Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hálapénz?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azon merengtem, hogy az milyen, ha az ember a terhesgondozásra kéri fel a dokit és megmondja neki, h mindezt azért, mert nincs pénze a szülésért fizetni... Szültem már nála, így (talán még meg)ismer.. DE nagyon ciki lenne?
    Ez azt feltételezi, hogy fix tarifája van szülésre?
    Malacka

    Comment


      Petrazselyem eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azon merengtem, hogy az milyen, ha az ember a terhesgondozásra kéri fel a dokit és megmondja neki, h mindezt azért, mert nincs pénze a szülésért fizetni... Szültem már nála, így (talán még meg)ismer.. DE nagyon ciki lenne?
      filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Petra, szerintem nem ciki. Már miért lenne az? Bár nem ismerem ezt az orvost, nem tudom, ő hogyan állna hozzá. Az Istvánban hallottam már ilyet több orvosról, hogy lehet, konkrétan az enyém is megmondta (magától mondta), hogy csak gondozásra is fel lehet őt kérni.
      Ezt nem értem. Mit csinál a doki, ha nem nála szülsz? Beperel? Rád küldi a verőembereket? A TG egy szolgáltatás, a szüléskísérés/vezetés egy másik. Nem vagy köteles mindkettőt igénybe venni. Különben meg számos doki úgy van vele, gondolom, hogy inkább hozzá járj gondozásra (és hordd oda a pénzed), mint máshoz.

      Comment


        kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt nem értem. Mit csinál a doki, ha nem nála szülsz? [/COLOR]
        Mondjuk nem vállal gondozásra. De nem tudom, csak gondolkozom, mire gondolhatott Petra.
        Egyébként hallottam már olyan orvosróll, akinél ez ebben a formában tényleg probléma volt.
        Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
        türelemjáték

        Comment


          filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mondjuk nem vállal gondozásra. De nem tudom, csak gondolkozom, mire gondolhatott Petra.
          Egyébként hallottam már olyan orvosróll, akinél ez ebben a formában tényleg probléma volt.
          Feltéve, hogy a nő közli vele, hogy nem fog/tud vele szülni.

          Elhiszem, hogy van ilyen, ha mondod, csak nem értem, miért gond ez.

          Comment


            Nem tudom. Alapvetően legutóbb azt mondta, adjunk annyit, amennyit gondolunk ( a másik doki, aki rábízott a nyaralása idejére), ő meg nem akart elfogadni semmit (igaz, ügyeletben volt). De ez két éve volt, már megvan a szakvizsgája, menő magánpraxisa meg minden, lehet, hogy ez a szemlélet változott azóta. Jövő héten megyek egyébként hozzá.
            Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
            ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
            Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

            Comment


              Komolyan, így olvasva, amiket írtok, teljesen le vagyok döbbenve. Hihetetlen, hogy nekünk ennyit kell foglalkoznunk ezzel a kérdéssel. Én eddig nem is gondolkodtam ilyen mélységekben, mint ahogy ti. Annyira kényelmetlennek tűnik ez az egész szituáció. Én nem gondolom, hogy nekünk kellene az orvosoknak megfelelni, pont fordítva. Nem is értem, hogy lehetnek egyeseknek olyan kikötései, hogy csak gondozás nincs. Örüljön, hogy jár hozzá valaki. Meg kell, hogy rosszul érezzük magunkat amiatt, hogy esetleg hogyan cselekedtünk? Akkor megyünk másik orvoshoz, amikor akarunk.
              Andi, Péter Kálmán (2013.03.18.) anyukája
              szantoan kukac harmless pont hu

              Comment


                Fura olvasni amiket írtok mert szinte lelkiismereti kérdést csináltok ebből a hálapénz dologból! Ha már adni kellene akkor sem a dokinak adnék mert az nem csinál semmitHa meg valaki azt hiszi biztonságban van az téved! Sokan mondták már, hogy a fogadott orvos sem jobb mint ha az ügyeletesnél szülsz! Negyedik baba után már tudom, hogy akiknek bármit is köszönhetek azok a szülésznők, azok akik nélkül nem is tudnának dolgozni az orvosok. Szánalmas volna ha azon kéne agyalnom úristen mennyit adjak! Persze most lehet mondani, hogy ha nincs dokim akkor nem kapom meg azt az ellátástamit kell. Ez is igény kérdése, mert feküdtem olyan kismamával szülőszobán akinek volt
                dokija mégsem láttam egyszer sem a kórteremben. Engem felháborított az is, hogy azegyik anyuka a gyermekágyon megszólalt. neki háromszázezerbe van a két gyereke.A rengeteg kontroll meg a lemondott rendelések, hát a pofátlanság teteje! Szerintem ha
                komoly baj van úgyis mindegy ha meg nincs akkor is van kb száz ember akinek inkább adnék pénzt a munkájáért. Én bementem szülni amikor eljött az idő, aztán végigcsináltam mert ez a dolgom és kész! Az, hogy rooming in, meg saját vécé, sorolhatnám, nem is beszélve a vinnyogó nőkről akiknek semmilyen étel nem felelt meg komolyan nem értem mit vártak.

