Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet úgy szoptatni mindkét mellből, hogy a baba marad ugyanazon az oldalon. Kicsit jobban oda kell fordulni a baba felé, tehát nem pont oldalt feküdni, hanem kicsit has felé dőlve, így a felső cicit is oda lehet neki adni (ehhez neki is kicsit felfelé kell fordulnia a fejével). Kipróbálva szerintem egyszerűbb, mint leírni.
    Ez a lehetoseg erdekel. Nem nyomodik az also tulzottan, nem lehet belole tejcsatorba elzarodas? Es mi van akkor, ha a baba, mint az enyem is, szopi kozben furja a fejet az agyba?
    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

    Comment


      som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Lehet úgy szoptatni mindkét mellből, hogy a baba marad ugyanazon az oldalon. Kicsit jobban oda kell fordulni a baba felé, tehát nem pont oldalt feküdni, hanem kicsit has felé dőlve, így a felső cicit is oda lehet neki adni (ehhez neki is kicsit felfelé kell fordulnia a fejével). Kipróbálva szerintem egyszerűbb, mint leírni.
      Bizony, lehet a "felső" ciciből szoptatni, nekünk csak úgy is megy. Bölcsőtartásból álltunk át fekvésre, mert Marci mindig fordította felfelé a fejét, nem tudtam rendesen tartani. Fekve szopi, felső ciciből nagyon bejött. egy ideig próbáltam ugyanazon az oldalon fekve szoptatni az alsóból is, de párnát kellett tennem a mellkasom alá, hogy magasabban legyen a cici, mert ugyanúgy fordította felfelé kicsit a fejét.
      De leírva tényleg nehéz elmagyarázni, hogy is, még ha nekem az is a normális.
      Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

      Comment


        Idaho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Bizony, lehet a "felső" ciciből szoptatni, nekünk csak úgy is megy. Bölcsőtartásból álltunk át fekvésre, mert Marci mindig fordította felfelé a fejét, nem tudtam rendesen tartani. Fekve szopi, felső ciciből nagyon bejött. egy ideig próbáltam ugyanazon az oldalon fekve szoptatni az alsóból is, de párnát kellett tennem a mellkasom alá, hogy magasabban legyen a cici, mert ugyanúgy fordította felfelé kicsit a fejét.
        De leírva tényleg nehéz elmagyarázni, hogy is, még ha nekem az is a normális.
        Es erre hogy sikerult rajonnod?
        Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

        Comment


          vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Es erre hogy sikerult rajonnod?
          Hát, mikor lefeküdtem mellé, rájöttem, hogy pont úgy van, ahogy bölcsőtartásban megtartanám magam mellett, ráadásul mocorgott is, nem tudtam oldalt fekve tartani rendesen, picit elfordult, és láttam, hogy nahááát, a felső cicit elérné, ha egy picit ráfordulok. Valahogy így
          Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

          Comment


            Idaho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hát, mikor lefeküdtem mellé, rájöttem, hogy pont úgy van, ahogy bölcsőtartásban megtartanám magam mellett, ráadásul mocorgott is, nem tudtam oldalt fekve tartani rendesen, picit elfordult, és láttam, hogy nahááát, a felső cicit elérné, ha egy picit ráfordulok. Valahogy így
            a lenyeg, h bevalt. Nejem az ejszajai mellvaltassal egy bajom van: olyan szinten alvo allapotbqn maradok fekveszopinal, h nem jut eszembe mellet valtani
            Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

            Comment


              Lilatündér eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mért kell? Van valami baj a súlyával, fejlődésével?? Természetesen egy 8 hósnak még az anyatej a fő tápláléka, így nem lehet, h 1000gr mást egyen és még tejcsit.


              Hű, ezzel mi lett azóta??


