Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Cukormentes szép napok :)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Cukormentes szép napok :)

    Akció
    Sziasztok! A topik a cukormentességről és ennek jótékony hatásairól szól. Van egy hozzá kapcsolódó receptes topik is itt. Cukormentes, szép napokat

    Cikk a cukorfogyasztás történetéről: http://tudnodkell.info/a-cukor-a-hal...types=og.likes

    A cukor: méreg, cikk: http://drimmun.com/egeszseges-taplal...kor-mereg.html

    Számomra a 2010-es év áttörése a cukorról való teljes leállás.
    Cukorfüggő vagyok, 8 hónapos koromtól anyukám - az anyatej mellett - vajon futtatott lisztes-cukros tejbe papival etetett, hogy jól hízzak. Ezzel megalapozta, majd a műédességek mindennapos kínálásával rögzítette bennem a cukorfüggőséget.
    Az édes: az egyik alapvető íz, szükségünk van rá, csak az nem mindegy, hogy ezt cukorral, vagy pedig szerves alternatívákkal csillapítjuk-e. A cukor minden szinten (test-lélek-szellem) deformitásokat okoz, mert az élettani, lelki és szellemi folyamatokba agresszíven belép, és azokat módosítja.
    Az utamon sokáig egyedül voltam, de tudok másokról is, akik cukormentesen élnek.
    Szeretettel várom őket, és azokat, akiket érdekel, hogy lehet cukormentesen szép egy nap, és az élet.


    Hogy függő vagyok, arra úgy 10 éve jöttem rá, ha nem volt meg a napi csoki, fizikailag és lelkileg is rosszul voltam. Kizárólag cukor evéssel tudtam létezni, miközben más területen abszolút az egészséges, teljes értékű étkezést követtem.

    2003-ban áttértem a fruktózra, és azt használtam, míg valaki fölhívta a figyelmem arra, hogy a fruktóz hosszú távon májkárosító hatású.
    Ekkor levelezésbe kezdtem, és Prof. Dr. Fekete Sándor György szak-kutatótól (nutrigenomika) kértem tanácsot, hogy milyen formában ehetek (és adhatok a családnak, és a gyerekeknek) cukrot.
    Válasza sokkoló volt: semmilyen formában.
    És mi lesz a sütikkel? Hiszen minden héten 4szer sütök! T. kiőrlésű liszttel, bio krémekkel... Nem, ezt se. Atyavilág, de akkor mit?!
    Aszalt gyümölcsöket, amikor nincs friss, és magvakat.

    Hisz ez borzasztó!
    Miért nem ehetünk rendes süteményt?
    - Mert nincs rá szükségünk - mondta a férjem, felnézve a sporttáplálkozási olvasmányból.
    - Mert a szervezetünknek egy olyan anyagot juttatunk, ami se nem élő, se nem tápláló, hiszen a cukor: puszta élvezeti forrás. Vágyforrás, kábítószer. Tudatmódosító, és legális narkotikum.
    Bumm.
    A fejemben bombázódtak barátaim és férjem, valamint a professzor szavai, és elkezdtem.
    2010 áprilisa volt a start, és nagyon nehezen ment.
    Bio- és más étcsokival enyhítettem a rám törő "azonnal, most kell egy kis édesség, ez jár nekem, hát már ezt se?!"
    És ettem egy kis étcsokit, mazsolát, aszalt ezt-azt...
    Közben rengeteget olvastam a cukorról, kerestem, hátha valahol azt írják, de, bizony, az embernek szüksége van a rigójancsira.... Sehol nem írta!
    Sehol nem írták azt, hogy enni kéne cukrosakat.
    És akkor a konyhából kitessékelődtek a bolti péksütik, a csoki, a habos és krémes, a t.rórudi, .... minden, amiben van cukor.

    A függőség hullámokban újra meg újra jelentkezett, olykor egy gazdátlan keksz azonnal elcsábított, de most ott tartok, hogy ha gazdátlan, akkor se érzem a késztetést, hogy megegyem.
    Fizikailag számos betegségem múlt el minden beavatkozás nélkül.
    Ezek pl.: gyomorgörcsök, gyomorfájdalom, sorozatos hasmenés, láb körömgomba (évekig hiába kencéztem), és lement rólam 5 kiló, bár ez nem volt cél.
    Lelki változások: derűsebb, kiegyensúlyozottabb, nőiesebb, „édesebb” lettem. És igen, jó ez így, mintha új életem lenne. Jó így élni

