Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bölcsöde vs szoptatás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszi a válaszokat.

    Több szempontból is megnyugtató, amit írtatok.
    Egyrészt hogy a sírás mennyisége gyerekfüggő és nem a szopizástól függ.

    Másrészt mert nemcsak én vagyok az az elvetemült, aki bölcsibe adja a gyerekét. Most szembesültem vele a múlt hétvégén, hogy az én családomban a Tomi generációja oviba ment először. Megint előjött a para, hogy rossz anya vagyok, amiért nem tehetem meg, hogy három éves koráig itthon vagyok vele. Felmerült bennem a gyanú, hogy azért is szopizik annyit, mert unatkozik. Ő is fut a gyerekhangok irányába, ha olyan helyen vagyunk, kajálni tuti elfelejt olyankor. Igaz, ő inkább csak szemlélődik, mint velük játszik. Aztán ha ketten vagyunk, rámveti magát. Most velem is gond van, tuti érzi rajtam, hogy szabadulni szeretnék, állandóan ott jár az agyam, hogy mit nem csináltam meg.

    Harmadrészt meg azzal együtt, hogy nyűg bő fél órákig fetrengeni többször egy nap, nem elválasztást, hanem elválasztódást álmodtam meg. Persze egyszerűt és nyűgmenteset.

    Na meg a mi bölcsinkben nem is lehetek ott az első altatásnál. Akkor talán elég lenne pár alkalommal másnak elaltatni délután Tomit. Vagy nem?

    Ma itt járt a védőnő. Új, vagyis nekünk új, mert a miénk nyugdíjba ment (szerencsére ), de ő is azt mondta, hogy addigra ezekkel a napközbeni szopikkal kellene csinálni valamit. Meg azt is mondta, hogy azt látja, hogy nagyon kötődik hozzám...

    Vkorsi, abból neked nem volt gondod, hogy egész nap nem volt szopi, este meg sok? Most a cicikeményedésre gondolok. Vagy az már ilyenkor nincsen?
    Ági, Tomi (2012 július) és Pocakpeti (2016 május?) anyukája

    Comment


      Cicikeményedéssel talán nem lesz már gondod, ekkorra elvileg már nincs akkora mennyiség, bár ez valószínűleg eléggé egyéni...
      Én ettől a nagyon kötődik szövegtől ki tudok akadni. Kihez és mikor kötődjön valaki nagyon, ha nem ilyen kisgyerekként az anyukájához Akkor lenne baj, ha nem így lenne.
      Nekem egyik gyerek sem járt bölcsibe, de a kiscsoportosom szopik még. Nálunk is úgy van, hogy hétköznap reggel, este ill. éjjel, ha ébred, akkor szopizik. Hétvégén meg ezen kívül még, amikor eszébe jut, du. alváshoz pl. feltétlenül, ha én ott vagyok, nem alszik el másképp. De ha nem vagyok ott, akkor simán. Szoktam erre mondani: a gyerekek nem hülyék, pontosan tudják, hogy csak anyától lehet cicit kapni (és hogy tőle kapnak is)
      Rákészülés: bár nálunk bölcsi nem volt, de én is dologoztam Bogi 2 éves, Kincső 10 hónapos korától, onnantól apukájuk volt gyesen/gyeden. Úgy alakult, hogy mi sem tudtunk egyáltalán rákészülni a helyzetre, így egyik nap még így volt, másik nap meg már amúgy. Nem mondom, hogy teljesen zökkenőmentes volt - Bogival az első 3 volt elég kaotikus, Kincsőt meg férjem sokáig csak hordozva tudta elaltatni, de ő még nagyon pici volt akkor - de viszonylag simán átálltunk egyik helyzetről a másikra.
      Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

      Comment


        vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        nekem a 4ből 2 szopott még bölcsi alatt is, és egyik sem volt sírós, ilyen tapasztalatom nem volt.

        én sokszor leírtam itt, hogy én semmin nem változtattam a bölcsi elkezdése előtt, ugyanúgy szoptak, mint előtte. Tehát volt, hogy egész nap bölcsiben volt, akkor szopott reggel, meg mikor hazaért, ha meg otthon voltunk (pl. hétvégén) simán előfordult, hogy akár 8-10szer szopott egy nap.
        Detto.
        Csak nekem kettőből kettő szopizott bölcsi/csana alatt.
        Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

        Comment


          agens eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi a válaszokat.

          Több szempontból is megnyugtató, amit írtatok.
          Egyrészt hogy a sírás mennyisége gyerekfüggő és nem a szopizástól függ.

