Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ja nem úgy értettem, csak ez mégiscsak a klubos topik. Nekem pl. a manduca nem jött be, én mt-os lettem.
    Ábel (2008.06.02.)

    Comment


      próbálja finomítani a csaj...
      Rebaba blog

      email: hellorebaba@gmail.com

      Comment


        mégiscsak fejleharapás lesz
        Ábel (2008.06.02.)

        Comment


          Azért raktam a pirulósokat, mert igen az a lexi mintha ott se lett volna. Ám volt a fotózottnál jobban sikerült kötésem (nemcsak a fénykép kedvéért vettem a csajt magamra az elmúlt hónapban párszor), ám a ficergés akkor is megvolt, lehet mégmégmég szorosabbra kellett volna húznom? Igazából, nekem az azért valahogy nehezen ment. Az ssc-vel ez a gond nincs. (Meg nincsenek lelógó szárai (tél közeledvén nekem most fontos), meg jobban eloszlatja a súlyt és semennyire se vág a karom alatt.)

          Ám az MTk meg olyan nagyon szépek! Kíváncsi lennék egy csatos MT-ra - most a neten keresgélve találtam sok félét - miben más mint az ssc. Lehet, hogy lesz próbálható a klubban?

          ui: Juli, a Kozyt viszem szombaton, meg a kölyköt kivételesen a Manducában, ott megnézheted igaziból OK?
          Móni
          (3 gyerkőc, kedvenc iskolám: Summerhill)
          Közép Budai Klub

          Comment


            Móni, Neszka fog csatos Bamberoo OC-t készíteni!
            Rebaba blog

            email: hellorebaba@gmail.com

            Comment


              Juli, tééééényleg?????
              és hova tetted a Maducádat???
              Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

              http://emilialkot.blogspot.com/

              Comment


                Émi, Lolkáé lett, aki imádja.
                Ábel (2008.06.02.)

                Comment


                  bizony és nem adja el, semelyik hordozóját sem se a majmokat, se a manducát
                  Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                  Comment


                    mirella eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az ssc-vel ez a gond nincs, meg jobban eloszlatja a súlyt és semennyire se vág a karom alatt.

                    Egy jol helyezett szep sima "Orsi kereszt" :-) es a MT sokkal jobban elosztja a sulyt, meg lehet tibetivel befelyezni es a honod aljahoz hozza sem er a vallpant.
                    A SSC valla azert nem vag mert van neki sternum strap-je 1 tibetivel ugyanezt el lehet erni.



                    Ám az MTk meg olyan nagyon szépek! Kíváncsi lennék egy csatos MT-ra - most a neten keresgélve találtam sok félét - miben más mint az ssc. Lehet, hogy lesz próbálható a klubban?
                    A csatos MT (vagy buckle tie/tai) atmenet a MT es a SSC kozott.
                    A pantjai hasonlitanak egy MT-era, csak csattal mukodik. A vallpant egyenes, a derekbelese (ha van eppen) akkor olyan mint egy MT-e. A SSC derekaban kemenyebb cucc van es a vallpant soknal ivelt.

                    A Bamberoo™oc SSC egy MT szepsegevel
                    Edit, Alex 2003/05 es Kyra 2006/08 anyukaja
                    Hordozasi kapuzarasi panikban........

                    Comment


                      Hajtka

                      Én már 2 beszámolóval is lógok. Júliusban a Hajtka volt nálunk, írtam is róla széép hosszú beszámolót, ami szépen elszállt egy rossz gombnyomással De most pótlom.
                      Szóval a Hajtkát annyira megszerettük, hogy alig akartuk visszaadni. Elvittük kirándulni egy csomó helyre, és még 2-3 órás túrákon (nálunk ez nagy teljesítmény ám) is végig kényelmes volt. A férjem, aki eleinte hónapokig csak nézett, hogy mi ez az új "hordozási hóbort" (addig egy kölcsön Liliput MT-t nyúztunk), végül megirigyelte, majd elkunyerálta és tök boldogan hurcolta benne egyszem lányát. Szóval teljes volt a siker. Akkor még főleg elöl hordoztam benne Pannát, később nagy merészen hátra is kötöttem már és ott is ugyanolyan jól érezte magát a lyány. Összehasonlítani csak Liliputi MT-jal tudtam, ahhoz képest sokkal kényelmesebb volt nekem, főleg hosszabb távon. A derékbélés nekem nagyon sokat számít, a Liliputiban fél óra után már zavart a derékpánt csavarodása, a Hajtkával ilyen nem fordult elő. A hosszú pántokat is nagyon jól lehet kötni, szinte adja magát, nem is kell simítgatni. És elég hosszú a pántja, még a férjemnek is (igaz, neki épphogy csak)
                      Egyszóval: szerelem! Azóta megvan a saját példányunk, ami ugyanolyan szuper, csak egy picivel még a klubbosnál is szebb

