Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ildi, és a diéta?!
    A krumplit nem eszem meg belőle. A többibe se cukor se szénhidrát, tejfölt ehetek. (ti.:A gyerek nagyobb 2 héttel, ezért kicsit vissza kell fognom.)
    Zé-nek nincs neve, apasági nyilatkozat még nincs, kérvény a vezetéknévhez még nincs, a munkahelyemen nem akarják kiadni a szabimat és a férjem augusztus 8-ig nem is ér rá. Ennyit a panaszkodásból. Ilyen paraméterekkel jelenleg az én nevemet kapná.
    Különben meg mióta diétázom (5napja) jobb a kedvem.
    Ildikó

    Comment


      Azért ne éhezzél Az UH tévedhet annyit, plusz azt sokszor kifelejtik a mérésnél, hogy ti mindketten magasak vagytok, nyilván nem az alsó határon lesz a baba mérete. Ha nem vagy gest. diabos, akkor nincs ok arra, hogy visszafogd a kajálást. Csak mondom, nem kell komolyan venni

      Vigyázz magadra!!
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        Milyen babahordozó kendőt ajánlanátok kezdő kendősnek Tündihez?

        Múltkor a játszó téren láttam egy anyukát és egy sál volt rákötve keresztbe, mintha egy erszény lenne. Először mikor megláttam örültem, hogy egy újabb kendős, de mikor rájöttem, hogy mit csinált égnek állt a hajam. Nem is szóltam neki. Szerintetek?

        Nemrég pedig egy kendőbe volt felkötve egy anyukára a babája elöl kifelé. Rossz volt nézni, így megszólítottam. Volt vele egy nagyobb gyerkőc is. A párbeszéd valahogy így zajlott:

        -Bocsi, de el kell mondanom valamit babahordozással kapcsolatban.Kifelé nem hordozunk!
        -Miért?
        -Mert nem jó a baba gerincének.
        -Szeret nézelődni.
        -Jobbra és balra is tud, amennyit akar.
        -Nem sokat hordozom, csak rövid időre, mert babakocsit használunk.
        -Nem akarsz eljönni egy babahordozó klubba? Szeptembertől lesz legközelebb.

        Adtam egy névjegyet és elmondtam a fórum címét. Apropó: Nem lehetne felírni a fórum címét a névjegykártyára? Egy másik anyukának is adtam az orvosi rendelőbe, de ott nem volt semmi apropó. Kíváncsi leszek eljönnek-e?
        Tímea, Tündike 3 éves

        Comment


          Timi, nagyon bátor vagy!!
          És ügyes. Osztogasd csak a kártyát, néha be szokott jönni. Ha nem is rögtön, de eljön majd ősszel, mikor már nem tudnak játszóra menni...

          A kártyára bármit rá lehet irni, jó ötlet, majd ősszel beszéljünk róla. Mondjuk most van sok kész, de akár kézzel is rá lehet irni.
          (www.mamami.hu/forum, és ott a klubok)
          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
          a XIII. kerklub ÚJ topikja

          Comment


            Köszi. Ok, osztogatom. Rá fogom írni kézzel.
            Tímea, Tündike 3 éves

            Comment


              Hihi... Timi, ilyen keresztbe sálam nekem is volt, míg nem volt erszényem. Sőt, egyszer a babalátós topikban úgy jelentettek fel, hogy "valami barnás, rövid rojtos kendőben" hordoztam csípőn, na az volt a kínai sálam. Jó, hogy nem százas megoldás, de simán meg lehet kötni egyszerű csípőhordozáshoz, ugyanúgy, mint bármilyen kendőt. Nem optimálisan kényelmes, kicsit vág, mert vékonyabb a kelleténél, de elég korrekt csípőhordozást lehet vele kivitelezni. Kengurunál vagy kifele fordított bárminél pl. ezerszer jobb.
              (amúgy Magdi, de itthon csak Porc) és három törpe gyors egymásutánban Miklós-Ágnes-Mátyás 2009-2011-2013
              depisek, katt!

