Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Októberben nálunk vendégeskedett a Gremese MT. Én nagyon megszerettem már első próbálásra a klubban , rögtön sikerült szépen megkötnöm is egy kedves Mamami segítségével, és nagyon kényelmes volt. Kezdő hordozók vagyunk, hasonlítani egy Close-hoz tudom, ami nekem nem igazán jött be, hamar megfájdult benne a hátam, derekam. A Gremesét viszont nagyon jól bírtam, akár órákig is tudtam benne cipelni a több mint 7 kilós „csöppségemet”! Sajnos neki viszont nem tetszett annyira, általában 10 perc után ficánkolni kezdett, tolta el magát, jött volna ki. Ennek ellenére volt hogy ezután megnyugodott, és jókat szundizott rajtam. Próbáltunk rájönni az ellenkezése okára, egyáltalán nem ennek a MT-nek a hibája volt, és szerintem nem ide tartozik, másik topicban eleget írtam róla.
    Főként előre kötöttem Lillát, hátra tenni csak bent sikerült, a sok ruhában az ellenkezése közepette a gyakorlatlanságomnak köszönhetően nem jött össze. Csípőn is próbáltuk, azt a leányzó élvezte, de nem tudtam jól megkötni, mindig szétcsúszott és féloldalas lett. Mármint hogy az egyik oldalra nagyon lógott Lili. Ez megint csak nem a MT hibája, hanem én voltam ügyetlen.
    Szóval összességében nekem nagyon-nagyon tetszik, igazán igényesen van kidolgozva, szerintem nagyon praktikus hogy egyszerre van gallérja (vagy hogy hívják azt az íves fejrészt, ami megtartja a kisebb baba fejét) és kapucnija! Ha a kapucnit leszedjük egyáltalán nem látszik a helye! Nagyon kényelmesek a párnázott derék- és vállpántok! Viszont a vállpántok Apának kabátban már túl rövidek voltak. Gyönyörű színekben és mintákban gyártja Gremese, és nagyon kellemes az anyaga is. Nekem nagyon könnyű volt szépen simítani a pántokat, nem csavarodtak.
    Viszont mivel a pici lányomnak annyira nem jött be, ezért valószínűleg SSC mellett fogunk dönteni, azok neki jobban tetszenek (és az ő véleménye a lényeg ).
    Nagyon köszönjük a kipróbálási lehetőséget Orsinak és a Mamamiknak!
    Mellékletek
    Lilla Blanka (2010.05.04.) és Tímea Fanni (2013.07.07.) anyukája, Dóri

    Comment


      je porte mon bebe

      Októberben nálunk vendégeskedett a zsömbi, és igen-igen megszerettük. Volt már egy rugalmas kendőm, de abban csak akkor szeretett lenni Sára, ha mozgásban voltunk, egyébként kikéretőzött. Zsömbiben viszont órákig elvolt, nekem is kényelmes volt. Szóval, nekünk bevált, sajnáltam, hogy meg kell válnunk tőle.
      Köszönjük a kipróbálási lehetőséget!
      Utoljára szerkesztette l.andi; 2011.10.30., 23:39.

      Comment


        Novemberben nálunk "járt" a piros kordos bambi. Először nem ezt néztem ki, de kényszerből hozzánk került. Attól tartottam, hogy a kord anyag csúszni fog, és mivel egyátalán nem voltunk még gyakorlottak, ez nehézséget fog jelenteni.DE nem csúszott, és ennek, igen örültem. Hát igen Andrejnek 100%-osan igaza volt ezt nagyobb gyerekre tervezték, nem az én 4,5-5,5 hónapos Johannámra. Egyedül nem mindig sikerült beleráznom a lyányt, de ha volt segítségem akkor kényelmesen el tudtuk igazítani a body-ját. A pántjai puhák, még 2 órás séta alatt sem vágtak, viszont az én keskeny női vállaimra nekem kissé szélesek voltak, szélei túllógtak, ezt igazgatni kellett.
        A színe és mintája nagyon teteszett a nagylányomnak (megjegyzem ő mindenáron egy hasonló mintájú hajtkára akarta apát rábeszélni a boltban. Apa csatosozik inkább.)
        A mei tai-jal való első találkozásunkat sikeresnek ítélem. Meghozta a kedvünket egy sajáthoz. Képet megpróbálok csatolni, sajnos csak telefonnal készült.
        Köszönjük a lehetőséget!
        Annamari 04.07.28. Johanna 10.06.17. Olívia 12.10.26.