              ÉS ezzel mi lett azóta? Működőképesnek hangzik, amit leírtál.
              Kedves Kitti! Tegnap ejjel sem pisilt, pedig egtszer felsirt, sokat divalta mqgat szokas szerint, de h hanyszor szopott? Nem tudom, mert tegnap celem aludt, es olyankir nem ebredek fel annyira, h szamoljam.
              Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

              Comment


                Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok!
                A segítségeteket szeretném kérni!
                4,5 hónapos kislányom pár hete napközben ritkán kér cicit, van,. hogy egész délelőtt nem szopizik.Du-án gyakrabban, de kb. akkor is 3-3,5 óránként.Éjszaka viszont elég nyűgös, sokat ébred, sokszor sír, ívben feszíti magát.Délelőtt mikor alig alig szopizik akkor szinte teljesen száraz a pelusa 4-5 órán át is.Kaki 1-2x van egy nap, mostanában általában hajnalban.
                Súlya 7220 gr, viszont az elmúlt hétben alig hízott.
                Rendben van az, hogy délelőtt nem kér enni ennyi időn keresztül?Most hogy itt a meleg félek nehogy kiszáradjon ezért ha nem jelez akkor is igyekszem mellre tenni.
                Tudnátok segíteni?
                Köszönöm szépen
                Kedves Ági!

                Mit jelent az alig hízás? Milyen volt az eddigi súlyfejlődése? A szopizások hogy zajlottak a nagy változás előtt? Összesen egy 24 óra alatt hány pisis pelusa van? Látsz változást a pisi színén, vagy szagán? Hol tart Gréti a mozgásfejlődésben? Fogakkal hogy álltok? Cumit használtok-e?

                Gréti korosztályára jellemző, hogy napközben rettentően leköti őket a világfelfedezés, és nem érnek rá szopizni. Illetve, ha neki is fognak, akkor könnyen elterelődnek, akár olyan egyszerű dolgoktól is, hogy egy kutya ugat, vagy lebeg a függöny. Aztán éjszaka bepótolják a nappal kimaradt szopizást. Az éjszakák nemhogy javulnak ebben az időszakban, hanem inkább romlanak, már ha az alvást nézzük.

                Zita

                Comment


                  Pepito eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Ági!

                  Mit jelent az alig hízás? Milyen volt az eddigi súlyfejlődése? A szopizások hogy zajlottak a nagy változás előtt? Összesen egy 24 óra alatt hány pisis pelusa van? Látsz változást a pisi színén, vagy szagán? Hol tart Gréti a mozgásfejlődésben? Fogakkal hogy álltok? Cumit használtok-e?

                  Gréti korosztályára jellemző, hogy napközben rettentően leköti őket a világfelfedezés, és nem érnek rá szopizni. Illetve, ha neki is fognak, akkor könnyen elterelődnek, akár olyan egyszerű dolgoktól is, hogy egy kutya ugat, vagy lebeg a függöny. Aztán éjszaka bepótolják a nappal kimaradt szopizást. Az éjszakák nemhogy javulnak ebben az időszakban, hanem inkább romlanak, már ha az alvást nézzük.

                  Zita
                  Huh, de igaz anit irtal')
                  Nalunj nem szopik, ha idegen van nalunk, mert latni akqrja, akkir se ha hallja vagy latja sz apjat, ha a szobabab vmi nem ugy van, mint volt, ha idegen helyen etetem. Ilyenjir par kirty utan elterelodik a figyelme, eleg sok turelemre can szukseg.
                  Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                  Comment


                    som eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Lehet úgy szoptatni mindkét mellből, hogy a baba marad ugyanazon az oldalon. Kicsit jobban oda kell fordulni a baba felé, tehát nem pont oldalt feküdni, hanem kicsit has felé dőlve, így a felső cicit is oda lehet neki adni (ehhez neki is kicsit felfelé kell fordulnia a fejével). Kipróbálva szerintem egyszerűbb, mint leírni.
                    Én is így szoptatok éjjel, nem rakom át a babát a másik oldalamra mert sokszor magamnál sem vagyok éjjel.Viszont sokszor érzem mikor megindul a tej azt a mellemet amin "fekszem", remélem nem lesz belőle gond, hogy kvázik fekszem rajta.
                    Ági
                    Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                    Comment


                      Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én is így szoptatok éjjel, nem rakom át a babát a másik oldalamra mert sokszor magamnál sem vagyok éjjel.Viszont sokszor érzem mikor megindul a tej azt a mellemet amin "fekszem", remélem nem lesz belőle gond, hogy kvázik fekszem rajta.
                      Igen, nekem id ez az aggidalmam. Tudtik okosat mondqni ezzel kapcwolatban?
                      Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                      Comment


                        Pepito eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kedves Ági!

