Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    azt értem, de akkor viszont valamit félreértettem: ők csak telefonon segítenek? Úgy hogy mutatja meg hogy hogy kell kézzel fejni, hogy rendesen van-e cicin a gyerek, stb?
    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
    lekvárok, dzsemek, receptek

    Comment


      neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      azt értem, de akkor viszont valamit félreértettem: ők csak telefonon segítenek? Úgy hogy mutatja meg hogy hogy kell kézzel fejni, hogy rendesen van-e cicin a gyerek, stb?
      Persze! Nem csak telefonon...
      Mindenhol fel van tüntetve a szoptatós baba-mama csoport,ahová lehet menni! Gondolom házhoz is mennek ha komolyabb segítségre van szükség! De ezt velük kell megbeszélni!
      Sopron közelében nincs ilyen,de nekem szerencsére elég volt a telefonos segítség!(ezért írtam hogy telefonon)
      Döme és a lurkók.

      Comment


        Ó, értem! köszi!
        Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
        lekvárok, dzsemek, receptek

        Comment


          esetleg érdemes megnézni a MODULE albumot/térképet is. Lehet, hogy dúla azért van a közelben, ha szoptatási tanácsadó nem is.
          a dúla ugyan nem szoptatási tanácsadó, de azért egy alapfokú segítséget mind tud nyújtani, és a személyes találkozás néha több, mint egy telefon.
          www.module.hu
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            esetleg érdemes megnézni a MODULE albumot/térképet is. Lehet, hogy dúla azért van a közelben, ha szoptatási tanácsadó nem is.
            a dúla ugyan nem szoptatási tanácsadó, de azért egy alapfokú segítséget mind tud nyújtani, és a személyes találkozás néha több, mint egy telefon.
            www.module.hu

            Köszi.Ez hasznos info!
            Döme és a lurkók.

            Comment


              köszi!
              Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
              lekvárok, dzsemek, receptek

              Comment


                Sziasztok,

                nekem mellszívóval kapcsolatos kérdésem lenne, biztosan vannak nálam-a kezdőnél- jóval-jóval tapsztaltabbak.
                Kettő között vacilálok: avent vagy medela (elektromosak) között. Valaki segítene, hogy melyik a jobb, hatékonyabb?!
                Sajna nem egyszerű vagyis nem elsze gyszerű a helyzetem, ha emgszülezik a babám, mert teljesen befelé forduló mellbimbóval bírok úgyhogy kissé izgulok, de mindenképpen szoptatni szeretnék!!

                előre is köszönöm
                manyi

                Comment


                  Összehasonlítani nem tudom,de nekem Avent volt és nagyon szerettem.
                  Döme és a lurkók.

                  Comment


                    Szia Manyi,

                    beszéltél már tanácsadóval? A mellbimbód olyankor is befelé forduló (még jobban is), amikor megmerevedik? Várandósság előtt is ilyen volt?

                    Ha komplikációknak nézel elébe, ami a szoptatást illeti, mindenképpen érdemes előre tájékozódni, speciálisan a te helyzeteddel kapcsolatosan, és nem megállni a sima "szoptasson, anyuka" infóknál. Keress a közeledben egy laktációs tanácsadót, beszélj vele már most (nézze meg a melled! és lehetőleg olyan, aki nem egy 1 perces válasszal fizet ki, hanem tényleg felkészít, elmagyaráz mindent... ), és tedd el a számát szülés utánra is!

                    A mellszívókkal az a helyzet, hogy mindenkinek más jön be... sőt: van, aki kütyüt mindenfélét végigpróbált, és a kézi fejésnél maradt... és olyan is, akinek sosem, semmivel nem sikerül fejnie (miközben vígan szoptat, tehát nem arról van szó, hogy ne lenne teje!!). Ezért nem tudom, mennyire érdemes előre befektetni valamelyik típusba... és ebben a döntésedben az sem biztos, hogy segít, ha most 10-en gyorsan szavaznak, hogy nekik mi vált be. Ők mások, te te vagy.
                    A döntés talán nem annyira márkák közötti, hanem mellszívó-típusok közötti. Azt, hogy pontosan mire lesz szükséged, olyanokon fog múlni, hogy tudod-e mellre tenni a babádat (esetleg idővel), és csak a szoptatás kiegészítéseként kell néha fejni, vagy teljes egészében fejni, üvegezni fogsz-e? Utóbbi esetben még egy kétfejes mellszívón is el lehet gondolkodni, ha hosszabb távról van szó, mert a két mell egyszerre fejésével sok időt lehet megtakarítani... (esetleg nem venni, hanem bérelni, mert ezek drágák.)
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      1 megnyugtató válasz rendel!

                      szóval, erről a partról nézve, tényleg nem bátorítanám ezt a dolgot... másfelől meg irigylem , hogy ezek szerint szerencsés, magas tüzelésű anyagcserétek van, szóval nem kell olyan szigorúnak lennetek, mint nekem! A fiam ugyan szaladgálós - de azért szereti a hasát ő is, jó nagyra nőtt fiú... és vele is nehéz úgy manőverezni, hogy picit kevesebbet, egészségesebb dolgokat egyen - de nekünk muszáj.
                      Ezer évre nem jártam itt, köszönöm Bonyimami a nassolásról írottakat. Akkor meg fogom próbálni, hogy 5-6 alkalommal leültetem asztalhoz, és úgy eszegetünk. Persze ez egy örörkmozgó manóval nagyon nehéz, csak akkor szokott sikerülni, ha Apa is velünk van, és együtt eszünk hárman. Különben 5 perc után feláll az etetőszékben, én meg frászt kapok, hogy kiesik.
                      Nikka
                      Panka: 2007.10.16. (15:31)
                      Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                      Comment


                        fontaine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok,

                        nekem mellszívóval kapcsolatos kérdésem lenne, biztosan vannak nálam-a kezdőnél- jóval-jóval tapsztaltabbak.
                        Kettő között vacilálok: avent vagy medela (elektromosak) között. Valaki segítene, hogy melyik a jobb, hatékonyabb?!
                        Sajna nem egyszerű vagyis nem elsze gyszerű a helyzetem, ha emgszülezik a babám, mert teljesen befelé forduló mellbimbóval bírok úgyhogy kissé izgulok, de mindenképpen szoptatni szeretnék!!

