Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

BLWiki - avagy BLW (Baby-led Weaning - igény szerinti hozzátáplálás) Lexikon

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szilvi, Hargival is blwzltunk, sima levest és fozeleket emlékeim szerint úgy 14 hónapos korától adtam neki, akkor már tudott kanalazni. Most, 3 évesen imádja mindkettőt, a kedvencei
    Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
    ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
    Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

    Comment


      Petrazselyem, gratulálok, ügyes lányod van, és ti is azok vagytok. Szinte hihetetlen, hogy egy egy év körüli gyerek már tud egyedül enni, és egy egész tányér kanalazáshoz van türelme. A fiam 29 hónapos lesz, de még én etetem. Persze amiatt van, hogy 15 hós koráig turmixoltam, korábban kiköpte a rízst, tésztát, a keményebb fehérrépát vagy céklát, ill. a nyers zöldséget még most sem eszi meg. A kukoricadarát, kását vagy krémlevest tudja egyedül enni már egy ideje, csak nem akarja. A levesnél is pár kanalat a szájába vesz, nem is nagyon megy mellé csak kicsi, de utána megunja, az a kicsi pedig nem elég 4 órára. Nem tudom megtenni, hogy ne etessem, csak üljek és egyek vagy nézzem, mert ha nem lakik jól nem alszik illetve még nehezebb egy éhes gyerekkel. Ma a krumplidarabokat sem akarta egyedül enni, pedig nagyon éhes volt, rám vár. Nem tudom mit csináljak...

      Az minden esetre jó hír, hogy a BLW-s gyerekeknek sem kell örökké száraz ételt adni, megeszik majd a mi folyékony ételeinket is. Csak a takarításhoz nem lesz türelmem meg időm..
      És az olíva vagy egyéb olajat hogy adtátok a babáknak, a párolt zöldség tetejére? Mert úgy rossz íze van, én a főzelékbe szoktam keverni.
      És hány hónaposan lehet elkezdeni a babával, hogy ő maga kanalazzon? Azt írtad, hogy 14 hós korára már tudott, akkor előtte gondolom gyakoroltátok valamilyen étellel.
      Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

      Comment


        Sziasztok!
        Jövő hét kedden a TaMiNa CsAK-ban BLW előadás lesz 10-12ig.
        itt a mamamin a tamina topikban, a FB-ob és a tamina oldalán találhattok róla infót, előadó: Vivienne Agrillo
        Mellékletek
        Utoljára szerkesztette veszesz; 2014.03.26., 20:05.
        jesszus, már alig mamamizom...
        nevelési és hordozási tanácsadok
        TaMiNa

        Comment


          :
          Vivienne-Denis Bene (2010.05.03) aki 4 hónapos kora óta mammanak hiv+Noel Floris (2012.10.24) a 4600 grammos Vbac baba aki szintén 4 hónapos kora óta mammanak hiv
          olasz fordítás,lektoralas,tanítás

          Comment


            Sziasztok! Bár még nem aktuális (5 hós a bébi), de érdeklődöm. Etetőszék-témában kérnék segítséget! A szócikkeket olvastam + bababoltban körbejártam, megtapiztam néhányat, de nehéz a döntés.
            Nagyjából összeállt a fejemben, hogy milyen is lenne jó, de segítségre szorulok. Olyat szeretnék, aminek dupla tálcája van, a tálca később levehető és a családi asztalhoz tolható (azt hiszem, ez az ún. lépcsős etetőszék), maga a szék legyen összecsukható (kis lakás), strapabíró (esetleg több gyereket kiszolgáló).
            Érdekelne, hogy kinek milyen szék vált be (ha szabad ilyet, akkor márkát, típust is írhatnátok), illetve mi az, amit semmiképp nem ajánlotok.
            Köszönöm!
            Barbi és a csupamosoly F (2013.10.)

