Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hozzátáplálás - receptek, ötletek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kásának/sűrítésnek nagyon jó még a rizsliszt/"rizsdara" vízben (első gyereknél még csak péppé főzött rizst használtam, ha elfogyott a rizsliszt)), meg a köles/kölespehely/kölesliszt vízben, és ez hozzákeverve a gyümihez, zöldséghez. Nálunk legalábbis az első 3nál működött. A legkisebbel még csak most kezdtük a hozzátáplálást.. egyelőre nem túl lelkes (nem is kezd még vele semmit mondjuk )
    Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka (2009.03.11.) anyuja, Andi

    Comment


      AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok! Segítsetek! Emma lányom jó evő, érdeklődik a kaja után, nyúl a kanál után és a szájába is teszi, örömmel eszik és kanalaz. DE. Egyszerűen minden fogja a hasát, még a gyümölcs is. Olyan hihetetlen székredekése van, hogy sajnálom szegénykémet és féltem, hogy a nagy erőlködéstől nehogy valami baja legyen. Egyedül talán a paradicsom nem fogja, dehát nem élhet azon örökké. Mit csináljak?? Se húst, se krumplit, se répát se tököt nem adok neki. Viszont barackot, szilvát, paradicsomot igen. Ettől egy picit javult a helyzet, de a kaki továbbra is nehezen jön ki. Próbálkozzam esetleg már a joghurttal?? Kamillázni is próbáltam,de nem issza meg. Meg alapvetően nem iszik semmit.
      Öööö, de szopik még??? Mert akkor elég folyadékot kap.
      És én lehet, h. ezt a székrekedéses problémát megkérdezném a dokitól, védőnőtől (nekem iszonyat jófej) stb.... Lehet, még egy szoptatási tanácsadótól is...
      (Én lányom 11 hós, és csak anyatejet iszik.Nem is látom értelmét még mással itatni....pláne nem tejjel.)
      Á., K., S. és R. anyukája

      Comment


        Persze szopik még! A fiam sem ivott addig semmit (16) hónapos koráig, amíg szopizott, és most a lány sem akar inni. A dokitól megkérdeztem, erre írt fel Sinlac-ot, ami még jobban fog. Most megyek majd csütörtökön megint dokihoz és megpróbálok a végére járni a dolognak.

        Comment


          Anita! Mivel a lányom 3x eszik naponta ezért lenne naponta kaki, de szerencsétlen csak nyom, erőlködik, de a kősziklákat nem tudja kinyomni.van akinek fennt akad el és van akinek lennt

          Comment


            van valakinek gluténmentes keksz, vagy rágcsi receptje?

            Comment


              AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Anita! Mivel a lányom 3x eszik naponta ezért lenne naponta kaki, de szerencsétlen csak nyom, erőlködik, de a kősziklákat nem tudja kinyomni.van akinek fennt akad el és van akinek lennt
              Most nézem, hogy a lányaink egyidősek (jan 7.), de Dóra nem hajlandó engedni a szopizásból.
              Ok, és mi történik akkor amikor a kösziklákat nem tudja kinyomni? Hogyan oldódik meg a helyzet? Lehet neki valahogy segíteni? Ne haragudj, hogy ennyire részletesen kikérdezlek, de nálunk most úgy tűnik egy-egy kicsike kőszikla kicsúszik, de ahhoz képest, hogy már mióta nem kakilt ez még nagyon kevés.
              Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

              Comment


                Így a kakigondok után ez engem is érdekelne:
                AlinKat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                van valakinek gluténmentes keksz, vagy rágcsi receptje?
                Bár nekem a nem gluténmentes glutént már eszünk, hanem tej és tojásmentes.
                Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                Comment


                  legzoszerv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én a kisfiamnak 6 hónapos korától adok kóstolókat, azóta már nagyobb adag kóstolókat is, mert őt ekkortól kezdték érdekelni a dolgok, amiket a szülei a szájukba tömködnek közös étkezések alkalmával.
                  Első gabonák a köles, a barna rizs, a quinoa és a hajdina voltak - alacsony gluténtartalmuk miatt. Mindegyikből igyekeztem biót venni, 5 percre lakunk a Herbaháztól, ahol könnyen be lehet szerezni a magokat.
                  A rizst és a hajdinát egész éjjelre, a kölest és a quinoát 2-4 órára áztattam be vízbe főzés előtt, így rövidebb lett sokkal a főzési idő és az elkészítéshez elhasznált energia. A puhára főtt gabonához vagy friss reszelt gyümölcsöt, vagy lekvár állagú kifőzött aszalt sárgabarackot, vagy sütőben sült, vagy olajban/vízben párolt zöldséget teszek.
                  mi az a quinoa? a herbaházban vásárolok én is

                  Comment


                    legzoszerv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én a kisfiamnak 6 hónapos korától adok kóstolókat, azóta már nagyobb adag kóstolókat is, mert őt ekkortól kezdték érdekelni a dolgok, amiket a szülei a szájukba tömködnek közös étkezések alkalmával.
                    Első gabonák a köles, a barna rizs, a quinoa és a hajdina voltak - alacsony gluténtartalmuk miatt. Mindegyikből igyekeztem biót venni, 5 percre lakunk a Herbaháztól, ahol könnyen be lehet szerezni a magokat.
                    A rizst és a hajdinát egész éjjelre, a kölest és a quinoát 2-4 órára áztattam be vízbe főzés előtt, így rövidebb lett sokkal a főzési idő és az elkészítéshez elhasznált energia. A puhára főtt gabonához vagy friss reszelt gyümölcsöt, vagy lekvár állagú kifőzött aszalt sárgabarackot, vagy sütőben sült, vagy olajban/vízben párolt zöldséget teszek.
                    mi az a quinoa? egyébként én is a herbaházba járok sok terméket beszerezni

