Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ma cukorborsó nap van!! Boldog névnapot
    (mondjuk mondták, hogy ma van Candida és Jeti nap is )
    Mindenkinek nagyon köszi!
    Különben a második nevem Candida, de a szülőfalumba csak Jetinek hivnak.

    Réka én is ilyen voltam, ha dühöngtem és valaki meg akart ölelni az nagyon felhergelt, olyan mint ha nem venne komolyan.

    Különben ez a fegyelmezés azért nehéz dolog, mert senki nem bújhat ki a bőréből, persze az okos tanácsok sokat segithetnek. Én speciel ezeket a tanácsokat mind meghallgatom és aztán inkább megpróbálom a magam temperamentuma szerint a legjobbat kihozni. Különben meg erőteljesebb anyáknak simulékonyabb a gyereke, engedékenyebbeknek meg nem. De ez nem jó vagy rossz bizonyos ésszerű határokon belül.
    Ildikó

    Comment


      Katy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      sajnálom, elnézést! tess próbált elérni, hogy merre vagytok, mert még egy ideig ott voltunk a játszótéren....

      egyébként jó, hogy nem hallgattak rám a többiek, nagyon-nagyon fújt a szél a játszótéren, nem is maradtunk sokat...
      Kösz, hogy szóltatok, kár, hogy elkerültük egymást! Valahogy nagyon szeles az a környék... biztos a Duna.

      tess eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Elolvastam végre az oldalad, gratulálok!
      Ez engem nagyon érdekel (azt hiszem azért, mert a szüleim ezt igen rosszul csinálták...):
      "ha úgy érzed, fegyelmezni kéne, de nem tudod, hogyan tedd, hogy működjön, de ne ártson"
      Tarthatnál erről egy előadást a klubban, ha van kapacitásod és a többieket is érdekli. Ha nincs akkor hol olvassak utána, pl. abban a könyvben, amit Katynak hoztál?
      Köszi! A fegyelmezés sztem minden szülőt előbb utóbb nagyon érdekel
      beszélhetünk erről is a klubban, szívesen ajánlok könyveket is, pl. az Okosan nevelni is nagyon jó, meg a Kell a gyereknek a korlát (bár ezt kötődőnevelős korom óta nem olvastam újra ).

      Pitypang eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!

      Andus, a fegyelmezéssel kapcsolatos megoldások engem is nagyon érdekelnének! Bár ez gondolom sejthető is az előző hsz-eimből...
      Mi most ott tartunk, hogy néha van hisztirohama Botinak, akkor durvákat mond, de most megpróbálom nem felvenni, így hamarabb abbahagyja. Próbáltam tegnap, hogy megint megölelem, ha csinálja, de nekem jött és még inkább felhergelte magát
      Gratula a próbálkozásokhoz! Szerintem az a legfontosabb, hogy ha tanácstalan vagy egy helyzetben, próbálj ki többfélét, hogy megtaláld a Nektek megfelelő utat!

      Ahogy Rózsa írta, felvetődött a szobatisztaság, mint téma, meg nekem is eszembe jutott egy lehetséges téma: többeteket érdekelt itt az alvás, (pl. alvási ciklusok, alvás "fejlődése") arról is szívesen beszélek, ismerek 1-2 jó szakirodalmat A Sears könyv alapnak tök jó, de inkább lelkesítő szerintem, és a gyakorlati megoldások hátterében álló tudást nem osztja meg (ami azért gond, mert így nem tudsz saját megoldásokat fejleszteni "a tudás" alapján).
      Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
      karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

      Comment


        Andus: Engem is érdekelne mindhárom téma. Tündike ugyan csak 6 hónapos, de mindenre fel kell készülni előre.
        Tímea, Tündike 3 éves

        Comment


          Csajok!
          Elfogyott az energiám! Tán tavaszi fáradtság, vagy hogy napok óta elfelejtek vitamint venni, vagy egyszerűen ki kéne aludnom magam egyszer... nemtom.
          Kérek szépen virtuális vállveregetéseket, hogy egyszer minden szép és jó lesz, meg ötleteket, hogy mit csináltok ilyenkor! (És mi használ...? )
          Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
          karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

          Comment


            andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kösz, hogy szóltatok, kár, hogy elkerültük egymást! Valahogy nagyon szeles az a környék... biztos a Duna.