        Comment


          Bambi OC

          Nálunk járt novemberben a Bambi OC. Múlt hónaphoz képest úgy érzem bele nőtt a kislányom, így már jobban élvezte. Házon kívül nem volt sok lehetőségünk próbálni, de bent megtanultam szépen és aránylag gyorsan a hátamra pakolni a kisasszonyt, aminek a "háztartás örült", főztünk, teregettünk, takarítottunk együtt, és nagyon élveztük. Lett közben egy Beco-nk, ahhoz képest a Bambi nagy előnye számunkra hogy a hátamon magasabbra tudom kötni Lillát, és így jobban kilát.
          Egyébként ez a MT is nagyon jó anyagból van, igényesen van megvarrva, könnyen köthető, és nem utolsó sorban nagyon szép a mintája.
          Nekem hiányzott róla a gallér rész, az a 7 hónapos babámnak még szépen megtartja a fejét, a kapucnit úgy nem is kéne használnunk.

          A képeket Apa éppen felkötés közben csinálta. Ehhez még annyi tartozik, hogy amikor elő vettem a MT-t Lili már kacagott, tudta mi következik!
          Mellékletek
          Lilla Blanka (2010.05.04.) és Tímea Fanni (2013.07.07.) anyukája, Dóri

          Comment


            GM zöld géz (Freya)

            Felhozom ezt az értékes, ám időközben mélyre süllyedt topikot, és egyben behozom rééééégi elmaradásomat, mert ha tovább halogatom, hamarosan az akkor hordozott személy írja meg helyettem .

            Kezdem a Freyával, ami így tömören. Harmadik klublátogatásomon az akkor kb 2 hetes Fannival hirtelen rádöbbentem, hogy a bordásfalra függesztett hordozók áhítattal történő tapogatásán túl immáron jogosult vagyok hordozókölcsönzésre, s hirtelen lendületből az ott árválkodó gézkendőre csaptam le. Boldogan simogattam hazafelé úton a kis csomagot (a babát a hasamon és a kendőt a táskámban ), bár picit aggódtam, mit fogok kezdeni ősszel egy gézkendővel.

            Nos, az aggodalom abszolút felesleges volt, lakáson belül rengeteget használtuk. Előnyös volt, hogy vékony, ám mégis jól tart, nem melegedtünk össze. Kiválóan lehetett pl. elliptikus trénerezni is az előrekötött babával (aki ettől kiválóan el is aludt ).
            Két hónapig vendégeskedett nálunk a kendő, ez idő alatt sokféle kötést kipróbáltam, a klasszikus elölzsebes mellett a kívülkötött elölzsebest is, amit még a rugalmassal használtam, keresztezett csípőkötést, batyut, egyik kötésnél sem okozott csalódást. Igaz, ekkor Fanni súlya még nem lépte át az 5,5 kg-t.

            Annyira megszerettük a kendőt, hogy később beszereztem egy sajátot a piactéren nyárra, az akkorra már kb 8-9 kilós Fannihoz. Ekkor batyuba, tehát egyrétegű kötésbe már nem kötöttem, hátiduplóztunk. Jól tartott, nem vágott, kiválóan öltöztetett .

            Összességében nyugodt szívvel ajánlom a kendőt pici,még napi több órát hordozott babához akár télre is lakáson belülre, nyárra pedig tökéletes választás. 8-10 kg-s babához már többrétegű kötést javaslok. 10 kg fölött még nem teszteltem .

            Az utolsó képek már a saját kendővel készültek tavaly nyáron.
            Mellékletek
            Utoljára szerkesztette S'asszem; 2011.02.28., 10:07. Oka: képek
            Györgyi (Lilla 2005 , Fanni 2009 )

            Comment


              Beco Carnival SSC

              2010 áprilisában vendégeskedett nálunk két hétig ez a szépséges csatos hordozó. Fanni ekkor 6 és fél hónapos volt, többnyire háton hordoztam, kendőben elég magasra kötve. Manducát próbáltam megelőzően, más csatost csak tapogattam .

              Küllemre az addig látottak között nekem a legjobban ő tetszett, igényesen, stabilan megvarrt, esztétikus dekorú hordozó. Tetszett a hordozó és a hordozott között elhelyezkedő betét is, ami megkönnyíti a fel-levételt. Jól oszlatta a(z akkor még olyan 7? kg körüli) súlyt, nekem kényelmes volt, ugyanakkor kicsi az önsúlya, jól össze lehet hajtogatni, eltenni használaton kívül.

