Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kórházak, szülészetek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kórházak, szülészetek

    Milyen is az ideális szülés?
    A hálapénzes topikban (talán máshol is) felmerült, hogy inkább kórházat válasszunk, mint orvost.
    Érdemes lenne megvizsgálni, melyik kórház vagy szülészet mit kínál, illetve kinek milyen tapasztalata van az adott intézménnyel.

    Érdekes lehet az összevetés az erről szóló könyvvel is
    (Hol jó szülni? születéskalauz 98 szülészet szolgáltatásairól / [szerk. Bálits Éva, Sződy Judit, W. Ungváry Renáta].
    Megjelenés: Sanoma Budapest, 2005)

    Én az Uzsoki utcai kórházban (Budapest, XIV. kerület) szültem 2007 novemberében (azóta sok minden változhatott).

    Ők ezt írják magukról:
    http://www.uzsoki.hu/node/76

    Az én tapasztalataim pedig a következők:

    Pozitívumok
    -az ott dolgozókat lelkiismeretesnek, korrektnek láttam
    -a felújított kórtermek jól néznek ki, gondolom, a fizetős részen még inkább, ezt sajnos nem tudom
    -van külön vajúdó, labdákkal, ágyakkal
    -a szülőszobán vajúdva is lehet kicsit mozogni
    -a nagyobb szülőszobába ketten is bemehetnek
    -van rooming-in
    -a babát megszületése után rögtön az anyára teszik, nem mossák le róla a magzatmázat, szinte azonnal szopizhat (a császár utáni eljárásról nincs tapasztalatom)
    -a lefejt tejet odaadják éjszaka, nem tápszereznek, cukros vizet azért kapnak a babák (tudom, ez vita tárgya volt, én inkább a jó oldalát emelném ki)

    Negatívumok:
    -a folyosók és a wc-k, mosdók gyalázatos állapotban voltak (vannak még mindig?), sokszor konkrét veszélyt okozó hibákkal
    -a szülőszobák gyakorlatilag egy légtérben vannak, függönnyel elválasztva (engem nem zavart, de lehetne máshogy is)
    -túlterheltség minden szinten (ennek jó oldalát is láttuk, nem rooming in-esek: a babákat sokszor "ott felejtették" nálunk), ennek következtében csak akkor segítenek többet a szükségesnél, ha külön kéri az ember; ez ugye a szoptatást pl eléggé megnehezítheti
    -kötelező a beöntés, borotválás (nekem ez se volt különösebb megrázkódtatás, de sokaknak az)

    ha szükséges, és eszembe jut valami, még kiegészítem.

    Ti melyik kórházat, szülészetet ajánlanátok és miért?
    Utoljára szerkesztette Coffie; 2009.02.25., 12:27.
    Coffie

    #2
    Én nem ajánlok csak leírom

    Péterfy Kórház

    Tapasztalataim:

    Általános:
    Rutinszerű EDA, mindenki kap/kaphat nem kell ülön ezért senkit behívatni
    Egy kisérő jöhet be a szülésre

    Pozitív:

    Különálló szülőszobák, bár nincs mindegyiken ajtó csak esetleg függöny
    Törekednek a kellmesebb légkörre (van függöny az ablakon, kép a falon, cd-s rádió)
    Van labda, bordásfal, de sajna nem használják nagyon az EDA miatt
    Nincs kötelező beöntés, borotválás (én kértem beöntést)
    Kérésre szinte azonnal kihozták a babát (első nap nem babás szobában voltam,mert nem volt hely)
    Bármikor bemehettem a csecsemőosztályra, akár éjjel is és a leterheltségtől függően segítettek.
    Azért látszik, hogy takarítanak, meg próbálják rendben tartani a mosdókat
    Nem adnak semmit a babának

    Negatív:
    Burokrepesztés
    Nem nagyon törekedtek a gátvédelemre
    A választott szülésznő az EDA ajánlgatásán kívül nem csinált semmit, szóval nem törekedett a természetes szülés megpróbálására sem
    Kitolás hanyatt fekve, lábak kengyelben
    Rutinszerű kaparás szülés után (bár az EDA miatt nem éreztem semmit)
    Mosdók, zuhanyzó elég messze a folyosón (a fizetős szobában bent van)
    A nővérek nem törik magukat, hogy segítsenek (de ha mész és kéred akkor segítenek szívesen, nekem ez nem volt gond)

