Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kelengyelista, kórházi szülőszobai csomag

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    csajok, császármetszésnél már nem érintenek hasizmot, csak, ha komplikáció miatt elkerülhetetlen
    fiam 2007 végi a lányom 2010 eleji
    nem is tudom, ki élvezi jobban, mikor felveszem: a gyerek vagy én????
    nyaralj a Balatonon: vár az Anker Villa

    kevesebbet netezek, privit írj, ha fontos.
    étékeléseim: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25129

    Comment


      #17
      Levianyu, ettől függetlenül nem nagyon tudsz felülni császár után (és legalább 6 órát nem is szabad emelni a fejedet, az érzéstelenités fajtájától függően), úgyhogy jogos a szivószál. én mondjuk kaptam kórházit szerencsére.
      Arnicából C30-at érdemes vinni. szülés közben-után is jó.
      homeopátiás szereket csak akkor vigyetek (arnicán kivül), ha a szülészeten ismerik-használják őket. két fájás közt nem biztos, hogy fogsz tudni arra figyelni, hány szemet tekerj ki, és jobb ha tudnak róluk. na és emellett fontos, hogy homeopátiás fogkrémet használjatok, és tartsátok a félóra szüneteket a bogyók előtt-után, ne tegyétek mobil és elektromos eszközök mellé, ne fogjátok meg kézzel, hm nem is tudom van-e még megkötés.

      a nagy kelengyelistához: 4-6db body döbbenetesen kevés, főleg ha olyan bukós lesz a gyerek, mint az én nagyom volt. 20onpár kellett minden méretből féléves koráig kb. kérdés az is, mennyi időnként tudsz mosni, együtt mosod-e felnőtt ruhákkal, illetve hogy ha kell, tudsz-e valakit elküldeni vásárolni.ha igen, akkor nem kell előre sokat venni
      Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

      Comment


        #18
        Sziasztok!
        Szupi ez a topik, épp jókor jött nekem, de erősen gondolkodom, hogy mi megpróbáljuk kiskád és babakocsi nélkül. Ha nagyon gáz, akkor majd utólag pótoljuk. Mi a véleményetek?
        Szilvi és a hálótársak: Csabi (09.07.12.), Dóri (11.04.22.), Dani (13.05.27.) és Ákos a férj

        Comment


          #19
          Tapasztalataim szerint babakocsinál a nagy kerék és a könnyű kocsi általában kizárják egymást.

          Ami csodát tett sajgó alfelemmel : hipermangán. Egy barátnőmtől kaptam, neki a doki írta fel.

          Neccbugyi: Rossmann, Dm valamelyikben tök olcsó és nekem bevált úgyis kidobtam.

          A baba textilek: törölköző, ágynemű, gumis lepedő, rácsvédő, kiskád, kiságy az Ikeában a legolcsóbb (és tapasztalatom szerint mindegyik tök jó) Lehet kapni mintás terta szerűséget is. Méretben a sima pelenka és a kifogó között van és jó vastag. Az is tök olcsó.

          Az enyém baba téli gyerek volt így a pelenkázóra is ment mindíg a tetra pelus, hogy ne legyen hideg neki, így kellett a 20 db simán.
          Bodyból a mai napig 6-8 van egyszerre forgalomban.

          Egyébként meg a babakelengye amit írtatok inkább téli babás szerintem.
          Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

          Comment


            #20
            yvolux eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Cyanus:
            császáros mamiknak:
            - szívószál (nem kell a vágott hasizmokkal tornázni)
            - folpack (a hasadat körbetekered vele, könnyebb zuhanyozni )
            Szívószál és folpack?

            Nekem adtak vízhatlan kötést amivel lehetett zuhanyozni. Miért könnyebb ez folpackkal?

