Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatáshoz kapcsolódó élménybeszámolók / dühöngő

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Tegnap a plázában szoptattam (Velencén) egy padon, takarítónéni meglátja és mondja hogy van babaszobájuk (mozgássérült wc+ pelenkázó, nem zárható ajtóval) mondom neki: az egy wc! Erre mondja hogy az babaszoba, én meg hogy az egy wc! Nem volt ellenséges és belátta hogy igazam van
    "Azé a világ, aki teleszüli"
    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

    Comment


      Üdültünk a minivel 5 napot a kórházban, egy négy gyerekes anya a legkisebbjével volt benn, piszkálták, hogy ne szoptasson, azt hittem azért mert nem fér a látásmódba a 14 hós gyerkőc szoptatása, de nem... Anyuka rendszeresen járt ki cigizni és nem akarta felfogni, hogy kockázatnak/veszélynek teszi ki a babáját ezzel. És nem csak ő járt ki cigizni, volt aki babája mellől...
      Hogy a bánatba lehet terhesen/szoptatás alatt cigizni?
      "Azé a világ, aki teleszüli"
      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

      Comment


        Megbotránkoztató
        Egy délután a KÖKI terminálban voltunk a három gyerekkel+barátnőmmel. Az egyik szinten kisvonat, repülő stb. mozgó játékok voltak, mint búcsúban, vagy majálison. A két nagyobb ment játszani, én meg barátnőmmel leültem volna beszélgetni, csakhogy a padon egy szerelmespár nyalta-falta egymást. Mondtam a barátnőmnek hogy ne ő üljön le a maradék kicsi helyre a padon, nem nagyon értette, de engedett. Én leültem, ölbekaptam a babám, cicit elő, nem szoptattam tovább két másodpercnél, mire üres lett a pad hát, komolyan, nem értem miért a kisgyerekek előtt kell egymásba bújni ennyire.
        "Azé a világ, aki teleszüli"
        2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

        Comment


          Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

          Comment


            kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Megbotránkoztató
            Egy délután a KÖKI terminálban voltunk a három gyerekkel+barátnőmmel. Az egyik szinten kisvonat, repülő stb. mozgó játékok voltak, mint búcsúban, vagy majálison. A két nagyobb ment játszani, én meg barátnőmmel leültem volna beszélgetni, csakhogy a padon egy szerelmespár nyalta-falta egymást. Mondtam a barátnőmnek hogy ne ő üljön le a maradék kicsi helyre a padon, nem nagyon értette, de engedett. Én leültem, ölbekaptam a babám, cicit elő, nem szoptattam tovább két másodpercnél, mire üres lett a pad hát, komolyan, nem értem miért a kisgyerekek előtt kell egymásba bújni ennyire.
            Szegeny fiatalok

            Comment


              kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Üdültünk a minivel 5 napot a kórházban, egy négy gyerekes anya a legkisebbjével volt benn, piszkálták, hogy ne szoptasson, azt hittem azért mert nem fér a látásmódba a 14 hós gyerkőc szoptatása, de nem... Anyuka rendszeresen járt ki cigizni és nem akarta felfogni, hogy kockázatnak/veszélynek teszi ki a babáját ezzel. És nem csak ő járt ki cigizni, volt aki babája mellől...
              Hogy a bánatba lehet terhesen/szoptatás alatt cigizni?
              Egyebkent szopitanacsadok azt mondjak,inkabb szoptasson az anyuka, akkor is,ha dohanyzik.marmint inkabb,mint,h a cigi miatt elvalassza..ki tudja,lehet, h rengeteg energiaja van benne,h leszokjon es neha.ragyujt!

              Comment


                gkop eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egyebkent szopitanacsadok azt mondjak,inkabb szoptasson az anyuka, akkor is,ha dohanyzik.marmint inkabb,mint,h a cigi miatt elvalassza..ki tudja,lehet, h rengeteg energiaja van benne,h leszokjon es neha.ragyujt!
                Jajj egyet tudok érteni azzal, hogy inkább szoptasson még így is, nincs kétségem, hogy ha választaniuk kéne, sok esetben a cigi győzne a gyerekkel szemben
                Pár napja a játszótér mellett ült le egy nagypocakos kismama cigizni. Lelkesen sétálgató egy évesem odatipegett elé, ujjal mutogatott rá és ö-ö-zött. Nem vagyok beszólogatós típus, de úgy látszik a gyerek megmondja helyettem, annyira cuki volt csak szép komótosan mentem érte, picit hagytam és csak kommentáltam, hogy "igen, bizony" mielőtt fölvettem és visszavittem a játszóra Engem borzasztóan dühít, de hát biztos, hogy tudják, hogy rossz, mégis...
                Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                Comment


