Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Császár után szülni (VBAC)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Császár után szülni (VBAC)

    Milyen is az ideális szülés?
    Én már túl vagyok egy császáron, s mivel a pocaklakóm már 30 hetes, egyre inkább nem tudok másra gondolni, mint a császár elkerülésére. Úgy tűnt eddig, hogy az orvosom hajlik arra, hogy megpróbáljuk a természetes utat, de a legutóbbi beszélgetésünk elég egyértelművé tette, hogy esze ágában sincs.
    Így, a 30. héten új orvost, kórházat keresni szerintem elég rázós, viszont annak sem látom értelmét, hogy ezzel az orvossal maradjak.
    Kíváncsi vagyok hasonló tapasztalatokra, olyan orvosokra és kórházakra, ahol megértik ezt. És persze a sikerélmények is jöhetnek

    (tudom, hogy van egy Császár és utána topik, de azt gondolom az inkább az érzés feldolgozásával foglalkozik)


    A topik indítása óta eltelt több, mint egy év. Nekem nagyon sokat adott ez a topik! A mi vbac sikerünk ennek is köszönhető
    Több, mint 4000 hsz., sok kezdeményezés, ami a vbac előtt állóknak rengeteget segíthet!

    Házi mini VBAC statisztika


    http://csaszarutanszulni.blogspot.com/


    Császár után szülni (VBAC) BLOG - Beszéljük meg!
    Utoljára szerkesztette Kispanni; 2011.05.01., 20:17.
    "A holnap mindig annyit ér,
    Amennyit megtettél a tegnapért."


    #2
    szia Kispanni!
    A kérdésekre a választ nem tudom, nem tudok ajánlani neked orvos/kórházat, de nagyonnagyon drukkolok!
    Én 34hetesen tervezek császár után normál úton szülni
    És asszem a helyedben orvost váltanék. És hajrá!
    (hihi Dunakeszin nőttem fel )
    Zsu Máté (2008. április), Fruzsina (2010. április), Katalin (2013. október),
    Epszilonnyi időm van csak mamamizni
    http://csaszarutanszulni.blogspot.com és beszéljük meg topik a blogról

    Comment


      #3
      szerintem nyugodtan valts orvost! miert ne? meg elegge sok idod van! en is 30 hetes vagyok es ket csaszar utan keszulok rendesen szulni!
      sajna orvos neveket nem tudok adni mert nem otthon szultem egyiket se de szerintem a masikcsaszaros topikban ha erdeklodsz bizti tudnak adni tanacsot mert ott is vannak olyanok akik erre keszulnek!
      A kiscsapat:Ceciliaa majdnem 8 éves kisasszony es tornaszlany, Ádám a 5 es fel eves futobajnok es szelidoriasom, Kristof(2010.05.19 o.sz. es vba2c)a nagy tanitomesterem

      Comment


        #4
        Köszi Drukkolok Neked/Nektek!
        Az orvosváltás egyre biztosabb bennem, de hova, kihez? Ez a nagy kérdés.
        Holnap amúgy is megyek védőnőmhöz, megkérdezem, hogy tud e ajánlani valakit. A vicc, hogy eddig az én dokimat ajánlgatta, mert az elmondásom szerint rendes, jó szakember.............. volt..............



        kolyok28 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        szia Kispanni!
        A kérdésekre a választ nem tudom, nem tudok ajánlani neked orvos/kórházat, de nagyonnagyon drukkolok!
        Én 34hetesen tervezek császár után normál úton szülni
        És asszem a helyedben orvost váltanék. És hajrá!
        (hihi Dunakeszin nőttem fel )
        "A holnap mindig annyit ér,
        Amennyit megtettél a tegnapért."

        Comment


          #5
          igaz, rákérdezek ott is, bár ott egy kicsit off.
          Titeket mivel bíztatnak?
          "A holnap mindig annyit ér,
          Amennyit megtettél a tegnapért."

          Comment


            #6
            Kispanni, lehet, hogy a másik topikban nem írtunk ki konkrét neveket, de kiderült, hogy azért sok olyan orvos van, akivel valóban lehet császár után szülni. Abban a topikban is többeknek sikerült már, meg lehet őket keresni és akkor tudsz sok lehetőség közül választani.
            Csak hogy valami konkrétumot is írjak, bár nem tudom, milyen intézményben/vagy intézményen kívül gondolkozol: pl. az István kórházban a vbac-k 70%-a sikerül, úgy általában, nem egy vagy két orvoshoz köthetően.
            Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
            türelemjáték

            Comment


              #7
              Kispanni, ez nem off a másik topicban sem, mindenről volt ott már szó.
              Általánosságban a Szt. István és a Szt. Imre kórházakat szokták ajánlani, ez utóbbinál azért erősen dokifüggő a dolog, tapasztalatom szerint.
              Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

              http://emilialkot.blogspot.com/

              Comment


                #8
                Kispanni, esetleg Vácon fogsz szülni? Azért kérdezem, mert eddig ott a császárosokat szó nélkül vágták következőleg is, viszont a barátnőm ott szült négy hónapja és megkérdezte tőle az ügyeletes (nem volt fogadott), hogy szeretne-e természetesen szülni, csak ő a császárt választotta. De felajánlották a lehetőséget!!
                Böbe, és Blanka (2008. február) + Boróka Sára (2011. december) + Bíborka Panna (2014. július) + 4. (2017. május)

                Comment


                  #9
                  Konkrét javaslatom nekem sincs, de a barátnőm decemberben szült Fehérváron, 2 évvel császár után hüvelyi úton, ügyeletesnél...

