Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Várandósság tünetei(nek enyhítése)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Amikor én rosszul voltam, akkor éjszaka is nagyon vacakul aludtam és már álmomban is a gyomromnak volt baja és háziorvostól kórházba mentem innen volt a megérzésem, hogy ennek nem a babához van köze. Mindenesetre vigyázz magadra és igyekezz minél több folyadékot inni, inkább kortyonként, hogy ne jöjjön vissza.
    Jobbulást!
    Réka, AndrisMisi (2012.05.), LaciPeti (2013.07.), AnnaEnikő (2014.11.) és még egy kis herceg (2016.06.) boldog anyukája

    Comment


      Köszi! Tegnap egész nap rosszul voltam , éjjel viszont jobb lett, most meg már teljesen jól vagyok, úgyhogy biztos hogy betegség volt nálam is. Jaj, úgy megkönnyebbültem, hogy nem lesz ez hetekig
      Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

      Comment


        Akkor tényleg valami gyors lefolyású valami van a levegőben. Örülök, hogy már jól vagy!
        Réka, AndrisMisi (2012.05.), LaciPeti (2013.07.), AnnaEnikő (2014.11.) és még egy kis herceg (2016.06.) boldog anyukája

        Comment


          Köszi
          Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

          Comment


            Ezzel nem tudom, melyik topikot kellene felkeresnem, de sógornőmnek nagyon keményedget a pocakja, márciusra várja a babát... Eléggé aggódnak érte. Meg magas a koleszterinje. Erre van valakinek tippje? Esetleg olyan topik, ami ilyesmivel foglalkozik?
            Zs, J (2010. február) anyukája és Zsombi is megérkezett (2013. február)

            Comment


              Nem találtam olyan topikot, ahova beillenék. Hétfőn töltöm a 20. hetet.
              Nem nagyon tudok aludni és 1 hete már annyira keveset alszom (napi 4 óra kb), hogy már totál kikészültem tőle. Már a fogantatás után elkezdődött, hullámokban hol jobb, hol rosszabb a helyzet, de ilyen sokáig még ilyen keveset idáig nem aludtam. Boginál bárhol, bármikor, bármennyit tudtam aludni, sőt mondhatom azt, h végigaludtam a 9 hónapot.
              Most homeos szerben gondolkodom, mert ma reggel megvolt az első eléggé erős keményedésem is-pihennem kellene valahogyan, de már unom, h éjjel órákig fekszem a sötétben a plafont bámulva. Könyvtárba meg 4-5 naponta járok és óriási mennyiségű könyvet fogyasztok-olvasni szoktam a hintaszékben, de ez sem jó megoldás...
              Kati

              Comment


                Bucur, igen ez még korainak tűnik, hogy ne aludjál jól legalább éjszaka...de sajnos én sem vagyok a jó alvás szakértője. :-( Ha álmos vagyok este, akár 9-10-kor, igyekszem elaludni, mert akármikor alszom is el, reggel felkelek max. 7-kor, de inkább hamarabb.
                A homeopátia jó ötlet szerintem, én is azzal próbálkoznék, estefelé már nem innék sok folyadékot, ne kelljen emiatt szaladgálni a Wc-re. Déltől pedig nem innék koffeintartalmú italt, és csokit se, kakaót se.

                Comment


                  Nekem most az a problémám, hogy fájnak az ujjaim. pl. ha ökölbe szorítom a kezem. Nem nagyon fáj, de azért érzem... a lábam is fura érzés. Szinte már csak talpon járok, mert úgy kényelmes. Ez a vizesedés miatt van, vagy valami más? Ilyennek képzelem az ízületi fájdalmat....

                  Comment


                    bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem találtam olyan topikot, ahova beillenék. Hétfőn töltöm a 20. hetet.
                    Nem nagyon tudok aludni és 1 hete már annyira keveset alszom (napi 4 óra kb), hogy már totál kikészültem tőle. Már a fogantatás után elkezdődött, hullámokban hol jobb, hol rosszabb a helyzet, de ilyen sokáig még ilyen keveset idáig nem aludtam. Boginál bárhol, bármikor, bármennyit tudtam aludni, sőt mondhatom azt, h végigaludtam a 9 hónapot.
                    Most homeos szerben gondolkodom, mert ma reggel megvolt az első eléggé erős keményedésem is-pihennem kellene valahogyan, de már unom, h éjjel órákig fekszem a sötétben a plafont bámulva. Könyvtárba meg 4-5 naponta járok és óriási mennyiségű könyvet fogyasztok-olvasni szoktam a hintaszékben, de ez sem jó megoldás...
                    Nem írod, hogy mitől nem tudsz aludni (pl. itt fáj, ott nyom stb.), ami arra enged következtetni, hogy stresszes vagy, nehezebben viseled lelkileg ezt a terhességet vagy vmi más lelki bajod van. A nem-alvásnak ritkán van szervi oka, az emberek általában akkor nem alszanak, ha vmi foglalkoztatja őket. Szóval próbálj meg relaxálni.