                    Comment


                      Megkérdeztem google barátunk:

                      A quinoa egy dél-amerikai gabonaféle, az inkák a Magok Anyjának tartották. Peruban és Bolíviában termesztik elsősorban, főleg a sziklásabb, szikesebb vidékeken. 180 centisre is megnő, levelei spenótra emlékeztetnek, a magokat a szár csúcsán hozza ez a számunkra - még - ismeretlen növény. Magja kicsi, elefántcsont-színű, és a köleshez hasonló méretű gyöngyszemecske.

                      Magas tápértékű, dús fehérjeforrás (14%), rostban gazdag, valamint található benne B- és E-vitamin, magnézium, foszfor, kalcium és vas. Nem tartalmaz glutént, ezért könnyen emészthető.

                      Gyorsan megfőzhető, kellemesen semleges ízének és állagának köszönhetően készíthetjük köretnek, kásának, főeételnek vagy desszertnek is. Elkészíthetünk belőle mindent, amit rizsből vagy kölesből készítenénk. Csak a változatosság és az újítás kedvéért! :-)

                      Nálunk bioboltban kapható. Érdemes kipróbálni, mert nagyon finom!
                      Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                      Comment


                        En most talatam fel a 6 honapos kortol adhato muffint

                        Kell hozza 2 darab alma, 1 darab banan, rizsliszt.
                        Az almat es a banant leturmixoltam, hozzakevertem a lisztet es muffin formaban kisutottem.
                        Eppen most keni magara a kis leny a konyhaban, de eleg sok jut a szajaba is
                        Jakab anyukája aki már 4 éves kisgyerek,és juni 29 Manka aki egy rózsbimbó és mindjárt 2 éves

                        Comment


                          Kakukkfüves-tepsis édesburgonya

                          Sziasztok,

                          ezt a receptet egy kedves ismerösömtöl kaptam, nagyon egyszerü elkésziteni és nagyon finom:

                          Meghámozom az édesburgonyát, kockákra vágom, megmosom, megtörlöm papírtörlővel, a sütőt előmelegítem 18o fokra, veszek egy átlátszó nylonzacskót, beleteszem a kockákat, meglocsolom olívaolajjal, beleszórok vegamixet, meg rámorzsolok kakukkfüvet. Befogom a zacskó száját, jól összerázom, kiborítom az alufóliával, vagy sütőpapírral bélelt tepsire. kb 2o percig sütöm, és a kikapcsolt sütőben, még 1o percig hagyom a gőzben sülni.

                          Ha kicsit megpirult akkor van kész

                          Tipp: 6 hónapos kortól nyugodtan adható a babáknak a legjobb így sütőben sütve, hiszen megmarad a burgonya vitamintartalma. Persze nekik ne használjunk fűszereket.
                          Orsi és az örökmozgó Marcel (2008-07-11)

                          http://www.youtube.com/watch?v=WCvnNjWj-nc

                          Comment


                            Brokkolikrémleves bébirépával

                            A brokkoli már jól ismert a táplálkozástudományban előnyös élettani tulajdonsága miatt. Ráadásul kisfiam is nagyon szereti, igy gyakran csinalok brokkolis kajakat.

                            Ami a leggyorsabban megy, az a brokkolikremleves

                            Hozzávalók:
                            -60 dkg brokkoli-virág
                            -20 dkg bébirépa
                            -3 gerezd fokhagyma
                            -5 marék bio kukorica pehely
                            -1 dl olíva olaj
                            -2 dl növényi tejszín
                            -só,őrölt szerecsendió

                            A zöldségeket megfőzöm annyi vízben,ami ellepi.Beleszeletelem a fokhagymákat,beleszórom a kukorica pelyhet.Egy-két percet hagyom puhulni,majd beleöntöm a tejszínt,az olajat és fűszerezem.Egyet rottyantok rajta,végül botmixerrel pürésítem.
                            Orsi és az örökmozgó Marcel (2008-07-11)

                            http://www.youtube.com/watch?v=WCvnNjWj-nc

                            Comment


                              Brokkolis penne

                              Ez a másik nagy kedvenc brokkolis kajánk persze mivel tejtermék, sajt, tejszin van benne, igy csak nagyobb babáknak adható, de az kis 15 hónaposom imádja

                              Hozzávalók:

                              fél kg brokkoli
                              friss zöldfűszerek(bazsalikom,kakukkfű,oregánó)
                              só,fehérbors
                              2 ek.olivaolaj
                              2 ek.liszt
                              2dl növényi tejszín
                              fél kg penne tészta
                              mozzarella sajt

                              A brokkolit megpárolom.Az olivaolajon megpirítom a lisztet,beleöntöm a tejszínt,rottyanás után mehetnek bele a fűszerek,só,bors,a végén reszelt sajtot teszek bele.Összekeverem a brokkolival,és ráteszem a kifőtt tésztára.

                              Szintén nagyon gyorsan megvan és nagyon finom
                              Orsi és az örökmozgó Marcel (2008-07-11)

                              http://www.youtube.com/watch?v=WCvnNjWj-nc

                              Comment


                                tej és tojás nélküliek: mentesreceptek.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X