gyermekét. Én meg ezt tartom tiszteletben. De azt mondja, hogy ha én ezt akarom, ám legyen otthon a dolog, de ő fél tőle és kész.

                    Az én Pammimat is látta bába 15 percen belül, és orvos 24 órán belül. Erre is gyúrtam az egyedül töltött vajúdás kb. 3/4 órája alatt
                    cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hát én nem félek attól, hogy Andust megbántom. Ismeri a véleményem sokat beszélgettünk is erről.

                    főleg most, hogy megszültem, nem vagyok az a mimóza lélek. Na jó, még tánciznak a hormonok, de ezen nem bántódom meg

                    Neki is és itt is el kellett mondanom, mert én meg ilyen vagyok (szintén nyilas). Különben meg Andus szeret is érvelni és valjuk be jól is csinálja.

                    kösz
                    Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                    karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                    Comment


                      ildi, teljesen azonosulni tudok a véleményeddel, mondjuk én extra racionális szűz vagyok, bika aszcendenssel.

                      de le a kalappal azok a csajok előtt, akik bevállalják!
                      Utoljára szerkesztette kisedo; 2011.01.31., 17:41.
                      Edo és Nimród (2009/10/29)

                      Comment


                        pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Viheted, szerdáig
                        El tudsz érte jönni hozzánk délig? Utána elmegyünk hétvégére.
                        A cimet megmondom telefonon. Én nem leszek otthon, emk-ra megyek, de kikészítem
                        Hmm, csak most olvasom, de lehet, holnap elmennék érte... ha otthon vagytok.... Porcnak kell vinni szerdán, ugye?

                        osz: nekem van egy barátnőm, a második és harmadik babáját szülte otthon (a kórházi rossz tapasztalatok miatt). Az első esetben nem ért oda a bába időben.... majdnem gáz lett, de apuka ügyesen vezényelt...
                        szerintem sem bátorság, sokkal inkább elvek és meggyőződés kérdése az egész.
                        Utoljára szerkesztette Katy; 2011.01.31., 18:13.

                        Comment


                          Katy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hmm, csak most olvasom, de lehet, holnap elmennék érte... ha otthon vagytok.... Porcnak kell vinni szerdán, ugye?
                          Igen, de az sem baj, ha csak csüt-ön ér ide, és nem is kell feltétlen elhozni, elég pl. kimenni vele a neked megfelelő villamosmegállóhoz, mikor a zuram megy vagy jön dolgozóból. Szóval hozd csak el nyugodtan próbálgatni. Kaptál tőlem privit ampulla-ügyben?

                          Andus, köszi a könyvet előre is, meg a biztatást is. Zsuzsi, és én milyen könyvet is ígértem neked? Csüt (vagy szerda) megyünk vissza dokkernénihez, elvisszük, ha gondolod.
                          (amúgy Magdi, de itthon csak Porc) és három törpe gyors egymásutánban Miklós-Ágnes-Mátyás 2009-2011-2013
                          depisek, katt!

                          Comment


                            Porc imádom váááá-t
                            Ildikó

                            Comment


                              porc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Zsuzsi, és én milyen könyvet is ígértem neked? Csüt (vagy szerda) megyünk vissza dokkernénihez, elvisszük, ha gondolod.
                              Ranschburgra emlékszem, de mindjárt megnézem Éééés igen, nyertem. Szólj, mikor jöttök, és odamegyünk érte!

                              Ja, Andus! Csak vicceltem ám, nem sértődnék meg ilyenen Meg tudom ám, milyen vagy
                              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                              Comment


                                cukorborsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Porc imádom váááá-t
                                Ugye, hogy ugye? Van a related-ekben még egy csomó feliratos (bár aki nagyon penge angolul, biztos megérti Eddie humorát felirat nélkül is, mert szépen beszél).

                                Zsuzsi, akkor majd szólok holnap vagy után, hogy melyik nap és hányra megyünk.
                                (amúgy Magdi, de itthon csak Porc) és három törpe gyors egymásutánban Miklós-Ágnes-Mátyás 2009-2011-2013
                                depisek, katt!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X