                    Nekem is volt ilyen a terhesség elején, de a legdurvább a szülés után volt, képtelen voltam napokig aludni, hiába aludt a gyerek éjszaka, én csak fetrengtem azidő alatt, teljesen kikészültem. Néha persze aludtam félórákat, de az nem segített sokat...
                    Utoljára szerkesztette Svangerin; 2012.05.27., 10:35.

                    Comment


                      Bucur, ha stresszes nem alvás, akkor szerintem érdemes természetes szereket megpróbálni. Nekem erre nagyon szokott használni a levendulaolaj (zsebkendőre csöppent, párna mellé tesz), esetleg citromfű tea, bár az enyhébb. Biztos vannak még ilyen praktikák, én ezeket ismerem.
                      Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                      türelemjáték

                      Comment


                        GOndoltam arra, amit írtál, mert stressz volt bőven, de sokszor nem függött össze a kettő. Tehát jól aludtam, mikor stressz volt és szarul, mikor nem. Bogival is volt olyan, h hetekig feküdnöm kellett (utólag derült ki, h vesekövem volt), tiszta ideg voltam az aggódástól és úgy aludtam, mint a bunda.
                        Most meg lefekszem 10kor és 3 kor felébredek fitten és üdén, mintha 7-8 órát aludtam volna. Na jó, azért 1 hét után tegnap már nagyon kivoltam, de úgy alapból 2 nap után kifeküdtem volna, most pocakkal tovább bírtam.
                        Most éjjel sikerült 8 órát aludnom, de elég is volt, mert ennyi után meg már fáj a keresztcsontom, már 10 centivel szélesebb a csípőm, mint februárban. Mióta megcsináltuk a kistesót, Bogi nem az én ágyrészemhez csavarozott kiságyában alszik mellettem, hanem közöttünk és csakis az én takaróm alatt. SŐt vannak éjszakák, amikor csak a hasam felőli oldalon hajlandó. Ébrerebben is alszom emiatt, lehet, h ez a baj? Most éjjel kiraktam magam mellé és sokkal nyugisabb voltam.
                        Kati

                        Comment


                          Most, h jobban belegondolok, legszívesebben egyedül aludnék. Kisajátít a pocakom, valahogy nagyobb igényem lenne pici egyedüllétre, mint ami megadatik (=néha egyedül tudok zuhanyozni ).
                          Csak ugye 52 nm a lakás, remélem fel tudjuk fúrni a tutecet valahova és tudok is benne aludni...

                          Vera: köszi, a zsepis dolgot nem hallottam, most az ágynemű öblítésénél teszek az ecethez levendulaolajat, de az ezek szerint nem elég.
                          Kati

                          Comment


                            Ha pl. ma stresszes vagy, nem biztos, hogy ma nem alszol jól, hanem lehet, hogy egy hét múlva jön ki. Ezek a dolgok nem mindig ilyen direkt nyilvánulnak meg. Levendula nálam is volt, sőt, még homeós cucc is, de semmi értelme. Főleg, ha tudod, hogy a gyerek zavar... akkor őt kell tényleg odébbrakni és meg is oldódott minden. Szép álmokat!

                            Comment


                              Nekem a tömény levendulaolaj akkor is használt, ha a gyerek zavart , az annyira bódító, attól nem lehet nem elálmosodni szerintem.
                              Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                              türelemjáték

                              Comment


                                Lehet mindjárt meglocsolom a zsepimet levendulával. 3 napig úgy aludtam, mint egy kisangyal, most viszont megint majd kiugrom a bőrömből. Nagyon nagy kedvem lenne pl most fogni a kutyáimat és elmenni egy jót sétálni-én se vagyok normális...
                                Kati

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X