Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ambuláns szülés

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!
    Látom, régen nem írtatok ide, de most engem újra érdekelne. Székesfehérváron van-e valakinek hazamenős (vagy haza nem menős) tapasztalata? 4.-et várjuk, most már tényleg nem szeretnék bent dekkolni.

    Ha van erről újabb topic, vagy ilyesmi, légyszi, írjátok meg, fontos lenne!
    Köszönöm!!

    Comment


      pocokborzi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!
      Látom, régen nem írtatok ide, de most engem újra érdekelne. Székesfehérváron van-e valakinek hazamenős (vagy haza nem menős) tapasztalata? 4.-et várjuk, most már tényleg nem szeretnék bent dekkolni.

      Ha van erről újabb topic, vagy ilyesmi, légyszi, írjátok meg, fontos lenne!
      Köszönöm!!
      Nem hazamenős van. Mindent megtesznek hogy benntartsanak. Nagyon gáz az osztályvezető sok doki ment el mióta én szültem (itthon és utána bementünk). (De van barátnőm aki orvostól hozott papírral hazament első éjjel után. ) Én mai fejjel tuti nem írnám alá az osztályfelvételi papírt.
      "Azé a világ, aki teleszüli"
      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

      Comment


        Sziasztok!

        Én is kérdeznék ambuláns szülés témában.
        Kerek egy hetem van a terminusig, vbac-re készülök, és ha összejön, akkor bizony nem szeretnék én se napokat bent dekkolni, a lányom is nagyon anyás, összetörne, meg jobb nekünk itthon, együtt. A kiszemelt kórház a Szent Imre.
        Igen ám, de úgy tudom, kell egy papír a gyerekorvostól, amiben vállalja, hogy ambuláns szülés esetén minden nap kijön, hogy megvizsgálja a babát. Ma voltunk a dokinknál és azt mondta, nem vállalja és papírt sem tud adni, rengeteg most a beteg, járvány van, leterhelt.
        Jó, megértem, őszinte volt - de ilyenkor mi van? Az működik, hogy keresek egy másik gyerekorvost, aki nem a választott gyerekorvosunk lesz? Vagy így buktam az egész ambuláns témát?
        Köszi, ha bárki tud valami okosat...
        ky

        Comment


          Nincs otthoni tapasztalatom, de miért ne működne? A kórháznak bizonyára mindegy, ki a választott gyerekdokitok, lényeg, hogy valaki lássa a babát. Szabad orvosválasztás van, bár az orvosok nem szeretik, ha ide-oda váltogatják őket, de szerintem ezért a választott doki se fog megsértődni, ha nyíltan megmondta, hogy nem ér rá... Drukkolok nektek!
          Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

          Comment


            Kedvs Kotta!
            Köszönöm a válaszod! Nekem a gyerekorvos tuti nem írna papírt.
            Az osztályfelvételi papír micsoda? bocsánat a zöldfülű kérdésért. Remélem, észreveszem majd, hogy na ez az, és nem írom alá .
            Ha valaki tud olyan orvost a Fehérvár és Balatonkenese (itt lakunk) gyújtópontú kisebbfajta ellipszis területén, (vagyis nem iszonyú messze) aki írna vállalós papírt, légyszi szóljon!!!
            Köszönöm!!
            És drukkolok a Többieknek is, nekünk februárban várható a pocok.

            Comment


              En friss tapasztalattal rendelkezem vasarnap delelott szuletett a kislanyom kedden delelott jottunk haza. Nem azonnal nem 24 ora utan hanem 48 de technikailag ez is az ambulans szules kategoriaba esik mert nem voltunk bent harom vagy negy napot ami eddig kotelezo volt.
              Az uj rendelet szerint 24 ora utan haza lehet menni ha baba es mama is jol vannak illetve nezik hanyadik baba. Velem senki sem "szivozott" , harmadik baba mondtak hogy megvizsgaljak ha minden ok mehetunk.
              Nekem ez a 48 jo volt vallalhato es extra papir sem kellett sehonnan.
              Szoval hatha valakinek segitseg egy friss tapasztalat ja a Peterfy korhazban szultem