                  Nagyon drukkolok
                  Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

                  Comment


                    #10
                    Kispanni! Eddigi ismerősöktől leszűrt tapasztalat: ügyeletes dokinál sanszosabb, hogy nem fognak császározni, békén hagynak. Nekem a Margitban is megvolt rá az esélyem, hogy jöjjön a kiscsaj (sajna nem jött). A Szt Imrét és a Szt Istvánt nekem is ajánlották anno. Ha ragaszkodsz választott orvoshoz, akkor szerencsésebb, ha minél hamarabb lépsz, hogy vállaljanak. (Én a 33. héten váltottam )
                    Életem fő műve: a G.A.M.Sz. Művek -egyik alapító tagja, koordinátora, menedzsere, mindenese vagyok (2007-2012.)

                    Comment


                      #11
                      Kispanni, én a Szt Imrében szültem mind a kettőt, az lány faros volt, császár, Zsombor meg elindult, de nem jött, úgyhogy a vége nála is az lett. De abszolút megvolt a lehetőség, a szülésznők nyugtatgattak, segítettek, homeo-t adtak (császáros előzménnyel ott nincs egyéb rásegítés), és onnantól, hogy eldöntöttük, hogy császár, mindenki nagyon vigasztalt, hogy ne szomorkodjak míg bent voltam, volt VBAC-os kismama is, meg a tájékoztatón is elmondták, hogy teljes támogatással állnak elébe a dolgoknak

                      Ami esetleg visszafoghat, az a konkrét doki, én az enyémmel megegyeztem, hogy terminusig várunk, minden egyéb csak azután jön szóba, de biztos van, aki túlhordással is vállal. Bár megmondom őszintén, hogy éjjel fél kettő körül értünk a kórházba, és míg a dokim megjött (addigra már tudtuk, hogy császár), addig ügyeletesekkel voltam, és teljesen rendben voltak ők is.
                      Maczy, meg a bocsok: Bori (07.01.29.), a kisasszony , Zsombor (09.02.27.), az égedelem , Janka (11.09.21.), a ráérős maratonista októberben elérjük az optimumot, és mindehez a körítés

                      Comment


                        #12
                        Én a MÁVban (bocs, mostmár ÁEK) fogok VBAC-val próbálkozni, elvben 1-2 héttel előtted, azt hiszem, az én konkrét tapasztalataim már nem fognak neked segíteni
                        Viszont egy barátnőm augusztusban szült ott, választott orvossal, igaz, már stresszelték közben, meg készítették elő neki a műtőt, de aztán nem volt rá szükség. Azt tudom, hogy adtak neki oxytocint is, és közben nagyon nézték az órát, szóval nem volt ideális a helyzet, de aztán csak sikerült
                        Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                        Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                        Comment


                          #13
                          Kispanni, szerintem is olvasd el a másik topicot, az elején még konkrét dokinevek is vannak, de én pl. privátot is írtam annak a néhány mamaminak, akik nem írtak konkrét nevet, hanem csak ajánlották az orvosukat - és így privátban megkaptam a neveket, számokat.
                          Én is császár után szeretnék szülni, én ma léptem a 32. hétbe, ha érdekel az orovosom neve (Szt. Imrés), küldj egy üzenetet, szívesen megírom - de azt nem tudom, hogy 30. héten fogad-e, de szerintem nem lehetetlen. Viszont konkrét tapasztalatot nem tudok mondani, hiszen még nem szültem nála.
                          Három a kislány...

                          BLOGOM

                          Comment


                            #14
                            Én szültem császár után a szent imrében, sajnos doki nevet hiába is adnék, az enyém nem vállal el olyanokat, akik már terhesek, így is teltháza van. Én a helyedben keresnék egy természetességpárti kórházat egy jó szülésznővel, aki támogat az elképzelésedben. Szülésznőt könnyebben fogsz ki még ilyenkor is, orvost már nehezebb keresni, de biztos nem lehetetlen. Viszont ha van szülésznőd, akkor esetleg ő is tud segítnei, dokihoz iránytínai, akit ismer, akiről tudja, hogy még vállalna és megbízható.

                            Comment


                              #15
                              Én 5 héttel a szülés előtt váltottam orvost...
                              A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

                              ELADÓ CIPŐK ITT.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X