Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gyümölcscentrifuga elemző:fajták,tapasztalatok

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Gyümölcscentrifuga elemző:fajták,tapasztalatok

    Akció
    Kéne egy rendes gyümölcscentri,nemt udom mi alapján vegyek.
    Régen volt egy ezer éves Braun,ami tönkrement.Talán 180 Wattos.
    Most vettem egy Clatronicot,400 w-os,azt kell mondjam car.

    Tervezési hibás is.
    Egyrészt kicsi a betöltőnyílás,másrészt a töltőcső lehet hosszabb,így 2-3(vagy 4?)mm vastag szeletek maradnak mindenből.
    A meggy leve nem a pohárba megy,hanem egy része mellé,a gyümölcshús úszik a lében,tehát végképp nem centrizi rendesen.
    Zöldséghez oké,a pazarlást leszámítva(szeletkék)Az almát ha teszem bele sorozatban,a végén a gyümölcshústartályban is van lé.
    Másfél liternyit fél óra alatt préselt ki.(És mint mondom,a meggyet pl.nem lehet vele)

    Én csak azt látom,hogy elég sok a használt eladó,ált.1-2 használat után eladják.
    Boltba is hiába megyek,az ugye nem látszik ott,hogy mekkora gyümölcsöt/zöldséget hagy egyben,illetve hogy a levesebb és a szárazabb dolgokat hogy "facsarja".

    Haladnék is vele:én nem szeretek sokat pepecselni,naponta mosogatni,azt szeretem,ha 1 nap 1-2 litert simán kinyerek rajta és nem kell minden nap elővenni.Ha apróra kell szecskázni a belevelót az már rengeteg idő.
    Ha gyümölcslevet raknék el akkor pedig 4-6liter kinyerése a cél egyszerre.
    Ez még azért nem ipari mennyiség szerintem,de hátha van valami háztartási de gyorsabb,nagyobb mennyiséget is aránylag hamar kinyerő fajta.
    Keresek valami jobbat,sokszor nézegettem a Vitál Centereket,de lehet hogy annak is csak a reklámja ügyes...

    Miután most 400W-osat vettem és ez se jó,végképp nem tudom hány W-os a jó,mennyit ér ha több fokozatú,régit keressek vagy újabbat...
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

    #2
    én nem értek hozzá, csak gondoltam belinkelem ide a miénket, amit egyáltalán nem használunk, csak 1 éve megvettük, (h. majd a hozzátáplálásnál milyen jól jön majd..)
    http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=21974
    1x próbáltuk ki, ott volt az anyósom is és ő azt mondta, h. csúcsszuper. valszeg tényleg az, de mi víz-ivók vagyunk.

    ha netalánesetleg ilyen mellett döntenél, még akár olcsóbban is odaadnám.
    Hédi, Mira (10.03.01.) és Áron (13.10.12.)

    Comment


      #3
      nekünk is van, de azt Neked amit irsz arra nem ajánlanám, bár a márkát sem tudom, de nem is emiatt irtam elsősorban, hanem egyik újságban nemrég volt egy cikk ezekről a gépekről -persze tök rövid volt, de irtak pontozást pl milyen könnyen tisztitható kategóriában, talán megvan még ez az újság, megnézem, ha érdekel
      Viki
      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

      Comment


        #4
        No, én csak azt az egy dolgot tartottam fontosnak, h. jól szétszedhető legyen a mosogatás miatt. a miénket jól szét lehet szedni, az biztos, minden forgó elemet ki lehet szedni.
        Hédi, Mira (10.03.01.) és Áron (13.10.12.)

        Comment


          #5
          Felélesztem a topikot, lényegében ugyanazokkal a kérdésekkel, mint anno Krilla. Napi használathoz és befőzéshez egyaránt szeretném használni, legyen erős, ne hagyjon nagy darabokat, jó szárazra préselje ki, és legyen jól tisztítható. Ötlet, tipp, hogy milyet vegyünk? Köszi előre is!
          Kriszta, Laci és a fiúk
          Értékeléseim
          fkriszta.privi kukac gmail.com

          Comment


            #6
            Nekünk Bosch van és szerintem ez elég jó. Nagy a betöltőnyílás, egyben bele lehet pakolni a céklát, répát és viszi rendesen.
            egy 2 éves kislány anyukája