              Comment


                Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                En friss tapasztalattal rendelkezem vasarnap delelott szuletett a kislanyom kedden delelott jottunk haza. Nem azonnal nem 24 ora utan hanem 48 de technikailag ez is az ambulans szules kategoriaba esik mert nem voltunk bent harom vagy negy napot ami eddig kotelezo volt.
                Az uj rendelet szerint 24 ora utan haza lehet menni ha baba es mama is jol vannak illetve nezik hanyadik baba. Velem senki sem "szivozott" , harmadik baba mondtak hogy megvizsgaljak ha minden ok mehetunk.
                Nekem ez a 48 jo volt vallalhato es extra papir sem kellett sehonnan.
                Szoval hatha valakinek segitseg egy friss tapasztalat ja a Peterfy korhazban szultem
                Ezt én is meg tudom erősíteni. A Péterfyből engem is simán kiengedtek júniusban technikailag 48 óra után (este későn szültem, harmadnap reggel mehettem haza, hivatalosan ugye csak aznap este járt volna le a 72h, még egy éjszakára bentfoghattak volna). Abszolút együttműködők voltak. Mondtam, vár otthon a kétéves, a pici szépen szopott, minden rendben volt, indult lassan a tejem is. És valóban semmi extra dolog nem kellett utána. Úgy kezelt a gyo, mint ha 72 órát lettünk volna bent.
                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                Luca, B (2015) & F (2017)

                Comment


                  Lányok én magam is örülök mindig a friss tapasztalatoknak, főleg ha az pozitív és biztos sokaknak hasznos. Csak hagy tegyem hozzá, hogy az már évek óta gyakorlat több helyen, hogy a többedszer szülőket hazaengedik 48 óra után. Ez szerintem nagyon nem az ambuláns szülés kategóriája. (És egy netto szubjektív vélemény hozzá: inkább fogok gyerekorvosokat keresni ha ez lesz az ambuláns szülés feltétele, és akkor valóban lássa hozzáértő a gyereket az első napokban, mint ezt a kényszer átmenet megoldást választani amiben a 48 órás hazamenés azt is jelenti, hogy én esetleg nem veszek észre valami komoly tünetet ami lehet, hogy extrém ritka, viszont súlyos következményekkel járhat, illetve már akkor leveszik a PKU-szűrést ami esetleg fals eredményt ad. Nem vagyok paramami, de azt a szűrést én szeretném korrektül és ha lehet egyetlen mintavétellel elintézni.)
                  Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                  Comment


                    Hat en meg sosem hallottam hogy rutinbol es lelkesen hazaengedjenek barkit is akarhanyadik gyerek. Hiszen a tb finanszirozas kototte oket. Lehet tizedik gyerek is de ha nem volt meg a 3-4 napos minimum a kprhaz nem kapta meg a szulrs utan jaro penzt. Persze nyilvan volt olyan hogy hazaengedtek illetve mindig is ott volt a "sajat felelossegre" kategoria ami egy csomo megkotessel jart de letezett.
                    Nekem most kifejezetten azt mondtak hogy miutan a finanszirozas valtozott nincs a regi szabaly igy rugalmasabbak tudnak lenni.
                    Amugy nekem semmi bajom a 3-4 nappal sem. Imadom a csaladom hianyoztak az epp mar kint levo gyerekeim de nekem az a velemenyem hogy ez a par nap egyedullet anyaval mindegyiknek jar. Masreszt ragaszkodom ahhoz hogy orvosi szempontbol is minden rendben legyen. Figyeljek vizsgaljak amennyit es amikor kell. Egy ujszulottnel ezer dolog lehet amit en nem veszek eszre.
                    Na szoval alapbol en nem vagyok lelkes lpvetoje annak hogy leszallok a szuloagyrol egy hazasetalok a gyerekkel. De most esetunkben a 48 elfogadhato volt minden szempontbol. A pkut nem vettek le egy perccel sem hamarabb meg az orat is megneztek. Nagyon figyeltek. En kihangsulyoztam hogy ha egy arnyalatnyi ketseg is felmerul a baba egeszsegevel kapcsolatban nem.megyunk sehova maradunk. Nyilvan o a fontos.
                    A kozepsom nekem is 2 eves es hianyolt. De nyilvan kibir par napot mindenki.
                    Azert irtam ebbe a topicba mert az uj rendeletnek az ambulans szules nevet adtak es hatha valakinek hasznos lehet tudni mi valtozott a szabalyozast illetoen.
                    Az azonnal hazamenos tortenet tehat az "igazi" ambulans szules nem az en vilagom es annal tovabbra is a regi megkotesek ervenyesek tudomasom szerint.
                    Utoljára szerkesztette Yettap; 2017.09.27., 19:10.

