Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

3 éves koron túl szoptató

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Elfogadja egy idő után, hogy nem kap, de néha nagyon megrángat. Néha kifejezetten küzdünk a pólóm fel-le huzogatásával. Alapból elég akaratos csaj. És van, hogy engedek neki.
    Azért megvan az, hogy csak lóg rajtam, és a gyönyörű barna szemein látszik, hogy megszűnt körülötte a világ, és csak az létezik számára, hogy a szájában van a cici. Bármennyire is nehéz nekem a szoptatás, azért látom rajta, hogy ez neki még mennyire fontos. Szóval szeretném, hogy ha még korlátozásokkal is, de addig szopizhasson, ameddig ő szeretné. (Annak idején Csabinál is a gyerek döntött, igaz, ő csak két éves múlt akkor.)
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      Nem tudom linkelni,de van egy olyan topik,hogy a szopi befejeződik,ott leírtam.4,5éves volt,és én is azt gondoltam,hogy magától soha nem hagyja abba,de mégis.a kicsi most lesz 2,ő nappal kevesebbet szopik,mint Miska ennyi idősen,de éjjel ő is rengeteget...most nagyon nehezen viselem éppen...
      "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
      Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

      Comment


        Megkeresem majd! Ill jövök is.
        Eszter és
        Lenke 2010 ősz
        Olívia 2014 ősz

        Comment


          Nálunk most lett vége a szopinak Kincsővel - kb. egyidősek lehetnek Lenkével az aláírásod alapján, Eszter. Már egy ideje csak reggel/este volt szopizás, az is ki-kimaradt időnként, és már néha kifejezetten nem esett jól, olyan volt, mintha kezdené Kincső elfelejteni a jó technikát. Aztán augusztus 2. hetében elmentünk együtt nyaralni, ami olyannyira lekötötte Kincsőt, hogy teljesen elfelejtette a cicizést - külön szobában aludtak Bogival, ilyen sem volt még soha előtte (otthon a mi szobánkban alszik, bár nem egy ágyban, csak közel). Mikor hazamentünk egy hét után, vasárnap este kérte. Én mondtam neki, hogy nemár, ha eddig nem kellett most már ne szokjunk vissza (na jó, nem pont így, de értitek). Nagyon elkezdett sírni, hogy legalább még egy utolsót hadd cicizzen, alig bírtam megvígasztalni annak ellenére, hogy mondtam neki, hogy persze, egy utolsót nyugodtan. Meséltem neki, hogy Bogival hogy volt, meg hogy ővele, mikor kicsi volt, lassan megnyugodott, cicizett egy utolsót - és azóta nem kérte, ennek lassan két hete, szóval úgy tűnik, vége. Azért így lassan 5 évesen, majdnem 9 év szoptatás után annyira nem bánom, bár nem is sürgettem kifejezetten, és szerettem én is a nyugodt összebújásokat - már amikor annak sikerült a szopi, nem mindig, persze. Szóval, szép volt, jó volt, elég is volt, aztán lehet, még visszasírom.
          Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

          Comment


            Köszi, hogy megosztottad, Ani! Én el sem tudom képzelni, hogy Lenke leálljon. Most szoptattam álomba. És annyira kötődik hozzá. Szerintem a szopizás maga esik neki jól, de ő azt állítja, a tejet szereti. Viszont más tejet meg sem kóstol. Amúgy a kicsivel nehezebb most, ő egész éjjel rám van cuppanva, max pár perc szünetekkel legalábbis így érzem.
            Ja, Lenke nov 25 tényleg kb egyidősek.
            Eszter és
            Lenke 2010 ősz
            Olívia 2014 ősz

            Comment


              Kincső is mindig azt mondta, hogy tudja, hogy majd abba kell hagyni egyszer, de olyan finom ez a cicitejci :-) Mondjuk ő szereti a tejet is... Egyébként meg azt mondta, hogy iskolás koráig szeretne cicizni, de erre mindig azt mondtam, hogy olyan sokáig azért ne (az már nálam is veri a biztosítékot ). Ezért is kaptam most egy kicsit az alkalmon, mert különben el tudom képzelni, hogy képes lett volna rá, hogy betartsa...
              Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