            Comment


              #7
              nekem volt régebben egy Mr.Magic,a quelléből (illetve most is megvan..) nem volt az igazi...túl sok lét hagyott benne a darálmányban,fröcsögött,koszolt,hamar el is tömődött,nem lehetett vele egyszerre sokat...most Kenwood van,na ez tuti,olyan száraz a reszelék,mint a fűrészpor,minden a pohárban köt ki szép tisztán,és gyors is!
              1 boszorka van, 3 fia van

              Comment


                #8
                Smoothie makerrel tapasztalata valakinek? az kis helyen elfér és viszonylag olcsó...
                Petra vagyok Hargita(2011.01.30) és Nimród(2013.06.10.) anyukája
                ClauWi hordozási tanácsadó tej- és tojásmentes
                Vándor gyapi Zara Eladó batyu, karikás

                Comment


                  #9
                  nekünk braun van, de alig használjuk. akkor jó ha valaki tényleg több kiló gyümölcsöt zöldséget szeretne kipréselni, amúgy sztem totál felesleges. egyrészt a tisztítás, meg azért ülepedni kell hagyni, mert pl a szőlőből nagyon pici darabkák bedarálódnak. a száraz rész viszont száraz, tehát csak héj meg mag meg ilyenek.

                  én szőlőt passzítoztam kézi cuccal lekvárbefőzéshez és rájöttem, h igen ez az igazán tiszta cucc, áttetsző és csak a gyümölcshús....macerás, de ha még egyszer szőlőlét akarnék akkor csak így.

                  ha meg más akkor meg kis vízzel bele a turmixba és akkor rostos is.
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    #10
                    Nekünk ilyen Philips van. Tökéletes
                    http://www.amazon.co.uk/Philips-HR18.../dp/B0007XHGHA

                    Comment


                      #11
                      Nekem az lenne a kérdésem, hogy van-e ötletetek, hogy a maradékkal mit lehet kezdeni, mert sajnálom kidobni, de nem vagyok elég kreatív...
                      Ági vagyok Benedek (2013.12.14.) anyukája. Balettet tanítok

                      Eladó rucik és könyvek

                      Comment


                        #12
                        Attól függ mi marad fenn Mivel én is sajnálnám kidobni, eleve kimagozom az almát, körtét ilyesmit, így a száraz részben nincs zavaró és belerakom sütibe.
                        Gy és 50 kiló gyerek

                        Comment


                          #13
                          mbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekünk ilyen Philips van. Tökéletes
                          http://www.amazon.co.uk/Philips-HR18.../dp/B0007XHGHA
                          Ha valaki csümölcscentrin hezitál mostanában, ez tényleg nagyon jó! Hosszas kutatómunkám eredményeképp (vélemények, youtube, tesztek nézegetése után) nálam ez lett a befutó.

                          Ami még sokáig versenyben volt, gyakorlatilag a philips koppintása. A különbség a "A DripStop csepegésgátlóval ellátott kifolyó" . Akkor úgy gondoltam ez nem érdekel, de így pár hét intenzív használat után azért hiányzik ez az apróság..: http://www.bosch-home.com/hu/term%C3...s/MES3500.html

                          Szóval biztos ez is nagyon jó!

                          Ezt is nézegettem, de amit itt lehetett kapni és meg tudtam tapizni, abban túl sok volt a műanyag, a leszorító füle is pl. és nem tűnt olyan tartósnak.
                          http://www.philips.hu/c-p/HR1855_30/...elcscentrifuga

                          Mosogatása szétszereléssel -ami nagyon egyszerű - pár perc. Mondjuk én rögtön elmosom, nem hagyom beleszáradni a cuccot.
                          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                          Comment


                            #14
                            mauglina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nekem az lenne a kérdésem, hogy van-e ötletetek, hogy a maradékkal mit lehet kezdeni, mert sajnálom kidobni, de nem vagyok elég kreatív...
                            Én pucoltan centrizek, és a maradékot megfőzöm lekvárnak, vagy teszek hozzá még vizet és rostos lének.

                            Comment

                            Mamami portál footer

                            Összecsuk

                            Friss bejegyzések

                            Összecsuk

                            Cikk a mamami portálról

                            Összecsuk

                            szivárvány
                            Betöltés...
                            X