            Szívószál, hát nem tudom. Úgy is föl kell kelni a babát ellátni 6 órával a műtét után (vagy legalábbis ahol én szültem császárral ott így volt), de lehet, hogy valakinek jól jön. A műtét után közvetlenül a szülésznő viszont tényleg szívószál segítségével itatott.
            Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
            türelemjáték

            Comment


              #21
              Saját ízlésem, de nem szeretem a hálóinget. Mikor a várandósságom alatt olvastam a listákat, azt hittem, azért írják a hálóinget, mert ez valamiféle kórházi kötelező dolog. Aztán benn feküdtem 4 hetet, és nagyrészt pizsamában voltam. A baba születése után szintén pizsamában. Szerintem legközelebb rendes melegítőalsót is viszek, úgy még kényelmesebben fogom magam érezni.

              Van olyan kórház, ahol kötelező a hálóing, vagy ez sokaknak egyéni preferenciája?
              Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
              türelemjáték

              Comment


                #22
                császár utáni fürdés: a máv-ban anno kaptam én is gumiköpenyszerű borzalmat. csak akkor használtam, amikor a szülésznő segitett zuhanyozni, rögtön felkelés után. szörnyű és szerintem használhatatlan
                cicamosdással oldottam meg akkor.
                szent imre: nincs is ilyen, a szülésznő szerint érheti viz a kötést is, nagyon módjával. szintén cicamosdással oldottam meg, de miután hazajöttünk, szintén a szülésznő javaslatára leáztattam, és le is szedtem a kötést.
                szóval a folpack szerintem is felesleges!

                Pocokmami, kiskád és babakocsi nélkül is el lehet lenni nekünk van kiskádunk, még az első születése előtt megvettük (merthogy illik), aztán nem használtuk csak egyszer....
                Babakocsi se kell,ha kendőzöl kivéve, ha van autótok, akkor autósülés kell azért a kicsinek legalább.
                Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

                Comment


                  #23
                  Hát attól, hogy kendőzünk, szerintem azért jól jön a babakocsi is
                  Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                  Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                  Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                  írj a gmailemre az is cyanus

                  Comment


                    #24
                    Vera, én nem hinném hogy kötelező. mivel amúgy is neked kell bevinni...
                    úgy gondolom, hogy a könnyű fel-levevés miatt irja mindenki. meg azért mert a gombolósak jól jönnek szoptatáskor, bár a pizsama sem rossz
                    Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

                    Comment


                      #25
                      Edit, akkor értem. A pizsamafölsőm gombolós volt
                      Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                      türelemjáték

                      Comment


                        #26
                        Cyanus, persze hogy, de nem muszáj mi is nagy babakocsisok vagyunk, nem lennék meg nélküle, de van akinek nem kell
                        Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

                        Comment


                          #27
                          Mamacsibe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Babakocsi se kell,ha kendőzöl kivéve, ha van autótok, akkor autósülés kell azért a kicsinek legalább.
                          Szerintem hangsúlyozzuk ki, hogy az mindenképpen KELL: Rendes kagylóülés háttal bekötve.
                          Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                          Comment


                            #28
                            Nekem is olyan kötést adtak már (Nyírő, 3 éve), amit abszolút érhetett a tus vize. Folpack kilőve.
                            Viszont szívószál helyett sztem jó a csőrös üveg is, csak mindig meg kell töltetni a látogatókkal
                            PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
                            Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

                            Comment


                              #29
                              Én DM-ben kapható J essa inkontinencia betétet vittem magammal,talán olcsó alternatívája a tenna betétnek.

                              Nekem csokit is engedtek enni (bp péterfy), hozott is a párom, de egyáltalán nem voltam éhes.
                              bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
                              ELADÓSÁGAIM
                              Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

                              Comment


                                #30
                                Húzzátok le a folpack-ot, én is úgy olvastam valahol, hála Istennek nem vagyok érintett
                                Nyáron szültem, én a mély kivágású trikókat és sortokat használtam, ill. egy hálóinget a kórházban.
                                üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X