Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    Igen, a tönköly elég régen is volt, de nem "annyira" régen. A paleolit táplálkozás olyan alapanyagokat használ, amit az ember a mezőgazdaság feltalálása előtt is már evett.
    És amúgy az is jó, ha fokozatosan állsz át, első lépésnek jó, amit írtál.
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      #92
      Timi, föltennéd ezt a lenmagkenyérreceptet? Érdekelne. És lenmaglisztet azt csak úgy lehet valahol kapni, vagy te csináltad?
      Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
      türelemjáték

      Comment


        #93
        filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Timi, föltennéd ezt a lenmagkenyérreceptet? Érdekelne. És lenmaglisztet azt csak úgy lehet valahol kapni, vagy te csináltad?
        Csatlakozom mindkét kérdéshez
        L. (2009) és Z. (2011)

        Comment


          #94
          én mindig hozdok magamnál egy zacskó kesudiót és azt rágom el, ha nem jutok értelmes kajához. Vagy ami még bolti gyorssegély: banán, almachipsz, alma kompromisszumként van egy bio zabkeksz kókuszos ízesítéssel. ez ugyan cukros, meg minden, de azért jobb, mint a többi

          Comment


            #95
            Lenmagos kenyét (Szendi-Mezei szakácskönyv):

            20 dkg lenmagliszt vagy finomra őrölt lenmag
            5 dkg őrölt tökmag vagy dió, mandula, szezámmag
            1 tk. gluténmentes sütőpor vagy szódabika
            1 kk. só
            1-2 tk. választott fűszer
            4 egész tojás
            1 nagy ek. kacsa-, liba- vagy kókuszzsír
            kb. 1 dl víz

            Egy tálban a száraz anyagokat, egy másikban a tojást, zsírt vizet kikeverjük, aztán összeöntjük a kettőt és egyneművé kavarjuk. A massza legyen nedves és könnyen keverhető, de nem folyós.
            Tepsit ki kell kenni zsiradékkal, 180 fokra előmelegített sütőben 40 percig kell sütni.

            (Kicsit rövidítettem a leíráson, de a lényeg benne van.)
            Lenmaglisztet bioboltban veszek, 250 Ft 30 dkg. Szezámpelyhet raktam bele őrölt mag gyanánt, az volt épp itthon, szintén a bioboltból való. Són kívül más fűszert nem raktam bele, ez az, amit írtam, hogy ki kell majd találni valami jó kis ízesítést. Szódabikával csináltam. Mivel a megadott zsiradékok közül nem volt itthon egyikből sem, ezért mangalica zsírt használtam, ami végülis jó bele, csak mivel szilárdabb, nehezebb kikeverni vele. (Megolvasztottam kicsit, de gyorsan visszadermedt.) Ma vettem libazsírt, úgyhogy legközelebb majd azzal próbálom, meg tervezem a diós változatot kipróbálni.
            Viszont amit szombaton csináltam, annak a fele még megvan, mert csak én eszem (a család eszi a "normál" kenyeret), és azért nem akarom állandóan ezt zabálni.
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              #96
              Köszi a receptet!!
              Ezt is ki fogom próbálni, de felmerült bennem egy kérdés.....probléma....
              Nem akrok szőrszálathasogatni, de én még szoptatok. Ha következő lépésként koca-cukorfogyasztóból és nemkoca pékáruevőből átmegyek valós paleo-hívőbe, akkor a rajtam lévő zsírtömeg le fog olvadni.....hát ez jó, de a benne lévő méreganyag bekerül a tejembe!!! Akkor most mi legyen?
              Halasszam a további szigorítást?

              Nem mindig veszélytelen a fogyás: ismerősöm üvegfestéssel (is) foglalkozott, és mikor sikerült megszabadulnia 10-2 kilótól, ugyan az erei, vére rendeződött ilyen szempontből, de a zsírban felhalmozott ólom vagy milyenfém elárasztotta a szervezetét és most osztrákiából veszik neki a gyógyszert rá valami horribilis áron, h ne mérgeződjön meg...saját magától!!!