    Összességében nekem nincs rossz érzésem, bár azt nagyon sajnálom, hogy az EDA miatt nem éreztem semmit a kitolásból.
    Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

    Comment


      #3
      köszi, Pity. az EDA-ról nem tudok, amikor könyörögni kezdtem érte, már késő volt

      a babákat az Uzsokiban is ki lehetett kérni a szoptatások között. tudtommal viszont a nem császáros rooming in-esektől nem vitték be őket éjszakára kérésre sem.

      szülés itt is hanyatt, kengyelben (de nem lekötve)

      én teljesen pozitív módon éltem meg a szülést.
      Coffie

      Comment


        #4
        csak azt tudom leírni, ami az én szülésemkor volt:
        Eger, Marhot Ferenc kórház

        ami biztos, szülés ágyon, de nem lekötve, és nem lábtartóval, ha kéred, nem viszik el a babát, nem törlik meg, nem vágják el a köldökzsinórt ...jó orvosválasztással szinte minden lehetséges

        hátrány, nincs, kád, egy egyágyas szoba van, a másikban függönnyel elválasztott ágyak (engem nem zavart), csak egy kisérő mehet be, vagy apa, vagy doula, nem segítőkészek a csecsemősök

        Innentől a bővítés: negatív: protokoll, hogy burokrepedés után 6 órával megy az oxitocin (persze ha tudják, mikor ment el a víz )
        A nem babás szobákban lehet látogatni, a rooming-in-ben (4 ágyasok) nem. Ennek én pont örültem, hogy amikor épp fejnék, szellőznék, kínlódnék, nincs ott más. (ha jött valakinek a férje azért betelefonált, és becsempésztük, de nem órákra)
        Utoljára szerkesztette Cyanus; 2009.03.03., 15:27.
        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
        írj a gmailemre az is cyanus

        Comment


          #5
          Ja és Péterfyben is rögtön odaadják a babát és nem is mosdatják meg, hanem csak megtörlik és felöltöztetik. Utána odaadják a büszke apukának, majd vissza anyához és szopi
          Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

          Comment


            #6
            Pity, én is a Pétrfyben szültem, (2x is) és hasonlóak voltak a tapasztalataim.
            Harmadszorra is oda megyek, de én nem kórházat, hanem orvost választottam, így elsősorban miatta.
            három a kislány

            Comment


              #7
              Szent István KH Budapest

              Hiába baba-mama barát, vannak még hiányosságok.
              A 4 szülőszobából csak az egyikben van kád és franciaágy. ez az alternativ (sikerült ide bejutnom )
              minden szülőszoba otthonos, Anne Geddes-képekkel diszitve, szines falak, függönyök, kellemes atmoszféra (viszonylag).
              A vajúdóban sokszor tömeg van mert ott van a terminustúllépők UH-ja is.
              a nővérek ezen az osztályon elég különbözőek. találkoztam iszonyú fásult, mogorva, türelmetlen nővérrel és áldott jókedvű, kedves és megértő, valódi szakember szülésznővel is.
              Szerencsére másodjára kifogtam az általam áhitozott CS. Erzsit, aki épp szolgálatban volt(nem is fogadtam) és nagyon jól kisérte a szülésemet. És hogy "csak" virággal háláltam meg, annak is vaóban örült. nem várna el hálapénzt.

              a dokik szintén változók. szakmailag gondolom sokan a topon vannak, de hallotttam már kontár-történeteket is ugyanebben a kórházban (hasbakönyöklős, csúnyán összestoppolós, sietős császározós...stb)

              engem először EDA majd spinálissal érzéstelenitetek (Tomival kellett mindez) és isz9onyúan béna aneszteziológust fogtam ki. kb. 4-5-ödjére találta el a gerincemet vagymi és addig a fájásokat elég nehezen tűrtem, nem beszélve a halálfélelemről, nehogy lebénuljak...

