Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit mond, mikor szopizni szeretne?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mit mond, mikor szopizni szeretne?

    Akció
    Remélem, nincs még ilyen topik, ha igen, akkor bocsánat. A minap azon töprengtem olvasgatva Titeket, hogy vajon hány féle szót találnak ki a gyerekek a cicire. Gondoltam, itt összegyűjthetnénk, ha Ti is így gondoljátok. Nálunk komoly evolúciója kezd lenni a cici szónak...
    Utoljára szerkesztette sz_eszter; 2013.01.20., 18:40.
    Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

    #2
    Mi mindig azt kérdeztük/kérdezzük tőle, hogy kér-e cicit. Ennek megfelelően 10 hónaposan a "cici" szóval kezdte kérni a szopit, majd az utóbbi időben (kb. 14-15 hónaposan, sajnos már nem emlékszem) már "cicinye/cicine", majd mostanában "cicinyeci/cicineci" (kb. 15-16 hónapos kortól).
    Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

    Comment


      #3
      Régebben miminek hívta, sírva valahogy így hangzott: mimi mamiiiii
      most 2 évesen: adsz cicit mami, ha nem reagálok, erélyesebben: adsz cicit nekem most :-))
      alapozó terapeuta vagyok
      TSMT tanonc
      3 a gyerek

      Comment


        #4
        "Kérsz tejekét!" (mindig tejecskének hívtam, nem cicinek, és egy időben még nem mondta ki a dupla mássalhangzókat; azóta kimondja, de a tejeke maradt tejeke)
        Eszter, Lente (2010. november 5.) és Lehel (2013. április 24.) anyája
        Itt táncolunk

        Comment


          #5
          Hunor:" Anya, szopi kérsz, alszol":-D ( Próbáltam úgy terelni, hogy majd akkor kap, ha aludni megyünk?.)
          "Ciciiii, kérsz, finoman" ( sokszor dörzsöli a fogaival)
          "ciciii, tejciiii, szopiiii" Hátha valamelyiket megértem,,,
          Erika
          CsodaHunor (2011.05.24) a karpathosi anyukája

          Comment


            #6
            De aranyosak! ) En mindig ugy kerdezem, hogy kersz tejcsiket? Egy ejszaka elsuttogott "tejcsike"-n kivul mindig "Te"-nek hÃ*vja es a felreertesek elkerulese vegett meg a mellkasomra bokdos es tobbszor ismetli.
            Idegenek azt szoktak hinni, hogy "En vagyok en, te vagy te" mondokazunk. )

            Comment


              #7
              nalunk "cici hammm!!!!!!!", Blanka 21 honapos:-))))
              Enikő
              Ha kerestek: privi, email: eniko_szatmari@yahoo.com, tel: 06209834086.

              Comment


                #8
                jók ezek a becenevek. Már kezdetm aggódni, hogy "elszúrtam" a nevezéktant és nem gondolkodtam előre, amikor a játszótéren is elkezdte mondogatni, hogy cici, cici. De mostanában már kevésbé lehet rájönni
                Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                Comment


                  #9
                  Én is cicinek hívom a szopizást, ő még sehogy,(de elég fura lesz, ha idegenek előtt ezt fogja mondogatni, lehet, mást kéne kitalálni) csak odadörgölőzik hozzám és fúrja a fejét belém, illetve egy ideje elkezdte a pólómat felfelé lökdösni, amikor szopizni szeretne
                  Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                  Comment


                    #10
                    Nálunk már nincs szopi, de a nagyobb mindig azt mondta, amikor cicizni akart, hogy "Cicijjjeeee"

                    Comment


                      #11
                      Máté fiam (két éves múlt) azt mondja cici,meg aludi (aludni,cicivel szokott).Az első mondata is az volt:cici jó
                      Teca vagyok,a gyerekek:Máté (2010.11.12.)és Kata (2012.10.11.)

                      Comment


                        #12
                        Nálunk is csak cici volt. És tényleg ciki mások előtt.
                        Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                        Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                        Comment


                          #13
                          Jaj, de várom már, L. mit mond majd. Mivel még nem beszél, most az a legújabb, hogy kidugja a nyelvét és nyalogatja elől a pulcsimat de nagyon gyorsan. Le se tudom írni. Kis türelmetlen. Imádom
                          Dóri, Léna&Mór

                          Comment


                            #14
                            Csak egy szó: Ssziiiizzzz
                            J. (2011 végi) és M, az éveleji

                            Comment


                              #15
                              Nálunk lassan már csak múlt idő, de ezt mondja: "cicikézni akajok" Csak otthon, csak az esti elalvás előtt "akaj".
                              ‎"Nem lehet igazán szenvedélyt találni, ha kicsiben játszol, ha megelégszel egy olyan élettel, ami kevesebb, mint amire valójában képes lennél." -Nelson Mandela
                              Dius (2010.04) éééés az ikerlányok, Bíborka és Alexandra (2013.08) anyája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X