Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amikor én beteg szoktam lenni a tejem is kevesebb. Hiába szopik nagyon sokat a gyerek szerintem simán bejátszhat a gyulladás
    Köszönöm szépen a választ, akkor remélem csak elmúlik egyszer
    ​​​​​

    ​​​​​

    Comment


      Sziasztok! Sógornőm 1,5hetes kisbabaja mellett antibiotikumot (D.alacin) szed. Anyatejjel (is) taplálja a babáját.Most a babán lapos, szunyogcsípés nagyságú piros foltok vannak. Az orvosa szerint az a gyógyszer mehet szopi mellett, az e-lactancia szerint viszont csak "valószínüleg" nem okoz gondot. Milyen tünetei vannak,ha egy bizonyos bogyó átjut az anyatejbe,,ill. a piros foltok lehetnek az antibiotól?
      Ha igen,akkor hagyja inkább az anyatejet? (nem szoptat,valamiert inkabb lefeji és üvegből adja oda, a baba kezdetektől aluszékony, kicsit sárga is volt, egyszerre nem evett sokat, igy meg "nem birta ki a három orat",hát kap tápszert is.Most már nem fogadja el a cicit) Esetleg a foltok a sógornőm tehéntej fogyasztásával is összefügghetnek? Nem volt ilyen tapasztalatom, nem tudok segíteni.

      Comment


        Sziasztok! Bogarásztam a fórumot, és láttam kendőben szoptatós topicot, tudtok segíteni, hol találom? Vagy bármi infót a témában? Köszönöm!
        Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

        Comment


          vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok! Bogarásztam a fórumot, és láttam kendőben szoptatós topicot, tudtok segíteni, hol találom? Vagy bármi infót a témában? Köszönöm!
          Szerinteem nincs konkrét topikja, amikor nálam felmerült akkor a korosztályos topikban kitárgyaltuk hogyan kell. Vagy nem emlékszem topikra. de hordozás részen kellene lennie?
          Én karikásban szoptattam úgy hogy lejebb engedtem a gyerkőcöt kicsit.
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Szerinteem nincs konkrét topikja, amikor nálam felmerült akkor a korosztályos topikban kitárgyaltuk hogyan kell. Vagy nem emlékszem topikra. de hordozás részen kellene lennie?
            Én karikásban szoptattam úgy hogy lejebb engedtem a gyerkőcöt kicsit.
            Köszönöm szépen!
            Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

            Comment


              Segítsetek kérlek, nagy bajban vagyunk! Péntek délután óta szenvedek hányós hasmenős vírussal. Gyakorlatilag semmi nem marad bennem, még a víz is átfolyik rajtam. Szoptatnék, de már éhes a szotatás utáni 5 perccel is a legkisebbem. Tápszert nem eszi meg, nem is szívesen adnék. Mit tudnék bevenni, ami szotatás alatt szedhető és hat is, illetve mit csináljak az éhes 5 hónaposommal azon túl, hogy folyamatosan cicin van. Köszönöm.
              Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

              Comment


                a jo hir az hogy ha pentek ota van akkor hamarosan vege es jobban leszel ezeknel max ket-harom nap a durva tapasztalatom szerint. Ha a baba megelegszik azzal hogy folyamatosan cicin van akkor en folyamatosan ott tartanam. Ha ketsegbeesetten uvolt mert ehes az mas kerdes akkor en megprobalnam a tapit de az enyemek sem ettek volna meg szoval megertelek.
                En a helyedben kitartanek holnapra javulnia kell a dolognak. Azt sajnos nem tudom lehet e ilyenkor szedni valamit igy nem merek javasolni semmit.
                Ja es a babat azert vizzel megkinalnam 5 honapos ugyis hamarosan kezdenetek a hozzataplalast szoval a viz siman mehet hatha szomjas is. Amugy hogy erzed van valamennyi tejed?