              a csecsemőosztály megintcsak fura, mert vannak tök kedves, segitőkész nővérek is (főleg ilyenek), de néhány munkáját utáló fiatal nővérke is előfordul.
              én inkább nem is kérdeztem semmit a második babával, mert úgymond tudtam is mindent (szopi, pelus, stb).
              egyedül a gátsebem, az alsó fertályam állapota nyugtalanitott, emiatt kértem segitséget, tanácsot és orvost is hitvam, hogy mondja már el, milyen a helyzet, és hogy valaha rendbejön-e (hmm, nagyon be voltam tojva ), de nem igazán kaptam megértést és elbagatellizálták az én lelki (ok, testileg valóban nem voltam annyira vészes helyzetben) válságomat.

              végül a választott szülész-nőgyógyászom vállán sirtam el magam, de mikor már csak a magánszobába kerültem.
              na ez volt a legjobb döntés, mármint az egyszemélyes szoba. itt nem kellett a meztelenkedéssel bajlódni, nem volt gond, ha "szellőztettem" a fájó részeket és a bazi melegben is volt egy kis ventillátorom, az irtó jól esett. a saját fürdőről nem is beszélve!.
              Az ágy itt is ott is borzalamas!!! kényelmetlen, nyikorog, túl magas (vagy túl alacsony) és a matrac!!! hm. nagyon vártam már hogy itthon legyek, mi tagadás.

              a kaja szeritnem ehető volt, a reggelit kivéve. száraz zsemle, kis parizer oszt kész!
              persze ilyenkor a látogatók is hoznak ezer féle ennivalót, tehát nem éheztem...

              az viszont biztos, hogy harmadjára már itthon fogok szülni, ha minden jól megy, mert az ember saját otthonával semmi sem vetekedhet, akármennyit is fizet a kórházi szolgáltatásért. hiszen itthon kényelmes, csendes, nyugis és szeretetteljes.


              Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

              Comment


                #8
                Én megjártam a SOTE I. minden osztályát.
                Szülés előtt 3 nappal befektettek, mert 4 napos ünnep jött, enyhén meszes volt a lepény(hála anyósék cigifüstös lakásának) és keveset mozgott a gyerek. Na itt a várandó osztályon rossz volt, nem szimpatikus dokikkal, nővérekkel, az egyiket meg is csapkodtam volna, ha lehet, mert nála indultak a fájásaim, kellemetlen volt éjjel, 2 szobatárssal, kórházban és még csak nem volt hajlandó megvizsgáltatni sem, így saját lábon sétáltam le a szülőszobára, hogy legalább mondják már meg mi van, ha már itt ütöm az időmet.
                szülésznő: hajnaliak fáradtak, normálisak, de túl személytelen, nem pont kedvesek. Leszartak. Reggeli váltásban jött egy határozott kedves nő, na vele tuti jó volt, végülis délutánig együtt töltöttük az időnket
                Dokim: választott, miatta ragaszkodtam, ragaszkodom továbbra is a kórházhoz. baráti viszony, barátaink, orvos házaspár ajánlása, tegeződve, viccelődve szülés, ő javasolta az edát,remekül be is adta. nem tudom hogy van ez, de nekm szabad lett volna sétálnom vele, csak közben beindultak a dolgok. én bizony éreztem, hogy nyomnom kell, de jó élmény maradt a vége.azonnal szopi, majd amíg engem rendbetettek, apa volt a gyerekkel.
                este nőgyógyászat egy éjszakára gyerek nélkül. kialudtam magam, tisztaság, minden ok.
                gyerekágyas osztály másnaptól, túl zsúfolt, türelmetlen csecsemősök, szoptatási segítség mit sem ér, ha egyáltalán van. legnagyobb segítség a szobatársak.
                2 szobára egy mosdó, botrány állapotú, bár sztem van ennél rosszabb is.
                kaja rossz!!!!!

