Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Segítség! Hangyák mindenütt!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Segítség! Hangyák mindenütt!

    Akció
    Sziasztok,

    mióta beköszöntött a hideg, beköltöztek hozzánk a hangyák. Naponta porszívózom, igyekszem minden morzsát eltakarítani, de ők rendíthetetlenek. Jönnek és mindent megmásznak. Eddig békében együttéltem a kisebb pókokkal és egyéb rovarokkal, de a hangyák megmásszák Marci játékait és attól tartok, hogy megeszi őket.
    Szóval, osszátok meg velem ötleteiteket arra vonatkozóan, hogy milyen vegyszermentes módszerrel bírjam rá őket lakóhelyünkről való távozásra.
    Előre is hálás köszönet.
    Ági

    Marci (2008. január 11.) és Berci (2009.09.24.) anyukája

    #2
    az ecetet és a sót utálják!!!
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

    Comment


      #3
      igen, igen - a sót én is ismerem.
      Dius vagyok
      Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

      Comment


        #4
        szórjak sót a feltételezett táborhelyükhöz?
        Ági

        Marci (2008. január 11.) és Berci (2009.09.24.) anyukája

        Comment


          #5
          Ez érdekel engem is...(szőke vagyok, én azt feltételeztem, hogy a hideg beálltával eltűnnek, mint a legyek....de nem, nálunk is egyre többen vannak....)Akkor figyelek!
          Kata
          Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
          Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

          Comment


            #6
            Aha, meg ecettel végig törölni/sprézni azt és az útjukat is.
            Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

            Comment


              #7
              akkor ezt holnap letesztelem. remélem, beválik.
              Ági

              Marci (2008. január 11.) és Berci (2009.09.24.) anyukája

              Comment


                #8
                Nekünk a hangyacsapda vált be. Biolit asszem a márkája. Csalétek van benne, amit behordanak a fészekbe és rövidebb-hosszabb idő alatt kipusztulnak. Gondolom a boly méretétől függ.
                Tudom nem túl állatbarát megoldás kiölni őket de nekünk semmi más nem használt.
                Viszont vigyázni kell nehogy a gyerek hozzáférjen és játéknak nézze.
                Csatamami (Vilmos Márton 2007, Lehel Kristóf 2010, Marion Lili 2015) Eladó: [/URL], Könyvturkáló, Eladó pelenkák

                Comment


                  #9
                  Tudod mi a legjobb?? A sütőpor és abba keverj porcukrot, és szórd a hangya útvonalába.
                  Meglátod, hogy milyen hatékony, nekem nagyon bejött anno.
                  Utoljára szerkesztette Hédi; 2008.11.26., 22:49. Oka: linkelek is

                  HÉDI
                  Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                  Comment


                    #10
                    És van egy bio hangyafogó (valami kis zöld lapos kör alakú izé). Az is nagyon jó. Ha belemegy a hangya, a mérgét magával viszi, és azzal megmérgezi a királynőt is. Úgy hallottam. Ez nekünk néha bevált, néha hetekig semmi nem volt. Nem tudom, mitől függ. Ezt is az útvonalukra kell tenni.

                    HÉDI
                    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                    Comment


                      #11
                      igen, hangyacsapdát említeném én is mint csatamami és Hédi, csak én a Bábolna Bio termékét említeném: BioStop. Ugyanúgy működik mint Hédi írta, beviszik a mérget, és megetetik a következő generációt.
                      ----
                      ha nagyon öko akar lenni az ember, akkor anyámék példáját követi: nagyon sok hangya volt a ház körül, anyámék kiengedték a csirkéket, minden nap a kertbe, a ház köré, és idén egy szem hangya sem volt, se más bogár de lakásBA azért inkább mégse
                      Utoljára szerkesztette neusiedler; 2008.11.27., 00:44.
                      Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                      lekvárok, dzsemek, receptek

                      Comment


                        #12
                        Nalunk is sok hangya volt nyaron, es ketsegbeesetten kerestem valami bio megoldast, ami bababarat. Kiprobaltam a sot, ecetet, gyakori takaritast, de csakis a porcukor es borax fele-fele aranyu kevereke valt be. Ezt a port szortam oda, ahonnan elobujtak a hangyak, es azota szerencsere nem sokkal talalkoztunk. (Boraxot a gyogyszertarban vettem, 50 g-ot, de egy csomo megmaradt meg)
                        T (2008 március) és N (2010 november) anyája

                        Comment


                          #13
                          Oké, Eszter, van vkinek kölcsöncsirkéje?
                          Kata
                          Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                          Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                          Comment


                            #14
                            babyteve: kölcsöncsirke
                            Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                            lekvárok, dzsemek, receptek

                            Comment


                              #15
                              Vagy ha panelban laksz akkor gumicsirke!

                              HÉDI
                              Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X