Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ez a habzás engem is érdekel. Idén a málna és a meggyszörpöm is iszonyatosan habzott. Pedig volt vékony és vastag falú edényem is és turmixolt és nem turmixolt is. Viszont a habot leszedtem és sütibe (pl túrós krémhez) vagy fagyiba isteni finom.
    Ági (hordozási tanácsadó, oktató) és az orgonasíp: Anna (2003.08.), Máté (2006.08.), Balázs (2008.09.), Dóra (2012.03.)Hordozós klub havi rendszerességgel Gyulán kluBlog
    Kreálom

    Comment


      én a céklát kb csak nyersen eszem meg max még sütve. de a savanyúság verziójától valamiért feláll a szőr a hátamon viszont a csalamádét imádom, azt szívesen raknék el, ha van egy egyszerű receptetek
      Manóci Manó Levike 2012/01/15, Hella a VBAC baba 2013/10/18
      heskartekukacgmail.com
      Állítsatok meg!!! Ne engedjétek, hogy még több pelenkát vegyek!!!

      Comment


        Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        tavaly csináltam ikra féle módszerrel (natúrbefőtt) paradicsomot. parik negyedbe, üvegbe, és kétszer sütöttem (én nem állítom sok vízbe, sütőbe alacsony tepsi, abba kis víz, bele az üvegek, ha gyöngyözik az üvegben a cucc, kiveszem
        szóval most bontottam az utolsót, isteni friss pari íze vab, olaszországban lakott olasz-szerelmes keresztanyábm odavan az ízéért,
        a paradicsomot kétszer kell dunsztolni?
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          vilola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A töltött uborka nagyon finom! (csak enni tudom, gyártani nem.)

          Pesten nem tudjátok, hogyér adják az őszibarackot?
          Nyaralunk és a fonyódi piacon találtam egy termelőt, 300-350 Ft-ért adja kilóját, nagyon finom, nem túl puha, natúr befőttnek ideális lenne. Nem hoztam hozzájuk elérhetőséget (mert balga vagyok), lehet, hogy jövő héten kint se lesznek... Másrészt pedig nagyon meg kéne dumálnom az uramat, hogy arra kanyarodjunk, egy amúgy is megpakolt autóval hazafelé menet...
          300-550 leggyakrabban 450 körül van.
          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

          Comment


            vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            akkor lehet a földízt nem értem
            sose találkoztam még ilyennel, se bolti céklánál, se az itthoninál
            a nyers céklának szokott lenni, én legalábbis érzem. azt nem tudom h mennyire gyakori, mert sokszor nem eszem nyers céklát
            salátában reszelve, ízesítve már nem érződik.
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              bamaan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez a habzás engem is érdekel. Idén a málna és a meggyszörpöm is iszonyatosan habzott. Pedig volt vékony és vastag falú edényem is és turmixolt és nem turmixolt is. Viszont a habot leszedtem és sütibe (pl túrós krémhez) vagy fagyiba isteni finom.
              ma mi is megettük a habot.
              nekem 20 percig főtt daraboltnál minimáslis volt a hab, és turmixoltnál már 5 perc után sok.

              epernél volt egyedül ahol turmixolás nélkül is.

              de valami halványan dereng, h a fehérje tartalom miatt habzik.
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                Ez működik szerintetek?
                Liza Nagyfiú 8 éves Nyunyi, aki István, 4 éves Zsófi ,tisztaùj Zsigmond Albert (2015.04.22) anyukaja Nagycsalados mamami lettem

                Comment


                  Nagy ubit mi úgy tesszük el h üveg aljába fűszerek (mustármag, kapor, babérlevél, bors, meggylevél, szőlőlevél, ha van, akkor torma), ezt a köv. felforralt lével leforrázzuk: 1 l vízhez 2 dl 10%os ecet, 3 kanál cukor, 2 dkg só. Majd az egészet kidunsztoljuk nedvesen, utána szárazdunsztban kihűl.
                  Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2013.07.21., 22:41.
                  Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                  Comment


                    lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez működik szerintetek?
                    ott a szalicil benne, ami tartósítja
                    gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                    Comment


                      lizavank eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez működik szerintetek?
                      működhet persze. én is tettem már el ilyesmit finom, de nagyon tömény. édes és savanyú. a szalicilt kihagynám
                      Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                      Comment


                        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        működhet persze. én is tettem már el ilyesmit finom, de nagyon tömény. édes és savanyú. a szalicilt kihagynám
                        de akkor dunsztolni kell, nem?
                        gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                        Comment


                          vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          de akkor dunsztolni kell, nem?
                          én annó csináltam ilyesmit. nem kellett dunsztolni annyi, h a levet felforralni és úgy önteni az ubira.

                          én uborkát és hagymát karikáztam. de zöld paradicsommal is próbáltam.

                          szerintem itt már elég tömény az oldat is h némiképp tartósít. sok ecet sok cukor, só. és persze ha forralva öntjük rá akkor még biztosabb.
                          (tiszta üveg, tiszta ubik)


                          (ha nem forró a felöntőlé akkor kellene dunsztolni igazad van)
                          Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2013.07.21., 23:13.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            az a jó manapság, h szinte mindent meg lehet találni a weben én annó ezt a nagy fűszer enciklopédia könyvből csináltam, de megtaláltam itt is pl:

                            http://www.makkakonyha.com/2009/05/s...eggelihez.html
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              szóval ez nem az a savanyúság amit a rántott husi mellé eszik az ember, hanem inkább hideg kaja mellé. tömény, finom. már már csatni kategória, csak mégis savanyúság és jó ropogós
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment


                                ja, látom, ebben nincs is víz a felöntőlében.
                                uborkám mondjuk van jó sok, kipróbáljuk ezt is
                                gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X