                  En nem vagyok megerto sem tolerans az ilyen jelenseggel szemben. Mert az emberi gyengeseg legocsmanyabb formaja ez. Tudom kemeny szavak de vallalom oket. Rengeteg energia abban hogy leszokjon? Muhahaha. Ha a gyerekem erdeke es a sajat egeszsegem azt kivanja lerakom es kesz kibirom es kesz. Mondom ezt ugy hogy sok evvel ezelott kitalaltak hogy glutenmentesen kell etkeznem. ( 4 evig ettem igy aztan kiderult hogy bocs megsem kell) Egyik naprol a masikra mindent elfelejthettem amit szerettem enni es ez meg akkor tortent amikor a glutenmentes termekeket csak egy helyen lehetett kapni a varosban nem volt minden boltban. Kokemeny volt de nem volt az hogy jaj csak meg egy falat kalacska. Nem mert nem lehet nem szabad. Semmi masrol nem szol ez csak az akarat erejerol. Es nem az sem hat meg hogy a nikotin fuggoseget okoz. Kit erdekel. Elhatarozom hogy nem akkor nem. Nekem is volt ismerosom aki hatalmas pocakkal dohanyzott es magyarazta hogy jaj annyira ideges a cigi nelkul hogy igy jobb a babanak. Megkertem hogy ne beszeljunk a temarol mert nem tudnek indulatok nelkul nyilatkozni...

                  Comment


                    Én sem vagyok toleráns! A terhesség+szoptatás ideje alatt felelőtlenség cigizni, és kész! Erről szól szülőnek lenni hogy áldozatot hozunk a gyerekért. Ezt az anyukának is mondtam mikor hőzöngött a nővérekre, és elmagyaráztam neki, nem tudott mit mondani.
                    Az én anyám cigizett, terhesen lerakta, szoptatás alatt is. Utána újra cigizett. Házban sosem cigiztek.

                    És ha azt nézzük hogy a dohányzás rákot okoz, és minden átmegy az anyatejbe, akkor ne szoptasson! Van tápszer erre az esetre, az nem okoz rákot.
                    "Azé a világ, aki teleszüli"
                    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                    Comment


                      Továbbvinném a dühöngő vonalat. Nekem a szoptatás és gyerkőc súlya témák sokáig instant bőgést okoztak. A lányom császárral született, és a kórházban nem indult még be a tejem, pedig vagy mellen volt, vagy aludt, próbáltam minél többet mellre tenni, hogy hamarabb elindítsam a folyamatokat. Sajnos a kórházi személyzet nagy része le se tojt minket (kb. akkor se, ha szinte az egész folyosó összes gyereke üvöltött), esetleg a kötelező vizitek alkalmával próbáltak kb 10 másodpercnyi teljesen hasztalan segítséget nyújtani...
                      A második nap közepén bejött egy szülésznő, és letolt, hogy miért nem mérem a gyereket. Ja, hogy kéne? Hurrá, ezt is megtudtam. Kb egy alkalommal tudott mérhetőt szopni, sem előtte, sem utána. Csak csóválták a fejüket, de nem segítettek. Ha édesanyám nem épül be a kezdettől nővérruhában (másik kórházban dolgozik) napi pár órára, és nem segít, nem tudom, mi lett volna velem...
                      Utolsó éjszaka végre körbement egy normális szülésznő, segített masszírozni, megpróbált fejni, és végre bizonyítva volt, amit mondtam, miszerint még nincs tejem. Kétszer öt cseppet tudott csak kifejni, pedig sokat masszíroztuk. Neki azóta is nagyon hálás vagyok, mert úgy éreztem, végre őszinte figyelmet kapok! Szólt az ügyeletes gyerekorvosnak, lemérték a gyereket, aki közel fél kilót ledobott, és kapott tápszert. Másnap, a nappalos csapatban is legalább körbement egy szülésznőt, aztán le lettem oltva, hogy mi az, hogy nem tudom, mi az a hónaljtartás, meg ilyen tartás, meg olyan tartás... Első gyerekes, szétvágott, frusztrált, kezdő anyukaként honnan kellett volna tudnom...!? Nem mindenki érkezik egy könyvtárnyi szakirodalommal a fejében...!
                      Hazaérve a nyugiba, anyum segítségével végre elindult a szoptatás. A lányom súlygyarapodása természetesen nem követte a tankönyvi számokat, így a gyerekorvos állandóan a nyakamon volt, jelentenem kellett neki, hogy mit mértünk itthon. A mérlegtől leginkább agybajt kaptam, főleg mikor egy kiadós evés után feltettem az álmában mosolygó, tejkómás gyereket, és azt mutatta a nyomorult, hogy 120 grammot fogyott! Így hat hetes korában befejeztem a méregetést a francba.
                      A számok alapján, meg hogy nem nyerte vissza "időben" a születési súlyát, beütött a dokimnak, hogy biztos nem tudok szoptatni... Behívott próbaszoptatásra a rendelőbe, ahol körülugrált vagy két védőnő, miután békén hagytak egy baromi kényelmetlen helyen... ez aztán a békés környezet szoptatni! Miután látták, hogy nem vagyok komplett idióta, a gyerek pedig tejkómás, szopott vagy 100 grammot, és mellesleg egészséges, békén lettem hagyva egy kis időre.
                      Mérni persze továbbra is kellett, és lejelenteni a számokat, stresszeltek is vele eleget... aztán a lányom három hónapos korára elkezdett apadni a tejem. Mindent, amit az LLL vagy bárki más ajánl, kipróbáltam: egy mellből, két mellből, fejtem, nem fejtem, ennyi időnként, annyi időnként, ilyen tea, amolyan homeopátiás bigyó, alkoholmentes sör, köménymagos leves és más babonák, hiedelmek... már csak kb az afrikai népi hagyományokat nem próbáltam ki, hogy segítsek a helyzeten... Mindet próbáltam csinálni legalább egy hétig, de hiába... Persze mindenki mindent jobban tudott és érzett nálam... Így hát a módszeres stresszelésem győzött sajnos. Azóta megitta az összes eltett anyatejet, aztán elkezdtünk tápszerezni és hozzátáplálni. Mostmár elfogadták, hogy a gyerek súlya továbbra is "tankönyv szerint alacsony", de mivel nem sovány, fejlődik, egészséges, többnyire túl tudtam tenni magam ezen.
                      Utoljára szerkesztette Greyan; 2017.09.11., 12:57.
                      Greyan - Mommy under construction | Roxána '16.11.23.

