Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fantás sütit ezer éve nem ettem. Pedig milyen fincsi.... Lehet, hogy csinálok a hétvégén.
    Székelykáposzta itt nagy kedvenc. Holnap megint süthetek kenyeret. A tegnapi kettőből már csak pár szelet maradt.
    Mi sem ettünk évek óta , kelt sütikben jobb vagyok, mint a krémes sütik / torták készítésében. Azt anyósom készíti brilliánsan. Most összeszedtem magam, és elkészült. A túrókrém nagyon jó lett, ami kimaradt, az el is tűnt villamgyorsan. A fanta "máz" is jól megszilárdult, szóval bizakodó vagyok. Délután kiderül.

    Ma chilis bab készül + burgonyás kenyér.
    Viki&Lackó(14,5)
    https://www.instagram.com/viki.bacskai/

    Comment


      csak úgy... lenne ötletem, hogy kiknél vendégeskednék szívesen
      Mellékletek
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment



        Ide jöhetsz, majd megtartjuk a távolságot.
        Nálunk fokhagymás, tejszínes tengeri hal volt ma majonézes kukoricäval. Nem akartam időt tölteni a főzéssel, inkább kirándultam a gyerekekkel délelőtt.
        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
        Luca, B (2015) & F (2017)

        Comment


          A mára tervezett bablevesemnek befellegzett: megrohadtak a sárgarépák. Lett helyette krumplifőzelék, meg vaníliás csiga kovásszal.
          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
          Luca, B (2015) & F (2017)

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A mára tervezett bablevesemnek befellegzett: megrohadtak a sárgarépák. Lett helyette krumplifőzelék, meg vaníliás csiga kovásszal.
            Jobban jártatok

            Ma pizzát sütök estére, holnap palócleves lesz + limarás hajtovány.
            Viki&Lackó(14,5)
            https://www.instagram.com/viki.bacskai/

            Comment


              Ma resztelt máj lesz és holnap is. Rizzsel, magamnak meg bulgurral. De az is lehet, hogy csak zöldséget párolok mellé magamnak. A múltkor olyan finom volt
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

              Comment


                Palóc leves nyamm. Resztelt máj itt is lesz a héten. Ma jött megint bevásárlás. Most tojás nincs. Holnapra gomba
                ​​levest csinálok meg vargabélest. Sokkal rendezetlenebb vagyok, mint a karantén elején, most csak úgy rendeltem mindenféléket, menü viszont nincs a fejemben. Mindenmentes Nóri tett fel egy nagyon egyszerű lencse dahl receptet nem rég, azt még biztos kipróbálom. És sok-sok levest fogok főzni, mert a férjem hamarosan visszamegy a laborba, s akkor megint csak hétvégén lehet levest enni. Viszont talán-talán június elején a suli is újranyit, úgyhogy véget ér az állandó főzés.
                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                Luca, B (2015) & F (2017)

                Comment


                  Tegnapra cukkinit sütöttem nagyon egyszerűen: hosszában félbe vágtam a cukkiniket, tettem rá kolbász karikákat meg reszelt sajtot, s be a sütőbe. Főztem hozzá rizst. A cukkiniből maradt, rizs elfogyott, úgyhogy megcsináltam mellé a tervbe vett lencse dahlt. Zseniális lett. A finnyás ötévestől a kóstolgató nyolchónaposig mindenki falta. Tényleg nagyon fincsi volt. Holnapra csinálok párolt lilakáposztát meg töki pompost.
                  Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                  Luca, B (2015) & F (2017)

                  Comment


                    Lencse dhal ez vicces, ugyanis a dhal jelentese lencse. Szal ez lencse lencse, ami igy meg nem jo megfogalmazas.
                    zold lencse=hara dhal
                    Fekete lencse=khali dhal
                    Sarga lencse=pili dhal
                    Es meg egy a kichiri dhal (feles green moong dhalbol +rizs ) keszul.

                    Kulonbozo lencseket be lehet szerezni indiai boltban. Receptet meg meg a netrol.
                    Mindegyik finom, nalunk is nagyon fogy a kichiri kivetelevel azt ritkan fozok.
                    Kriszti

                    Comment


                      Hát én ma megszívattam magam nudlit csináltam, de nem bolti fagyasztottat, hanem azt a krumlifőzősös, sokmosatlanedényeses nudlit. 2 napra elegendő adag lett, de, hogy mennyit kellett mosogatnom Igaz a hír: az idő mindent megszépít. Hogy ezt hogy felejthettem el.....
                      Nudli van ma és holnap is.
                      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                      Comment


                        kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lencse dhal ez vicces, ugyanis a dhal jelentese lencse. Szal ez lencse lencse, ami igy meg nem jo megfogalmazas.
                        zold lencse=hara dhal
                        Fekete lencse=khali dhal
                        Sarga lencse=pili dhal
                        Es meg egy a kichiri dhal (feles green moong dhalbol +rizs ) keszul.

