Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Lelki köldökzsinór

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lelki köldökzsinór

    Milyen is az ideális szülés?
    Ki olvasta?
    Kit érdekel?
    Ki járt bmelyik dokihoz szülésfelkészítésre, babakapcsolatfelvételre?

    Várandósságom alatt lett ez a könyv(Lelki köldökzsinór-Hidas György - Raffai Jenő - Vollner Judit)a bibliám. Sokat segített, h megértsem önmagam, a terhességem, a babám, és tudjam bmire vagyunk képesek együtt.
    Azóta sok szülőnek javasoltam, h olvassa el, és teljesen megváltozott a szemléletük, és voltak olyan párok is, akik már-már meddőnek hitték magukat,mégis beköszöntött hozzájuk is a gyermekáldás.
    Természetesen nem konkrétan a könyvtől, de a baba akkor is megérkezett hozzájuk.
    Sajnos nem tudtam eljárni szülésfelkészítésre, de szívesen venném, ha vki járt, és elmondaná milyen volt.

    Rövid történetemet bemásolom a spirituális élmények topikból, h kezdjem a sort.
    Brigi
    LRB

    #2
    volt már egy ilyen topic Brigi sztem valahol úgy rémlik.

    amúgy én is nagyon szeretem és jónak tartom ezt a könyvet!
    Judit, Réka (4) és Zétény (1) anyukája

    Comment


      #3
      végignéztem, és nem találtam. Vagyis ebben a várandósság-osban nem

      Most megnéztem keresővel is, így sem tlaáltam külön topikot neki, pedig a téma nagyon helytálló, és fontos. Remélem nem csak nekem
      Utoljára szerkesztette hbdzs; 2010.01.07., 10:05.
      Brigi
      LRB

      Comment


        #4
        Jé Brigi, épp tegnap este meg ma reggel gondoltam arra, hogy megkérek valakit, küldje el nekem a könyvet! Aug végén meghívott a bábám egy elöadásra, aminek a témája pont ez volt, egy amerikai orvos tartotta, sajnos nem tudtam elmenni rá, pedig nagyon érdekela téma.
        Hena
        Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
        ClauWi hordozási tanácsadó

        Comment


          #5
          szerintem nem volt, csak az eladó könyvek sorában találtam kettőt

          Comment


            #6
            Itt van a régi topik: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=2785
            Raffai nevére kerestem rá, úgy bukkant elő.
            Zsuzsi

            Comment


              #7
              Jééé,mondjuk itt nem kerestem a csak tagos részben

              Hena, nagyon jó könyv, ugyan az enyém most kölcsönben van, de árulnak a piactéren is.
              Brigi
              LRB

              Comment


                #8
                Köszi, Clema, hogy megtaláltad. Írtam is már oda. Csodálkoztam rajta, h ne írtak oda már majdnem egy éve, pedig a téma nagyon fontos. Bár azt hiszem a zártsága miatt is elfelejtődött. Legyünk többen, gyertek, dumáljunk róla
                Brigi
                LRB

                Comment


                  #9
                  Sziasztok! Mi Ivánnal Raffaihoz jártunk, kb a harmadik trimeszterben végig, kapcsolatanalízis, utána szülésfelkészítés. jó volt nagyon, nem bántam meg cseppet sem. úgy tűnik, Iván sem
                  Előtte én elolvastam a könyvet, sőt Raffai másik vonatkozó könyvét is (azt hiszem, Megfogantam, tehát vagyok! a címe, és picit tudományosabb a hangvétel), majd felhívtam őket, aztán megbeszéltük az Emberrel, hogy ez nem fér bele a ktgvetésbe. A harmadik trimeszterben meg úgy gondoltam, hogy muszáj, hogy beleférjen mégis. És lőn.
                  Zsu, a 3,5 éves Iván (2008.04.), és az 1éves (!) Zorka anyukája (2010.10.), aki sose jut géphez, ezért itt is ritkán jár, akkor is inkább csak olvas

                  Comment


                    #10
                    Én Raffaihoz járok, és nagyon-nagyon jó!
                    Dáviddal olyan volt a várandósságom, hogy teljesen áldott állapotnak éltem meg, könnyű volt, nagyon szerelmes, nagyon boldog időszak. Akkor úgy gondoltam, miért is kéne nekem valaki (ráadásul egy pasi), hogy segítsen kapcsolatba lépni azzal, aki az én pocakomban növekszik....?! Most már nem lennék ilyen elbizakodott.
                    Mert igenis tud segíteni, sokat.
                    Ezt a kis Babust is nagyon vártuk, szerettük volna, és mégis most más az egész, sok nehéz érzés, terápiás folyamat bukkan fel.
                    Nem fért bele a költségvetésbe, de a 20. hét körül már annyira zavart, hogy nem érzem annyira ezt a picurt, mint az előzőt, hogy sok minden nehéz, hogy azt éreztem, ez most nagyon-nagyon fontos, mert amit most megadhatok neki, azt nem adhatom meg mondjuk másfél éves korában. Akkor majd mást adhatok.
                    És biztonságot ad az a tudat, hogy az én hullámzó folyamataim közepette is tudom, mi van a Babával, hogy jelen tudok neki lenni, hogy át tudok menni nehéz érzelmi dolgokon is, akkor sem kell szétaggódnom magam miatta, mert tapasztalatom van arról, hogy tudunk mi ketten kapcsolódni, és hogy ez biztonságérzetet ad neki.
                    Akármi jön is fel, megkönnyebbülést hoznak ezek az alkalmak, Raffai nagyon jól csinálja amit csinál. Jó szívvel ajánlom mindenkinek.

                    Comment


                      #11
                      Akinek van erre pénze. Akinek meg nincs, az fele-negyede ennyi pénzért vehet részt ugyanezen, általában baba-mama meditációnak hívják
                      Vera

                      Comment


                        #12
                        Vera, sztm azért ez nem ennyire egyszerű, és nem is ugyanaz. Vagy esetleg voltál rajta, és van összehasonlítási alapod?
                        Brigi
                        LRB

                        Comment


                          #13
                          Kata, nagyon jókat írsz. Ha esetleg van olyan szitu, amit megosztanál velünk, akkor van egy zárt topik is rá, bár most néztem meg a hsz-eidet, lehet oda még nem tudsz belépni
                          Brigi
                          LRB

                          Comment


                            #14
                            Elolvastam a könyvet, és voltam baba-mama meditáción.
                            Vera

                            Comment


                              #15
                              Baba-mama meditáción bármit lehet a gyerekkel. Annál többet nem hiszem, hogy dr. Hidas és Raffai nyújtani tud.
                              Vera

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X