Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Itt, a kerületben melyik gyerekorvost ajánljátok?
    I + Sz & G & kisG + Z
    „Ha boldog akarsz lenni, gyakorold az együttérzést!” XIV. Dalai Láma
    NÉZD MEG, FONTOS LEHET!!!

    Comment


      kisedo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      persze, egy telefont megér!
      mondjuk a mi dokinkról nincs túl nagy véleményem, de ezt már írtam korábban! a tietek sokkal jobb, látatlanban is!

      oltás: még nem olvastam annyira utána. agyhártyát megkapta, a bárnyhimlőn még gondolkozom.
      hát nem tudom, én nem vagyok oda érte, és Borcsa is üvölt amint meglátja...
      Csilla
      Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

      Comment


        pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Megjött Fidini Ilditől a harisnyás összesítés. Nem biztos, hogy akarom látni Egy szuper táblázat

        Összefoglalva:
        inga: 4 db
        Pitypang: OK mindkettő, amit kértél
        Dittácska: OK
        tess: OK
        Katy: 80-as zsiráfosból 3 helyett csak 2 van, többi OK
        palmi:OK
        halie: 98-as elefántos nincs, másik OK
        maseditta: nagy nyuszis nincs, többi OK
        cukorborsó: 98 elefántos nincs, rókás OK
        emese: zsiráfos, elefántos nincs, kisnyuszis, békás OK
        andus: kisnyuszis OK

        Van még:
        98 1 db kisnyuszis
        92 1-1 db kisnyuszis, elefántos, rókás
        86 8 db nagy nyuszis, 1 db kisnyuszis, 1 db zsiráfos, 5 db rókás, 1 db békás
        80 5 db nagynyuszis, 1 db elefántos, 4 db rókás, 2 db békás
        ezekből lehet hozzá válogatni v. egymással leszervezkedni (de azt ne rajtam keresztül, mert nem tudom követni )
        Ha kértek még, akkor szigorúan érkezési sorrendben vesszük, nehogy összezördülés legyen (az első leosztás is érk. sorrendet követett).

        Irjatok, h kinek jó igy, ki mondja le, ki kéri. Ha minden OK, akkor rendelném megfelé, mert szeretnék harisnyát
        Pynky! A maradékból akkor is lehet kérni, ha az első körben nem kértem? Mostanság nagyon megszerettem a harisnyákat. Szeretnék 92-es kisnyuszis meg egy 86 nagynyuszis, zsiráfos.
        Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

        Comment


          Melyik a kisnyuszis és melyik a nagynyuszis?
          Utoljára szerkesztette palmi; 2010.12.14., 21:59.
          P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

          Comment


            Irmi83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én ezekben a dolgokban annyira tanácstalan vagyok, és igazából a mostani gyerekorvossal szemben sincsen meg az a bizalom, amit szeretnék...
            szóval, nem tudom...
            dettó! :S

            ajánlani sajnos nem tudok. ha nem költöznénk, akkor nekivágtam volna az orvoscsere procedúrának... de már nem érdekel.

            csilla, akkor lehet, h egy a dokink?! (S.E.)
            Edo és Nimród (2009/10/29)

            Comment


              dzsuz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Pynky! A maradékból akkor is lehet kérni, ha az első körben nem kértem? Mostanság nagyon megszerettem a harisnyákat. Szeretnék 92-es kisnyuszis meg egy 86 nagynyuszis, zsiráfos.
              Szerintem akkor, ha az első körösök után még marad. Vagy memtom...

              palmi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Melyik a kisnyuszis és melyik a nagynyuszis?
              Nemtom, nézd meg a linken A nagy sötétrózsaszin, a kicsi világos.
              pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
              Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
              hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
              a XIII. kerklub ÚJ topikja

              Comment


                andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                A prevenarról tudni kell, hogy csak 2 éves korig ingyenes, az, hogy 2 vagy 3 adagos-e attól függ, mikor kezdik meg a gyerek oltását. Fél éves kor előtt megkezdve 3 oltás, és egy emlékeztető a 2. év során, 7-11 hó között kezdve 2 oltás 4-8 hetes időközzel + az emlékeztető. A 12-23 hónapos gyerek védettségéhez minimum két hónapos időközzel beadott két oltás kell.
                Nekünk amúgy kifejezetten NEM ajánlotta a dokinénink, pont a fölös terhelés miatt, meg mert 1. gyerek, és nincs közösségbe járó testvére stb. Szal alacsony a kockázat.


