Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Gluténmentes sütés-főzés

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Gluténmentes sütés-főzés

    Akció
    Egyre több embert érint a lisztérzékenység problémája. Most mi is beléptünk ebbe a táborba. Arra gondoltam, ha vannak még érintettek a mamamin, segíthetnénk egymásnak ötletekkel, bevált receptekkel.
    Mit hol érdemes venni, melyik "lisztet" mihez érdemes használni, miből lehet finom kenyeret, pogácsát, palacsintát, tortát sütni.
    Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

    #2
    Üdv!
    Örülj, hogy megvan a válasz! Hamarosan minden jobb lesz, csak bele kell jönni.
    Én saját részről vagyok érintett, ez persze egész más felelősség, mintha a gyerekről lenne szó. Budapesten éltek? Akkor a legjobb hely az Ecseri útnál van, hatalmas választék, friss pékárú, cukrásztermékek és NAGYON KEDVES kiszolgálás!
    Ildi és a kékszeműek Marci (2003.03.) Bori (2006. 03.) Lackó (2009.03.) március a legszebb hónap!
    és végre közel van az ovi/suli!!!

    Comment


      #3
      Van egy gluténmentes blogom www.nukugluten.blogspot.com.
      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

      Comment


        #4
        Sziasztok! Nálunk a lányom GÉ, így én is benne vagyok a témában.
        Boribon, nálatok ki a GÉ?
        Lívia

        Comment


          #5
          Sziasztok! Nálunk én vagyok az érintett, nemrég derült ki, egyenlőre még nem végleges a diagnózis, csak 90% (a bélbiopszia kimutatta, a vérvétel nem). Most 3 hónap szigorú diéta, utána visszajöhet a liszt, ha rosszul leszek, akkor "véglegesíti" a doktornő a diagnózist.
          A gyerekeket is szűrni kell, februárra kaptunk időpontot a gyerekgasztróra.
          Kisvic! Köszi a blogot, megyek is és nézem.
          Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

          Comment


            #6
            Sziasztok!

            Gergőnél természtgyógyász állapította meg, hogy gluténérzékeny, a gasztroenterológián vérvétel ,,csak" a rozsot mutatta ki (meg a tojást ), de ahogy nézem, a BL55 rendesen hasmarsot okoz , bélbiopsziának meg nm szívesen tenném ki a kissrácot, így marad a gluténmentes kajálás. NEHÉZ. Mi imádjuk a tésztát, kenyert,sokat sütök, és hát rizslisztből, kukoricalisztből nem az igazi egy süti sem. A kész lisztkverékek meg csillagászati pénzbe kerülnek.Gluténmentes tésztát viszont több fajtát is lehet kapni egész finomat a nagyobb Tescokban, nincs 400 Ft egy zacskó.
            Egy tipp: ha keményítővel helyettsítitek a liszt kb felét, és rostport adtok hozzá, valamivel jobban összeáll, nem porlik szét s a süti, se a péksüti.
            Életem fő műve: a G.A.M.Sz. Művek -egyik alapító tagja, koordinátora, menedzsere, mindenese vagyok (2007-2012.)

            Comment


              #7
              Nekem már elég jól megy a sütögetés, főleg az édes cuccok. Az tény, hogy keverni kell őket, nekem pl a rizsliszt és a schär liszt keveréke vált be a legjobban. Schär lisztet meg legolcsóbban az Aréna plázás gluténmentes boltban lehet kapni, kb 1000-1100 1 kg. Ott lehet finom tortaszeleteket is kapni meg fagyit is, pogácsát. Nagy ritkán ki szoktunk oda zarándokolni. Meg ahogy észrevettem, ott olcsóbb a perec is meg a ropi, mint a másik gm boltban, ahová járunk.
              Háziboszi, és a kisfiad akkor tojásra is érzékeny? Nem lehet egyszerű
              Amúgy sajnos iszonyúan drága az egész.
              Lívia

              Comment


                #8
                Háziboszi! Mi az a rostpor? Akkor most tojásmentesen kell főznöd?