          Másrészt mert nemcsak én vagyok az az elvetemült, aki bölcsibe adja a gyerekét. Most szembesültem vele a múlt hétvégén, hogy az én családomban a Tomi generációja oviba ment először. Megint előjött a para, hogy rossz anya vagyok, amiért nem tehetem meg, hogy három éves koráig itthon vagyok vele. Felmerült bennem a gyanú, hogy azért is szopizik annyit, mert unatkozik. Ő is fut a gyerekhangok irányába, ha olyan helyen vagyunk, kajálni tuti elfelejt olyankor. Igaz, ő inkább csak szemlélődik, mint velük játszik. Aztán ha ketten vagyunk, rámveti magát. Most velem is gond van, tuti érzi rajtam, hogy szabadulni szeretnék, állandóan ott jár az agyam, hogy mit nem csináltam meg.

          Harmadrészt meg azzal együtt, hogy nyűg bő fél órákig fetrengeni többször egy nap, nem elválasztást, hanem elválasztódást álmodtam meg. Persze egyszerűt és nyűgmenteset.

          Na meg a mi bölcsinkben nem is lehetek ott az első altatásnál. Akkor talán elég lenne pár alkalommal másnak elaltatni délután Tomit. Vagy nem?

          Ma itt járt a védőnő. Új, vagyis nekünk új, mert a miénk nyugdíjba ment (szerencsére ), de ő is azt mondta, hogy addigra ezekkel a napközbeni szopikkal kellene csinálni valamit. Meg azt is mondta, hogy azt látja, hogy nagyon kötődik hozzám...

          Vkorsi, abból neked nem volt gondod, hogy egész nap nem volt szopi, este meg sok? Most a cicikeményedésre gondolok. Vagy az már ilyenkor nincsen?


          Jaj, az ilyenek miatt kezdi az ember egy idő után letagadni, hogy szoptat..

          A bölcsiben semmi gondunk nem volt, soha eszébe sem jutott kérni. Ha kérte volna, megbeszéltem volna vele, hogy a bölcsiben nem cicizünk. Ebben viszont tényleg következetesnek kell lenni! Gondold végig, hol, milyen körülmények között vállalható a szopi, elég egy szabályt bevezetni, egy picit, de ahhoz tartsd magad.
          Otthon változó, hogy miután hazaértünk, mikor jut eszébe. Mi kb. egy hónapja hagytuk abba az éjszakait, az sem hatott rá olyan szinten "negatívan", hogy nappal többet kérné..
          Csoda, de ezek a gyerekek olyan ügyesen alkalmazkodnak a helyzetekhez, és sokat segít az is, hogy látják, hogy a többi kisgyerek is fekszik az ágyacskájában és alszanak.

          Leszoktatni meg senki nem akarta, csak a vezető mondogatta az elején, hogy majd kitalálunk valamit az éjjeli szopira, szerintem féltett, hogy nem fogom bírni a strapát..
          Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

          Comment


            agens eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Vkorsi, abból neked nem volt gondod, hogy egész nap nem volt szopi, este meg sok? Most a cicikeményedésre gondolok. Vagy az már ilyenkor nincsen?
            az olyan 1 hónap alatt állt be.
            gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

            Comment


              Szia!
              Látva a dilemmádat, muszáj nekem is csatlakozom a többiekhez: mi se készültünk fel sehogy a bölcsire, egyszerűen levette a gyerek, hogy a bölcsisnéni nem tud cicit adni, így szépen elaludt anélkül a bölcsiben, már első alkalommal! Reggel-este, és hétvégén maradt a cici, de bölcsiben nem hiányolta. Szerintem, ha most előre próbálod leszoktatni, azzal feleslegesen stresszeled magatokat. Hát igen, én nem mondtam meg a bölcsiben, hogy még szopik, és a védőnő sem a legjobb forrás ebben a témában...anno én is ebből a fórumból merítettem ihletet, és be is jött
              Örökmozgó 1. 2010.03. és 2. 2013.09. monapel+sk-ban.

              Comment


                Köszönöm a megnyugtatást. Itt a környezetemben senki nincs, akitől tanácsot kérhetnék ebben a témában. Meg igazán kötődő nevelés témában sem.
                Ági, Tomi (2012 július) és Pocakpeti (2016 május?) anyukája

                Comment


                  Sziasztok!