                    Comment


                      48-72óra volt a minimum tb-finanszírozás szempontjából, volt is felháborodás, hogy császárosokra (is) vonatkozott a 48.
                      Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                      Comment


                        sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        48-72óra volt a minimum tb-finanszírozás szempontjából, volt is felháborodás, hogy császárosokra (is) vonatkozott a 48.
                        akkor lehet, hogy nekem mondták rosszul most de vagy három különböző ember is erre az új dologra hivatkozott. Nem ástam bele magam ennél jobban, mert számomra már nem releváns

                        az első két gyerekemnél még az volt, hogy ha délután 4ig születik akkor három nap ha utána akkor 4. Két különböző kórházban. De nyilván ez nem statisztikai értékű információ

                        amúgy a lényeg szerintem, hogy azért történt érdemi változás ezen a téren mármint szerintem értelmesebb az, hogy a szülő és az orvos együtt dönti el a hazamenetel időpontját mint az, hogy egy szabályozás irányítsa a dolgokat

                        Comment


                          5éve volt ez hogy császárost is hazaküldtek két nap után. 2 éve pedig sorban jöhettek el az Imréből a többedszer szülők ha nem volt ibdok bent tartani. A kórhàz belső protokollja a döntő nekem most lrsz aktuális majd meg is nézem miket változtattak, kezd érdekes lenni én elég szkeptikus vagyok ezzel a közös döntéssel... nekem a legszimpatikusabb az az ottgonszülős gyermekágyas gyakorlat, mert ott kijár a bába szülés után és nem csak két napig és elég képzettek ahhoz, hogy felismerjék ha orvosra lenne szükség.
                          Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                          Comment


                            Igen nekem mas korhazakbol van tapasztalatom

                            Szerintem ez a tema hasonlo a huvelyi szules/csaszar szoptatas/tapszer hordozas/babakocsi temahoz.
                            Sokan vagyunk sokfele velemennyel. En pl sosem szulnek itthon. Kizart. Engem a korhazi kornyezet pont hogy megnyugtat mert ha barmi gond van helyben vagyunk. De ezek ugye erzesek amikkel nem lehet es nem is kell vitatkozni. En ugy latom hogy mesdze meg a vege de az irany jo. Van lehetoseg otthonszulesre ambulans es nem ambulans korhazi szulere is mar. Mindez nem fedi el a magyar egesszegugy hianyossagait de legalabb szabalyzas teren nemi halsfas van

                            Comment


                              Sziasztok!
                              Én vagyok, aki Fehérváron szeretnék szülni, majd mielőbb hazajönni.
                              4. babánkat várjuk, és ha minden rendben van, akkor szeretnék eljönni. Igazából semmilyen vizsgálatról, vérvételről, oltásról stb. sem akarok meglógni, szívesen visszajövök a kórházba a babával, akár minden nap is, csupán szeretném a napot, és ha lehet az éjjelt is a családommal tölteni, és nem elzárva lenni tőlük. Nekem ez fontos. Fehérváron amúgy naponta max. 1x vizsgálnak, amúgy csak töltjük az időnket a négy fal között, család nélkül. (még olvasni se tudok, mert fáj tőle a fejem, egyébként semmi más bajom nincs szülés után

                              Változott a támogatási rendszer, vagy ez még csak tervezet? csak mert látom, hogy múlt időben írtatok páran róla. most hogy van pontosan?
                              Mivel tudnak szívózni, hogy mégse menjek? merthogy a múltkor hallottam, hogy mondták vkinek, hogy ha hazamegy és besárgul a gyerek, vagy valami egyéb baja lesz, akkor nem jöhetnek vissza. ez így van? Nekem az anti-D-t is (szinte)tuti meg kell kapnom, tehát mindenképp fontos visszamennem.

                              És olvastam, meg hallottam, hogy léteznek gyerekorvosok, akik hajlandók papírt írni, hogy megvizsgálják a gyereket korábban. Én nem ismerek ilyet. Ti igen?

                              Továbbá mi számít saját felelősségre eljövésnek, és mi nem?

                              Ja és mit jelent, hogy a ,,a 37-41. hét között született", ? Nekem eddig mind a 3 pont a hivatalos időpont előtt 14 nappal születetett. Ha ő pár nappal korábban fog, akkor 37 hetes lesz, de az ugyebár a 38. hét. de ezt, tapasztalatom szerint, nem mindenki értelmezi így. És mi az a ,,között"?

                              Bocsánat a hülye kérdésekért, teljesen tájékozatlan vagyok! Nagyon köszönöm!!!!

                              Comment


                                Kedves Pocokborzi!

                                Megszületett már a babád? Sikerült hamarabb hazamenned? Én a Szent Imrében szülök júliusban, az orvosom támogatja az ambuláns szülést. Velencén élünk ezért ezen a környéken keresek gyerekorvost, aki vállalná a kisfiam vizsgálatát az első napokban, ha hazaengednek hamarabb. Kérlek, írjátok meg a tapasztalataitokat, és ha tudtok orvost ajánlani, akit megkereshetek, annak nagyon örülnék. Mehet ez magánban is, ugye, nem kötelező, hogy a házi gyerekorvos jöjjön? Őt ugyan még nem kérdeztem meg, de nem hiszem, hogy vállalná, amit el is fogadok, meg is értek, egy 1-2 napos újszülöttet legjobb, ha neonatológus lát. Köszönöm!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X