Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kórházak, szülészetek

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    bocs, ha hülyeségeket írtam; úgy látom, hogy ehhez a számla-dologhoz kéne egy szakértő.
    amit mi kapunk - most direkt megnéztem - az elszámolási nyilatkozat névre hallgat, nem tételes (tehát nincs olyan rajta, hogy x db infúzió, vagy n db ilyenolyan fájdalomcsillapító) és aszongya
    "jelen kórházi kezelése alapján - a hatályos jogszabályoknak megfelelően - kórházunk a fentiekben részletezett térítési díjra nyújt be igényt az OEP-nek. az elszámolás nem tartalmazza a garancia illetve a Teljesítmény Volumen Korlát okozta későbbi elszámolási korrekciókat."
    azt hiszem, itt van a kutya elásva.
    Cyanus: durva...
    Utoljára szerkesztette Coffie; 2009.04.07., 14:15.
    Coffie

    Comment


      Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      én utálom a hálapénzt, de ha egy doki azt mondaná, h kedvesem, majd a szülés után fizessen ha akar és annyit amennyit gondol vagy tud, azzal még meg is tudnék barátkozni...
      nem akarok megint magammal példálózni de nálunk sosem hangzott el összeg. Adtunk, amennyit gondoltunk. És ez ,,betakarta" a 6 hetes kontrollt is, azt mondta a doki, benne van a garanciában
      Három a gyerek, egyik sem baba

      Comment


        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        én utálom a hálapénzt, de ha egy doki azt mondaná, h kedvesem, majd a szülés után fizessen ha akar és annyit amennyit gondol vagy tud, azzal még meg is tudnék barátkozni...
        Én meg pont fordítva szeretném (szerettem volna), legyen egy fix összeg, ha már, ne kelljen ott esetlenkednem, hogy mennyit, mikor, aztán túl sokat adok, vagy túl keveset...
        (Kicsit offtopik lett ez a topik Ja, ha valakit érdekel Cegléd, szóljon.)
        Emma
        R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
        gemmamamami@gmail.com

        Comment


          Gemma, engem érdekel. főleg azért, hogy a vidékieknek is könnyebb legyen tájékozódni.

          ami az esetlenkedést illeti, én a szülés után értettem meg, hogy működik ez a hallgatólagosan elfogadott hálapénzes-orvosfelkérős rendszer.
          naivan elkezdtem járni az sztk-ba, eszembe se jutott, hogy a végétől (a szüléstől) kiindulva közelítsem meg a dolgot.
          Coffie

          Comment


            ja, és nagyon örülök, hogy így fölpörgött a topik
            (még ha off is )
            Coffie

            Comment


              Coffie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Gemma, engem érdekel. főleg azért, hogy a vidékieknek is könnyebb legyen tájékozódni.

              ami az esetlenkedést illeti, én a szülés után értettem meg, hogy működik ez a hallgatólagosan elfogadott hálapénzes-orvosfelkérős rendszer.
              naivan elkezdtem járni az sztk-ba, eszembe se jutott, hogy a végétől (a szüléstől) kiindulva közelítsem meg a dolgot.
              Oké, akkor majd összeszedem magam a közeljövőben.
              Jó neked, hogy érted, én még mindig nem egészen...
              Emma
              R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
              gemmamamami@gmail.com

              Comment


                Coffie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ja, és nagyon örülök, hogy így fölpörgött a topik
                (még ha off is )
                erre csönd lett... kellett nekem...
                Gemma, már csak ezért is várom a ceglédi kórházról a leírást
                Coffie

                Comment


                  Azért Kockapaci, mert mondom, a Kútvölgyi szülészetét sem tudnám en bloc teljes szívvel ajánlani.
                  Ha támadást éreztél ki Pity sajnálom. De hidd el, nem annyira "merszem volt" és nem annyira "talpraesett voltam", amikor szülészt kerestünk, mint inkább nagyon is félős és talpraesett az aztán végképp nem. Viszont volt, akikhez gyomorideggel mentem be, és a félelmeim taszigáltak tovább. Nem volt ám ez az elején olyan tudatos - persze, néhány technikai jellegű kívánalom volt és hogy ne legyen könyöklés és társai - de eleinte teljesen ösztönösen eveztünk tovább.
                  Értem én, hogy a topic célja a konkrét helyekről való info. Igen, én, ott, annál a két embernél azt tapasztaltam, leírhatom. Azt gondolom, hogy belefér beszélgetni a választásról, a szempontokról általában, van akit talán ez is segít. De igen, lehet, hogy nyitnom kellett volna egy "Mi alapján válasszunk/választhatunk bábát és /vagy orvost" című topicot.
                  Waldorf könyv - M, Melinda-blog

                  Comment


                    Memme: ha ragaszkodunk a szülés élményéhez, akkor tényleg így van. de engem az is érdekel, hogy mondjuk fel van-e újítva az épület, vagy ránk esik a vakolat; hogy takarítanak-e rendesen, ehető-e a kaja, ilyesmik.
                    mert lehet csili-vili helyen is borzasztó élmény a szülés, meg lehet a kopottabb helyen is biztonságérzetet kialakítani.
                    ha pedig az ember lehúzza a maga 3-5 napját odabent, kettőnél jóval több emberrel találkozik.
                    Coffie