                Köszi a kérdést, igen, hazaértünk. A szél is alábbhagyott, csak akkor, amikor elváltunk, azért néztünk ki horrorosan, mert a motort is, meg a gyereket is el akarta sodorni a szél, gyerek megijedt, úh. az volt a legjobb, ha lehorgonyzom, és várok, amíg szél és gyerek csendesül (minthogy kézbencipelés nem jön szóba). Kedves vagy, hogy gondoltál ránk!

                Tényleg ijjesztő látvány voltatok. Viszont arra nem gondoltam, hogy a szél alábbhagy... De a lényeg a lényeg, hogy haza jutottatok.


                A Prevenarhoz még annyit, hogy van olyan verzió is, hogy egy éves kor felett egy adagos.


                pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Megjött Fidini Ilditől a harisnyás összesítés.

                tess: OK
                Köszi!!!
                Van esély rá, hogy megérkezik hozzád karácsony előtt?
                két fiúcska (2010 és 2012) édesanyja
                Eladó XIII. kerületi lakásunk

                Comment


                  kisedo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  dettó! :S

                  ajánlani sajnos nem tudok. ha nem költöznénk, akkor nekivágtam volna az orvoscsere procedúrának... de már nem érdekel.

                  csilla, akkor lehet, h egy a dokink?! (S.E.)
                  ó igen, ő az! .... mi is költöznénk, ezért én sem bolygatom....


                  merre költöztök? maradtok a kerületben?
                  Csilla
                  Borcsa 2009.09.19 és Kende 2012.09.17.

                  Comment


                    Pynky, nekem oké a harisnya, köszönöm szépen a szervezést!!!!!
                    Ildinek kell utalni?

                    Bh-oltás: mi nem adattuk be egyik gyerkőcnek sem. 2 oltás kell(azt nem tudom, hogy a 2 oltás 8e vagy 1-1 oltás annyi). Mivel nem 100%-os biztonságú, nem is akartam nyúzni vele a gyerkőcöket. Most kapták el amúgy a bh-t, Botinál 5 nap alatt lement, Bendőnél úgy 1,5 hét volt. Egyik sem vakarta el, pedig Bendő kifejezetten vakarózós típus. Az első 3 nap volt nehezebb, főleg Bendőnél, mert nem tudott aludni igazán. Más nem volt. Túlélték, azóta is felhozza többször Boti és büszke rá, hogy ő már volt bh-s
                    Nem kell rá semmi gyógyszer, ha nagyon nem bírja a gyerkőc, akkor szódabikás vízzel letörölgetni a testét. Ennyi. Ja, meg Fenistil-csepp, de az szokott lenni a kisgyerekes családokban.
                    Botond(2006.03.20) Bendegúz(2008.03.26) Nimród(2011.02.20)
                    "Az életben minden csata azt a célt szolgálja, hogy tanuljunk belőle valamit, még az is, amelyiket elveszítjük."
                    Paulo Coelho

                    Comment


                      bárányhimlő: azt tudom, h egészen talán tavalyig csak 1 adagot adtak, azóta van, hogy kell ismétlő is, 6-8 hét múlva, mert az 1 adag nem volt elég "hatékony", azaz gyakran volt megbetegedés oltás mellett is. Pynky, nem tudod esetleg, hogy akik nálatok oltás mellett is elkapták, azok 1 vagy 2 adagot kaptak? Próbálok ismerősi körben begyűjteni ilyen infókat.
                      Enyémek amúgy megkapták, jóideig nem ajánlotta a dokink, mondván, h nem elég hatékony, aztán amikor 2 adagos lett, akkor már ajánlotta, hát beadattuk. Ezért vagyok kiváncsi, hogy vajon így tényleg hatékony-e?
                      Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                      Comment


                        pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szerintem akkor, ha az első körösök után még marad. Vagy memtom...
                        Jólvn, megvárom, akkor ha marad, döntök.
                        Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                        Comment


                          pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Megjött Fidini Ilditől a harisnyás összesítés. Nem biztos, hogy akarom látni Egy szuper táblázat

