Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Klubos hordozókról képes beszámolók

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Pöttyös Bamberoo

    Tartozom egy beszámolóval.
    Novemberben nálam volt a pöttyös ívelt bambi.
    Háton hordtam benne a 7 hónapos, 8 kilós, hordozást és le-felvevést jól toleráló gyerekemet.
    Röviden: szuper
    Hosszan:
    először csak otthon használtam házimunkához (akkoriban már fájt a vállam a batyutól, még nem tudtam batyupántos háti zsebes keresztezettet kötni, és nem jöttem rá, h a sima batyu is sokkal-sokkal kényelmesebb, ha nem nyakig ül benne a gyerek, hanem kilógatom a kezét - igaz, akkor meg a hajamat tépi, de valamit valamiért). A fel- és levétellel semmi gond nem volt (megmutatták a klubban ), és sokkal könnyebb így hátra rakni a gyereket, mint háti zsebes keresztezettben. Ezért óriási segítség volt nekem abban az átmeneti időben, amikor még nem ment tökéletesen a bwcc (ugye így rövidítik?). Pántok kisimítása a popsin az elején nem mindig sikerült (ill. a kisimított pánt gyakran lecsúszott a popsi alá), de a végére belejöttem. Idővel az utcára is kimerészkedtem vele, mert már nagyon féltettem a császáros hasamat az elöl hordozástól (már 8 kg volt a ded). Utcai felvétel esetén sajnos ugyanúgy felsöpri az utcát, mint a kendő, ebben valszeg a csatos hordozók verhetetlenek. Viszont gyönyörű!
    Összegzés:
    A MT nagy segítség azoknak, akiknek nem megy a kendős hátrakötés, mert ez azért egyszerűbb. 2-3 órás hordozás után nekem ugyanúgy kezd fájni a vállam, akár profin megkötött kendő (batyupántos bwcc), akár bambi. Téli hordozásnál sztem jobb a kendő (bwcc), mert több réteg van a gyereken, és oldalról is fed, nyáron viszont valszeg pont emiatt a MT a jobb.
    Utoljára szerkesztette oola_2008; 2008.12.29., 01:29. Oka: elírás javítása
    mostanában újra vagyok

    Comment


      Jaj, Olga, nagoyn csinos vagy!!! ÉS mekkorát nőtt ez a Flóra!!!
      Nagyon hasonlit rád. Tényleg, igazán jól néztek ki!!!

      Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

      Comment


        Köszi Kriszti!
        de kár, h elmarad a januári klub! pont elkezdhetnének bandázni a májusi-júniusi babák
        mostanában újra vagyok

        Comment


          Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          én is jöttem akkor. a Varda féle indio van nálam. nagyon szép, nekem legalábbis nagyon tetszett és majdnem vettem is ilyet, de aztán rájöttem, hogy én kendőre ennyit nem vagyok hajlandó
          először kötöttem batyut és meglepve tapasztaltam, hogy mennyivel magasabban van a gyerek, mint mt-ban. egyszerű meg jó, csak én valamiért nem tartom egy biztonságos kötésnek, pedig biztos az. próbáltam a csípő kötést is és egész jó.
          összehasonlítani más kendővel nem nagyon tudom, csak emlékezetből az én carolinommal (az meg pont most van kölcsön másnál), szóval annál talán vastagabb, de puha kendő.
          Paci, batyut kötni jól és kényelmesen sok gyakorlás kemény munkájának gyümölcseként lehet csak, ne aggódj! És akkor biztonságos is. Érzésre könnyű és kényelmes a baba a háton így.
          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

          Comment


            jaj, még valami, Kriszti: már nagyon rég akartam írni neked a bwcc-s topikba (csak lusta vagyok megkeresni), hogy a "nem teszem a hónom alá, hanem batyuban fogom a számmal"-tippért hálám örökké üldözni fog!!!
            azóta szuperül megy, már tanításra is vállalkoznék a klubban! (lehet jelentkezni )
            mostanában újra vagyok

            Comment


              Olga, erről pontos leírást kérünk, m nem bírom elképzelni!
              Dius vagyok
              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

              Comment


                Ide is beírom, hogy egyrészt következő klub február 7-én szombaton ugyanakkor ugyanott
                No meg hogy új hordozóval gyarapodtunk: Babamosoly MArica megajándékozott minket egy csodaszép Close márkájú "hibrid" kendővel: ez egy rugalmas, de karikás kendő, nagyon érdekes, és biopamut, mohazöld. Kis babáknak ajánlom!!!
                Rebaba blog

                email: hellorebaba@gmail.com

                Comment


                  A Bali Breeze gézkendő REHABITÁLÁSA

                  Régi adósságom lerovom és leírom az élménybeszámolót. Novemberben nálunk volt a Morgain Bali Breeze gézkendő. Szerelem első látásra!!