                Nekem ma sikerült először finom pizzafélét (pompost) sütnöm Schar mix C-ből. Ez végre finom lett, nem száraz...

                A Vág utcában (XIII. ker, Dózsa György út - Váci út) is van egy Táplálékallergia centrum. Lehet kapni friss kenyeret, pékárut, és finom sütiket (almás-túrós lepény nagyon fini).

                A neten láttam, hogy az álomsüti cukrászdában (Balzac utca) lehet kapni GM sütiket és beiglit is lehet rendelni.
                Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

                Comment


                  #9
                  Tojásmentesen majd akkor főzök-sütök, ha megtudom, pontosan a sárgájára vagy a fehéréjére érzékny, és ha a trmésztgyógyász is ugyanzt mondja. Most ott tartunk, hogy 3 hete se tojás, se tjtermék, se glutén (vagyis azt a hétn adtam, fel is lazult a széklete egyből-jaj, remélm ezt a topicot nm fogja csajozós korában olvasni )

                  Hallottam fél füllel, gy olyat, hogy ha orvosi igazolás van a tápláláékallrgiáról, van rá támogatás. D hogy zt hogyan kell intézni, azt nm tudom.

                  (Ahol nincs magánhangzó, oda hlyttsítsétk b z E-t.)
                  Életem fő műve: a G.A.M.Sz. Művek -egyik alapító tagja, koordinátora, menedzsere, mindenese vagyok (2007-2012.)

                  Comment


                    #10
                    Gyereknél emelt családipótlék, kedvezményes utazás (BKV ingyen), de nem kis procedúra. Ja és gyes is jár asszem 10 évig. Azért nézz utána pontosan ha érint.
                    Ildi és a kékszeműek Marci (2003.03.) Bori (2006. 03.) Lackó (2009.03.) március a legszebb hónap!
                    és végre közel van az ovi/suli!!!

                    Comment


                      #11
                      Azért nem kell megijedni, le kell tölteni a netről a kiegészítő papírt az emelt csp-hez, amin az orvos igazolja, hogy tartósan beteg. Ezt kell elküldeni a MÁK-nak, majd ők visszaírnak, és küldik az emelt csp-ről szóló kis kártyát, ami feljogosít mindenféle utazási kedvezményre. De van emelt csp-s topik is.
                      Lívia

                      Comment


                        #12
                        Annyira szeretném, ha ez a lehetőség fel sem merült volna
                        Életem fő műve: a G.A.M.Sz. Művek -egyik alapító tagja, koordinátora, menedzsere, mindenese vagyok (2007-2012.)

                        Comment


                          #13
                          Amióta diétázok, még nem sikerült finom palacsintát sütni, egész máig. Ma kipróbáltam a Beiker kenyérporból, olyan lett, mint az"igazi". És a levesbe való galuska is finom lett belőle.
                          Bea, 2 kiskamasz, 1 kiskamaszokat utánzó, 1 örökös lázadó és egy (egyenlőre) szelíd gyerek anyukája

                          Comment


                            #14
                            Én meg vettem Kukorica lepényliszt nevezetű valamit a Tscoban, és azzal sütöttm fincsi palacsintát. Nm vékonyat, hanem olyan angolmódra sűrűt, de isteni :csöppet sm kmény, és nm átható kukoricaízű, plusz pénztárcabarát.
                            Életem fő műve: a G.A.M.Sz. Művek -egyik alapító tagja, koordinátora, menedzsere, mindenese vagyok (2007-2012.)

                            Comment


                              #15
                              Végre sikerült tökéletes palacsintát sütnöm. Illetve ennek az íze is olyan, mint a gluténosé.
                              Beiker liszt kell hozzá (most ez az új kedvenc gm lisztem), meg keményítő. Nagyon klassz lett. És végre ez a liszt megdagad, ha hagyod állni a tésztát.
                              Lívia

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X