Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kőleves.Avagy hogyan éljük túl a hónap végét(is)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Polcz Elaine könyvet én is kérek ide!!!
    phage.sofie kukac gmail pont com
    kösziii
    családun xerete talapu

    Eladó Varró Dani-könyvek

    Comment


      neeee...eltűnt, amit írtam...

      a lényeg:
      Kaja
      - kenyér otthon - egészséges és olcsóbb
      - vega konyha - jó volna több egészséges cucc, de így is ok, amiket írtatok kaja, az mind van nálunk, és soha nm jutott eszembe, hogy gáz lenne. Sok -sok főzelék, tészták zöldségekkel, sajttal (ez a luxuscikk nálunk), mindenféle krémek. Mostanában főzök néha húsos kajákat a házfelújításon dolgozó fiúknak...most jövök rá, hogy mennyit spórolunk azon, hogy nem eszünk húst...

      Ronimami, a mascarponet holnap kipóbálom!

      - ruha turi(kilós), gyerekeknek cipő licitálva (ez z egy, ami miatt néha kesergek. Ebben kényes vagyok: legyen bőr,egészséges, szép, ne legyen kopott....viszont licitálva is mindig tudok ilyet venni, a bolti ár feléért, harmadáért...).
      Én turizni is tökjókat szoktam, nem zavar. hoyg használt...sőőőt, inkább azt gondolom, hogy mi a szösznek gyártják tele a világot mindenféle új cuccal, meg fogunk "fulladni" ettől a rengeteg tárgytól..(a férjem szokott új nadrágot kapni, nélküle nem merek használtat venni, ő meg nem ér rá napközben turkálóba jönni velem...és azt hiszem, nem is szívesen jönne)

      - tisztítószerek akciósan, minimális. Ecetet , citromsavat használok leginkább. Mosás mosódióval, néha mosószerrel, öblítés ecettel.

      Johanna KISMOKtól ÉS KARDOSANItól rengeteg anyatejet kapott, szeretetből...nekem ez a legnagyobb segítség. Pénzünk nem lenne ennyi anyatejet megvenni neki, tejet viszont sajnos képtelen vagyok eleget termelni (és nekem nagyon fontos, hogy ne egyen tápszert)


      - könyv használtan, leendő házba bútor használtan (ez sem zavar, szép , igazi fa lesz)

      Ami hiányzik: néha egy-egy cd, néha kozmetikus (nekem nagyon gáz a bőröm, tényleg kellene, de épp a házfelújítás közben, mikor rohamosan éljük fel a megtakarított pénzt, kezdjük fizetni a kölcsönt, erre nem merek benevezni....), egy-egy új könyv a férjemnek ...
      Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

      Comment


        Ja , szinte kizárólag moshatózunk (Marcinak van éjjelre eldobhatós pelusa, amióta Jonka megszületett, mert a 3 gyerek pelusozását már nem bírtam...). Anyósomékkal lakunk egy telken, aki amióta Marci megszületett és elkezdtem moshatózni (4 éve), azóta ezzel szekál, hogy mennyi vizet fogyasztok stb...(azt hiszem, a környezetvédelmi okaimon kívül - amiket nem hajlandó elfogadni - nem méri fel, hogy pénzben ezzel mennyit spórolunk is...bááár, ez őt nem érinti... ez gonoszul hangzik, de így van )
        Moshatóból tetrapelus,prefold és sk varrott pelusok. Olcsó , és nem rosszabb,mint a gyári. Szeretek anyagokat turzni hozzájuk

        Vízhasználat:
        a közös együttélésünk(anyósomékkal)sarkalatos pontja.... mivel a bojlerunkban rendszeresen nincs meleg víz estére (mivel nálunk éjszakai áram van , és napközben mosogatok is, így télen a gyerekek kétnaponta fürdenek...legalább ennyivel is kevesebb vizet fogyasztunk. (ráadásul jéghideg télen a fürdőszoba, és amúgy is csak a babakádban tudnak fürödni, mert zuhanyzónk van - szóval ezért is)
        Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

        Comment


          Sofie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az olcsó, ám laktató kajákhoz: érdemes szétnézni a különféle nemzetek eledelei között: a paella, a tortilla de patatas, a slambuc, a borscs és a társaik mind olyan kaja, ami olcsó, finom, és laktató főleg...
          Tortillát is sokszor csinálunk, úgy nagyon jó, hogy megkenve házi paradicsomszósszal, rá sajtot és sütőben kicsit ráolvasztani. hmmmm
          Amúgy nagyon szeretjük más népek eledeleit mi is, pláne ha egyszerű megcsinálni. A másik kedvenc, az indiai szamósza. Van egy indiai vega szakácskönyvünk, szeretjük.
          Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

          Comment


            A házunkban, amit vettünk,és most megpróbálunk lakhatóvá tenni (nyáron szeretnénk költözni) :
            - lesz éjszakai áram - ezt 15 000 Ft-ért intézi egy villanyszerelő..szerintem nem sok ahhoz képest, hogy mennyit fogunk ezzel spórolni
            - fürdőkályhánk lesz, ami árammal is működik (éjszakai), de fát is lehet bele tenni, és így fűteni is tud - ezzel tervezzük a fürdő fűtését megoldani (+lesz egy elektrmos radiátor, amit szintén szeretnék éjszakai áramra - is - rárakatni)
            - ha minden jól megy, lesz tömegkályhánk,ami állítólag anyagilag is jobb, mint pl egy cserépkályha (nem az ára,mert az drágább, hanem utána..)