                  Még a klubon felkötöttem vele Bátonyt. Godane segítségével először kiviteleztem egy BWCC-t. Aztán az addig használt LANÁm nyugdíjba vonult! A gézkendővel a BWCC a tuti nálunk. Ellentétben a LANA batyuval nem vág be, kényelmes, és a LANA BWCCvel ellentétben nincs túl sok anyag, amit nehéz hova gyürkészni, nem idomul eléggé.

                  Szóval egész novembert a gézkendővel töltöttük én és Bátony. Az már csak a plusz ráadás, hogy a Morgain olyan gyönyörű, hogy a magamnak vett BaliBreeze is ebben a színben jött. (Meg még két színben, mert muszáj volt. ). Szóval mire vissza kellett adni a klubos kendőt, már bebiztosítottam magamnak egy saját gézkendőt.

                  Láttam, hogy az első tesztelők rossz véleménnyel voltak a gézkendőről. Én ezennel rehabilitálni szeretném a gézkendőt! Nem szolgált rá rossz hírére, éppen ellenkezőleg. Kényelmes, könnyed kendő és a legszebb amit eddig láttam. Ja és akik erre azt mondják kis gyerekkel könnyű: Bátony jelenleg 8,5 kgnál jár és a gézkendő BWCCben még mindig a tuti nálunk.
                  BABAHORDOZÁSI TANÁCSADÁS Szopi, BLW, EC , textilpelus, együttalvás , mindenféle hordozó és sok-sok kendő, Ökoház . Szólj hogy miben tudunk segíteni: www.okobaba.hu Nem használom a privit, kérlek emailt írj. Köszi.

                  Comment


                    Kisvic, szerintem a kötés jól sikerült, csak valahogy nekem az furi, h csak a felső szegély tartja tulképp a gyereket

                    Maricának meg a kendőért
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      A Bali Breeze gézkendő REHABITÁLÁSA / kép

                      Bocs, a kép lemaradt, pedig a beszámolóban ez is kötelező tartalmi elem.
                      BABAHORDOZÁSI TANÁCSADÁS Szopi, BLW, EC , textilpelus, együttalvás , mindenféle hordozó és sok-sok kendő, Ökoház . Szólj hogy miben tudunk segíteni: www.okobaba.hu Nem használom a privit, kérlek emailt írj. Köszi.

                      Comment


                        Paci, ezt nem értem, hogyhogy?
                        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                        Comment


                          "nem teszem a hónom alá, hanem batyuban fogom a számmal" = batyupántos bwcc kötéshez való szuper praktika, amely lényege, hogy amikor batyuban hátravetetted a gyereket, akkor nem teszed át mindkét szárat a hónod alá, hanem csak azt, amelyikkel kezded a kötést, a másikat pedig fent, a válladon hagyod és ráharapsz a száddal, így nem mozdul el míg a másikkal bajlódsz. Utána már könnyű, mert a 2. szárat már úgy kötöd, hogy az elsőt (ami már átment a gyerek hátán) a térded közé tudod szorítani.
                          mostanában újra vagyok

                          Comment


                            ahá. de a száddal brrr. kiesnének a fogaim, meg nincs is akkora szám, h beférjen a kendő
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              Ökomama: Nekem eddig csak úgy ment viszonylag jól a BWCC, ha kereszteztem elöl (csomó csúszott, nyomott), de ez meg nagyon felcsúszik a nyakamra, amikor Luki tornázik, feszeng. Ez a Te módszered, h csavarod (Lexi-twist jelleggel???) tetszene. Ez nem nyom, nem csúszik fel?
                              Dius vagyok
                              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                              Comment


                                Olga módszerét azért kipróbálom. Bocs az offokért!!!
                                Dius vagyok
                                Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X