                          Összefoglalva:
                          inga: 4 db
                          Pitypang: OK mindkettő, amit kértél
                          Dittácska: OK
                          tess: OK
                          Katy: 80-as zsiráfosból 3 helyett csak 2 van, többi OK
                          palmi:OK
                          halie: 98-as elefántos nincs, másik OK
                          maseditta: nagy nyuszis nincs, többi OK
                          cukorborsó: 98 elefántos nincs, rókás OK
                          emese: zsiráfos, elefántos nincs, kisnyuszis, békás OK
                          andus: kisnyuszis OK

                          Van még:
                          98 1 db kisnyuszis
                          92 1-1 db kisnyuszis, elefántos, rókás
                          86 8 db nagy nyuszis, 1 db kisnyuszis, 1 db zsiráfos, 5 db rókás, 1 db békás
                          80 5 db nagynyuszis, 1 db elefántos, 4 db rókás, 2 db békás
                          ezekből lehet hozzá válogatni v. egymással leszervezkedni (de azt ne rajtam keresztül, mert nem tudom követni )
                          Ha kértek még, akkor szigorúan érkezési sorrendben vesszük, nehogy összezördülés legyen (az első leosztás is érk. sorrendet követett).

                          Irjatok, h kinek jó igy, ki mondja le, ki kéri. Ha minden OK, akkor rendelném megfelé, mert szeretnék harisnyát
                          Akkor a "98-as elefántos nincs" helyett kérek 1 db 92-es rókásat! Köszi pynky! (szuper, mégis van rókás!!! )

                          zsofizsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          bárányhimlő: azt tudom, h egészen talán tavalyig csak 1 adagot adtak, azóta van, hogy kell ismétlő is, 6-8 hét múlva, mert az 1 adag nem volt elég "hatékony", azaz gyakran volt megbetegedés oltás mellett is. Pynky, nem tudod esetleg, hogy akik nálatok oltás mellett is elkapták, azok 1 vagy 2 adagot kaptak? Próbálok ismerősi körben begyűjteni ilyen infókat.
                          Enyémek amúgy megkapták, jóideig nem ajánlotta a dokink, mondván, h nem elég hatékony, aztán amikor 2 adagos lett, akkor már ajánlotta, hát beadattuk. Ezért vagyok kiváncsi, hogy vajon így tényleg hatékony-e?
                          BH oltást mikor adják? (csak, hogy tudjam, mikor nem akarom kérni)
                          Eszter, Lázár (2009.08.24.) és Simon (2013.03.07.) anyukája

                          Eladó könyv: Lelki köldökzsinór - beszélgetek a kisbabámmal

                          Comment


                            Még nem, el is bizonytalanodtam, hogy akkor vigyem-e a könyvet. (ez Ingának szól, csak elfelejtettem pipálni a megfelelő helyen...)
                            Eszter, Lázár (2009.08.24.) és Simon (2013.03.07.) anyukája

                            Eladó könyv: Lelki köldökzsinór - beszélgetek a kisbabámmal

                            Comment


                              BH oltást nem adják alapból sztem semmikor, kérni kell külön. Meg talán receptet kell kérni, és kiváltani, szóval nem tudják "véletlenül" beadni.

                              (ez a BH rövidítés nekem vicces, németül a melltrartónak ez a neve, rövidítés, de teljesen beépült a köznyelvbe, kb mint itthon a pézsé a zsepire )
                              Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                              Comment


                                halie37 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Még nem, el is bizonytalanodtam, hogy akkor vigyem-e a könyvet. (ez Ingának szól, csak elfelejtettem pipálni a megfelelő helyen...)
                                kérem szépen, köszi

                                zsofizsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                BH oltást nem adják alapból sztem semmikor, kérni kell külön. Meg talán receptet kell kérni, és kiváltani, szóval nem tudják "véletlenül" beadni.

                                (ez a BH rövidítés nekem vicces, németül a melltrartónak ez a neve, rövidítés, de teljesen beépült a köznyelvbe, kb mint itthon a pézsé a zsepire )
                                ja tényleg, én is keresgéltem 1-2 hónapja szép szopis melltartót, asszem csak a lengyeleknél találtam
                                úgy látszik, aki szoptat az ne nézegesse a melltartóját, meg gondolom főleg ne mutogassa
                                Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                                Nagy zsibvásár itt

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X