Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kenyérsütő

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Az én tapasztalatom az, hogy ha van egy jó recept, az nagyjából minden géphez jó. A 3. gépemet gyűröm, a klasszikus receptem (amiben egyáltalán nincs cukor, csak víz, só, liszt és élesztő) minden géphez okés.
    Három a gyerek, egyik sem baba

    Comment


      Mi jópár éve amikor bejött a divatba, kaptunk egy gépet, majd mivel nem nagyon használtuk és akitől kaptuk, nekik elromlott, mondtuk, amíg nem vezsnek másikat addig kölcsönadjuk.
      Hát a mai napig ott van De nem azért mert nem sütök kenyeret, hanem mert nekm villanysütőm van, és ebben nagyon jól lehet kenyeret sütni. És nem is több munka, hogy nekem kell dagasztanom. És még a habverőm is bírja.
      5 perc míg felfut az élsztő, majd 10 perc dagasztás, ha nincs elég meleg akkor 40°C-os sütőbe kelesztőtálba kel, majd ha kibuggyant, formázom, és sürőlapra teszem, vissza keleszteni, majd mikor elég nagy felcsavarom 180°C-ra, majd megkenem a tetejét vízzel és sütés.
      És még valami, ha elég kemény a tészta akkor nem kell edénybe tenni, megáll magától.
      Csybe

      Comment


        Zsuzska, írnál tuti receptet? Teljes kiőrlésűt szeretnék, vagy aminek legalább a tele teljes kiőrlésű liszt, rozs vagy tönköly.
        Angica + 4 kicsi
        tej-, tojás- és cukormentes:
        http://angi.mentesnasi.hu

        Comment


          angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Zsuzska, írnál tuti receptet? Teljes kiőrlésűt szeretnék, vagy aminek legalább a tele teljes kiőrlésű liszt, rozs vagy tönköly.
          akkor alapelveket írok, jó?
          a klasszikus recept:
          300 ml langyos víz
          1 tk só
          540 g liszt
          fél friss, v. 7g szárított élesztő

          alapelvek:
          - só nem érintkezhet az élesztővel, mert gátolja a működését
          - a lisztet számtalan formában lehet variálni, de pl. csak rozsliszt magában nagyon tömör, fojtós kenyeret ad
          - a durumliszt nagyon finom, mindenképp ajánlanám kipróbálni
          - a teljes kiőrlésű, és nem búzalisztek is másképp viselkednek, más mennyiségű folyadékot vesznek fel, ezért dagasztás közben figyelni kell, milyen hangot ad ki a kenyérsütő, és folyadékot, avagy liszet kíván-e még (ezt nem tudom leírni, ezt magadnak kell kitapasztalni, de ha kevés a folyadék, akkor nagyon nehezen keveri, ha meg folyósnak látod, akkor nyilván liszt kell hozzá)
          - a vizet lehet részben helyettesíteni tejjel, íróval, joghurttal, kefírrel
          Három a gyerek, egyik sem baba

          Comment


            Csybe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mi jópár éve amikor bejött a divatba, kaptunk egy gépet, majd mivel nem nagyon használtuk és akitől kaptuk, nekik elromlott, mondtuk, amíg nem vezsnek másikat addig kölcsönadjuk.
            Hát a mai napig ott van De nem azért mert nem sütök kenyeret, hanem mert nekm villanysütőm van, és ebben nagyon jól lehet kenyeret sütni. És nem is több munka, hogy nekem kell dagasztanom. És még a habverőm is bírja.
            5 perc míg felfut az élsztő, majd 10 perc dagasztás, ha nincs elég meleg akkor 40°C-os sütőbe kelesztőtálba kel, majd ha kibuggyant, formázom, és sürőlapra teszem, vissza keleszteni, majd mikor elég nagy felcsavarom 180°C-ra, majd megkenem a tetejét vízzel és sütés.
            És még valami, ha elég kemény a tészta akkor nem kell edénybe tenni, megáll magától.
            te most le akarod beszélni az embereket a kenyérsütős topikban a kenyérsütőről?
            Nyilván maga a gép nem létszükséglet, de aki sokat és sokfélét süt, annak azt gondolom, megéri. Én ma pl. zsemlét sütöttem, a tésztáját a gép dagasztotta, és jelentős a különbség aközött, ahogy a kenyérsütő dagasztja, és a robotgépek dagasztása között, hiszen itt nem csupán magáról a mechanikai műveletről van szó, hanem a melegítésről, pihentetésről is közben, ami kell a kelt tésztának.

            Általában igaz, hogy a sütőben (hangsúlyozom: sütőben) sült kenyérnek ízletesebb a héja, mint a kenyérsütősé. De ez sem mindig igaz, mert gázos sütőben nekem nem sikerült jó kenyereket sütnöm (villanyosban igen). És most olyan fajta kenyérsütőm van, ami a korábbiakkal ellentétben nagyon ropogós héjat süt minden oldalon.