            Comment


              Nekünk Baby design Pepe van, narancsárga zsiráfos, használtan vettük (vaterán 13e-ért), strapabíró, több fokozatos, levehető dupla tálcás, könnyen tisztítható. Nekem is ezek voltak a szempontjaink. A mi asztalunkhoz tolni a saját étkező asztalunk miatt nem tudom, mert alul van egy kerete az asztalnak, de egyébként lehet. Újonnan drága mondjuk, de ajánlani tudom. Igaz egy hátránya van, amit mi párnával és dupla előkével küszöbölünk ki: távol van a baba hasa és a tálca, ha hátradől.10 hós korában vettem a fiamnak, egyedül ül be, imádja, pedig ő aztán nem marad meg egy helyben, de valahogy ott fél órákat is elül. A fél éves lányomnak még nagy (hátradönthető, bár aki BLW-zik, annak ez nem kell, igaz van aki 9 hós koráig nem ül, és azért csak kap előtte is egy kis kóstolót), elveszik benne a tálca mögött, így a tálcát levéve hozzáférek kényelmesebben. A tálca még magasan van neki sajnos, hogy onnan vegye el az ételt.
              Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

              Comment


                Azt kérdezném még, hogy honnan lehet azt tudni, hogy mikor zárjuk el az ételt, hogy se túl kemény, se túl puha ne legyen? Ma héjában főtt krumplit készítettem, egyszer kemény volt, pár perc múlva jónak tűnt, de mikor megpucoltam és elvágtam a baba kezében szétporhadt, letört és a földön landolt. Lehet hogy túl apróra vágtam?
                Mennyire szerettem főzelékeket készíteni, az százszor egyszerűbb volt!
                Viszont a főtt almával sikerünk volt, csak úgy falta a kisasszony, míg reszelve nem ízlett neki. Persze nekem kellett fogni, de ez szerintem nem baj, hiszen ilyen kis gyenge kezeknek nehéz egy egész almát elbírni percekig, ha meg darabot adok megint összenyomja vagy nagyot kap be.
                Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

                Comment


                  sziasztok,

                  én vagyok a gazdája ennek a topiknak. arra kérnélek benneteket, hogy az általános, kérdések és tapasztalatok ügyekkel ne ide gyertek, hanem az erre létrehozott topikba:

                  http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=30

                  ez a topik a BLW lexikon. itt csak összefoglalást láttok a bLw-ről (lexikon) illetve a lexikonnal kapcsolatos témákat beszéljük itt meg.

                  köszönöm.
                  baresz és Igi
                  BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                  TAMINA

                  Comment


                    Nahát!

                    http://antalvali.com/blog/babakonyha...asa-soran.html

                    http://antalvali.com/blog/babakonyha...15.10.h%C3%A9t

                    Comment


                      hát ez elképesztő.
                      köszi, zeph!

                      mndjuk legalább a cikk aljára odabiggyesztette a topik linkjét...

                      Utoljára szerkesztette baresz; 2015.03.04., 11:15.
                      baresz és Igi
                      BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                      TAMINA

                      Comment


                        baresz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        hát ez elképesztő.
                        köszi, zeph!

                        mndjuk legalább a cikk aljára odabiggyesztette a topik linkjét...
                        ugye?
                        Utoljára szerkesztette zephyrus; 2015.03.04., 14:08.

                        Comment


                          zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          ugye?
                          Baresz, pozitív fejlemény van: a jelzésekre megkeresett és arról beszélgetünk, mi, hogy legyen a cikkben, hogy okés legyen.

                          Comment


                            zephyrus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Baresz, pozitív fejlemény van: a jelzésekre megkeresett és arról beszélgetünk, mi, hogy legyen a cikkben, hogy okés legyen.
                            tök jó!
                            baresz és Igi
                            BLWiki - azaz az igény szerinti táplálás (BLW) lexikon
                            TAMINA

                            Comment


                              Sziasztok, kisfiamat szeretném majd BLW módszer szerint hozzátáplálni. Jelenleg még felesben kap anyatejet és tápszert, de nagy valószínűséggel 6. hónapra már nem lesz elég tej. A tápszeren viszont az áll, hogy 6. hónapig elégíti ki a gyermek szükségleteit.
                              Segítsetek, előbb is el lehet kezdeni az ismerkedést?
                              Én pl ha vacsizunk most is néha a kezébe adok pár ételt, mondjuk vigyázok, hogy ne nyelje le, de van hogy megszagolja.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X