              Comment


                pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Timi, nagyon bátor vagy!!
                És ügyes. Osztogasd csak a kártyát, néha be szokott jönni. Ha nem is rögtön, de eljön majd ősszel, mikor már nem tudnak játszóra menni...

                A kártyára bármit rá lehet irni, jó ötlet, majd ősszel beszéljünk róla. Mondjuk most van sok kész, de akár kézzel is rá lehet irni.
                (www.mamami.hu/forum, és ott a klubok)
                Nna, én meg olyan béna vagyok, hogy elhagytam a kártyáimat... Különösen bosszant, hogy a csudijó összecsukható kistükrömmel együtt tűntek el, pedig az tök jó volt kendőnézegetésre... Pedig már nekem is volt, hogy pénztárnál kérdezgettek a kendőről, és olyan jó lett volna adni egy kártyát. Pynky, kérhetek párat valamikor?
                Kinga, két gyönyörűség mamája. Ünige-11.02.09, Saci-13.07.30.
                "Ősszé válok. Már nem bánom. Szélvész rázhat: Van két lányom."

                Comment


                  porc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem optimálisan kényelmes, kicsit vág, mert vékonyabb a kelleténél, de elég korrekt csípőhordozást lehet vele kivitelezni. Kengurunál vagy kifele fordított bárminél pl. ezerszer jobb.
                  Csípőn elmegy egy rosszabb minőségű kendő is, ha a csípő tartja

                  Okinga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Pynky, kérhetek párat valamikor?
                  Most egy darabig nem leszünk otthon, de majd kitalálok valamit... A férjem biztos megy haza valamikor és elviszi hozzátok, ha megirod hol laktok
                  pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                  Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                  hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                  a XIII. kerklub ÚJ topikja

                  Comment


                    Rózsa, nálam is van most egy nagyobb kupac, akár elpostázok párat, ha gondolod. Írj címet!
                    (amúgy Magdi, de itthon csak Porc) és három törpe gyors egymásutánban Miklós-Ágnes-Mátyás 2009-2011-2013
                    depisek, katt!

                    Comment


                      Kinga kérte, nem Rózsa
                      Amúgy, ha tudsz nyomtatni, fent van a blogon a letölthető cuccok között... itt
                      Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
                      karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

                      Comment


                        porc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hihi... Timi, ilyen keresztbe sálam nekem is volt, míg nem volt erszényem. Sőt, egyszer a babalátós topikban úgy jelentettek fel, hogy "valami barnás, rövid rojtos kendőben" hordoztam csípőn, na az volt a kínai sálam. Jó, hogy nem százas megoldás, de simán meg lehet kötni egyszerű csípőhordozáshoz, ugyanúgy, mint bármilyen kendőt. Nem optimálisan kényelmes, kicsit vág, mert vékonyabb a kelleténél, de elég korrekt csípőhordozást lehet vele kivitelezni. Kengurunál vagy kifele fordított bárminél pl. ezerszer jobb.
                        Nem is gondoltam volna, hogy te is. Én arra gondoltam, hogy neked is rossz, meg persze a babának is ugyanúgy vághat, mert az anyaga nem megfelelő a sálnak.

                        andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kinga kérte, nem Rózsa
                        Amúgy, ha tudsz nyomtatni, fent van a blogon a letölthető cuccok között... itt
                        Magdi: Kinga közel lakik hozzátok. Valahol a Béke térnél, úgy emlékszem, hogy azt mondta.
                        Utoljára szerkesztette ptymea; 2011.07.05., 01:31.
                        Tímea, Tündike 3 éves

                        Comment


                          Timi, te akarsz kendőzni? Van egy szépen betört. viszonylag könnyen köthető, nem baj ha bármi baja lesz, kislyukas didy indióm, batyura elég, meg egy szép kis zarám összehasonlításnak. Én valami puha, vékonyabb kendőt ajánlanék és inkább (na ezt vajon hogy írják) jacquvard szövésűt.
                          Kinga aláírásában azért van néhány extrém sálas és egyéb megoldás. Különben mikor megvettem az első komoly kendőm 22 ért, a férjem azt mondta, ő ezt nem érti ez nem csak egy darab anyag a röltexbe bemegyek és leméretem. Persze azóta azt is mondta, hogy ez a kendő volt az egyik legjobb befektetés, ami igaz is.
                          Pynky ne aggódj még nincsenek jelei sem az alultápláltságnak sem a hiánybetegségeknek nálam.
                          Ildikó