                én ott fogok szülni, ahol Dr. Hauzmann Erik lesz de nem bánnám ambulánsan.
                Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                Comment


                  #9
                  tényleg, szült már valaki ambulánsan? hogy kell/lehet az ilyet intézni? a babát, gondolom, vissza kell vinni oltatni, ugye?

                  a kaja az Uzsokiban is rossz, de nekem jól esett, megettem
                  Coffie

                  Comment


                    #10
                    ambulánsan elvileg úgy szülhetsz, ha itthon a dokid (gyerekorvos) vállalja (írásban, előre), hogy naponta kijön vizitelni és leveszi a vért az anyagcservizsgálatra és beoltja BCG-vel
                    3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

                    Comment


                      #11
                      sote II klinika

                      Jó ez a téma, mert már szeretnénk a második babát és még nem tudom hogy hová menjek.
                      Én tapasztalataim a sote II-ről (2006-ban szültem, nem volt választott szülésznőm)

                      Ami nem tetszett
                      -szülés előtt a kórházi védőnő körbevezetett a szülőszobákon, és mindenféle pozitivat-szépet mondott, amiket nem is kérdeztem pl.: nincs beöntés (engem konkréten nem érdekelt, de volt)
                      - (ez lehet dokifüggő) a 40. héten befektettek, 5 nap múlva oxitocin teszt néven elindították a szülést, ami császár lett
                      - a szülőszobák helyett mindenki a vajúdóban volt (6-ból 4-et eleve császárra készítettek elő, végül engem is, 1 anyuka szült, de ő is csak a legvégén mehetett át a szülőszobába, amelyek egyébként üresek voltak, ő ott előttünk kapott beöntést, egy-egy ilyen beavatkozásnál a férfiakat mindig kiküldték, ha eszükbe jutott.
                      - császár után elviszik a babát, szoptatni nem lehet, másnap lehet csak lemenni hozzá ill. 1x felhozták, du is, de eredetileg nem akarták, csak annyit kérleltem Szoptatni már nem lehetett hiába kértem
                      - A babákat nagy lyukú cumisüvegből etetik, állítólag csak cukros vízzel (nővérem uitt pöttyösen kapta meg a babáját, aki azóta is allergiás egy csomó mindenre) Ilyen cukros vizes cumit minden gyerekhez mellékelnek. Barnus cumizavaros lett… szenvedtünk egy csomót a szopival az elején

                      Pozítiv
                      - A szülőszobák tényleg szépek, újak
                      - Én 6 ágyas szobában voltam, benn volt fürdőszoba
                      - Látogatók nem jöhettek be ( bár ez néhány szempontból negatív is)
                      - Kaja jó volt

                      Még volt egy-két dolog, de most mennem kell
                      Utoljára szerkesztette Bakado; 2009.02.26., 10:09.

                      Comment


                        #12
                        Gyuzso: köszönöm

                        a szülőszobát mi is megnézhettük előre, mindent elmondtak, válaszoltak a kérdésekre. nekünk szerencsére nem vetítettek.
                        Coffie

                        Comment


                          #13
                          Szintén Uzsokiban szültem, és szintén 2007. nov.-ben.

                          Nagyjából ugyanazok a tapasztalataim, mint coffie-nak.

                          A nővérek nagyon kedvesek voltak, és a dokik is, akik vizsgáltak. A fizetős részt én sem ismerem, de a normál szobák is elég jók voltak szerintem, kivéve a nagy meleget, az szörnyű volt, annyira meleg volt. Én este szültem, és csak éjszakára vitték el Csongort. Másnap reggeltől már végig velem volt, még éjszaka is, csak fürdetésre vitték be 1-2 órára.
                          Ági - Csongor, Viola és Írisz anyukája

                          Comment


                            #14
                            Én itt szültem Celldömölkön, nem írom le, mert elég kicsi a valószínűsége, hogy valamelyikőtök itt akarna szülni valaha Ha az idők során téved ide valaki a környékről, és kéri, akkor majd megteszem.

                            Szóval, ennyi rizsa után: szült valaki Ispánkon? Azt tudom, hogy Ilkamama kísért ott szülést, de olyan is van közöttünk, aki ott szült?
                            Andi
                            Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                            Comment


                              #15
                              Ja, és EDA nincs az Uzsokiban, vagyis akkor nem volt. Ezt előre mondták is, még a szülésfelkészítőn. Engem nem érintett, mert én nem akartam semmiféle érzéstelenítőt kérni...
                              Ági - Csongor, Viola és Írisz anyukája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X