Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Pity eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem hangsúlyozzuk ki, hogy az mindenképpen KELL: Rendes kagylóülés háttal bekötve.
    és akinek egyáltalán nincs autója, és pl kendőben viszi haza a kicsit? hallottam már ilyet is
    amúgy egyetértek

    Madelka, na igen, de több kórházban nem mehet be látogató, pl máv-áek, szt imre.
    többit nem ismerem.
    Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

    Comment


      #32
      Hahó!

      Itt vannak az én kedvenc listáim (már nem emlékszem, honnan ollóztam össze... babakocsi persze kiegészíthető/kicserélhető kendővel ):
      kórházi lista
      kelengye lista
      G(2006)D1(2008)D2(2010)

      Comment


        #33
        Folpack: én megoldottam nélküle, de csak mert senki nem juttatta eszembe. A SOTÉn a 2cm x 2cm-es zuhanyzókban nem nagyon lehet trükközni ugyanis. Szerintem könnyebb lett volna azzal.
        G(2006)D1(2008)D2(2010)

        Comment


          #34
          De jó ez a topic, most rögtön bevonulnék újra szűlni, kedvem támadt egy újabb gyerekhez, úgy, h Luci majdnem kikészített
          Brigi
          LRB

          Comment


            #35
            Mamacsibe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            és akinek egyáltalán nincs autója, és pl kendőben viszi haza a kicsit? hallottam már ilyet is
            amúgy egyetértek

            Madelka, na igen, de több kórházban nem mehet be látogató, pl máv-áek, szt imre.
            többit nem ismerem.
            Jaja egyetértek, de ha jobban megnézed, egy olyan hozzászólásra írtam ezt, ahol már ott volt, hogy ha van autótok
            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

            Comment


              #36
              Hálóing: én alapból útálom, plussz anyum jó bénákat vett nekem. Tök gáz mindegyik. De ott és akkor örültem, hogy a sajgó alfelemmel mozogni tudtam. Ha még a pizsi miatt kellett volna hajolnom, vagy a lábamat emelgetnem hát nem tom, jó volt az a béna hálóing.
              Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

              Comment


                #37
                Valaki szüljön helyettem, én még téglánként bontom a félelmeimet.
                A kajálás, műtét, altató orvos mit vállal témához. Altató orvos mondta, hogy bekajált embert is műtenek, nem ez a gond, csak ügye mindent kihány és jobban oda kell figyelni erre, és a lényeg (ő mondta) senki nem szeret ilyesmit takarítani. Mondjuk ez érthető, de szerintem egy műtőben van rosszabb is.
                WHAMrágcsaláncok / harányi blog

                Comment


                  #38
                  2 éve is, most is olyan tapaszt kaptam a császáros sebre hogy nem kellett vigyázni zuhanyzáskor, mehetett rá víz (Nyírő ill. most Róbert Klinika).

                  Ami nagyon jó volt: hasszorító öv, már a szülés utáni naptól használtam. Könnyebb volt mozogni, tartotta a hasam (hasizmok helyett).

                  Hálóing: a harmadiknál pizsinadrág és trikó lesz. A hálóing kényelmetlen volt, azóta is trikóban könnyebb szoptatnom, nem pedig gombos cuccban.
                  Zsuzs
                  Három lányom és egy fiam van

                  Comment


                    #39
                    Én is próbáltam a hasszorítót (császár után), de sokkal jobban fájt úgy, mint anélkül. Tudom, hogy sokaknak bejön, nekem vált be.
                    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                    türelemjáték

                    Comment


                      #40
                      Nagy bedurrant cicik masszírozásához BUROV kenőcs. (Patikus tudja mi ez, amúgy a unguentum aluminii acetici tartarici).

                      Hűsít, könnyebb fejni, életmentő lehet!
                      Nasz, aki Petra Pankóca 2009. február

                      Comment


                        #41
                        De jó topik! Épp valamelyik nap jutott eszembe, hogy vajon hol lehet az anno tökéletesre sikeredett listám a cuccokról

                        Kórházba még: tudom, hogy sok helyen adnak, de Istvánban pl. nem, szóval vinni kell: babaruhák. bodyk, rugik, sapik. És ha jól emlékszem, nem szerepelt a nyitó hsz.ban a babának való törölköző sem. No és a fürdető - ha nem a jó öreg Johnsonst szeretnéd kapni.
                        Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                        Comment


                          #42
                          én egyvalamit lehagytam a listáról, amit nagyon bánok: DÚLA.
                          bár ez az élmény feledhetetlen gyönyörűségén mit sem változtat utólag, de igazából NAGYON fontos lett volna. egy sor kellemetlenségtől megkímélt volna: pl nem szakították volna meg folyton az elmélyülés folyamatát valami idióta kérdéssel: kell zene? biztos nem? Kell fájdalomcsillapító? biztos nem? biztos nem? biztos nem?
                          És nem felejtek el megkérdezni pár dolgot: Biztos kell burokrepesztés? Biztos el kell vinni a babát két pillanat szopi után, ráadásul úgy hogy lekapják a ciciről? mert ezekre NEM lett volna a válasz, ha feltettem volna. Az apa nem helyettesítheti a dúlát, mint gondoltam, mert bármekkora segítség, ő mégjobban meg van illetődve...
                          Hajnal Virág 2008.07.29, aki már naagy ovis csajszi!

                          Comment


                            #43
                            Vera, én is utálom a hálóinget. De azt gondoltam én is, hogy ez valami kötelező dolog, így beszereztem valami ocsmányságot olcsón, hogy sosem fogom hordani. Rettenetesen éreztem magam benne. szerencsére vittem szabadidő ruhát, a végén már abban voltam. Legközelebb pántos trikót és pizsit vizek szabadidőruhával
                            benne van a listában a wc tisztító kendő? hasznos lehet.
                            kecskerutafűtea. nekem a kedvenc szoptatós teám, legközelebb biztos kérem, hogy hozzanak be nekem.
                            Ki az, aki legközelebb vinne vagy már vitt is be a kórházba kendőt?
                            Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                            Comment


                              #44
                              Amit még nem láttam a listán, az a tejserkentő tea. (Vagy hogyhívják...) Én az anyukámat megkértem, hogy főzzön le másfél lityis üvegben Laktoherb teát, azt iszogattam, plusz vizet. Pitty-putty be is indult a tejem.
                              Császárosnak szívószál?? Nekem odaadtak egy üveget, kilógott belőle valami cső, szívtam, szívtam, ittam, nem nézegettem. Később a férjem mondta, hogy az tulképpen ugyanaz, mint a katéter cső. Végül is, steril volt...
                              Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

                              Comment


                                #45
                                Livus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                De jó topik! Épp valamelyik nap jutott eszembe, hogy vajon hol lehet az anno tökéletesre sikeredett listám a cuccokról

                                Kórházba még: tudom, hogy sok helyen adnak, de Istvánban pl. nem, szóval vinni kell: babaruhák. bodyk, rugik, sapik. És ha jól emlékszem, nem szerepelt a nyitó hsz.ban a babának való törölköző sem. No és a fürdető - ha nem a jó öreg Johnsonst szeretnéd kapni.
                                Livus, tudnád részletezni,hogy konkrétan mi mindent kell vinni a babának az Istvánba? Most először szülök ott (2 éve Kistarcsán nekünk gyakorlatilag mindent adtak, csak a hazahozós cuccot kellett bevinni az utolsó napon).
                                Márti
                                Réka (2007/03) és Barnabás (2009/05) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X