                  Picúrom októberben megy bölcsibe, akkor lesz egy éves. Kicsi szopibaba, a szopi neki a minden, azzal alszik, azzal nyugszik meg, így kicsit agódok, hogy mi lesz vele a bölcsiben. Olvasgattam a fórumot, és én is úgy gondoltam, hogy a bölcsiig annyit szopizzon, amennyit szeretne. De van-e aról tapasztalatotok, hogy mi lesz a beszoktatásnál? Ugye 2-3 hétig én is megyek vele minden nap a bölcsibe, mi van, ha ott kéri a szopit? Érdemes neki olyankor adni? Vagy ott már jó elkezdeni tanítani, hogy a bölcsiben nincs szopi? ha van valakinek tapasztalata, írjon légyszi!
                  Edina, alias Moony Emília 2013/10 és Kornél anyukája 2016/02 hordozási tanácsadó
                  Kaméleon Könyvközösség Partner - hogy gyermekeink olvasóvá váljanak

                  Rendelj könyvet, kérj ajánlást, írj egy mailt

                  Comment


                    valakinek erről tapasztalat?
                    Edina, alias Moony Emília 2013/10 és Kornél anyukája 2016/02 hordozási tanácsadó
                    Kaméleon Könyvközösség Partner - hogy gyermekeink olvasóvá váljanak

                    Rendelj könyvet, kérj ajánlást, írj egy mailt

                    Comment


                      a fiam is szopizott még, amikor szoktatni kezdtem. volt olyan, hogy beszoktatás közben is kért cicit. napközben ott nem hiányolta, de itthon mindig bepótolta....
                      Kata,Tibi, no meg Zsombor az áprilisi legény, Emma a márciusi honleány.

                      Comment


                        tapasztalatom nincs, az enyém nagyobb volt és apukája szoktatta be, így adott volt, hogy ott nincs szopi, de azt hiszem egy egyévesnek adnék odabent is, de megpróbálnám úgy, hogy étkezést pl ne váltsak ki vele, vagy ne kavarjak be az ottani rendbe nagyon
                        a gondozókkal nem beszéltél erről?
                        Coffie

                        Comment


                          moony eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

                          Picúrom októberben megy bölcsibe, akkor lesz egy éves.
                          Szerintem tanítani biztos nem kell... A gondozónőket kérdezd meg erről, velük egyeztess. Elsősorban arról, hogy ez van, és te ezvagyazt szeretnél. Én nézném a reakcióikat, és ennek alapján dönteném el mit és hogyan csináljak.
                          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                          a XIII. kerklub ÚJ topikja

                          Comment


                            Coffie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            tapasztalatom nincs, az enyém nagyobb volt és apukája szoktatta be, így adott volt, hogy ott nincs szopi, de azt hiszem egy egyévesnek adnék odabent is, de megpróbálnám úgy, hogy étkezést pl ne váltsak ki vele, vagy ne kavarjak be az ottani rendbe nagyon
                            a gondozókkal nem beszéltél erről?
                            még nem beszéltem, volt egy rövidke szülői értekezlet, nagyon gyorsan lezavarták, én meg csak babával tudtam menni, a végére nyűgös lett, így nem nagyon forszíroztam, hogy még maradjunk, várjunk a gondozónőre. Azért majd kiderítem, hogy viszonyulnak hozzá. alapállásban én is adnék neki cicit, ha kér
                            Edina, alias Moony Emília 2013/10 és Kornél anyukája 2016/02 hordozási tanácsadó
                            Kaméleon Könyvközösség Partner - hogy gyermekeink olvasóvá váljanak

                            Rendelj könyvet, kérj ajánlást, írj egy mailt

                            Comment


                              pynky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szerintem tanítani biztos nem kell... A gondozónőket kérdezd meg erről, velük egyeztess. Elsősorban arról, hogy ez van, és te ezvagyazt szeretnél. Én nézném a reakcióikat, és ennek alapján dönteném el mit és hogyan csináljak.
                              Köszönöm, én is hasonlóra gondoltam, kíváncsi vagyok mi lesz a reakció...a mosható pelusozást pl. a végén csak nem engedték meg, bár a jelentkezéskor még azt mondták, persze, megoldható....szóval meglátjuk mi lesz. Mindenképp itthonról fogok dolgozni, és úgy vagyok vele, ha nem tetszik a hozzáállás, valahogy megoldjuk, maximum elhívom Pestre anyukámat, és amíg melózok, ő vigyáz rá.
                              Edina, alias Moony Emília 2013/10 és Kornél anyukája 2016/02 hordozási tanácsadó
                              Kaméleon Könyvközösség Partner - hogy gyermekeink olvasóvá váljanak

                              Rendelj könyvet, kérj ajánlást, írj egy mailt

                              Comment


                                vereskata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                a fiam is szopizott még, amikor szoktatni kezdtem. volt olyan, hogy beszoktatás közben is kért cicit. napközben ott nem hiányolta, de itthon mindig bepótolta....
                                de jó, remélem hasonló lesz, köszi a hozzászólást
                                Edina, alias Moony Emília 2013/10 és Kornél anyukája 2016/02 hordozási tanácsadó
                                Kaméleon Könyvközösség Partner - hogy gyermekeink olvasóvá váljanak

                                Rendelj könyvet, kérj ajánlást, írj egy mailt

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X