                Comment


                  Slyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Fura olvasni amiket írtok mert szinte lelkiismereti kérdést csináltok ebből a hálapénz dologból! Ha már adni kellene akkor sem a dokinak adnék mert az nem csinál semmitHa meg valaki azt hiszi biztonságban van az téved! Sokan mondták már, hogy a fogadott orvos sem jobb mint ha az ügyeletesnél szülsz! Negyedik baba után már tudom, hogy akiknek bármit is köszönhetek azok a szülésznők, azok akik nélkül nem is tudnának dolgozni az orvosok. Szánalmas volna ha azon kéne agyalnom úristen mennyit adjak! Persze most lehet mondani, hogy ha nincs dokim akkor nem kapom meg azt az ellátástamit kell. Ez is igény kérdése, mert feküdtem olyan kismamával szülőszobán akinek volt
                  dokija mégsem láttam egyszer sem a kórteremben. Engem felháborított az is, hogy azegyik anyuka a gyermekágyon megszólalt. neki háromszázezerbe van a két gyereke.A rengeteg kontroll meg a lemondott rendelések, hát a pofátlanság teteje! Szerintem ha
                  komoly baj van úgyis mindegy ha meg nincs akkor is van kb száz ember akinek inkább adnék pénzt a munkájáért. Én bementem szülni amikor eljött az idő, aztán végigcsináltam mert ez a dolgom és kész! Az, hogy rooming in, meg saját vécé, sorolhatnám, nem is beszélve a vinnyogó nőkről akiknek semmilyen étel nem felelt meg komolyan nem értem mit vártak.
                  Tényleg nem beleszólni akarok, de én pl azért kértem egyágyas szobát a második és a harmadik gyerekemnél is, hogy éjjel nappal együtt lehessünk. Szegeden szültem és itt nem 'divat', hogy éjszaka is melletted van a kicsi, sőt. Rád szól a többi anyuka, hogy nem tud a gyerekedtől pihenni. Sőt mikor az egyágyas szobába kerültem és hozták először a Fiamat hozzám és mondtam a csecsemősnek, hogy legközelebb akkor jöjjön a babáért, ha vizsgáltra viszik a Kicsit, akkor tágra nyílt szemmel kérdezte, hogy éjszakára is nálam lesz? Biztos vagyok benne? Úgyhogy Nekem ennyi pénzt megér, hogy magam mellett tudhassam a gyerekemet, meg akkor szoptassam meg amikor akarom stb... Úgyhogy van mikor a pénz igen sokat számít.
                  Laura - Lőrinc (2008/10), Lotti (2010/10), Lóránt (2012/07) és Lelle (2014/11) anyukája

                  Comment


                    Érdekes ez a hálapénz. Én szülésközben inkább egy emberi szóra vágytam volna a legjobban, ugyanis úgy beszéltek velem mint a kutyával. Nem is adtam egy forintot sem senkinek. Aztán meg azt kaptam a többi anyukától, hogy nem érzem magam kellemetlenül, hogy nem fizetek. Hát nem. Nem vártam el kiemelt figyelmet, de azért mindenek van határa. Pláne azért mert kb 10-15 perc alatt megszültem.

                    Comment


                      Elég szomorú, hogy az anyák azt hiszik természetes dolog a hálapénz! Inkább szégyenletes, hogy egyáltalán eszünkbe jut! A szülés után én csak sajnálni tudtam azokat a szerencsétleneket akiket rooming in be fektettek, mert elsősorban a szülő nőknek erősödnie kellene a baba attól nem lesz beteg és nem szokik le a szopizásról, mert nem rögtön szülés után kerül az anyjához! Eleget lesz utána hónapokig a mellén, és pihenni kell nekünk is, hogy legyen elég tej. Sokan mondták, hogy nem tudnak a mai napig mozdulni se a babájuk miatt mert a kórházban megszokta, hogy nincs rendszeres etetés.Bárcsak ne kérte volna a szolgáltatást! És még fizetni is érte még szomorúbb mikor amúgy is azért vannak az ápolók, hogy ott dolgozzanak. persze ha valakit nem zavar, hogy értelmesebb dologra is költhetné azt a rengeteg pénzt, azt meg megnézném, hogy boldogul amikor alig van pénze!