            Vagyis én mindenkinek javaslom, hogy ha átgondolta, hogy ki fogja tudni használni, akkor inkább szerezzen be egyet. Isteni érzés reggel friss kenyérillatra ébredni
            Három a gyerek, egyik sem baba

            Comment


              Dehogy akarom lebeszélni, boccs ha így tünt, gázos sütőben tényleg képtelenség jó kenyeret sütni, meg az is igaz, ha reggelre szeretnék friss kenyeret akkor gép nélkül 3 órával hamarabb fel kéne kellnem. Csak mondtam, hogy a villany is jó megoldás lehet, ha valaki el akarja kezdeni.
              És igencsak igénybe is veszi a dagasztás a hebverőt, hisz nem az az elsődleges célja.
              Csak ugye nekem most még könnyű, hisz nem dolgozok, a kicsivel itthon vagyok. , ráérek időnként 2-3 percet ránézni, hogy minden ok. Nyilván más lesz ha újra dolgoznom kell majd


              És én a fehér BL55-ös liszthez szoktam sikért adni, úgy 1-1,5 ek mennyiséget egy fél kiló lithez. Most akarok a többi fajta lisztel kisérletezni.
              Csybe

              Comment


                Zsuzska, köszi a receptet ès a tippet is. Alapelvekellemes tisztában vagyok és nagyon sok fajta lisztet, magot, ízesítő dolgot szoktam használni. Nekem meglepő, hogy cukor sem kell de nyilván nem írnád, ha nem kelne meg. Nekem kell gèp ha minden igaz hamarosan dolgozom. Finom a Sütőben sült kenyér is de az reggel nem lesz meleg. Ha munka után hazaérve lehet, hogy nem az lesz az első, hogy a robotgèpet izzítsam Én hajnalra programoztam így reggel kivettem és mire letusoltam, odakèszültem langyosra hűlt. A kettő eredménye, előnye más jellegű
                Zsuzska, megîrnád hogy neked milyen gèped van most?

                Comment


                  nem kell bele cukor, ez a tapasztalatom. ahol lehet, megspórolom a plusz szénhidrátot.
                  Meg jómagam nagyon-nagyon-nagyon kevés kenyérfélét eszem, de a család annál többet. Nem mintha nem szeretném, nagyon is csak én most másfajta étrenden vagyok.
                  A beprogramozott kenyeret -és bocs, ha te is tudod, de másnak hátha jól jön-, ha kész, akkor jó minél előbb kivenni, mert a melegen tartás alatt visszanedvesedik.
                  Egy gluténmentes sütést is tudó Tefalom van most.
                  Három a gyerek, egyik sem baba

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Nem konkrétan kenyérsütőgép miatt írok, hanem recept miatt ,de ezt a topikot találtam hozzá legközelebb Úgy néz ki búzaallergiám van. Tudtok olyan kenyérreceptet, amiben nincs búza, de finom lesz és valamennyire kenyérszerű? Zablisztből lepény sikeredett...

                    Comment


                      Mit lehet olyankor tenni, ha lejön a teflonbevonat? Kuka? Vagy lehet a gépekhez nem horrorisztikus áron alkatrészt venni? (Hausmeister)

                      Comment


                        dittta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

                        Nem konkrétan kenyérsütőgép miatt írok, hanem recept miatt ,de ezt a topikot találtam hozzá legközelebb Úgy néz ki búzaallergiám van. Tudtok olyan kenyérreceptet, amiben nincs búza, de finom lesz és valamennyire kenyérszerű? Zablisztből lepény sikeredett...

                        Ditta, van gluténmentes topic, keress rá.
                        Angica + 4 kicsi
                        tej-, tojás- és cukormentes:
                        http://angi.mentesnasi.hu

                        Comment


                          adri123 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Mit lehet olyankor tenni, ha lejön a teflonbevonat? Kuka? Vagy lehet a gépekhez nem horrorisztikus áron alkatrészt venni? (Hausmeister)
                          Én csak horrorisztikus árakkal találkoztam...
                          Angica + 4 kicsi
                          tej-, tojás- és cukormentes:
                          http://angi.mentesnasi.hu

                          Comment


                            angica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ditta, van gluténmentes topic, keress rá.
                            Igen, köszi, de ez pont nem glutén. Azzal nincs bajom, zab, rozs, sőt durumbúza is jöhet nyugodtan. Ezért gondoltam inkább itt kérdezni, de lehet, hogy egy próbát ott is megér a kérdés.

                            Comment


                              Adri, nézd meg az Orczy háztartási gép boltot! Kb. mindenhez van alkatrészük, korrektek, segítőkészek.
                              - korábban steinc -

                              Comment


                                Csajok!
                                Megéri kenyérsütőgépet venni, ha még soha nem próbáltam otthon sütni, vagy kezdetben elektromos sütőben is lehet sikereket elérni?
                                Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X