                Comment


                  Nekem is volt durva hányós csak anyatejes babával. Nem tudtam enni, inni -illetve ami keveset ittam kiment. Ugyanez volt mint nálad, a gyerek egész nap cicin. Aztán a következő hányós alkalmával megtanultam hányinger mellett enni. Nagyon nem volt jó de a tejem nem ment sokkal visszább. Nekem a 100%os almalé+chips kombináció segített, van bennük sok cukor+só és megerősödtem. De szerintem a rehidratáló porok folyadékok is tudnak segíteni. S tényleg már nemsokára vége s meggyógyultok. A gyerkőcnél meg azon látszik h. eleget iszik/eszik h. van kakis+pisis pelusa normálisan.
                  "Azé a világ, aki teleszüli"
                  2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                  Comment


                    igen a pelusokat figyelni kell illetve nekem a kutacsa megsimitasa volt mindig segitseg. Amugy kb ezer szazalek hogy van tejed csak kevesebb mint szokott es ezt nem erti a babad. De ahhoz hogy egyaltalan ne legyen vagy csak minimalis szerencsere sokkal tobb kellene par napig biztos eleg a tej is. Persze neked kozben nagyon rossz de a babanak nem hinnem hogy baja lenne. jobbulast gyogyulj gyorsan!

                    Comment


                      Köszönöm, úgy látszik, hogy csak hamar írtam ki a kérdést, mert dél óta már nem volt hányás, hasmenés. Nem mondom, hogy jól vagyok, de legalább bent maradt a kaja. Amúgy tegnap éjjel és ma nap közben már azt éreztem, hogy tényleg üres a mellem, evés után is cuppogott a vállamon, biztos kevés volt neki. De azzal, hogy egész éjjel cicin volt megelégedett, így gondolom nagy baj nincs. Ma jobb adtam neki vizet, meg kis sütőtököt kóstolt, nyilván ettől nem lakott jól, de legalább valami volt a gyomrában. Viszont most, hogy ettem érzem, hogy már telítettebb a mellem. Tegnap estig hiába ettem bármit, tényleg azonnal ürült. Amúgy mivel tejallergiás minden gyerekem, csak pregomint tudnék adni, de azt a förtelmes íze miatt nem eszi meg. Na azért köszi, úgy látszik alakulunk.
                      Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                      Comment


                        Vegyél és igyál sodioralt! Azt lehet (még csecsemők is kaphatják), ezzel gyorsan vissza tudod adagolni az elveszett sókat, ásványi anyagokat.
                        A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                        Comment


                          innen már hamar rendbe fogtok jönni.
                          "Azé a világ, aki teleszüli"
                          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                          Comment


                            szuper hirek eleg vacak nyavalya de gyorsan javul legalabb. Holnapra szerintem mar visszaall a szokasos tejmennyiseg is

                            Comment


                              Szerintem hasfogó gyógyszerek nem szívódnak fel a bélből. Főleg azok, amiket gyereknek is adnak. Pl. tasectan.
                              Én sima szénre esküszöm. Természetes, nem szívódik fel és fertőtlenít erősen. És néha inkább keveset veszek be belőle, hogy ne fogja meg teljesen, had tisztuljon, de fertőtlenítsen.
                              DE egyébként ha tudsz angolul, akkor a e-lactancia.org honlapot ajánlom. Minden hatóanyag fent van, nem csak gyógyszerek, hanem élelmiszerek is. És könnyen kezelhető kategóriákat mutat, hogy mit lehet szedni és mit nem. És ha nem annyira jó, akkor alternatívát is javasol rá.
                              Remélem hamar gyógyulsz!
                              Judit, T (2013), L (2016), R (2019)

                              Comment


                                Momo, köszi, megyek a gyógyszertárba és veszek.
                                Ági, köszi, már én is látom a fényt
                                Flóra vagyok, Tomi (2014.08.) Szandra, (2016.07.) Bálint (2018.06) büszke anyukája.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X