                    Comment


                      Bevallom kicsit furcsállom, hogy a "hasbakönyöklés" úgy jön le, mintha egy dokinak ez lenne a célja, hogy ezen kondizza magát, könyököljük jó hasba a szülö nöt. Nem értem. Amikor a szülésfelkészítön voltunk, akkor elmagyarázta nekünk a két bába, hogy ez egy bevett fogás, amit akkor alkalmaznak, ha szükséges, hogy pontosan mikor, nem jegyeztem meg konkrétan, nem vagyok orvos és bába sem. Valami K-betüs fogás a neve és tanítják, nem úgy van, hogy én most egyszerüen hasbakönyöklöm a nöt had szúrjak mán ki vele- mert lassan nekem ez jön le. Egyszerüen nem tudom elképzelni, hogy egy dokinak ez lenne a napi rutinja, hogy ö minden szülö nö hasába belekönyököl, ha kell, ha nem és ö ezáltal hasbakönyöklös doki lesz. Ugyan már! Komolyan, nem értem az ezen való lovaglást. Kb. épp olyan, mint ha azt mondanám, hogy én nem akarok vákuumos szülést........ ja igen, mert szakember vagyok és én mint laikus de szülö nö el tudom dönteni az adott pillanatban, hogy kell-e a vákuum vagy nem. Remélem kiérzödik az irónia a soraimból
                      Sokkal inkább kéne az információ átadása és ha kérdezek, akkor kapjak rá normális választ. (mert uyge akkor lehet dokit, kórházat választani, ha van infóm, de ez ne az legyen már, hogy maga szokott-e hasbakönyökölni, mert az én nem szeressem? ) De ne én döntsem már el, hogy vészhelyzetben mit csináljanak a dokik/ bábák stb. kvázi a nyuszi meg a puska este
                      Hena
                      Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                      ClauWi hordozási tanácsadó

                      Comment


                        nekem nem könyökölt a doki, hanem a két tenyerével tolta a babát, akkor, amikor jött a fájás és én is nyomtam; szóval segített és odafigyelt. egyrészt szükségesnek láttam, másrészt jól is jött. szóval én de vagyok kiakadva a könyöklésen általánosságban; persze ezt is esete válogatja.
                        Coffie

                        Comment


                          Hena sztem igazad van, engem nem zavart a hasbakönyöklés, mert vészhelyzet volt, ezt írtam is...a vége meg vákuum. engem az zavart, h emberszámba sem vettek
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            Nálunk pont azt mondta a doki: Majd megköszöni ahogy tudja.
                            És minden úgy történt, ahogy szerettem volna. (a terhesgondozásért se kért pénzt, az sztk-ba hívott a magánrendelője helyett, kétszer mentem azért oda ism, de nem azért mert hívott, csak mert akartam...

                            Nálunk kb tételesek voltak a számlák.
                            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                            írj a gmailemre az is cyanus

                            Comment


                              Paprika,
                              éppen ez jutott eszembe, hogy akkor mit is értsek én hasbakönyöklésen.
                              Igen, vannak fogások, amikor rásegítenek a babára, erről a szóról viszont nekem az az ismerős házaspár jutott eszembe, aki például a hasbakönyöklést nagyon rossz élményként mesélte.Teljesen normál szülés volt.
                              De én egyébként nem kifejezetten a hasbakönyöklésről akartam itt beszélni, hanem minden olyan beavatkozásról, ami nem indokolt, valamint arról, hogy pl. meg leheseen kérdezni, hogy mi az a hasbakönyöklés és mikor van rá szükség, másképp megoldható-e. Első szülésem után egy évvel olvasgattam egy dologról és bizony kellett a bábánk segítsége, hogy tudjam, vagy legalább kicsi fogalmam legyen róla, hogy miről van szó.
                              Vészhelyzetben döntés: ha vészhelyzet lett volna ott és akkor, az orvos és bába döntött volna gyorsan, erre adtam nekik felhatalmazást. Azért választottam őket, mert bíztam abban, hogy nem avatkoznak be olyankor pl., a mikor semmi sem indokolja. Én ott és akkor egy esélyt kaptam arra, hogy beavatkozás nélkül megoldjam.

                              Coffie, igen, pontosan úgy van, ahogy mondod. Pusztán egy csili-vili szülőszoba extrákkal még nem garancia semmire, ha egyébként meg folyton megzavarnak vagy a szülő nőben van valami ami pszichésen legátolja.
                              Waldorf könyv - M, Melinda-blog

                              Comment


                                Nagyon tetszik, hogy kihangsúlyoztad, meg lehessen kérdezni, mi az a hasbakönyöklés, vagy bármi. Mivel jár, mire legyek fölkészülve, mi a célja, lehet(ne)-e másképp.
                                Amikor megkérdeztem az orvosomat, hogy mikor lesz olyan vizsgálat, ami alapján megállapítja, lesz-e szükség császármetszésre, rögtön azt mondta, hogy ne készüljek én arra, meg, hogy minek akarok én császárt. Dehogy akarok! Csak nagyobb a gyerekem, mint az átlag, és fölmerült bennem, hogy esetleg nagyobb az esély a császármetszésre.
                                Készülök be a kórházba, hogy a főnővér elmagyarázzon és megmutasson mindent, ami szüléskor aktuális (helyszín, eszköz, szoba stb.) És nekem mázlim van, mert jó ismerősöm a hölgy. A többieknek ki mutatja meg? Olyan bizonytalan a bizonytalanba menni...
                                1 fiú, 2 lány

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X