                        Kulonbozo lencseket be lehet szerezni indiai boltban. Receptet meg meg a netrol.
                        Mindegyik finom, nalunk is nagyon fogy a kichiri kivetelevel azt ritkan fozok.
                        Köszi! Látod,ezt sem tudtam... Én nagyon kedvelem az indiai konyhát, de teljesen amatőr vagyok, kb a legalapabb fűszerek vannak itthon. Nagyon ritkán megyünk étterembe, az itteni talán igazibb, mint Mo-n, de tudom, nem mindig. Az indiai barátaink viszont nagyon jókat főznek. Ezt a receptet ezen a néven találtam, gondolom, a szerző sem volt tisztában a szó jelentésével, vagy csak arra gondolt, ha csak az a neve, hogy dahl, az semmitmondó a legtöbb olvasónak. Nem tudom. Minden esetre ma is tanultam valamit. Én fele vörös, fele zöld lencséből csináltam, de a kurkumától sárga lett, a friss koriandertől meg zöldes.
                        Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                        Luca, B (2015) & F (2017)

                        Comment


                          Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hát én ma megszívattam magam nudlit csináltam, de nem bolti fagyasztottat, hanem azt a krumlifőzősös, sokmosatlanedényeses nudlit. 2 napra elegendő adag lett, de, hogy mennyit kellett mosogatnom Igaz a hír: az idő mindent megszépít. Hogy ezt hogy felejthettem el.....
                          Nudli van ma és holnap is.
                          Na ja, utálok mosogatni. Ma olyan fáradt voltam, s olyan sokat kellett a lánnyal tanulni, hogy a férjem megszakította a home office-t, s mosogatott egy órát, de az is kutyafüle, megint tele van a konyha, nincs 10cm szabad felület. Nem értem, hogy lehet ekkora háztartást vinni mosogatógép nélkül. Nekünk sincs, és nagyon-nagyon hiányzik. Majdnem annyira, mint a nagyszülők, és jobban, mint az autó...
                          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                          Luca, B (2015) & F (2017)

                          Comment


                            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                            Na ja, utálok mosogatni. Ma olyan fáradt voltam, s olyan sokat kellett a lánnyal tanulni, hogy a férjem megszakította a home office-t, s mosogatott egy órát, de az is kutyafüle, megint tele van a konyha, nincs 10cm szabad felület. Nem értem, hogy lehet ekkora háztartást vinni mosogatógép nélkül. Nekünk sincs, és nagyon-nagyon hiányzik. Majdnem annyira, mint a nagyszülők, és jobban, mint az autó...
                            Hát még sose volt, így nem is hiányzik. Próbáltam átvariálni a konyhát, de sehogyan sem fér el na majd, ha lesz saját házunk
                            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                            Comment


                              kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Lencse dhal ez vicces, ugyanis a dhal jelentese lencse. Szal ez lencse lencse, ami igy meg nem jo megfogalmazas.
                              zold lencse=hara dhal
                              Fekete lencse=khali dhal
                              Sarga lencse=pili dhal
                              Es meg egy a kichiri dhal (feles green moong dhalbol +rizs ) keszul.

                              Kulonbozo lencseket be lehet szerezni indiai boltban. Receptet meg meg a netrol.
                              Mindegyik finom, nalunk is nagyon fogy a kichiri kivetelevel azt ritkan fozok.
                              Tudsz esetleg tuti receptes oldalt osztani? Én is szeretem az indiai konyhát, de vagy 1000 éve ettem utoljára. Egyre kevesebbet kívánom a husit, húsmentes ételekre vágyom és ilyen téren az indiai konyha nagyon változatos. De sem időm, sem türelmem recepteket keresgélni, pláne, hogy fogalmam sincs, hogy mit keressek. Szóval, ha vannak tuti receptek, netán receptgyűjtemény ,akkor azt megosztanád?
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                Luca, ha van nálatok indiai étterem bátran rendelj tölük ajánlom azt is hogy csapj egy bevásárlást egy ilyen indiai boltban. Leközelebb akár readymade naanal is kipróbálhatjátok ezt a lencsét.
                                Én vöröset nem szoktam bele tenni, csak a zöldet ilyenkor. A sárga szín engem nem zavar, de befogja a kezed és a robotgépet is, viszont nagyon jó az izületeknek a kurkuma. Friss koriandert itthon szerintem nehezebb szerezni (nyugaton ez alap) és öröltet használok.
                                Én így csinálom,(Nórinak is írom) lencse beáztat,olaj, hagyma, foghagyma jó sok, kömény, koriander, kurkuma, erőspaprika(paprika) ettől piros lesz, só, bors, és babérlevél, egy kanál paradicsompűré,lencse viz és összefőz. lehet hígabb vagy szottyosabb
                                Ha marad belőle és így kevés, vagy kevés a zöld lencse, akkor lehet zöldségesen is készíteni, sárgarépa és zöldborsóval.
                                Kriszti

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X