              Comment


                Hazajöttem tegnap este. Hangi kért cicit (Igaz, a konferencián, ahol voltam, mondtam, hogy kíváncsi vagyok, mi lesz, erre kérdezte az egyik nő, hogy én mit szeretnék. Mondtam, azt, hogy folytassuk. Erre azt válaszolta, hogy az lesz, amit én akarok )
                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                Comment


                  Na, közben október elején megint voltam két napot konferencián, és Hangi még mindig kér engem. Igaz, nemrégiben arról beszélgettem vele, hogy már nem szív tejet, tulajdonképpen fogalma sincs róla, hogy hogyan lehetne - a technikát már teljesen elfelejtette. Szóval már csak cumizás van. De az még mindig nagy beleéléssel megy Az esti tuti, reggel és nap közben már nem mindig jut eszébe, meg nem is hagyom órákig lógni rajtam, már kellemetlen nekem pár perc után, az esti elalvás is csak összebújással végződik. De néha amikor elnézem a szemét, szopi közben, nem tudom, hogy ez még meddig fog tartani, de nem úgy néz ki, mint ami hamarosan abbamarad.
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Sziasztok! Nekem nagyon jó érzés volt hallgatni, és szeretném elraktározni meg megosztani veletek: a vonaton egy 65 éves bácsi (sokkal fiatalabbnak nézett ki) mesélte, hogy őt az anyja 5 éves koráig szoptatta. Mindezt olyan büszkeséggel és szeretettel mesélte! Biztos az anyukája is örült volna, ha hallotta volna.

                    Comment


                      Lesz ennek valaha vége??? Már rég mondogatja, hogy már nem baba (amúgy nyáron 4 éves lesz, szóval tényleg nem baba), de még nem szobatiszta, és még mindig cicizik. Már kérdeztem tőle, hogy meddig akarja folytatni, de csak vihog, hogy neki kell.
                      A múlt héten lett egy csomó a hónaljamban, kitapintható, fájt is, gondoltam, hogy valami tejmirigyes dolog. Kérdeztem egy hozzáértő ismerősömet (addigra már javult az állapot), és ő is kapásból azt kérdezte, hogy szoptatok-e még. Mostanában még többet is, valahogy többször kell Hanginak, meg talán most megint szív tejet is (jó ideje azt gondoltam, hogy már csak cumizik). De legalább ez az ismerősöm abban erősített meg, hogy szoptassak csak nyugodtan. Én már nagyon ambivalensen érzek. Néha olyan jól jön (egy sírásból való lenyugtatásnál, egy betegségnél...), néha meg már rohadtul elegem van belőle. Hjaj! De persze tudom, hogy egyszer vége lesz, akkor meg majd sírhatok utána...
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        Timi
                        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
                        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

                        Comment


                          Van itt még valaki? Jövő hónaptól leszünk ontopic-ok...
                          Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                          Comment


                            Párszor már hittem azt, hogy vége, de még mindig előfordult egy-egy "utolsó" de tavaly ilyenkor, 3 évesen még javában
                            Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                            Comment


                              sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Párszor már hittem azt, hogy vége, de még mindig előfordult egy-egy "utolsó" de tavaly ilyenkor, 3 évesen még javában
                              Hát, ismerős ez a fázis... Csak a nagyfiaimnál ez kb. 2.5-3 éves kor között zajlott, spontán. Persze elméletben tudom, hogy ez korainak számít.

                              Amúgy másnak nem lenne rá igénye, hogy ez a topic átmenjen a zártba? Kissé feszélyezve érzem itt így magam.
                              Egy egyetemista lány, egy tizenegyedikes fiú, egy hetedikes fiú és egy negyedikes fiú anyája

                              Comment


                                Nem tudom, meddig leszek még itt , felőlem mehet zártba
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X