Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szülési terv

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nem volt, nem láttam értelmét, hogy papíron tervezzek valamit, amit inkább az élet alakít majd. A dokival ismertük egymást, szülésznő ügyeletes volt, de vele menet közben meg lehetett beszélni mindent.

    Comment


      Persze megertem, de megis mostanaban nagyon ajanljak, h legyen. Én is tudom, mit hogy szeretnek, persze ha engedik a lehetosegek. Viszont akkor es ott, nem tudom, h fogom tudni mindazt kommunikalni, foleg ha suruek lesznek a kontrakciok.
      Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

      Comment


        nekem volt szulesi tervem.. aminek nagyon orulok.. egyreszt segitett nekem osszeszedni a gondolataimat a szulessel kapcsolatosan.. h mit szeretnek es mit nem.. masreszt a szuleszno is kapott arrol egy kepet h milyen szulest szeretnek.. es probalta magat tartani ahhoz.. nekem azert is volt meg fontos mert kb utolso pillanatig kerdeses volt h hol es kivel fogok szulni.. megnyugtato volt h ossze volt szedve minden pontokba papiron amit barki kezebe nyomhatok es minden benne van.. nem felejtek ki semmit
        a szulesznom kozvetlenul szules elott olvasta el es huzott ala benne reszeket maganak/masoknak.. es atbeszeltuk azt ami esetleg kerdeses volt vagy mas volt az elkepzelese..

        legkozelebb is keszitenek tervet.. kicsit modositanam az elozo tervem a mar atelt szulesi tapasztalatok alapjan.. belevennek meg egy ket dolgot ami kimaradt.. es hamarabb (is) odaadnam mar a szulesznonek.. es nodokinak is..
        mano (2013/03) mamija

        Comment


          ja es gugliba ha beirod h szulesi terv akkor kidob mintakat.. en azokat hasznaltam szamarvezetonek
          mano (2013/03) mamija

          Comment


            Gugliba beírtam persze, de valahogy nem volt sikeres a kereses. Azota kaptam mintat, de arra kívancsi vagyok, h masoknak segitett-e, illetve mennyire vettek figyelembe eles helyzetben.
            Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

            Comment


              Olyan nem volt valakivel, hogy a doki / szülésznő pont ettől rágott be? Fogadott orvosom lesz, de szülésznő talán nem (nem ismerek senkit, azért majd megkérdezem a dokit róla). Az orvossal lesz egy alkalom, amikor megbeszéljük a szülést, neki akkor elő tudom adni a kívánalmaimat, de ha ügyeletes szülésnő lesz, neki nyilván nem. A férjem meg, hogy bent lesz-e, nem lehet tudni előre. És talán könnyebb lenne lobogtatni a papírt. De halottam már itt dolgozó nem nőgyógyász dokitól, hogy a kórház nem bolt, ahol megrendelhetjük mit kérünk... És nem akarok még egy lapáttal tenni a tűzre. És mi ez a nyilatkozat amit aláiratnak? Hogy lehet ezt előre megszereni?
              Lulu és B(2015 július) és A(2017 július)

              Comment


                kisletra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Olyan nem volt valakivel, hogy a doki / szülésznő pont ettől rágott be? Fogadott orvosom lesz, de szülésznő talán nem (nem ismerek senkit, azért majd megkérdezem a dokit róla). Az orvossal lesz egy alkalom, amikor megbeszéljük a szülést, neki akkor elő tudom adni a kívánalmaimat, de ha ügyeletes szülésnő lesz, neki nyilván nem. A férjem meg, hogy bent lesz-e, nem lehet tudni előre. És talán könnyebb lenne lobogtatni a papírt. De halottam már itt dolgozó nem nőgyógyász dokitól, hogy a kórház nem bolt, ahol megrendelhetjük mit kérünk... És nem akarok még egy lapáttal tenni a tűzre. És mi ez a nyilatkozat amit aláiratnak? Hogy lehet ezt előre megszereni?
                Erre én is kiváncsi lennék...
                De én megírtam, átbeszélem a dokimmal, fogadott szülésznőm nem lesz, dúlám igen (van olyan szülésznő, akinek ez is csípi a csőrét, de ez van, ezt kell szeretnie ) de bízom benne, hogy egy kedves, humánus szülésznőt fogok ki. Odaadom neki, és kész. Jó, ha ő is tudja, hogy mi a helyzet. Bízom benne, hogy 3. babánál már nem akar senki se kekckedni velem.