            Ezek elsősorban "öko"szempontból lesznek, de örülni fogok, ha anyagilag is valamivel jobban jövünk ki esetleg..

            - lesz mosogatógépünk - ha tényleg annyit fogyasztanak ezek,a mennyit írnak róluk,akkor tuti olcsóbb lesz,mint így...és többet tudok a gyerekekkel foglalkozni...



            - lesz nagy kertünk, ahol remélem, növögetni fognak a növényeink

            (a férjemnek adni akar az egyik kollegája egy tejelő kecskét...én úgy érzem a 3 gyerek, a ház stb mellett erre most nem lesz energiánk, de azért elgondolkzom néha rajta....bár azt mondtam NEM, a férjem és a fiam is már azt tervezik, hol fog lakni)

            -meg szeretnénk néhány tyúkot...a zöldségesnél ok a tojás (ráadásul van 22 Ft-ért is, és még méretre sem gáz). de a hiper-szuper marketekben, amiket eladnak 30 Ft.ért....szégyenre méltó..szerencsétlen tyúkok, akik azokat tojják, el tudom képzelni, hoyg élhetnek...
            Utoljára szerkesztette dvacko; 2011.04.01., 01:45.
            Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

            Comment


              - sokszor veszek közelgő lejártű dolgokat féláron. Én ezt sem érzem cikinek...szerintem jó, ha ezek nem a szemétbe mennek, és attól, mert holnap vagy aznap lejár, semmi baja nincs.


              Vicces így az élet, mert húgom párja meg RENGETEGET keres, hiper-szuper háza (uk?) van, mindenféle luxuscikkel, szóval látom, hogy milyen , ha valakinek EGYÁLTALÁN nincsenek anyagi gondjai. (és ezt egyáltalán ne értsétek sehogy se negatívan, mert nagyon sok mindent kapnak tőlük a gyerekek, és nem kacatokat, hanem tényleg olyanokat, amikre szükségük lehet, és nem irigylem tőlük egyáltalán az anyagi jólétet.....főleg, hogy ez tényleg a párja pénze, tesóm óvónő, iszonyú keveset keres, és így elég nagy teher is neki, hoyg ennyire jól kereső párja van - nem tudom, ez mennyire érthető így... . De most kapott sok év után végre egy jegygyűrűt, és így talán már ez is kevésbé teher . )
              Vica vagyok, [COLOR="SandyBrown"]Marci, Bori, Johanna és Miska anyukája

              Comment


                csimbók eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Csak olvasok, és tanulok. Lányok, le a kalappal!
                A Főzzünk örömmel! nekem is megvan ebookban, pdf-formában, ha kéri valaki, szívesen továbbítom. Tényleg nagyon hasznos és okos könyv.
                Én is szeretném

                Köszönöm
                Utoljára szerkesztette _andi; 2011.04.01., 17:22.
                Andi
                Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                Comment


                  Vica, milyen cd hiányzik? Sok mindent le lehet ám szedni a netről Szívesen segítek, ha megírod mit szeretnél.
                  Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                  Comment


                    A főzős könyvet én is kérhetem?
                    hornyakadri83@citromail.hu
                    Köszönöm szépen
                    Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                    Comment


                      Vica!
                      Ha zenére van szükséged, segítek én is szívesen, ha megvan átírjuk.

                      Érdekes amit írtál. Van egy jó barátnőm, ők most elég nehezen élnek. Ő mondta,h mikor sokszorosából kellett megélniük akkor viszont annyira nem becsülték, elment, kifolyt a kezükből.

                      A könyvet én is kérném bacskaivik kukac gmail pont com , köszi
                      Viki&Lackó(14,5)
                      https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                      Comment


                        Van egy pár tippem a hó végére.Pl román palacsinta:liszt,bubis ásványvíz,cukor,fél élesztő pici só.Össze zutyul,és már süti is! Tojás,tej allergiások is ehetik!finomabb,omlósabb,tovább el áll,már ha marad.Töltelék ami tetszik,vagy ami van.Indira
                        Utoljára szerkesztette indira; 2011.04.02., 23:51.

                        Comment


                          fru eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kicsit részletesebben ezt le tudnád írni? Köszi!
                          Nem Ugyanis a férjem főz nálunk De megkérem írja le! És bemásolom majd
                          Á., K., S. és R. anyukája

                          Comment


                            Jött már valakinek csp ma reggel?
                            Huncut kis kópé, Huncut kis úr, aki az ágyból mindenkit kitúr Huncut Úr, alias ZSombi (2010.08.02) és akit kitúr Adri és Balázs

                            Comment


                              VeghA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Jött már valakinek csp ma reggel?
                              Nekem hónapok óta 7-8-án utalják... Pedig előtte mindig 1-én itt volt.

                              Ja, és sziasztok Eddig csak olvastam, bár nálunk most szerencsére nem aktuális, de voltak nehéz hónapjaink... Viszont a férjem őőőrült spórolós Íg én is bújom folyton az olcsó kajákat, egyéb spórolási ötleteket...

                              Ha lesz egy kis időm, beírom majd én is, miket szoktam csinálni
                              Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

                              Comment


                                Nem. Én úgy vettem észre, hogy általában 4-én jön, csak akkor előbb, ha az szombat vagy vasárnap. Most meg hétfő lesz, úgyhogy szerintem majd akkor.
                                Andi
                                Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X