                      Itt külön megköszönném Zsófinak, hogy megmutatta a klubban, hogy kell rendesen (és egyedül) hátrakötni. A Klubnak meg, újfent, a kölcsönzési lehetőséget.
                      Melinda
                      Ádám 2005.04. Márk 2006.11. és Anna Lotti 2009.01. mamamija

                      Comment


                        Katja

                        Júliusban nálunk volt a Katja, gyorsan írok róla, hogy ne maradjak el nagyon a beszámolókkal .
                        Gyönyörű, gyönyörű és gyönyörű! Ez a legelső kendőálmom . Én nyaranta elég színesen öltözködöm és ez a kendő passzolt bármihez, amit felvettem. Nem is tudom, az elmúlt hónapot hogyan oldottam meg nélküle. De, tudom, mei taijal, valahogy mióta a Katját kipróbáltam, nincs kedvem a Nandummal kötni. Próbáltam párszor, csak az áldott Katjás hónap alatt elszoktam attól, hogy jó alaposan és pontosan kell kötni, az elvezetéseket többször is kell ellenőrizni, hogy igazán jó legyen a kötés. A Katjával pikk-pakk feltettem Lilit, aztán már mehettem is, a Nandummal kétszer-háromszor annyi időbe telt.
                        Ez volt az első drágább kendő, amit kipróbálhattam és nagyon meggyőzött, persze az is tény, hogy egyhamar biztosan nem fogunk kendőre beruházni, mert apa csak meitaiozik (vagy hogy írják ezt), és van egy Hajtkánk , de legalább tudom miről álmodozzak .
                        Az az igazság, hogy nagyon rossz érzés volt visszaadni , tényleg nagyon hozzám nőtt.
                        Na, befejezem ezt az érzelmeskedést, jöjjenek a képek:
                        Bogi, Lili Anna (4) és Abigél Mirjam (2) anyukája

                        Comment


                          Girasol Tulpaani

                          Augusztusban nálunk volt a tulipános Gira, és nagyon megszerettük. Néhány szálkihúzódással érkezett hozzánk, de ezek elhanyagolhatóak. Kötni remekül lehet vele, a 12 kilós Ábrist is megfelelően tartotta, kényelembeli szempontból nem volt nagy különbség egy indio és közte. Már nagyon jól be van törve a kendő, puha, és nem gyűrődik, jól lehet teríteni, egyszóval Didymos-elkötelezettségem Girasollal egészült ki. Katanya ráhímzett szép betűi is esztétikai örömöt szereztek nekem.
                          Köszönjük a lehetőséget!

                          Comment


                            Liliputi csatos háti hordozó!

                            Egy szerencsés véletlen folytán hóközben jutottunk hozzá a Liliputi csatoshoz, ami nagy szolgálatot tett nálunk. Eddig én csak a kendőt próbáltam, egy Nandunk van, de nagyon vágytam más alternatíváját is kipróbálni a hordozásnak. Sajnos rögtön kiderült, hogy nem nekem találták ki a Liliputi, mert én alacsony és vékony vagyok, tehát nem tudtam a vállpántokat elég szorosra állítani ahhoz, hogy jó legyen nekem. A derékpántot elég szűkre tudtam állítani, de bevágott a fekete heveder a hasamba, illetve hátul totál rálógott a fenekemre, amitől egyáltalán nem volt kényelmes. Csak itthon próbálgattam és egyszer kimentünk a boltba vele, klassz találmány maga a csatos hordozó, de nekem ez a típus nem vált be. Viszont hatalmas pozitívuma, vele kapcsolatban, hogy a férjem aki eddig egyáltalán nem próbálta a hordozást, teljesen rákkantant. Augusztus 20-án egy egész napot cipelte vele a városban Törpünket, igaz elöl, mert a tömegben nem merte háton vinni, de ez is nagy szó nála. Rá abszolút passzolt a derékpánt és a vállpánt is. Az egész napos hordozás után is kényelmesnek mondta, nem fájt benne semmije. Törpe is nagyon élvezte, tetszett neki. A mi izgő-mozgó kisfiunknál pozitív, hogy egy pillanat alatt be tudjuk tenni és már mehetünk is! Tetszett az anyagában, hogy nagy melegben sem izzadt bele azon az oldalon a gyerek, ahol a body anyaga volt. Bezzeg, ahol Apával összeértek! Szóval, Apának abszolút bejött a dolog! Amikor együtt mentünk valahova, ő vitte Törpét a Liliputival. És közölte, hogy csak csatosban hajlandó hordozni, úgyhogy mindenképp azt vegyünk.
                            Köszönjük a lehetőséget! És azt, hogy ezáltal Apa megszerette a hordozást!
                            Utoljára szerkesztette zorica85; 2009.09.22., 11:46.
                            Hajni, aki már jógaoktató.
                            Gyerkőceim: Zs.(2008) és B.(2011)

