Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ambuláns szülés

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ambuláns szülés

    Milyen is az ideális szülés?
    Úgy látom, hogy erről még nincs topik.
    Itt olvastam róla több helyen, de konkrétan nem tudom, hogy mit jelent, nem tudom, hogy van-e még ilyesmire lehetőség, illetve csak simán élmények is érdekelnek!

    AMIT TUDUNK:
    - Törvényileg lehetséges, azonban a gyakorlat nem mindig ezt mutatja
    - A gyerekorvostól kell kérni igazolást, hogy ő átveszi a babát és beadja neki a Bcg-t, stb.
    - El kell hangoznia a kórházban tanúk előtt, hogy a babával minden rendben van, akár többször is, utána lehet belefogni (így nem tudnak "kitalálni" dolgokat, hogy miért nem mehet haza a gyerek)
    - A finanszírozási kérdések miatt ódzkodnak tőle a kórházak, mivel a bent töltött 24 óra után kapnak csak pénzt, de akkor sem a teljes összeget (azt 72 óra után kapják és igyekeznek elérni, hogy ennél hamarabb ne menjen el senki)
    - A szülészek, szülésznők a legtöbb esetben nem támogatják, mert félnek a megrovástól

    Hasonló topikok:

    Ambulánsan szültem, elmesélem!

    Nem otthon szülni, de amint lehet hazamenni
    Utoljára szerkesztette mauglina; 2015.05.21., 10:43.
    Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

    Eladó rucik és könyvek

    #2
    http://mamami.hu/forum/showthread.ph...tthon+sz%FClni

    Szerintem itt érdemes olvasgatni.
    Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
    Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
    teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

    Comment


      #3
      Hmmm... pedig egy órán keresztül bogarásztam ilyen topik után és nem találtam... Csodálkoztam is! Köszi!
      Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

      Eladó rucik és könyvek

      Comment


        #4
        Ez a téma engem is érdekelne, de még nem tudom megnyitni Mennyi hozzászólás szükséges ehhez?

        Comment


          #5
          Ha jól látom, 100
          Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

          Eladó rucik és könyvek

          Comment


            #6
            Köszi, akkor az még nem most lesz...

            Comment


              #7

              Comment


                #8
                Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                Eladó rucik és könyvek

                Comment


                  #9
                  Ez a téma engem is nagyon izgat, de nem sok hír van körülötte. (a másik topikban sem) csak az, hogy léteznek nők akik szerint ez nem a végtelen felelőtlenség és játék a saját és gyerekük életével.
                  Gyöngyi hozzáadott cukor mentes
                  O (2011. 09); A (2013. 12.); B (2016.03.), mind férfiak

                  Comment


                    #10
                    A másik topikban is írtam, hogy amikor Benu megszületett, két napig napi 3x lehettem kb. vele. Akkor igazából elveszett voltam és nem tudtam, mit tehetnék.. Ketteskével ez nem fordulhat majd elő, de szívem szerint nem stresszelném magunkat egy alulfizetett, túlhajtott banyával sem (tisztelet a kivételbek!).. De valóban nagy a csend.
                    Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                    Eladó rucik és könyvek

                    Comment


                      #11
                      Az ambuláns szülés ma olyan helyzetben van, mint a 2011 májusi rendelet előtt az otthonszülés.
                      Törvényileg lehet, de mindenben akadalyoznak.

                      És mivel a szülőszoba nem a harc helye, így gyakran megáll a gondolati szinten.

                      A kórházak csak 72 óra bentlét után kapnak pénzt a "beteg" után. Addig semmit. Mindent megtesznek, hogy ezt ki is töltsd. Általában a baba az ütőkártya.
                      Az ambuláns szüléshez egy nagyon bátor, határozott kiállású, erős férj szükséges, aki egyetlen pillanatig sem adja ki a babát a kezéből. Nehezebb, mint otthonszülni.......

                      Azon is érdemes elgondolkodni, hogy a fogadott orvost képes vagy- e hátrányos helyzetbe hozni. Ő a munkahelyéhez lesz lojalis, hiába jó szülész adott esetben. Nem fog a védelmedre kelni. Ha pedig előre elmondod, lehet nem is vállal.

                      Vannak helyek, ahol az otthoni gyerekkörzetinek nyilatkozata kell arról, hogy a kórház kiadja a babát, hogy beadja a bcg-t és vállalja a babát ellátni 24 órás korától.