              Szal nem akarnám Bébit bántani, inkább maradjon a mész a falakon....
              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

              Comment


                #97
                Hát, ez jó kérdés. Én ugye nincs hova fogyjak... Meg nem is szoptatok. (Persze az sokszor felmerül bennem, hogy a babatervezésben mennyire borít dolgokat a paleo - de reményeim szerint pozitív irányban.)
                Azért szerintem ez a paleo nem hipp-hopp fogyást jelent, hanem fokozatos dolog. Ha te is fokozatosan térsz át, az nem hinném, hogy gondot okoz. (De én is csak laikusként nyilatkozom!)

                Ja, említettem már, hogy tegnap befejeztem a könyv olvasását? Most már nagyon-nagyon okos vagyok! (De azért továbbra is csak laikus ) Elkezdtem olvasni a szakácskönyvet is, a recepteken kívül egy csomó minden van benne, szerintem hasznos kiegészítése a könyvnek.
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  #98
                  Timi, én is nagyon köszönöm!
                  Közben csak úgy döntöttem, beszerzek valami szakirodalmat erről az irányzatról (mégiscsak nagyon izgat ez engem ), és pont emellett a szakácskönyv mellett döntöttem, lévén elmélet meg receptek is vannak benne.

                  És ma elkészült egy szénhidrátmentes, zöldséges fasírt. Szerintem nagyon finom lett.
                  Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                  türelemjáték

                  Comment


                    #99
                    Juj véletlen akadtam rá erre a topikra itt a mamamin. De jó hogy itt is vagyunk páran akik követjük ezt a táplálkozást. Én már több mint egy éve csinálom, 2009 novembere óta és nagyon jól érzem magam tőle. Akkor kezdtem bele amikor terhességi diabéteszt állapítottak meg nálam és gyanúsnak találtam a szénhidrát méricskélést, egyszerűbbnek tűnt kiiktatni teljesen Rögtön meg is szűnt minden tünetem és azóta sincs semmi bajom, sőt még az állandó gyomorproblémáim is eltűntek és szülés után sokkal jobb formában vagyok mint előtte
                    Amúgy én szó szerint kenyérfüggő voltam előtte, eléltem volna kenyéren heteken át, most meg már szinte ránézni sem tudok a boltira. Főleg hogy vannak tök jó paleos kenyérreceptek. Meg amúgy annyira sok szuper paleos édesség is van hogy alig győzök sütni főzni. Ha valakit érdekel szívesen adok gyakorlati tanácsokat mert a több mint egy év alatt már elég jól beálltunk az új étrendre (párom is csatlakozott elején vonakodva de most már teljes bedobással, meg persze Léna is paleo baba).
                    Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                    Comment


                      na itt vagyok én is, nekem van egy gyermekorvos barátnőm aki már most elég rég csinálja, és a tapasztalatai: lányának akne totál elmúlt, barátnőjének gyomor krón betegsége szintén szinte azonnal ahogy átállt. a héten csinált nekem ebédet és huuuu de fincsi volt! borscs levest sok sok céklával (én nem eszem húst ) és sóskaszószt almával sűrítve!!! hát isteni volt meg kell mondjam. de szenvedek a kenyér hiánytól egyenlőre, nekünk robi szokta sütni és hát hiányzik, pedig van kenyérpótló lenmagból készült ropogós...

                      ő csinál paleo tortát meg mindenféle finomat, majd beszámolok jövő héten mi a menü.
                      a sóskát ajánlom nagyon!!!! ők egy szelet hússal szokták enni.

                      nekem amúgy tetszik az elv, sokminden abszolút logikus, csa a mi elrontott szokásainkon iszonyú nehéz változtatni. nagyon sok minden hasonlít a nyerskajázásra, amit szintén csináltam egy ideig, a tej és a lisztes cucc ott is tabu. van egy hölgy gitta ő csinál ételkiszállítást is, ami salátás, nyerses finom. (van egy blogja is erről)
                      marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