                      Comment


                        Greyan Ezen most már ne rágd magad, ha fejlődik a gyerek és eszik, adsz neki, akkor éhen tuti nem hal. A szopin se görcsölj semennyit, te MINDENT MEGTETTÉL! Van akinek tényleg nincs elég tejmirigye akármekkora is a melle. Az ilyen anyuka a feje tetejére is állhat, akkor is pár hét/hónap után nem tud megfelelő mennyiségű tejet termelni és akkor átáll a baba a tápszerre. Korosztályos topikban is volt szerencsém találkozni ilyen anyukával - a természet ezt osztotta neki. Még egyszer
                        A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                        Comment


                          Momomama, köszönöm a kedves szavakat, rajta vagyok!
                          Greyan - Mommy under construction | Roxána '16.11.23.

                          Comment


                            Egyetértek. Tény hogy kevés az olyan nő aki nem tud szoptatni, többségük egy két próbálkozás után közli,hogy neki nem megy, de Te tényleg mindent megpróbáltál, ahogy írtad. Nekem is van nagymama korú ismerősöm akinek szinten nem ment. Neki volt teje jött, csak épp tartalmatlan volt nem fejlődött tole a gyerek. Ettől függetlenül jó anya.
                            Csybe

                            Comment


                              Jesszus! Miket irtok! Orulet, hogy meg mindig itt tartunk! Par oldalt visszaolvastam. De minden ugyanaz, mint 12 eve a nagyfiamnal volt. Nalunk a csaladban, aztan megszoktak a szoptatasi szokasaimat, illetve rejottek, hogy mindenki jobban jar, ha ram hagyjak. A kicsiknel mar termeszetes volt, hogy 2 evig szoptak, meg ejjel, meg sokszor. Vegen mar ugy ereztem tetszik is nekik. Anyukam mai napig mondja, hogy azert ilyen erosek, mert azert enekelnek szepen, meg csomo olyan tulajdonsagot tulajdonit neki, aminek semmi koze a szopihoz.
                              Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

                              Comment


                                Nagyon sajnalom azokat az anyukakat, akik tenyleg akarnak, de nem tudnak, mert vagy nem kapnak eleg segitseget, vagy tenyleg pont ok azok a ritka esetek, akinek nincs vagy nagyon keves a mirigyallomany.
                                Sokszor viszont azt latom, hogy konnyen lemondanak rola, inkabb valasztjak a masfajta szabadsagot, amikor direkt le akarjak passzolni a csecsemot, hogy ne legyenek annyira hozzakotve.
                                Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X