            Köszi! A fegyelmezés sztem minden szülőt előbb utóbb nagyon érdekel
            beszélhetünk erről is a klubban, szívesen ajánlok könyveket is, pl. az Okosan nevelni is nagyon jó, meg a Kell a gyereknek a korlát (bár ezt kötődőnevelős korom óta nem olvastam újra ).


            Gratula a próbálkozásokhoz! Szerintem az a legfontosabb, hogy ha tanácstalan vagy egy helyzetben, próbálj ki többfélét, hogy megtaláld a Nektek megfelelő utat!

            Ahogy Rózsa írta, felvetődött a szobatisztaság, mint téma, meg nekem is eszembe jutott egy lehetséges téma: többeteket érdekelt itt az alvás, (pl. alvási ciklusok, alvás "fejlődése") arról is szívesen beszélek, ismerek 1-2 jó szakirodalmat A Sears könyv alapnak tök jó, de inkább lelkesítő szerintem, és a gyakorlati megoldások hátterében álló tudást nem osztja meg (ami azért gond, mert így nem tudsz saját megoldásokat fejleszteni "a tudás" alapján).
            Na ez egyre izgalmasabb! Természetesen az alvás is nagyon érdekes téma! Még csak a Sears könyvet olvastam én is ezzel kapcsolatosan, még mielőtt megérkezett Edi.

            Andus mikor kezded az előadás sorozatot?


            andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csajok!
            Elfogyott az energiám! Tán tavaszi fáradtság, vagy hogy napok óta elfelejtek vitamint venni, vagy egyszerűen ki kéne aludnom magam egyszer... nemtom.
            Kérek szépen virtuális vállveregetéseket, hogy egyszer minden szép és jó lesz, meg ötleteket, hogy mit csináltok ilyenkor! (És mi használ...? )
            Először is óriási vállveregetés (én csodálkoztam is, hogy hogyan bírod...). Másodszor, vitamin - evés - sok folyadék - alvás (amennyire lehetséges) alap, azután van néhány energizáló jógagyakorlat, szkenneljek be és küldjek. Na meg relaxáció és imagináció, de azokat Te ismered.
            két fiúcska (2010 és 2012) édesanyja
            Eladó XIII. kerületi lakásunk

            Comment


              Ha gondoljátok töltsétek ki:

              http://kerdoivem.hu/kerdoiv/420385031/1/

              Deeeee mindenképpen nézzétek meg, mert nagyon "érdekes" tárgyak vannak benne!
              két fiúcska (2010 és 2012) édesanyja
              Eladó XIII. kerületi lakásunk

              Comment


                Jaj és itt a tavasz, és az elmúlt három napban láttam vagy 10 kengurus, kifelé fordított babát.
                két fiúcska (2010 és 2012) édesanyja
                Eladó XIII. kerületi lakásunk

                Comment


                  Andus Én is olyan fáradt vagyok, este 9-kor már teljes kómában fekszem ágyba, aztán amikor Levi ébred, utána nem bírok visszaaludni. Vasárnap fent voltam hajnal fél 5-ig, persze napközben sem tudtam aludni, úgyhogy tegnap már nagyon kivoltam, ruhában aludtam el, a kimosott hordozóskabátot kint hagytam a teraszon, úgyhogy kétszer száradt. De legalább tudtam aludni, egy kis homeós tabletta, meg egy kis vörösbor segítségével.
                  Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
                  Clauwi hordozási tanácsadó

                  Comment


                    Tess, kitöltöttem, hát némelyiken konkrétan felbosszantottam magam.
                    Levente, Sára és Noel anyukája civilben konduktor-gyógytornász, Pfaffenrot manuálterapeuta 70/5818004-ha kellenék, inkább hívjatok, most gyorsabb
                    Clauwi hordozási tanácsadó

                    Comment


                      tess eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha gondoljátok töltsétek ki:

                      http://kerdoivem.hu/kerdoiv/420385031/1/

                      Deeeee mindenképpen nézzétek meg, mert nagyon "érdekes" tárgyak vannak benne!
                      Hűűű, én is kiakadtam párszor, főleg a műkézen...

                      tess eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Jaj és itt a tavasz, és az elmúlt három napban láttam vagy 10 kengurus, kifelé fordított babát.
                      remélem, felvilágosítottad őket...

                      merozsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Andus Én is olyan fáradt vagyok, este 9-kor már teljes kómában fekszem ágyba, aztán amikor Levi ébred, utána nem bírok visszaaludni. Vasárnap fent voltam hajnal fél 5-ig, persze napközben sem tudtam aludni, úgyhogy tegnap már nagyon kivoltam, ruhában aludtam el, a kimosott hordozóskabátot kint hagytam a teraszon, úgyhogy kétszer száradt. De legalább tudtam aludni, egy kis homeós tabletta, meg egy kis vörösbor segítségével.
                      merozsa, a homeós tabletta, meg az alkohol nem a legjobb párosítás, bár jobb, mint ha gyógyszerre innál alkoholt...