                      Comment


                        rigozsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Juj véletlen akadtam rá erre a topikra itt a mamamin. De jó hogy itt is vagyunk páran akik követjük ezt a táplálkozást. Én már több mint egy éve csinálom, 2009 novembere óta és nagyon jól érzem magam tőle. Akkor kezdtem bele amikor terhességi diabéteszt állapítottak meg nálam és gyanúsnak találtam a szénhidrát méricskélést, egyszerűbbnek tűnt kiiktatni teljesen Rögtön meg is szűnt minden tünetem és azóta sincs semmi bajom, sőt még az állandó gyomorproblémáim is eltűntek és szülés után sokkal jobb formában vagyok mint előtte
                        Amúgy én szó szerint kenyérfüggő voltam előtte, eléltem volna kenyéren heteken át, most meg már szinte ránézni sem tudok a boltira. Főleg hogy vannak tök jó paleos kenyérreceptek. Meg amúgy annyira sok szuper paleos édesség is van hogy alig győzök sütni főzni. Ha valakit érdekel szívesen adok gyakorlati tanácsokat mert a több mint egy év alatt már elég jól beálltunk az új étrendre (párom is csatlakozott elején vonakodva de most már teljes bedobással, meg persze Léna is paleo baba).
                        igeeeeen!!!!!! plíz gyakorlati segítséget! most kezdenénk a férjemmel együtt, de még nem megy az hogy nincs mit megkenni reggel melyik kenyeret süssem meg? eddig próbáltam egy lenmagost, és egy szezámlisztes lenmagos keverékűt, egyik se jött be
                        minden tanácsnak örülnék! akármi eszedbe jut ,ami megkönnyíti az átállást. pl a reggeli kv -t mivel iszod? a kókusztej elég drágának tünik erre.

                        Comment


                          anyukka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          én mindig hozdok magamnál egy zacskó kesudiót és azt rágom el, ha nem jutok értelmes kajához. Vagy ami még bolti gyorssegély: banán, almachipsz, alma kompromisszumként van egy bio zabkeksz kókuszos ízesítéssel. ez ugyan cukros, meg minden, de azért jobb, mint a többi
                          ezt a sózott kesudiót szoktad enni?

                          Comment


                            Georgina! Reggelire sokszor eszünk egy jó kis magyaros kolbászos szalonnás tojásrántottát és kenyér helyett paprikát, paradicsomot esetleg kemény sajtot eszünk hozzá.
                            Amúgy meg szoktam kenyeret is sütni mert jó valamit megkenni ahogy mondod
                            Egy nagyon egyszerű lenmagos kenyér jött be nekünk a legjobban nem tudom hogy te is ezt a receptet ismered-e:
                            2 bögre kávédarálóban őrölt lenmag + kis szódabikarbóna + kis só. Ezt összekeverni 5 tojással plusz kb. fél bögre vízzel. Közepesen folyós masszát kell hogy kapj. Beleönteni egy téglalap formába és kb 1 órát kell sütni.
                            Úgy szoktuk enni hogy nagyon vékony szeletet jól megpakolunk mindennel és akkor egész sokáig eláll.
                            A kávéba én egy löttyintés kókusztejet szoktam a férjem meg presszót iszik. Amúgy én úgy vagyok vele hogy a kókusztej a tejszínnél nem drágább és olyan sok úgysem kell bele. Hozzá lehet szokni mert annó én is rengeteg tejjel ittam.
                            Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                            Comment


                              Ja és vannak tök jó paleos gasztroblogok fincsi receptekkel:

                              http://alexandragasztroblogja.blogsp...ch/label/paleo
                              http://pocakpanna.blogspot.com/search/label/Paleo
                              http://paleo-inyenc.blogspot.com/
                              http://paleolihlet.freeblog.hu/
                              http://elmirapaleokonyhaja.blogspot.com/

                              Innen lehet szemezgetni
                              Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

                              Comment


                                rigozsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                A kávéba én egy löttyintés kókusztejet szoktam a férjem meg presszót iszik. Amúgy én úgy vagyok vele hogy a kókusztej a tejszínnél nem drágább és olyan sok úgysem kell bele. Hozzá lehet szokni mert annó én is rengeteg tejjel ittam.
                                Köszi! sütök akkor egy ilyen lenmagos kenyeret. igen, eddig olyan tejeskávészerűen ittam. Te hol szoktad venni a kókusztejet? olvasgattam, és a dmest, meg a tescosat írták jónak.... de csak a dmben voltunk és ott 650Ft egy doboz

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X