                        Mit jelent az alig hízás? Milyen volt az eddigi súlyfejlődése? A szopizások hogy zajlottak a nagy változás előtt? Összesen egy 24 óra alatt hány pisis pelusa van? Látsz változást a pisi színén, vagy szagán? Hol tart Gréti a mozgásfejlődésben? Fogakkal hogy álltok? Cumit használtok-e?

                        Gréti korosztályára jellemző, hogy napközben rettentően leköti őket a világfelfedezés, és nem érnek rá szopizni. Illetve, ha neki is fognak, akkor könnyen elterelődnek, akár olyan egyszerű dolgoktól is, hogy egy kutya ugat, vagy lebeg a függöny. Aztán éjszaka bepótolják a nappal kimaradt szopizást. Az éjszakák nemhogy javulnak ebben az időszakban, hanem inkább romlanak, már ha az alvást nézzük.

                        Zita
                        Kedves Zita!

                        Most a súlya 7220 gr, a múlt héten csak 10 gr-ot hízott (ha jól mért a mérleg mert sokat mozgolódik rajta), előtte lévő hetet elfelejtettem felírni, de június 2-án 7020 gr volt a súlya, tehát 2 hét alatt 200 gr volt a hízás.Így leírva nem is olyan kevés ez!
                        Eddig nagyon szépen fejlődött, sőt sokkal többet hízott az átlagnál, mert 3180 gr-al született és 3 hós korára megduplázta a súlyát.

                        A változások előtt kb. 3-3,5 óránként kér cicit Gréti.A pisije nem sárgább vagy rossz szagú, olyan mint eddig, csak ritkábban van, gondolom azért is mert délelőtt szinte nem is eszik.
                        Reggelre nagyon teli a pelus, majd dél felé mikor új pelust kap akkor szinte üres, délután van még kb. 2-3 pelusa amiben van le kevés pisi.Ma több volt mert sűrűbben kínáltam.

                        Mozgásfejlődés:hátáról a hasára fordul már, vissza még nem nagyon.
                        Foga nincs még, de nagyon nyálzik.
                        Cumit használunk, de csak a nappali alvásokhoz, éjszaka sosem kap vagyis 2 éjszaka kapott mikor nagyon sírt és a cicit sem fogadta el.

                        Köszönöm a segítséged!
                        Ági
                        Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                        Comment


                          Sziasztok!
                          A lefejt anyatej meddig áll el hűtőben?Pénteken egy altatásos vizsgálatra megyek, szeretnék előtte fejni a babámnak, de nem tudom mikori tej adható oda neki péntek délelőtt.
                          Köszönöm
                          Ági
                          Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

                          Comment


                            Bálint eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!
                            A lefejt anyatej meddig áll el hűtőben?Pénteken egy altatásos vizsgálatra megyek, szeretnék előtte fejni a babámnak, de nem tudom mikori tej adható oda neki péntek délelőtt.
                            Köszönöm
                            En ugy tudom, 48 ora. Azt tudja valaki, h fagyasztva meddig all el?
                            Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                            Comment


                              vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              En ugy tudom, 48 ora. Azt tudja valaki, h fagyasztva meddig all el?
                              Én is 48 órát tudok.
                              Fagyasztva 3 hónap, úgy tudom.
                              Ida, Martos (2013-02-15) és Mira (2015-01-05) anyuja

                              Comment


                                Idaho eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Én is 48 órát tudok.
                                Fagyasztva 3 hónap, úgy tudom.
                                Dagyasztasra en hallotttam nar egy evet is. Nem tudom, mi ifaz
                                Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X