                      Törvényileg lehet!
                      Ha kíváncsi vagy, az eü törvény szabályozza, mint minden kórházi ellátást.

                      El kell hangoznia tanúk előtt, hogy a baba is tökéletesen rendben, na és akkor indulhat a menet.

                      Én, 4 gyermek és egy otthonszülés után sem mernék belevagni. A szülőszoba nem a harc helye!
                      Utoljára szerkesztette Hosszúpuska; 2014.12.16., 08:19.
                      N.V.A. és Mi, akik egyfelé toljuk a szekeret!
                      Monori klub

                      Comment


                        #12
                        Még az is eszembe jutott, erősen általánosítva, hogy ha egy férj megérti, hogy miért akarod ezt kiharcolni, elfogadja az érveidet, akkor már csak egyetlen lépésre vagytok attól, hogy komolyan elgondolkozzatok azon, miért is mennétek be.
                        Tapasztalatom szerint a férfiak kis része érti meg, miért ez az erős ellenállás bennünk a kórházzal szemben, hogy nem úrihiszti, hanem valós elvárás egy szolgáltatással szemben.

                        És ez itt nem otthonszülős lobbi, mert tudom, sokaknak nincs lehetőségük arra, hogy otthonszüljenek, ilyenolyan okból, csak jelzem, hogy manapság nagyon komoly az ellenállás a kórházakban!
                        N.V.A. és Mi, akik egyfelé toljuk a szekeret!
                        Monori klub

                        Comment


                          #13
                          Tök jó, hogy ezeket írtad.

                          Én azért foglalkozom most a témával, mert reményeim szerint 9 + néhány hónapom van rákészülni felmérni a dolgokat. Ebbe akár egy otthonszülés megszervezése is beleférhet, de úgy érzem az nem az én utam. Nem tudom elképzelni és anyagi értelemben is elég húzós no megy gyerekorvos... Persze az ambuláns szüléshez is kell gyerekorvos.
                          Amúgy tök szomorú, hogy ez a forma biztosan kevesebbe kerülne az államnak, mint 72 órát tartogatni anyát-gyereket, csecsemőst, nővért stb... Viszont nincs aki ilyen szinten képes racionalizálni az egészségügyet. Ezért fontos, hogy van fórum, mint itt, mert a civil érdekérvényesítésnek, önsegélyezésnek olyan szinten nincs kultúrája Magyarországon, hogy az tragédia. Viszont ez egy ilyen helyen, mint a Mamamai radikálisan javítható! :-)
                          Gyöngyi hozzáadott cukor mentes
                          O (2011. 09); A (2013. 12.); B (2016.03.), mind férfiak

                          Comment


                            #14
                            természetes szülést a kórházban petíció

                            Bocsánat, hogy idejövök egy kicsit offolni!
                            Most olvastam, és aláírtam egy petíciót: "Természetes szülést a kórházban!" címmel. indítanék ennek egy új topicot, de még nincs jogom hozzá.

                            Itt a link:

                            http://citizengo.org/hu/14805-tiszte...azzal-keressel

                            Eddig csak 410-en írták alá...

                            Írjuk alá minnél többen!

                            Idézem:

                            "A petíció címzettje: Balog Zoltán miniszter

                            Tisztelt Balog Zoltán Emberi Erőforrások Minisztere, dr. Zombor Gábor Államtitkár Úr, dr. Kovács József bizottsági Elnök Úr!

                            Azzal a kéréssel és javaslattal fordulunk Önökhöz, hogy a sokak által fontosnak tartott, kórházi körülmények között zajló természetes szülés lehetőségét támogassa. Magyarországon volt erre kezdeményezés, ám mivel nem adottak sem a jogi, sem az intézményi feltételek, mára a teljes megszűnés fenyegeti. Ezért kérjük Önöktől a következőket:

                            - Alkossák meg a „természetes szülés” jogszabályi definícióját (a WHO 1985-ös ajánlása, és az így praktizáló orvosok és szülésznők tapasztalatai alapján)!

                            - Tegyék lehetővé egy olyan referencia intézet létrehozását, ahol az ellátás a természetes szemléletnek megfelelően zajlik!