              Hátránya nekünk az volt, ami szinte az összes csatosé még akkor: nem a szokott magasságban volt Fanni, nem látott ki, s úgy sem sikerült magasabbra tennem, ha a derékpántot följebb próbáltam tenni (Nekem relatíve hosszú a törzsem, így ha a derekamra tettem a pántot, az sem volt elég, magasabbra tenni viszont nem sikerült, visszacsúszott a derekamra értelemszerűen, a vállpántokkal sem tudtam megtrükközni úgy, hogy magasabban legyen, de lehet, hogy ez az én bénaságom volt ). Emiatt viszont Fanni nem kedvelte, így alig használtuk, fénykép sem készült.

              Ezzel együtt ajánlom kisebb babához is, olyanoknak, akik eleve "alacsonyabbra" szoktatták a gyereket hordozásnál, akik még elölhordoznak.
              Györgyi (Lilla 2005 , Fanni 2009 )

              Comment


                Babbinka SSC

                Idén februárban időzött két hetet nálunk a huncut manós közkedvelt csatos klubos verziója. Fanni lassan másfél éves, 10 kg-os, 82 cm-es nagylánnyá nőtte ki magát, így annak ellenére, hogy megrögzött kendős vagyok, 2-3 órás folyamatos hordozáskor (pl kiránduláson, máskor az ilyen távú hordozás már ritkaságszámba megy) bizony jobban esik csatosban vinni a leányzót, jobban oszlatja a súlyt.
                (Hátiduplóban és BWCC-ben talán nem így lenne, de aki le-fel ugráló overallos gyereket kabáton kívülre ilyen kötésekbe köt, nos az nem én vagyok, a megerősített batyuval meg nem vagyunk barátok, de ez itt off )

                Annyi jót hallottam róla, hogy nagy volt a várakozás . Masszív, stramm hordozó, jópofa a Babbinka rajta és tetszik, hogy nincs két egyforma, ezzel együtt azért nem az a csatos, ami számomra a legszebb.
                A felvétellel kezdetben persze bénáztam, mert alig van csatos tapasztalatom eddig. Először én is rossz helyre tettem Fanni lábait, pedig számítottam rá, hogy el fogom véteni. Végül egész jól belejöttem, már játszótéri és óvodai nyilvánosság előtt is fel mertem venni világosban egyedül, nem tartottam tőle, hogy (még) elrettentő(bb) háti hordozós példa leszek

                Jól oszlatja a súlyt, de nekem legrövidebbre véve is hosszúak voltak a vállpántjai (a derekamon a lehető legmagasabbra szeretem tenni a derékpántot, nem a csípőmre). Ezen nyilván a megrendelésre készíttetés tud segíteni. Emiatt viszont kicsit "lengett" Fanni a hátamon, nem simult annyira hozzám, így nem volt olyan kényelmes, mint amennyire lehetett volna, ha . A kapucniját könnyen fel tudtam tenni egyedül is, amikor aludt. A lábnál lévő pánt ötletes, de emiatt picit keskenynek tűnik a bodyrész, oda kellett erősen figyelnem, hogy Fanni középen legyen.
                A tapasztalataim azt erősítették meg, hogy csatosokat illetően próbálni és próbálni és próbálni kell.

                Köszönöm a lehetőséget, hogy próbálhattam a hordozókat
                Mellékletek
                Utoljára szerkesztette S'asszem; 2011.02.28., 10:44. Oka: képek
                Györgyi (Lilla 2005 , Fanni 2009 )

                Comment


                  köszönjük szépen a beszámolót
                  miért halt meg megint a topik?
                  Rebaba blog

                  email: hellorebaba@gmail.com

                  Comment


                    OFF

                    S'asszem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ...fotók...
                    Á, végre egy ember, aki nem tér le a kijelölt útról a budaörsi Kő-hegyen!

                    kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    köszönjük szépen a beszámolót
                    miért halt meg megint a topik?
                    Maj' én is ömlesztek egy adagot hamarost. Csak a képeket kell megkeresni (meg a szöveget megírni). Szerintem ez a követelmény (h ide írni kell) már nem nyilvánvaló kölcsönzéskor...
                    Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                    Comment


                      de mér nem? oda van írva....
                      Rebaba blog

                      email: hellorebaba@gmail.com

                      Comment


                        jövök én is hamarosana Belinnel beszámolni
                        Katacs, Ábel (2010.04.06.) és Anna (2012.11.19.)