                        előre is köszönöm
                        manyi
                        Szia Manyi!
                        Nekem Avent kézipumpás fejőgépem volt, ami nagyon jó, de a két hónapos állandó fejés után mindkét kezemben inhüvelygyulladásom lett. (Panka egyáltalán nem szopizott, fejtem és itattam 2 hónapig.)
                        Csatlakozom Bonyimami ötletéhez, várd meg, mi lesz, és inkább kölcsönözz, vagy akkor vedd meg, ha tényleg kell. Drágák ezek ahhoz, hogy kidobd a pénzt!
                        Még egy ötlet! Ha pesti vagy, gyere el 8-án az LLL csoportba a Déli pu.-hoz. Mi is megyünk. Ott biztos sok segítséget kapsz Biancától!
                        Nikka
                        Panka: 2007.10.16. (15:31)
                        Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

                        Comment


                          Köszönöm az eddigieket!!

                          Bonyimami! Igen, úm. egyfolytában ugyanolyan a mellbimbóm vagyis abszolút nincsen, semmi nem látszik, szerintem igen sajátos lehet a helyzetem...

                          Eszembe jutott még egy(pár) kérdés-valószínűleg a még tudatlanságomból adódóan kicsit bugyutácska lesz, elnézést érte!! Szóval: egyik barátnőm mesélte, hogy kislánya az első időszakban (ez nem tudom kb. mennyit is jelentett, egy hónapot vagy esetleg többet) szinte folyamatosan szopizott, kb.fél óra, max. egy óra kihagyásokkal. A cicin elaludt, de aztán nem sokkal felébredt és újra cicire került. Ez így telejsen normális? vagy ez az abszolút igény szerinti szoptatás? Bevallom én kicsit megijedtem attól, hogy ezt hogy lejhet bírni? Vagy valóban ennyire fárasztó lesz a kezdet?
                          Nálatok ez, hogyan működött, ilyen sokszor került mellre a babóca?

                          No, köszönöm, hogy egy ennyire zöldfülűt is befogadtok:-))
                          Utoljára szerkesztette fontaine; 2009.01.01., 23:05.

                          Comment


                            fontaine eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Köszönöm az eddigieket!!

                            Bonyimami! Igen, úm. egyfolytában ugyanolyan a mellbimbóm vagyis abszolút nincsen, semmi nem látszik, szerintem igen sajátos lehet a helyzetem...

                            Eszembe jutott még egy(pár) kérdés-valószínűleg a még tudatlanságomból adódóan kicsit bugyutácska lesz, elnézést érte!! Szóval: egyik barátnőm mesélte, hogy kislánya az első időszakban (ez nem tudom kb. mennyit is jelentett, egy hónapot vagy esetleg többet) szinte folyamatosan szopizott, kb.fél óra, max. egy óra kihagyásokkal. A cicin elaludt, de aztán nem sokkal felébredt és újra cicire került. Ez így telejsen normális? vagy ez az abszolút igény szerinti szoptatás? Bevallom én kicsit megijedtem attól, hogy ezt hogy lejhet bírni? Vagy valóban ennyire fárasztó lesz a kezdet?
                            Nálatok ez, hogyan működött, ilyen sokszor került mellre a babóca?

                            No, köszönöm, hogy egy ennyire zöldfülűt is befogadtok:-))
                            Szerintem ez teljesen gyerekfüggő.
                            A fiam szinte percre pontosan 3 óránként evett,akkor is hamar jóllakott és "lecsatlakozott",a köztes időben pedig az ujját szopta,ellenben a lányom a cicit nemcsak evésre,hanem bújásra,megpihenésre,feltöltődésre használja-bármilyen nagy bánata is van,ha cicire teszem,pillnanatok alatt kisimul és megnyugszik -és bár lehet,hogy ez némileg fárasztó,de az érzés kárpótol.
                            Jucus
                            Peti (2005.07.17) és Eszter(2007.11.07) anya

                            Comment


                              Ne aggódj, az igény szerinti szoptatáshoz hozzátartozhat, de nem fogja ezt csinálni hónapokig. A legtöbb baba azért valamilyen rendszerre beáll (az a fontos, hogy magától tegye). És hidd el lesz amikor majd visszasírod azt az időt amikor mindig cici kellett neki.
                              Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                              Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                              Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                              írj a gmailemre az is cyanus

                              Comment


                                A másik dolog, hogy nem kell félreértelmezni, nem minden sírás jelet éhséget. Hannánál, pl egyszer hiába tettem cicire, szopizott, elaludt, felébredt, megint sírt, és csak cicin aludt el. Aztán rájöttem, hogy a nagylábujja beakadt egy cérnába, és az zavarta. De a cici megnyugtata annyira hogy elfelejtse. Jó kis lecke volt. Ez után alakítottunk ki egy rendszert, hogy mit kell csinálni ha sír, és nem túl rég evett. Ellenőriztük nem fázik-e, nincs-e melege, ok-e a pelus, és ellenőriztük a ruhát. (apával) Ha nem találtunk semmit amitől elmúlt volna a sírás, akor megszoptattam. De legtöbbször nem éhes volt, hanem valami más zavarta.
                                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                                írj a gmailemre az is cyanus

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X