                Comment


                  kisletra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Olyan nem volt valakivel, hogy a doki / szülésznő pont ettől rágott be? Fogadott orvosom lesz, de szülésznő talán nem (nem ismerek senkit, azért majd megkérdezem a dokit róla). Az orvossal lesz egy alkalom, amikor megbeszéljük a szülést, neki akkor elő tudom adni a kívánalmaimat, de ha ügyeletes szülésnő lesz, neki nyilván nem. A férjem meg, hogy bent lesz-e, nem lehet tudni előre. És talán könnyebb lenne lobogtatni a papírt. De halottam már itt dolgozó nem nőgyógyász dokitól, hogy a kórház nem bolt, ahol megrendelhetjük mit kérünk... És nem akarok még egy lapáttal tenni a tűzre. És mi ez a nyilatkozat amit aláiratnak? Hogy lehet ezt előre megszereni?
                  A nyilatkozatot szülőszobai látogatáskor lehet elkérni. (Szt. Istvánban pl.) Ha azt szimplán kitölti az ember, akkor gyakorlatilag mindenbe beleegyezik... Valami köztes megoldás jó lenne erre is, hogy esetleg a szülési terv totál ellenkezőjét alkalmazva ne lobogtathassák a nyilatkozatot, azt harsogva, hogy "mit ugrálsz, hisz aláírtad...!"
                  vmi *-ozás, kiegészítés...
                  Csinált vki ilyet már?

                  Comment


                    en ha jol emlekszem csak a sajat szulesi tervemet irtam ala.. minden mast mar szules utan.. (amikor kicsit elakadt a vajudas akkor gondolkodtam is azon h jo akkor en most megyek is vissza haza es senki meg nem allit )
                    nalam egyebkent a szuleszno volt a fo segedkezo es mindent menedzselo.. aki elejetol a vegeig velem volt.. a dokit alig lattam.. nekem az volt a legfontosabb h a szuleszno tudjon mindenrol.. de gondolom mindenhol mas a szokas..
                    mano (2013/03) mamija

                    Comment


                      Itt sem hiszem, hogy a doki lenne végig. (Győrről van szó) Csak szülésznőt nem ismerek, nem akarok olyan sokat fizetni, de lehet megkérdem a dokimat van e valaki aki jobban áll hozzá ezekhez a dolgokhoz. Bár nekem a legfontosabb nem is az, hogy mi lesz, hanem'p, hogy ne döntsenek a fejem felett.
                      Lulu és B(2015 július) és A(2017 július)

                      Comment


                        kalotapatak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Erre én is kiváncsi lennék...
                        De én megírtam, átbeszélem a dokimmal, fogadott szülésznőm nem lesz, dúlám igen (van olyan szülésznő, akinek ez is csípi a csőrét, de ez van, ezt kell szeretnie ) de bízom benne, hogy egy kedves, humánus szülésznőt fogok ki. Odaadom neki, és kész. Jó, ha ő is tudja, hogy mi a helyzet. Bízom benne, hogy 3. babánál már nem akar senki se kekckedni velem.
                        Szerintem ha ugyeletes a szuleszno meg fontosabb hogy legyen egy iranyelv, amihez tarthatjatok magatokat. Talán a szuleszno munkajat is megkonnyiti jo esetben. Doki, ha minden rendben, csak a vegere fog erkezni.
                        Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

                        Comment


                          kalotapatak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A nyilatkozatot szülőszobai látogatáskor lehet elkérni. (Szt. Istvánban pl.) Ha azt szimplán kitölti az ember, akkor gyakorlatilag mindenbe beleegyezik... Valami köztes megoldás jó lenne erre is, hogy esetleg a szülési terv totál ellenkezőjét alkalmazva ne lobogtathassák a nyilatkozatot, azt harsogva, hogy "mit ugrálsz, hisz aláírtad...!"
                          vmi *-ozás, kiegészítés...
                          Csinált vki ilyet már?
                          A nyilatkozatos papirra is ra lehet irni, h pl. Gatmetszest csak eletveszely eseten engedelyezel. Vagy valami ilyesmit.
                          Eszter, fürtös Panni (2013. okt)és Kende aranybaba (2015. junius) boldog anyukája

                          Comment


                            Sziasztok!Kovács Káta dúla írt a témában a portálra. Szeretettel ajanljuk:https://mamami.hu/szuletes-es-szules...uleselmenyhez/

                            Comment

                            Mamami portál footer

                            Összecsuk

                            Friss bejegyzések

                            Összecsuk

                            Cikk a mamami portálról

                            Összecsuk

                            szivárvány
                            Betöltés...
                            X