    P. S. 5 évvel később. Közben újra szültem (3. gyermek), költöztünk kétszer, rengeteg változás volt az életünkben. A várandósság alatt, 2014-ben vissza tértem a cukor fogyasztáshoz. Most, a szülés után 1 évvel ismét "elvonón" vagyok. Sok gyümölccsel váltom ki a cukrot, az édességeket - pl. tiramisu - steviával készítem.
    Utoljára szerkesztette tintin; 2015.07.24., 23:32.
    életmód blogom

    #2
    Én még csak hat hetes és egy napos vagyok, egyszeri elcsúszással.
    Nem tudok akkora eredményekről beszámolni, mint a többiek, mert nem volt akkora a függőség, de azért volt fejfájás és ingerlékenység a második-harmadik héten.
    Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

    Comment


      #3
      Hasznos cikkek, linkek.

      Egy rövid, velős:

      http://drimmun.com/egeszseges-taplal...kor-mereg.html
      Utoljára szerkesztette tintin; 2015.09.11., 17:26.
      életmód blogom

      Comment


        #4
        Atyaég! Le a kalappal az eredményed miatt! Én egyenlőre nem vagyok képes elkezdeni, de már nagyon telik az a bizonyos pohár! Nagyon nagy löketet adott amit leírtál (csak azt gondolom nem szerencsés ekkora változást egy idegpróbáló időszak közepére időzíteni, de hamarosan...addig jövök olvasni! Várom a beszámolókat és csak így tovább!!!!
        Enci : Dani (2003) Krisztián (2009) Levike (2011)
        RÁKOSMENTI KLUB NYÁRI SZÜNET UTÁN A VIGYÁZÓBAN ! KLUBVEZETŐT KERESÜNK!!!! HA ÉRDEKEL , ÍRJ!

        Comment


          #5
          tintin semmilyen cukrot nem eszel? pl. nyírfacukrot, xilitet?
          Andi
          Ádám (2007) és Emma (2010)
          www.bizzbennem.hu

          Comment


            #6
            Terhességi diabéteszem volt és nagyon szigorúan betartottam a diétát. Bár 80%os étcsokit ettem és édesítőszert használtam, illetve tuti ettem olyasmit, amiben rejtett cukor volt, és még így is éreztem, h sokkal jobban vagyok. Rengeteget fogytam is.
            Sajnos amint megszűnt a motiváció- megszületett a kislányom- visszatértem a régi étkezési szokásaimhoz, pedig az nagyon tutin működött.

            Egyelőre nem tudom mivel tudnám motiválni magam:-( Farkaséhes vagyok minden szoptatás után.
            Andi
            Ádám (2007) és Emma (2010)
            www.bizzbennem.hu

            Comment


              #7
              enci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Atyaég! Le a kalappal az eredményed miatt! Én egyenlőre nem vagyok képes elkezdeni, de már nagyon telik az a bizonyos pohár! Nagyon nagy löketet adott amit leírtál (csak azt gondolom nem szerencsés ekkora változást egy idegpróbáló időszak közepére időzíteni, de hamarosan...addig jövök olvasni! Várom a beszámolókat és csak így tovább!!!!
              Úgy van, ahogy írod, nem szabad stresszesen elkezdeni, mert a leállás maga elég stresszes, legalábbis így voltam vele. Tisztában kell lenni, h ez kőkemény - és a társadalom által elfogadott - függés. A nehezítő tényezők egyike, hogy mindenütt ott van a cukor, két lépésenként találsz valamit, amiben benne van. A boltok és az élelmiszerek fele édességből áll. Ott a finom illat, a péksütisek, a franchise-ok, hadd ne soroljam. És ráadásul csodálkoznak a barátok, az ismerősök, mi, mi van, miért, fogyózol, dehát ennyit se, dehát a legfinomabb, és tortát se, és krémest se, és t.rórudit se? És így néznek:
              Szóval nem egy könnyű terep a leszokáshoz. Ráadásul cukor-elvonókúra, az nincs, legalábbis nem tudok róla, sztem kőkemény ipari érdek fűződik az "etetéshez", stb., stb.
              Szóval jól át kell ezt gondolni, és egész komolyan felkészülni rá. Cuccokkal is, amik az átmenetei időszakban segítenek, és azzal is, hogy mi lesz a gondolatokkal, és mi lesz azzal, amikor annyira kívánod, hogy azonnal kell enned vmit...
              életmód blogom