                        Comment


                          Andrej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Á, végre egy ember, aki nem tér le a kijelölt útról a budaörsi Kő-hegyen!
                          A helyiek előtt lebuktam
                          (Gyerekekkel mindig úton megyünk, mondjuk mikor a születésüelőtt a geoládát kerestük ugyanitt, akkor offoltunk )

                          kamcsatka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          de mér nem? oda van írva....
                          Sok minden van odaírva Lehet, hogy segítene a lelkiismeret böködésében, ha kiemelnéd - előrehoznád
                          Vagy az aktuális havi kölcsönzőeszközös topik első hsz-ébe bebiggyesztenéd, hogy mielőtt kölcsönöznek, segítségképpen olvassák át a beszámolós topikot, ahol - mint minden más topikban - lehet név szerint is keresni. Hátha akkor fontosabbnak éreznék az emberek, hogy megosszák a tapasztalataikat.
                          Persze az emberek lazaságáért nem Te vagy a felelős
                          Györgyi (Lilla 2005 , Fanni 2009 )

                          Comment


                            Vagy pénz átvételkor lehet mondani, hogy "várjuk a képes beszámolót a képes beszámololós topikban"

                            Ja, eddig egy embernek mondtam, és írt is, tehát 100% sikerhányadról számolhatok be. Itt a beszámolója (kép nélkül egyelőre) az előző oldalon
                            Utoljára szerkesztette Andrej; 2011.03.06., 10:04.
                            Andrej + H = T KISCICÁK! 26-os szandál »Hogy elhagyjuk a következményeket, a jutalmazást és más fajta "magatartáskezelési technikákat", hasznos lehet a gyerekek irányítása helyett a gyerekekkel való együttélésben gondolkodni.« - Teresa Pitman

                            Comment


                              én is el vagyok maradva csúnyán...

                              nem is tudom mikor, de a képekből ítélve valamikor ősszel nálunk járt a szívecskés kozy...
                              én igaziból kendős vagyok, az is maradtam, nem is számítottam másra, csak ki akartam próbálni milyen egy nem "agyonpárnázott" MT, hogy lehessen saját véleményem ezügyben. és igen, be kell ismernem, hogy ugyan olyan jó...
                              Boróka kb 11,5kg, és hosszú ideig tudtuk cipelni ebben is!

                              a hiba: ami minden hordozónak ami nem kendő, hibája: a Zuram válláról lecsúszik a pánt, ha nem keresztezzük a mellkasán, a keresztezéssel pedig elérjük, hogy a háta tetejét ne támassza meg Borókának az Mt, ha alszik és bekerül a keze. ettől aztán az alvó gyerek kileng, és lobog a feje, ez pedig zavarja a szemem...

                              ja igen: fekete felével kifelé igazán apás hordozó szerintem :-)
                              Mellékletek
                              Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

                              Comment


                                Január közepétől március első hetéig vendégünk volt a Bamberoo OC SSC (csatos majmos Bambi).

                                Azért szerettem volna kipróbálni ezt a hordozót, mert az átlagnál kicsit nagyobb a body része. Márpedig a januárban másfél éves, téli overallba öltöztetett totyogómra (aki fut-szalad) egyre szűkösebbnek éreztem a Becot, és mozgásigénye miatt a közös kabát sem praktikus már. Ráadásul épp hordozási sztrájkot tartott

                                A Bambi teljesen beváltotta a hozzá fűzött reményeket! Irtó kényelmesen elfért benne az overallos gyermek, aki egyébként imádta a majmokat. Lehet, hogy a majmok miatt hagyta egyáltalán abba sztrájkot! Kiemelném még, hogy irtó masszívak a pántok.

                                Egy dolog miatt nem rohantam el azonnal Bambit vásárolni magamnak: úgy éreztem, a hordozó nagy nekem, alacsony és sovány vagyok hozzá (kb 170 cm és 48 kg). Az övrészt pl. hiába húztam nagyon szorosra, mindig lecsúszott a fenekemre, így a gyermek illetve a súlypont nagyon lentre került. Télikabát nélkül vállban/karban is szélesebbnek éreztem a kelleténél.

                                Ezzel együtt kicsit nehezen váltam meg tőle Köszönet Kikkának , akitől kaptam egy kis haladékot, így az overallos időszak végéig kihúzhattam a Bambival.

                                Apa télikabátjához egyáltalán nem mennek a csatos hordozók, így ő ezen a télen karon hordozta a gyermeket. (OFF: nem tudom nem ez gerjesztette-e a sztrájkot)

                                (A fotók nem klasszikus akciósak hanem útnak indulás előttiek; magamat nem tudom jól fotózni, ha meg hármasban mentünk, apa vitte a gyermeket az említett módon.)
                                Mellékletek
                                Utoljára szerkesztette suci; 2011.03.16., 01:26. Oka: kép csatolása

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X