                            Comment


                              Bora mei tai!

                              Gyorsan kiderült Orsinál a mei tai próbák során, hogy nekem csak olyan jöhet szóba, aminek nem túlzottan vannak megtömve béléssel a vállpántjai. A Bora ilyen és ez nálam abszolút pozitív volt. Igaz a derékpánt bélelt része totál körbeért, ezért ott a megkötés elég nehéz volt, de így is sokat használtam. Leginkább háton használtam, teljesen kényelmesnek találtam. Bár néha előfordult, hogy a vállpánt csúszott le a vállamról, de az biztos a rossz megkötés miatt volt. Törpe is szerette! Viszont rá kellett jönnöm, hogy a kötözgetés nem nekünk való, a csatos könnyű, gyors felrakása sokkal jobban bejött. Törpe nem elég türelmes a mei taihez. De köszönjük a lehetőséget, mert segített a hordozó vásárlás eldöntésében!
                              Kép nem igazán készült, mert amikor Apa is velünk volt a Liliputit használtuk, de utolsó nap mosás előtt csináltam egy párat magunkról. Igaz, elég bénák de majd azokból is rakok fel!
                              Utoljára szerkesztette zorica85; 2009.09.22., 11:49.
                              Hajni, aki már jógaoktató.
                              Gyerkőceim: Zs.(2008) és B.(2011)

                              Comment


                                Neszka-féle Bambi

                                Augusztusban nálunk volt a Neszka-féle Bambi. Hááát, igen-igen megszerettük

                                A mérete megfelelő volt, bár még jobb lett volna, ha a body része kicsit nagyobb. Csak alvásnál volt ez gond, mert hiába rázogattam bele, még a kezeit is eldugta a pánt alá, mégsem ért föl rendesen a kapucni és nem tartotta rendesen a fejét.
                                Azért azt gyorsan hozzáteszem, hogy egy nagy 2 éves ücsörgött benne, a maga 15 kilójával. Szóval egy "normál" méretű gyerkőcnél valszeg nem okoz ez problémát.

                                (Azóta láttam, hogy Neszka készített kifejezetten nagyobb gyerekeknek valót is, formázott bodyval és kapucnival, szerintem ez lenne nekünk az ideális.)

                                A legjobb az volt, hogy az uram is szívesen hordozott benne, tetszett neki a színe is, és nagyon büszkén feszített a gyerekkel a hátán
                                Nekem nagy segítség volt a napi rutinban, mert így szabad volt mindkét kezem és zökkenőmentesen tudtam lebonyolítani a reggeli-délutáni ovijáratot BKV-val, 3 gyerekkel.

                                Még valamit hozzátennék, BKV-záshoz szerintem ideális. Én szinte csak így közlekedem, így bátran ki merem jelenteni.

                                Többen leszólítottak az utcán, a lépcsőházunkban is, hogy mi van a hátamon...
                                Valaki megkérdezte, hogy ugye, ez a kendő???

                                Ez volt az első MT, amit kipróbáltam és hosszabb ideig tudtam használni, nagyon megtetszett és meg is szerettem ezt a fajta hordozási módot. A babakocsi már csak dísznek van
                                Még egyszer nagyon köszönöm a lehetőséget, hogy kipróbálhattam a Bambit, szinte szerelem volt elsőre. Csak az ára tart vissza a vásárlástól, pedig a totyogóknak való nagyobb méret elkélne...
                                Utoljára szerkesztette Kiruna; 2009.10.10., 12:11. Oka: Képek csatolása
                                Barbara
                                Barbi 2004/12, Benedek 2006/01, Boldizsár 2007/09, Bendegúz 2010/07

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X