                      Comment


                        Slyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Elég szomorú, hogy az anyák azt hiszik természetes dolog a hálapénz! Inkább szégyenletes, hogy egyáltalán eszünkbe jut! A szülés után én csak sajnálni tudtam azokat a szerencsétleneket akiket rooming in be fektettek, mert elsősorban a szülő nőknek erősödnie kellene a baba attól nem lesz beteg és nem szokik le a szopizásról, mert nem rögtön szülés után kerül az anyjához! Eleget lesz utána hónapokig a mellén, és pihenni kell nekünk is, hogy legyen elég tej. Sokan mondták, hogy nem tudnak a mai napig mozdulni se a babájuk miatt mert a kórházban megszokta, hogy nincs rendszeres etetés.Bárcsak ne kérte volna a szolgáltatást! És még fizetni is érte még szomorúbb mikor amúgy is azért vannak az ápolók, hogy ott dolgozzanak. persze ha valakit nem zavar, hogy értelmesebb dologra is költhetné azt a rengeteg pénzt, azt meg megnézném, hogy boldogul amikor alig van pénze!
                        Slyer, te óra szerint etetsz?

                        Comment


                          Én megtanultam minden forintot beosztani, és ki nem álom az ilyen felfogással rendelkező anyákat mert ha nagy sza.. n lesznek bizony nem fognak boldogulni. Minden szülésem után azt hallgattam, hogy te mennyit adtál meg ő mennyit ettől hánynom kell mert tönkreteszi azt az bensőséges pillanatot amit szoptatáskor átél az ember. Ha lett volna rá pénzem se kértem volna, hogy egy szobában legyek a kicsivel, mert a gyermekágyas időszak arra van, hogy kipihenjük a szülés okozta megterhelést. Erre szükség van. Mondhatnánk, hogy régen otthon erre nem volt lehetőség, de az otthon más.

                          Comment


                            Igen óra szerint! Amit biológiai órának neveznek! Már a kórházban kialakult, de nyilván nem mindenki figyeli a teste jelzéseit! Általában akkor van ideje szoptatni amikor a tej belövell és elkezd feszülni a mell (eleinte nagyon fájón,) ugyanis megszokja a szervezet a kórházban! Az ügyek intézése miatt volt, hogy eltértem tőle és nehéz volt visszaállni. De most pár napja le se tudom tenni azt mondják a foga miatt és elég kemény is a kis ínye.
                            Utoljára szerkesztette Slyer; 2012.12.08., 18:50. Oka: hiba

                            Comment


                              Slyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Igen óra szerint! Amit biológiai órának neveznek! Már a kórházban kialakult, de nyilván nem mindenki figyeli a teste jelzéseit! Általában akkor van ideje szoptatni amikor a tej belövell és elkezd feszülni a mell (eleinte nagyon fájón,) ugyanis megszokja a szervezet a kórházban! Az ügyek intézése miatt volt, hogy eltértem tőle és nehéz volt visszaállni. De most pár napja le se tudom tenni azt mondják a foga miatt és elég kemény is a kis ínye.
                              A születése utáni első egy-két napban (a tejbelövellés előtt) nem is szoptattad?

                              Megkérdezhetem, mennyi idős a baba?

                              Comment


                                Slyer, nem vagyunk egyformák. Én elképzelni nem tudtam volna, hogy ne legyenek éjjel nappal velem a gyermekeim.Rosszul voltam, ha 5 percre be kellett adnom őket és hallotam, hogy sírnak és senki nem foglalkozik velük.
                                Elhiszem, hogy Téged kiver a víz attól, hogy rooming-in,de tiszteljük meg egymást azzal, hogy elfogadjuk ha valakinek mások az igényei.
                                Szerencsés vagy, hogy csupa jó tapasztalatod van az ügyeletes orvosokkal, de sokan tudnának mesélni, hogy inkább fogadtak volna orvost. A hálapénz létező dolog, engem sem tölt el jó érzéssel, de van. Én is adtam a dokinak és a szülésznőnek.Viszont cserébe kaptam extra figyelmet, a kórházba akkor mentem nst-re, vérvételre,amikor nekem kényelmes volt, amit kértem a szülésznőtől orvostól azt kaptam.
                                Nem vitatom, hogy ezen változtatni kellene és változtatni csak mi nők/ anyák tudunk, de ha egymást minősítjük és ítélkezünk az nem visz előbbre szvsz.
                                (A tej pedig legjobb tudásom szerint annál előbb lövell be minél előbb éri inger a melleket és minél többször, természetesen a baba igényeinek figyelembevételével.)
                                Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X