Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    tess eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    dokira a gyermekorvosra gondoltam, a menekülésre meg úgy általában a kórházakból, nem a mávból...bár neked így elég pozitívak a tapasztalataid
    igen, én is gyerekdokira gondoltam, szülészt most nem hiszem h. bérelek
    Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

    Nagy zsibvásár itt

    Comment


      Megjöttek tegnap a harisnyák, bocs hogy nem szóltam.
      Pénteken viszem a dobozt.
      Aki nem tudja megszervezni, hogy jöjjön vagy elvigye neki valaki a cuccost, szóljon, hogy ne cipeljem feleslegesen, jó?
      A pénzt, ha lehet, utalással kérném inkább, nem akarok a klubban csencselni.


      KLUBDÍJ
      Ja, és múlt pénteken beszéltem Zizivel, aki most a Gyh-ban a klub felelőse lett. Azt beszéltük meg, hogy minden hónap elején bejön és úgy fizetünk neki. Most pénteken fog jönni. Kérlek benneteket, hogy akinek még az őszről van elmaradása, az azt is fizesse ki. (ha nagy hiány lenne a kimutatásukban, talán ki is paterolhatnának minket )

      (a többire holnap, mert már alig látok :I)
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        ja igen igazolom pynkyt

        bár először furcsán néztem miért integet ő hordozós tanácsadásról
        (a helyettesítő srác azt mondta azt tartanak )

        megyünk pénteken, küldj szlaszámot, köszi
        Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

        Nagy zsibvásár itt

        Comment


          inga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ja igen igazolom pynkyt

          bár először furcsán néztem miért integet ő hordozós tanácsadásról
          (a helyettesítő srác azt mondta azt tartanak )
          Jaaaaaaaaaa Én meg nem értettem, miért kérded, h miért vagyok hordozós tanácsadáson
          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
          a XIII. kerklub ÚJ topikja

          Comment


            az normális, hogy kiszívom a gyerekem orrát és utána ugyanúgy szörcsög tovább, mintha mi sem történt volna?? szegényt úgy sajnálom (bár úgy tűnik őt annyira nem zavarja, csak szopi közben....) lehet rosszul csinálok vmt.....

            már több mint egy hete ez megy....
            Csilla
            Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

            Comment


              Levinél is így volt az első náthátnál, és aztán barátnőm-akinek mindhárom gyereke krupos , ajánlotta, hogy úgy csináljam, ahogy neki a fül-orr-gégész mondta.
              Sterimar, vagy phisiomer orrba fújni, az kicsit lazítja az orrváladékot, aztán gyógyszertárban kapható fiziológiás sóoldat, vagy salsol infúziós folyadék, fecskendővel felszívni nem sokat, 5 ml-t, és amikor szívod a gyerek orrát, akkor a másik orrlyukba nyomsz lassan ebből. Aztán csere. Én annyiszor szoktam ismételni, amikor már látom, hogy egész folyékony a cucc, ami kijön. Így átmosod az orrüreget, ill. azt a váladékot is ki tudod szedni, ami egész fönt van, tapadós, és egyébként meg nem jön ki.
              Egyébként én is kipróbáltam, amikor náthás voltam, nem fáj, és nem rosszabb, mintha e nélkül szívnád az orrát.
              És nálunk még az anyatej az orrba segített, egy éjszaka eltüntette a náthát, pedig nagyon beteg volt.
              Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
              Clauwi hordozási tanácsadó

              Comment


                giducki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                az normális, hogy kiszívom a gyerekem orrát és utána ugyanúgy szörcsög tovább, mintha mi sem történt volna?? szegényt úgy sajnálom (bár úgy tűnik őt annyira nem zavarja, csak szopi közben....) lehet rosszul csinálok vmt.....

                már több mint egy hete ez megy....
                1. lehet, h annyira náthás, hogy rögtön újratermelődik
                2. lehet, h annyira száraz a levegő, h erősíti a nyálkatermelést
                3. lehet, h nem tudja elég mélyről kiszívni az orrszívó (A)ilyenkor v. mozgatom jobbra balra v. később újra próbálom, B) előtte lazításnak kap vizes v. homeos orrsprayt)
                4. lehet, h amit kap nyákoldónak (Mucopront, ilyenek), az túloldja a nyálkát és attól nem tud megszűnni a termelődés

                Szerinted ezek közül melyik?
                pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                a XIII. kerklub ÚJ topikja

                Comment


                  merozsa: én ettől az orröblítőstől rosszul vagyok Julinál próbáltam, de ő nem tűrte (van erre valami spec. eszköz is, azzal csináltam - volna ), Emma szerintem átrúgná a szomszéd házig
                  pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                  Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                  hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                  a XIII. kerklub ÚJ topikja

                  Comment


                    Pynky! Mi megyünk a klubba, szóval ne hagyd otthon a dobozt, lécci!
                    Emese kincseink: Anna (2008.08.29), Lea (2010.09.17), pocaklakó 3. leányzó (aug.)
                    Lana kék csillag , Didy Ellipsen Schoko, Amasonas karikás, Manduca Chocolate Cake