                            - Valósítsák meg a létrehozandó (kijelölésre kerülő) természetes szülészeti referencia intézet kompetenciáját a szülészeti ellátás egészére – az alacsony és magas kockázatú szülések ellátását két párhuzamos protokoll szerint szervezzék meg, a protokollok közötti progresszív kapcsolattal! Az intézet kapjon lehetőséget a nemzetközileg elismert, de hazánkban jelen körülmények között a mindennapi ellátásban elterjedni nem tudó gyakorlat megvalósítására: medikalizált helyett természetes szemléletben kísért szülés a WHO és a Lamaze Intézet elvei, valamint az IMBCI által megfogalmazottak alapján, a szoptatás támogatása az IBLCE elveinek megfelelően, az újszülöttek ellátása az ÁEK-ban már megvalósult elvek alapján.

                            - A szülés finanszírozása az ellátásnak és a kitűzött célnak – magas szintű, de takarékos ellátás, kevesebb felesleges orvosi beavatkozással (nil nocere!) – megfelelően történjen. Jelenleg az OEP 183.819,- Ft-ot fizet császármetszés után, hüvelyi szülésért pedig 89.678 Ft-ot, ami egyrészt érthető, hiszen a műtétes szülés költsége nyilvánvalóan több, ugyanakkor a közel 100.000 forintos többlet ösztönzőleg hat a műtétes szülésbefejezés irányába. A természetes szülés olcsóbb az államnak!

                            - A minisztérium járjon el az Orvosi Szakmai Kollégium Szülészet – Nőgyógyászati és Asszisztált Reprodukciós Tagozatánál annak érdekében, hogy az „egészségügyi szakmai irányelv az alacsony kockázatú szülések ellátásáról és az önálló szülésznői munkáról” című irányelv elfogadást nyerjen!

                            - Az orvos- és a szülésznőképzésben megfelelő szinten szerepeljen a tananyagban a természetes szülés. A referencia intézet kapjon lehetőséget az orvosi és szülésznői alap- és szakképzésben való részvételre!

                            Remélve, hogy a természetes szülést az anyák megfelelő körülmények között szabadon választhatják, várjuk válaszát.

                            Tisztelettel:

                            Bakonyi Márta, Entz Sarolta, Lotz Gabriella


                            Üdvözlettel:
                            [az Ön neve]"


                            Pirossal én húztam ki. Nem ismerem pontosan ezeket az elveket, de lehetségesnek tartom, hogy az ambuláns szülés engedélyezése is köztük van.
                            Mit gondoltok, jól gondolom?

                            Comment


                              #15
                              SZiasztok!
                              Mi írtuk a petíciót.
                              És , igen benne van az ambuláns szülés lehetősége, meg még sok minden más. Egyébként a harmadik gyermekemet én most így szültem, hogy 6 órával a szülés után, a szülőszobáról hazamentem. NEm voltam hajlandó még egyszer kitenni magunkat a 3 nap poklának, amit a Margit Kórházban el kell szenvednie a bent maradónak. Legalább is rám így hatott...
                              Nekem jó fej volt a körzeti gyerekorvos és simán elvállalt - azt mondta ő sem érti minek kell bent maradni arra a 3 napra, ha minden rendben van. Meg a szülésznőm is angyalian együttműködött és megvédett engem a frusztráló lelkifröccsöktől, ami az idő előtt hazamenő nőknek jár.
                              A "természetes szülést" egyébként lehet nevezni még bábai modellnek is, meg van még pár elnevezés rá, a legrövidebben én Leboyer-féle gyakorlatnak nevezném, ha őt ismeritek. Szóval a háborítatlan szülés lehetőségét szeretnénk kiharcolni. Hogy hivatalosan legyen egy ilyen hely, ahol lehet így szülni az ún. "alacsony kockázatú" terhességek végén. Meg, hogy ezt hivatalosan lehessen tanulni orvosoknak és szülésznőknek, és ne legyenek kirekesztve és hátrányosan megkülönböztetve azok a szakemberek, akik ezt a szemléletet képviselik.szóval ez senki ellen nem szól, hanem a lehetőséget szeretnénk kiharcolni,hogy így is lehessen, mert tudjuk, hogy nem mindenki akar így szülni, nem mindenkinek lehet, persze...
                              na, rengeteget tudnék még erről írni, abba hagyom.
                              Nagyon köszönjük azoknak, akik aláírták és terjesszétek!

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X