Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Horgolás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Horgolás

    Akció
    Ide jöhetnek a horgolással kapcsolatos kérdések, ötletek!

    Gondolkoztam, hogy valamelyik kézimunkás topikba írom a kérdéseim, de végül inkább csináltam egy új topikot, hogy átláthatóbbak legyenek a témák.
    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
    http://jucuu.blogspot.com/

    #2
    És a kérdéseim:

    Ma elkezdtem gyakorolni a horgolást, csatolok is egy képet, mit csináltam. Könyvből, netről lesem, milyen pálcák, szemek léteznek, hogy kell őket csinálni. Jó leírásokat találtam, de azért sok minden nem világos, ezért gondoltam itt megkérdezem, hátha valaki tud segíteni nekem.
    Elnézést előre is a sok béna kérdésért, de nagyon kezdő vagyok a dologban.

    Szóval. A horgolásnál ugyanúgy van színe meg visszája az munkának? Tehát mindig megfordítom a munkát, mikor a sor végére érek? (ha egy négyzetet horgolok) Azért kérdezem, mert a pálcák is máshogy néznek ki a színén, mint a visszáján, ugye? Minta ahogy kötésnél a síma és fordított.
    De akkor hogy van az, ha minden sorban egyhajtásos pálcát akarok csinálni, akkor a színéről nem lesz ugyanolyan a minta, nem?
    És ha ilyen pálcákat csinálok, s a sor végére értem és fordítok, akkor pár (lánc?)szemet még kell horgolnom, hogy legyen magassága a munkának, mielőtt valamilyen pálcát csinálok. Honnan tudom, hogy hány szemet kell csinálnom az első pálca előtt?
    Hova érdemes ölteni a tűvel, a szem elülső vagy hátsó szárába, vagy mindkettőbe? Mármint értem, hogy mindegyikkel lehet, de melyik az alap, vagy legszebb?
    Hirtelen más nem jut eszembe, de majd jövök még kérdezni, ahogy halad a dolog.
    Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
    http://jucuu.blogspot.com/

    Comment


      #3
      szia Jucu én is most kezdek horgolni, találtam egy tök jó oldalt, onnan tanulok http://gportal.hu/gindex.php?pg=25534044 itt arra biztos választ kapcs, hogy hány szemet kell horgolni a sor végén, tök jól le van írva (egyébként attól függ, hogy hány ráhajtásos pálcát akarsz horgolni utána). És igen, van színe és visszája, más a kettő. Én úgy tudom, hogy az elülső szárba kell beszúrni a tűt. Képet nem csatoltál én most elsőként csináltam most egy sapit és egy sálat a lánykámnak, holnap lefotózom, nagyon meg vagyok magammal elégedve, bár közel sem tökéletes

      Comment


        #4
        Hú, Kati, most tanultál horgolni és már sálat, sapkát csináltál? Nem semmi! Nekem anyu mutogatta az alapokat, úgy 2 hónapja, meg vettem újságot is, de a gportálos oldalt én is megtaláltam már és szerintem is nagyon jó.
        Én úgy emlékszem, hogy mindkét szálon át kell húzni, de azért most nem mondanám, hogy ez tuti, csak mintha így mutatta volna. Na, mjd megkérdem.
        Különben is, ne nyissatok ilyen topicokat, mert akkor mást csinálok, nem pedig kötök. pedig, azt kellene, ugye?
        Kinga
        Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
        Piciházikó

        Comment


          #5
          Kati én is pont erről néztem le a pálcákat. De nekem ez nem elég részletes, mese is kellene a horgolás mellé.
          Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
          http://jucuu.blogspot.com/

          Comment


            #6
            Ejnye ejnye még Kinga is itt lófrál, alig nyitottam meg a topikot. Azt olvastam, hogy bármelyik száron át lehet húzni, vagy mindkettőn is, ezzel lehet változtatni a minta kinézetén, de gondolom van egy alap, amelyiket általában csinálnak, vagy mégsem?
            Én is meglepődtem, hogy Kati már ennyi mindent összehozott, pedig most kezdte. Nagyon ügyes vagy! Nekem egy sor horgolás szinte fél óra.
            Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
            http://jucuu.blogspot.com/

            Comment


              #7
              Hát jó, de milyen hosszú sort csináltál? Néztem is nagyokat, mikor én gyakoroltam, nekem kb. 20 szem volt egy sorban
              Kinga
              Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
              Piciházikó

              Comment


                #8
                Most megnéztem a horgolóiskolás újságot és elég hülyén vannak a képek benne, de ha jól láttam, akkor csak az egyik szálba hurkol, de már nem akarok hülyeséget mondani, hátha jön ide valaki aki tud is horgolni, nemcsak akar, mint én.
                Kinga
                Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                Piciházikó

                Comment


                  #9
                  Nem számoltam, 30-40 szemet kb. Na jó, nincs fél óra egy sor, de azért nem megy közel sem olyan gyorsan, mint a kötés.
                  Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                  http://jucuu.blogspot.com/

                  Comment


                    #10
                    jucuu: Miért az a kép címe, hogy horkolás?
                    Egyébként engem is érdekel a téma, írjatok sok-sok okosságot.
                    Olívia - Luca és Simon anyukája

                    Comment


                      #11
                      De jó a szemed.

                      Jöjjön valaki ügyes kezű erre!!
                      Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                      http://jucuu.blogspot.com/

                      Comment


                        #12
                        Én még csak ilyenvirágok tömkelegét horgoltam. Itt a szem mindkét szárába bele kell ölteni.
                        De azért feliratkozom, megpróbálok majd mást is horgolni, ha a virágos projekt már flottul megy.
                        Livi

                        Comment


                          #13
                          Judit, A horgolás bibliája című könyv. Talán segít valamit.
                          Andi
                          Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                          Comment


                            #14
                            Fú, ez jó, köszi Andi! Nem tudod véletlenül, hogy lehet innen egészben letölteni, vagy csak egyesével tudom? Elég hosszadalmas lesz akkor
                            Kinga
                            Zorka 2001. december 7., Zalán 2004. május 13., Gerda 2007. június 26.
                            Piciházikó

                            Comment


                              #15
                              liv, nagyon édes ez a kisvirág! fel tudod tenni a mintáját?

                              lefotóztam a sapi-sál szettet, Boribaba örömmel állt(ült) modellt gondolkodom, hogy alábéleljem-e vékony polárral, mert elég lyukacsosra sikeredett

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X