                    Comment


                      pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      1. lehet, h annyira náthás, hogy rögtön újratermelődik hát ez lehet....
                      2. lehet, h annyira száraz a levegő, h erősíti a nyálkatermelést a pára ok, azzal nincs gond
                      3. lehet, h nem tudja elég mélyről kiszívni az orrszívó (A)ilyenkor v. mozgatom jobbra balra v. később újra próbálom, B) előtte lazításnak kap vizes v. homeos orrsprayt) ez lehet, próbálom is mozgatni, de mindig olyan mintha csak azt szívná ki amit előtte befújok... ha befújom utána mennyit kell várni? ezt sosem tudom...
                      4. lehet, h amit kap nyákoldónak (Mucopront, ilyenek), az túloldja a nyálkát és attól nem tud megszűnni a termelődés - azt nem kap, illetve Ditta féle kencével kenem a mellkasát, hátát, és egyébként köhög is, jön fel a cucc, amit meg nem tud kiköpni, így kihányja végül...

                      Szerinted ezek közül melyik?
                      merozsa köszi, hát kipróbálom, de asszem Borcsa sem fogja ezt tűrni... de egy próbát megér...
                      Csilla
                      Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

                      Comment


                        Mi nem megyünk holnap, mert Beni beteg még mindig. Pynky, szlaszámot és hogy mennyi is volt pontosan kérnék.
                        P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

                        Comment


                          Jöttem pár pillanatra...

                          Pynky: természetesen holnap se tudok menni klubba. Így az én 2(asszem) harisnyámat ne cipeld! Viszont utaláshoz a szlaszámod küldd el légyszi! Aztán megbeszéljük, mikor tudok átugrani értük.

                          Giducki: nálunk se jött be a sóoldatos-tengervizes öblögetés. Viszont az igen(nem tudom, hol hallottam, ki mutatta...), hogy a gyerkőt a combodra fekteted(ha tűri az orrszívót... ha nem, akkor a lényeg, hogy a feje lentebb legyen, mint a teste) és az orra mellett 2 oldalt kell az orrnyerget(asszem) a szem alatt széthúzni. Ekkor kitágul annyira, hogy a felgyűlt trutyi is kijön. Magamon is próbáltam, nem fáj, nem rossz, és tényleg kijön. Viszont olyan alany kell hozzá, mert pl. Bendő bírja, ő nem ellenkezik, Boti viszont rúgkapál, nem tudom neki megcsinálni.

                          Remélem, hamar rendbe jön Borcsa!

                          Cukorborsó Ildi: köszönöm, hogy gondoltál rám a rugalmassal kapcsolatban, úgy néz ki, sikerül is!!!

                          A holnapi klubhoz jó időt és kellemes kikapcsolódást Mindegyikőtöknek!
                          Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
                          "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
                          Paulo Coelho

                          Comment


                            Ezt az átmosást én is csinálom, mert különben nem jön ki, aminek ki kéne. Nekem nagyon bevált. Jázmin meg így-úgyis tiltakozik az orrszívó ellen, akkor is ha már két hete csináljuk. Én előtte lazítok vagy a homeos spray-vel, vagy ha van itthon más akkor azzal. Aztán megy ez az átmosásos szívás, akár sós oldattal, akár anyatejjel. Csak nem mindig van kedvem előre fejni hozzá. A végén meg kap megint a homeos sprayből. Azt már kéri, a többit így se úgy se bírja. Pedig próbáltam, ahogy Zita írta...
                            Azért örülök, hogy nem csak én mosom át
                            Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                            Comment


                              Pitypang köszi ezt is kipróbálom, de asszem ehhez kell még egy ember... eddig csak sírás volt orrszívás közben, de sztem már annyira utálja, hogy most már rúgkapál, meg homorít szegénykém... és még jobb sem lesz utána...

                              a spray-t ő sem bánja, sőt játszik is vele, meg a babák is kapnak, sőt még mondja is utána, hogy "po" vagyis porszívó, de aztán mikor elkezdem, akkor már nem tetszik. de meg is értem.

                              hát holnap mi sem jövünk (a változatosság kedvéért...)
                              Csilla
                              Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

                              Comment


                                csilla, jobbulást nektek!

                                mi csak sterimart használunk előtte. ez az átöblítést durván hangzik nekem is.
                                én pont azt hallottam, h jobb ülve, m akkor nem folyik hátra semmi. na nagyon makacs a cucc, van, h picit befogom a másik lukat, de télleg csak 1-2 mp-re.

                                nimróddal előtte kicsit játszunk az eszközzel és akkor nyugisabban tűri a szívást. (a működő szívót odateszem a tenyerére, pocakra, és nevet rajta, ahogy böködiöm kicsit. )

                                mi sem megyünk, nimród napok óta hőemelkedéses, valszeg a fgcskáktól, de elég nyügi.
                                Edo és Nimród (2009/10/29)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X