                          Comment


                            Igen, én kértem a kártyákat. De még egy hétig nem fontos, mert Nyíregyházán vagyunk anyóspajtáséknál.
                            Jajj, had dühöngjek kicsit....
                            Anyósom amúgy egy tündér-aranyos nő, maximálisan tiszteletben tartja minden hóbortunkat, de ez a kendő már betett neki. Eddig csak passzívan figyelte (erősen összeszorított szájjal), de újabban már belenyúl a kendőbe. "Jajj, hát szoros ez a kendő, piros a kis keze..." Meg mondogatja, hogy mennyire várja már a babakocsit. El tudom képzelni a szituációt, hogy bemegyünk a boltba a következő szöveggel:
                            -Csókolom kérnék egy kocsit, de elég magas legyen ám a karja, hogy anyósomnak kényelmes legyen, és elég széles a hely a kerekek között, hogy anyósom tudjon lépegetni. Ja, hogy a gyereknek jó lesz-e? Hát biztos jó lesz, az nem számít...
                            Kinga, két gyönyörűség mamája. Ünige-11.02.09, Saci-13.07.30.
                            "Ősszé válok. Már nem bánom. Szélvész rázhat: Van két lányom."

                            Comment


                              porc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hihi... Timi, ilyen keresztbe sálam nekem is volt, míg nem volt erszényem. Sőt, egyszer a babalátós topikban úgy jelentettek fel, hogy "valami barnás, rövid rojtos kendőben" hordoztam csípőn, na az volt a kínai sálam. Jó, hogy nem százas megoldás, de simán meg lehet kötni egyszerű csípőhordozáshoz, ugyanúgy, mint bármilyen kendőt. Nem optimálisan kényelmes, kicsit vág, mert vékonyabb a kelleténél, de elég korrekt csípőhordozást lehet vele kivitelezni. Kengurunál vagy kifele fordított bárminél pl. ezerszer jobb.
                              Asszem én voltam a jelentő
                              Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                              Comment


                                Okinga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Igen, én kértem a kártyákat. De még egy hétig nem fontos, mert Nyíregyházán vagyunk anyóspajtáséknál.
                                Jajj, had dühöngjek kicsit....
                                Anyósom amúgy egy tündér-aranyos nő, maximálisan tiszteletben tartja minden hóbortunkat, de ez a kendő már betett neki. Eddig csak passzívan figyelte (erősen összeszorított szájjal), de újabban már belenyúl a kendőbe. "Jajj, hát szoros ez a kendő, piros a kis keze..." Meg mondogatja, hogy mennyire várja már a babakocsit. El tudom képzelni a szituációt, hogy bemegyünk a boltba a következő szöveggel:
                                -Csókolom kérnék egy kocsit, de elég magas legyen ám a karja, hogy anyósomnak kényelmes legyen, és elég széles a hely a kerekek között, hogy anyósom tudjon lépegetni. Ja, hogy a gyereknek jó lesz-e? Hát biztos jó lesz, az nem számít...
                                Ti vesztek kocsit a kedvéért?? Mármint ha nem tudja megoldani mert valami gondja van az oké. De ha ő akar kocsikázni...
                                Én mondtam anyunak, hogy ha akar, hozzon ide egy kocsit, én tuti nem fogom használni, a folyosón meg elfér. Hát vaterázott egyet 2000 pénzért. Amúgy ő is hordozott régebben, meg ha szükséges, akkor most is de neki a háta nem bírja úgy a 10 kilót már. Én meg nem vagyok kocsi ellenes, de mindig feldühített valamivel a kocsi, mikor próbálkoztam.
                                Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X