Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Száraz, berepedt ajkak a babáknál

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Száraz, berepedt ajkak a babáknál

    Akció
    Lehet, hogy a kérdés a Hordozás hidegben topikban is elférne, de hátha így gyorsabban érkeznek ötletek. A nagy szélben kihagytuk a sétákat, de most egy kiadós séta után újra kiszáradt és egy kicsit berepedt Lenke ajka. Az arcára Weleda szél és hideg elleni balzsamot kenek kintre, de a szájára eddig semmit sem mertem. Minden bevált praktikát és ötletet köszönök.
    Zsuzsa
    Lenke (2008.09.03.) és Borbála (2012.04.03) anyukája

    #2
    Steril vazelint? Noemie-nak ezt javasoltak, miutan a fejet osszevarrtak, hogy ettol jol begyogyul es hidratalja a bort. Vagy egyszeruen egy kis vajat?
    Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

    Comment


      #3
      mi lanolinos krémet használtunk...
      de inkább az arcoskája volt amit nagyon kifújt a szél az ajkait meg általában elintézi most már ő maga a krémes kupakok eltávolításakor...
      Bogi
      Marci és Emma anyája
      mesevirágokat tessék

      Comment


        #4
        Hát én is abba a csoportba tartozom, aki a vazelint csak bakancsápolásra használnám, de gyerekszájra sose!

        Erről Kisvic írt itt:
        http://www.mamami.hu/forum/showpost....1&postcount=18

        "Többen is írtátok, hogy gyógyszertári fehér krémet használtok. Azt tudtátok, hogy az tiszta kőolaj (fehér vazelin)? A kőolajgyártás mellékterméke egy fekete színű, büdös anyag, amit pakkurának hívnak. Ezt a hulladékot, hogy a kozmetika iparnak eladható legyen durva eljárással fehérítik, szagtalanítják. A kozmetikai cégek nagy része ezt használja alapanyagnak, sajnos. Azért sajnos, mert a kőolaj nem szívódik fel, eltömíti a pólusokat, ezáltal akadályozza a bőrlégzést. A bőr ezen kívül nagyon komoly méregtelenítő munkát végez, legalább annyira komolyat, mint a máj vagy a vese. A kőolaj nagyban gátolja ebben. A kozmetikumokon különböző nevekkel illetik: ásványi olaj, vaseline, petrolatum, paraffinum liquidum, cera microcristallina, microcristallina wax, ozokerit, petrol wax, ceresin, mineral oil. Frei Tamásnak volt erről műsora, fent van a honlapján, ha jól tudom. Persze ő csak érzékeltetni akarta a dolgot, ennyire nem volt konkrét, mert ugyebár a kőolajmaffia..."



        alternatíva:
        ... "ha használok vagy ajánlok, mindenképpen ellenőrzött natúrkozmetikumot (nem kerül többe, mint egy márkás reklámozott). Ilyen a BIDH jelöléssel ellátottak, vagy öko minősítettek. Sok ilyen van a piacon, néhány ilyen: Dr Hauschka (ami homeopátiás is, tehát gyógykozmetikum, és ez tényleg drágább az átlagnál), Sante, Fitne, Alva, Lavera, Logona, Weleda, Alverde (ez a DM öko márkája, olcsó, de nem mindig jön be, de BIDH-s, tehát tiszta.)...stb.



        Vadrózsa ezt ajánlja cserepes szájra:
        http://www.mamami.hu/forum/showpost....47&postcount=3
        "Ezt még keverni sem kell: vajjal kell bekenni, ha száraz. Ha herpesz vagy hasonló miatt repedezett, akkor mézzel kell néhányszor bekenni, utána esténként jöhet a vajazás."



        Én meg sheavajat kentem a szájra, és használt.
        Utoljára szerkesztette legzoszerv; 2009.02.17., 14:30.

        Comment


          #5
          Petra én is shea vaj párti (vagy kakaóvaj, az van minden gyógyszertárban és olcsó) Bár állítólag shea vaj is van a nagyobb patikákban.
          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

          Comment


            #6
            mézzel nem kenném, egy éves kor előtt nem adható méz a kölöknek és hát sztem lenyalja

            én rákaptam a shea vajra (férjem szerint jó büdös), de kiváló! hamar meghozza a hatását sztem. nekünk pirosodás van a nyál miatt és hipp-hopp segíti. magamat is kenem vele.
            Dius vagyok
            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

            Comment


              #7
              OFF: magamat nem azért kenem, m nyáladdzom
              Dius vagyok
              Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

              Comment


                #8
                én adtam mézet egy éves kor előtt is, még szabadlábon vagyok

                Comment


                  #9
                  légzőszerv: csak nehogy elkezdjen a gyerek brummogni macit csináltál belőle
                  azért - gondolom - nem kell ennyire szigorúan venni, de ha van más lehetőség, akkor azt használnám. aztán lehet, h x év múlva kiderül, a gyerek nem ehet 3 év alatt shea vajat
                  Dius vagyok
                  Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                  Comment


                    #10
                    Nem minden méz veszélyes, illetve nem lehet tudni, hogy melyik az, és melyik nem. Apukám méhész, első kézből van információm. Szóval van egy baktérium, ami amúgy nem gáz, csak termel egy anyagot, ami szintén nem gáz, felnőtteknek. De pici gyerekekben bénulást, halált okozhat. Ezért nem adható picinek, mert nem tudhatod, hogy abban a mézben ez az anyag megtalálható vagy sem. És ez nem függ a méz minőségétől, lehet akármilyen bio méz is például. Apukám a sajátjából sem merne adni Várkonynak. Légzőszerv, lehet, hogy abban a mézben pont nem volt, szerencsére. De azért nem kockáztatnék, mert ez nem olyan, mint az allergén dolgok, ez annál azért komolyabb.
                    Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                    Comment


                      #11
                      Zsuzsa, a shea vaj tényleg nagyon jó rá, de ha épp nincs kéznél, én azt a Babylove-os lanolinos mellbimbóápoló krémet használtam a szájára, amit a Dm-ben lehet kapni. Az nagyon jó, és arra úgyis az van írva, hogy szopi előtt nem kell letörölni a ciciről, szóval nem gond, ha esetleg egy kicsit lenyalja.
                      Szilva


                      Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
                      Hurcibaba Klub (8)

                      Comment


                        #12
                        Köszönöm az ötleteket
                        A vazelintől én is idegenkedem egy kicsit, még nincs hozzátápi, így vajat majd később. Most, hogy a foga miatt szopi közben is rágcsál, előkerült a Garmastan, de nem jutott volna eszembe .
                        És mindenképpen beszerzek egy kis shea vajat. Egy darabig még szemmel láthatóan kitart a tél.
                        Zsuzsa
                        Lenke (2008.09.03.) és Borbála (2012.04.03) anyukája

                        Comment


                          #13
                          Én kicsit nyamvadt újszülött voltam, 1300 grammal a 27. héten kibújva, anyu esküszik rá, hogy azért lettem mégis ilyen szép nagy és okos mert mézes túróval etettek a szoptatás mellett féléves koromtól. A túró és a méz is házi volt, ezek szerint baktériummentes is, de én is úgy tudom, hogy a méz rejthet ilyen veszélyeket.
                          Zsuzsa
                          Lenke (2008.09.03.) és Borbála (2012.04.03) anyukája

                          Comment


                            #14
                            én aszittem, h csak allergizálhat a méz. és 1 éves kor előtt vagy akkor meddig is nem tanácsos? bocs, h off, de azért kicsit on
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              #15
                              Hu, akkor bocs a vazelines otletert...
                              Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X