                      Andus, aludj, amikor csak tudsz! Tényleg én is érzem a tavaszi fáradtságot, böjtöléssel, sok pihenéssel próbálok segíteni magamon (a házimunka megvár). Vállveregetést is küldök!
                      Eszter, Lázár (2009.08.24.) és Simon (2013.03.07.) anyukája

                      Eladó könyv: Lelki köldökzsinór - beszélgetek a kisbabámmal

                      Comment


                        halie37 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Hűűű, én is kiakadtam párszor, főleg a műkézen...



                        remélem, felvilágosítottad őket...

                        azért a síráselemző és a büfipad sem gyenge

                        nem világosítottam fel... , Ti ilyenkor mit tesztek?
                        két fiúcska (2010 és 2012) édesanyja
                        Eladó XIII. kerületi lakásunk

                        Comment


                          andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Csajok!
                          Elfogyott az energiám! Tán tavaszi fáradtság, vagy hogy napok óta elfelejtek vitamint venni, vagy egyszerűen ki kéne aludnom magam egyszer... nemtom.
                          Kérek szépen virtuális vállveregetéseket, hogy egyszer minden szép és jó lesz, meg ötleteket, hogy mit csináltok ilyenkor! (És mi használ...? )
                          Nekem az szokott használni ilyenkor, ha süt a nap, akkor kiülök egy-két órára a napfürdőbe aludni (általában egy padra), hallgatom a madarak csicsergését... ha esik az eső, akkor meg ha eláll, elmegyek egy nagyot sétálni (olyan helyre, ahol élvezhető az "esőszag") - nekem ez a relax. és hát igen, az alvás sokat lendít a helyzeten...

                          Comment


                            Andus, keress valamit ami kikapcsol és tudod a gyerekek mellett csinálni, vagy ha alszanak
                            én pl ezért is kezdtem horgolni, vagy rejtvényt fejtek...
                            Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                            Nagy zsibvásár itt

                            Comment


                              dzsuz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ó, jesszus de borzasztóan néznek ki azok a kifele-babák
                              Bezzeg a kétgyermekes anyuka, elöl-hátul jól hordoz...
                              dzsuz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              1:41-él, 2:02-nél újra. Tudtam, h láttam (Meg van egy befele kenguru 2:11-nél )
                              0:10-nél, meg ahol írod, befelé van az elölbaba, de ugyanezen csaj kifordítva tornázik vele 1:15-nél/től
                              Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                              Comment


                                Katy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Hú, megint mennyi írás...
                                abban a bizonyos könyvben részletek is vannak az alvási ciklusokról? mert én csak nagy vonalakban tudom, és nagy hasznát venném....
                                Van benne egy grafikon, ami nagy segítség kb. belőni a hosszt. A többit úgyis megfigyelés útján szerzi az ember fia (a lánya... azt nemtom).

                                andus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                ...Ahogy Rózsa írta, felvetődött a szobatisztaság, mint téma, meg nekem is eszembe jutott egy lehetséges téma: többeteket érdekelt itt az alvás, (pl. alvási ciklusok, alvás "fejlődése") arról is szívesen beszélek, ismerek 1-2 jó szakirodalmat A Sears könyv alapnak tök jó, de inkább lelkesítő szerintem, és a gyakorlati megoldások hátterében álló tudást nem osztja meg (ami azért gond, mert így nem tudsz saját megoldásokat fejleszteni "a tudás" alapján).
                                Hm ez izgin hangzik De egyébként én is úgy éreztem, h. a Sears könyvben érdemi infó: kb. 1. fejezet, a többi meg rizsa (ha vki nem értené elsőre v. nem jönne rá magától).

                                Fáradtságon meg tényleg az alvás segít
                                Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X