Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Korai fájások, keményedések-tapasztalatok, praktikák

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Korai fájások, keményedések-tapasztalatok, praktikák

    Milyen is az ideális szülés?
    Mivel úgy látom nem csak én küzdöttem, küzdök keményedésekkel, korai fájásokkal gondoltam nyitok neki egy topikot. Összeszedhetnénk kinek mi vált be, mi nem és tapasztalatot is cserélhetnénk.
    Jó lenne ha sok bába és dúla is leírná a tapasztalatait, javaslatait és természetesen orvos véleményére is kíváncsi vagyok, hogyan látja ezt a kérdést, mi a protokoll, a tapasztalat.
    Gondoltam beírok ide néhány bevethető szert:
    -bryophyllum;
    -cuprum metalicum;
    -toko-olaj;
    -calcium phosphoricum; (ez a cuprummal felváltva)
    -magnesium phosphopricum (ebbel lehet a forró hetes);
    -articsóka kapszula beválhat ha esetleg terhességi epepangás áll a háttérben;
    Utoljára szerkesztette janzsa; 2012.05.07., 09:18.
    Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

    #2
    Én a keményedésekre magnerot-ot szedtem, a (36. hétig) napi asszem 3x1et (de ebben nem vagyok biztos- szoptatósszitaagy ), és mikor tényleg sikerült sokat feküdnöm, és pihennem, szinte tünetmentessé váltam.
    Amúgy pedig

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    Comment


      #3
      Kezdem is a sort.
      Már a lányommal is voltak keményedéseim elég sűrűn, annó, de akkor nem rosszabbodtak, nem is nagyon csináltam ügyet belőle (meg épp építkeztünk,talán nem is tudtam annyira odafigyelni).Viszont most öcsipőkkal a 25. héttől kezdődtek,de mivel ezek hasonlóak voltak a korábban tapasztaltakhoz, így elkezdtem szedni a MagneB6-ot.Dokinak a 26. héten mondtam, ő is ezt javasolta, meg pihenést.Aztán a 28. héten sűrűsödtek és épp aznap amikor betöltöttem a 28.hetet nagyon elkezdtem görcsölni, úgy éreztem kipréselem magamból szegény gyereket, plusz a derekam is elkezdett húzni,így bementem a kórházba.Ott NST, ami elég sűrű fájásokat mutatott.Gyorsan magnézium infúzió és 4 nap bent.Bár a görcsök elmúltak, a keményedések maradtak.Csak kevésbé erősek.Főleg mozgásra, ha wc-re kell mennem,vagy ha állok pár percnél tovább, illetve ha ráteszem a kezem a hasamra, vagy a gyerkőc jobban mocorog.
      Most Cordaflexet és magnerotot szedek kiegészítve 250 mg-os pezsgőtablettával és Schüssler sóval.Sok feltételezést hallottam, hogy miért is keményedik ilyen sűrűn a hasam:
      -érzékenyebb a méhem,
      -nagyobb a gyerkőc és gyorsabban nő, mint a lányom,
      -nincs sok súly rajtam pluszba (eddig 4 kilót híztam összesen);
      -ez a nyomorult idő (ezt aláírom,mert ahogy bejöttek a viharok,akkor lett sokkal rosszabb).
      Szerencsére nem nyílt a méhszáj (illetve csak annyit ami még elnézhető második terhességnél).
      Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

      Comment


        #4
        Hédi, igen a pihenés kicsit javít, csak hát egy 2 éves mellett nem egyszerű megoldani,hogy egész nap feküdjek.
        Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

        Comment


          #5
          Janzsa,
          ezt olvasd el.
          http://vilaghy.extra.hu/cikk.html
          Én bryophyllumot szedtem a cordaflex helyett, persze konzultálva az adagolásról, mindenről.

          Az előző várandósságom alatt pedig a Stadelmann-féle toko-olajat használtam, mert a finom kenegetés nem egyenlő az méh izgatásával.
          szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
          Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

          Comment


            #6
            Anna, tarts ki, együttérzésem! Szintén zenész a 28. héttől fekvéssel és Cordaflex-szel, nekem attól elmúltak a görcsök és a keményedés is. Én egész nap feküdtem, csak vécére keltem fel, de akkor még gyerek nélkül (ill. csak a hasamban) ez megoldható volt.
            Kriszta, Laci és a fiúk
            Értékeléseim
            fkriszta.privi kukac gmail.com

            Comment


              #7
              Nekem is feküdnöm kellett a 24. héttől. Nekem a doki magnesium citriciit ajánlott, ill. pici alkoholt ha nagyon bedurvultak a keményedések. 34. héttől két hétig pedig spiropentet a szülésznő (ez gyógyszer asztmásoknak). Anno a nagyfiammal szintén állandóan keményedtem, görcsöltem, vele brycanilt szedettek, ami szintén hörgőtágító és állítólag növeli a gyereknél az asztma kialakulását. Köszi, ezt elfelejtették mondani.:-(.
              Ami a lényeg:mindkettő időre született, szóval kitartás, tudom nem könnyű egy 2 éves mellett.
              Marina+3 (22,18, 7)

              Comment


                #8
                Anna, én is hasonló cipőben járok: 28. hét, 4*1 Cordaflex és 3*2 Magnerot mellett is vannak keményedések. Fekszem, főleg akkor, ha felkelek wc-re, vagy nagyon mozog a baba. De néha nyugalmi állapotban is. Méhszájam sajna C2000. Nekem a 22. héttől kezdődtek a keményedések.
                Vince (2010) es Juli (2013) anyája

                Comment


                  #9
                  malyvacsigával maximálisan egyetértek
                  bryophillum,adagolását egyeztetni,ez lesz a tuti nyerő
                  kata

                  Comment


                    #10
                    én is jövök sorstársként...
                    most vagyok a 21-22.hétben és jönnek bizony a keménzedések, C=2000
                    hát bevallom meg vagyok ijedve ay orvosom nem javasolt semmit, csak, hogz amikor tudok pihenjek, de gzógzsyert stb. semmit, magneB6 és toko-olaj ami jelenleg bevetve

                    az említett bryophillum-hoz hol s hogyan lehet hozzá jutni?
                    Utoljára szerkesztette ; 2010.06.24., 12:07.

                    Comment


                      #11
                      http://babatervezok.otthona.net/homeo-szerek.shtml
                      Welwda termék,Magyarországon nem kapható,bábák ill.születésházakban használják.
                      Az összes európai fórumon ismerik,és elismerik,mert semmivel nem össszehasonlíthatóan jó:
                      kata

                      Comment


                        #12
                        bocs,szóval WELEDA
                        kata

                        Comment


                          #13
                          én cseppekben szedtem,de homeos nőgyógyásszal egeztetsd az adagolást
                          kata

                          Comment


                            #14
                            egy kérdés vajon a bryophyllum d6 is hatásos lehet?
                            Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                            Comment


                              #15
                              igen,most láttam,h így kapható,megkérdeznék homeos orvost,h helyettesíti-e a cseppeket
                              sopronban is van homeos nőgyógyászat,ill dr Világhi István tus mindent a homeopátiás megoldásokról
                              és ez még kevés is volt
                              kata

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X