Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit főzöl ma?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Micimalacka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Aprilis vegen lesz husvet 😁
    Lefagyasztom ezt IS mint a karácsonyit nagyon szépen köszönöm az ötleteket
    Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

    Comment


      Vagánykodok... valamikor 4óra előtt fölébredtem és ha már így jártam milyen jó lenne reggel frissen sült péksütit reggelizni limara túrós batyu. Tojás nincs itthon, kellene a tésztába de ezen nem akadok fenn, egy kis keményítővel helyettesíthető. Begyúrtam. Nézem a tölteléket hát ott is kéne tojás sárgája na meg a fehérje felverve... kicsit pislogtam de kikevertem a túrót tejföllel, ami már csak azért is jó mert pont volt egy bontott vödör aminek az aljában feltehetően pontosan a megfelelő mennyiségű tejföl volt így abba kevertem a túrót, egy mosogatni valóval kevesebb lesz. Vaníliás cukrot nem találtam, pedig úgy emlékeztem van még egy és a vanília rúdnak is nyoma veszett de azt már pár napja megállapítottam és azóta sem jutott eszembe hova pakolhattam el, hova eshetett le, mindegy nincs meg. De a túrós töltelék így is finom nyersen, remélem sülve is jó lesz. Most várom, hogy keljen a tészta
      Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

      Comment


        jó lett
        Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

        Comment


          sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          jó lett
          Én 3-kor feküdtem le és ezt az időt tvzéssel töltöttem, meg neteztem. És mérges is vagyok magamra, hogy legalább olvashattam volna
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            tuti lángos receptet/recepteket kérek szépen! Azt szeretnék ma sütni, illetve lencséből mit lehet csinálni még a főzeléken és a salátákon kívül. Fasírt, vagy valami ilyesmin gondolkodom. Aztán lehet, hogy még is főzelék lesz belőle. Azt csak én eszem sajna, ezért lenne jó másmilyen recept is. Hátha.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              A mindenmentes oldalon van lencsefasírt, többen kipróbáltuk már néhány hete és nagyon jó húsevő férjemnek is elnyerte a tetszését.
              Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

              Comment


                A lencsefasirt isteni. Vettem is lencsét,megint. Szombaton pizza volt, vasárnap gyöngytyúk leves, cigánypecsenye. Ma töltöttkáposzta, anyóstól.
                Erika, L. (2013. 08.08) és K.(2016.07.23).

                Comment


                  Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  tuti lángos receptet/recepteket kérek szépen! Azt szeretnék ma sütni, illetve lencséből mit lehet csinálni még a főzeléken és a salátákon kívül. Fasírt, vagy valami ilyesmin gondolkodom. Aztán lehet, hogy még is főzelék lesz belőle. Azt csak én eszem sajna, ezért lenne jó másmilyen recept is. Hátha.
                  Lencséből én zöldséges - lencselevest szoktam készíteni.

                  Lángosból pedig mindig a kefíres - hűtős variációt, ez jó kisütve és töltve is: https://cookpad.com/hu/receptek/1924366-kefires-langos
                  Viki&Lackó(14,5)
                  https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                  Comment


                    Elmúlt napokban: pizza, vörös lencse krémleves, chilisbab, burgundi marha, aranygaluska
                    Viki&Lackó(14,5)
                    https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                    Comment


                      sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Vagánykodok... valamikor 4óra előtt fölébredtem és ha már így jártam milyen jó lenne reggel frissen sült péksütit reggelizni limara túrós batyu. Tojás nincs itthon, kellene a tésztába de ezen nem akadok fenn, egy kis keményítővel helyettesíthető. Begyúrtam. Nézem a tölteléket hát ott is kéne tojás sárgája na meg a fehérje felverve... kicsit pislogtam de kikevertem a túrót tejföllel, ami már csak azért is jó mert pont volt egy bontott vödör aminek az aljában feltehetően pontosan a megfelelő mennyiségű tejföl volt így abba kevertem a túrót, egy mosogatni valóval kevesebb lesz. Vaníliás cukrot nem találtam, pedig úgy emlékeztem van még egy és a vanília rúdnak is nyoma veszett de azt már pár napja megállapítottam és azóta sem jutott eszembe hova pakolhattam el, hova eshetett le, mindegy nincs meg. De a túrós töltelék így is finom nyersen, remélem sülve is jó lesz. Most várom, hogy keljen a tészta
                      Erika, L. (2013. 08.08) és K.(2016.07.23).

                      Comment


                        Én lángost nem méricskélem, de kb fél kg liszt, 3dkg élesztő, só, néha főzök két krumplit, azt beletöröm még, annak a fözővizével csinálom, néha tejjel. Olajsütőben.
                        Erika, L. (2013. 08.08) és K.(2016.07.23).

                        Comment


                          sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A mindenmentes oldalon van lencsefasírt, többen kipróbáltuk már néhány hete és nagyon jó húsevő férjemnek is elnyerte a tetszését.
                          Ez az oldal nekem nem jön be. Olyan hozzávalókat ír, amiket külön be kellene szerezni. Hát ennél egyszerűbb vagyok
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                          Comment


                            Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            tuti lángos receptet/recepteket kérek szépen! Azt szeretnék ma sütni, illetve lencséből mit lehet csinálni még a főzeléken és a salátákon kívül. Fasírt, vagy valami ilyesmin gondolkodom. Aztán lehet, hogy még is főzelék lesz belőle. Azt csak én eszem sajna, ezért lenne jó másmilyen recept is. Hátha.
                            https://streetkitchen.hu/receptek/et...l-fogsz-lakni/

                            http://chiliesvanilia.hu/2016/12/29/...e-dal-makhani/

                            és még mindig ajánlgatm a savanyúkáposztás lemcselevest is
                            Malacka

                            Comment


                              Micimalacka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ez jó!
                              A lencsével meg az a bajom, hogy nem biztos, hogy a többiek megeszik. A savanyúkáposztás lencseleves ilyennek tűnik, akkor azt nekem kellene egyedül befalnom. De amúgy most ennek is utána fogok nézni. Csináltam egy doksit, ahová azok a receptek kerülnek, amelyeket majd valamikor meg szeretném csinálni. Amikor már lehet bővíteni a kínálatot.
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                Amúgy a "mit főzöl ma?" megoldódott. Férjem elővett egy nagy adag s.husit, hogy már régen volt pöri. Hajrá változatosság... Akkora adagot vett elő, hogy 2 napra való lesz belőle. Szóval szerdára hagymaleves és lencsefasírt. Most már csakazértis! Aztán csinálok lángost is. szerintem azt is szerdára, vagy csütörtökre.
                                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X