              Comment


                #8
                kiscsiko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                tintin semmilyen cukrot nem eszel? pl. nyírfacukrot, xilitet?
                Igen.Nem. Semmilyet. Mézet ettem múlt hónapban, torokfájáskor, meg éreztem, h a megfázást kissé helyre rakta belül.
                Steviát vettem, de nem használom sokszor.
                Ma sütöttem rétest, rengeteg almával, sütőtök, mazsola turmixolva ment bele, és egy nagyon érett banán, eszméletlen édes volt
                Nagyon érdekes, mert eddig pl. a líciumot (goji berry) sem éreztem édesnek, és most annyira tömény, h elég pár szem belőle.
                Most iszogatok mandala teát, abban van édesgyökér, hát egy filter megy egy liter vízhez, és behalás, milyen édes Szóval, h az ízlelésem hónapról-hónapra finomodik, vagy mit csinál, intenzívebbnek érzem a természetes édeset is.
                életmód blogom

                Comment


                  #9
                  kiscsiko eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Terhességi diabéteszem volt és nagyon szigorúan betartottam a diétát. Bár 80%os étcsokit ettem és édesítőszert használtam, illetve tuti ettem olyasmit, amiben rejtett cukor volt, és még így is éreztem, h sokkal jobban vagyok. Rengeteget fogytam is.
                  Sajnos amint megszűnt a motiváció- megszületett a kislányom- visszatértem a régi étkezési szokásaimhoz, pedig az nagyon tutin működött.

                  Egyelőre nem tudom mivel tudnám motiválni magam:-( Farkaséhes vagyok minden szoptatás után.
                  Na igen, kell egy jó motiváció.
                  Nekem a férjem a motiváció, egyrészt én öregebb vagyok tőle, másrészt erősen közeledem a 40 felé, és leültem magammal diskurálni, hogy mégis, mit teszek azért, hogy fitt, egészséges, és viszonylag esztétikus küllemű maradjak.
                  De mindezeken túl, ha valami fele ennyire lenne ártó, mint amiket olvastam a cukorról, akkor is leállnák, hát még így!
                  Amikor ezt megértettem, akkor nagy lendületet kaptam. nem tapsikoltam tőle, hogy a sejtjeim, a szervezetem hogy van attól, hogy én itt kint élvezkedem.
                  Aztán elkezdtem utána olvasni a menopauzának, és akkor megint volt egy sokkoló, tu.illik, hogy a cukor és más finomított élelmiszerek hatásai betegségek formájában 20 év után mutatkoznak durván, vagyis úgy 40-50 éves kor között. Hát nekem nincs mit tologatnom tovább, már nincs időm...
                  életmód blogom

                  Comment


                    #10
                    Én is itt. Egy csúszással 3 hete, és nagyon élvezem! Elég sok csokit ettem a várandósságom előtt, aztán mióta kiscsaj a hasamban van, nem annyira kívánom az édeset... max a gyümölcsöket. De az itteni topik hatására úgy döntöttem, belevágok, elhagyom azt a heti 1-2 alkalmat! És tökjól megy!!! Ami a múlt heti csúszásom volt; apukám szőlőlekvárja... tudom, hogy kb.15%-nyi cukor van benne, de nagy szeretettel csinálta, nem szerettem volna, h megromoljon, és olyan fincsi volt. Ja, és én eszem mézet, meg xillitet. Előbbiről nem szeretnék leállni, mert tudtommal elég egészséges, utóbbit meglátjuk.
                    Mindenesetre az biztos, hogy jó hatással vagyok a családra is. A fiam sem eszik jó ideje semmi édességet, és többnyire meg is érti, miért mondunk nemet a játszótéren kínálgatásokra... helyette sok gyümölcsöt eszik, azt imádja!!

                    Tinitin, a történetünk elég hasonló... 3 hó anyatej után mi is cukrozott ezt-azt kaptunk a cumisüvegből... anyukám egész gyerekkorunkban mindent jóóó cukrosan csinált, legyen az sóska, vagy paradicsomleves... biza bennem is kialakult a függőség, ami fősulisan tetőződött. Azóta szépen lassan eszem egyre egészségesebb dolgokat, szóval nekem ennyiben volt könnyebb a dolog, hogy fokozatos volt a leállás.
                    De most nagyon szuper. Annyira, de annyira jó érzés elmenni a boltban az édességes polcok mellett úgy, hogy nem kívánom a sok színes-szagos cuccot!

                    (Ha nem lenne túl megterhelő, linkelnél ide cikkeket a cukorfogyasztás hatásairól? Azért mindig jól jön egy kis muníció, hogy ne csábuljon el egy óvatlan pillanatban az ember lánya. )
                    Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                    Comment


                      #11
                      Én csak próbálkozom nem enni cukrot, de nem teljesen sikerül. Xilit van itthon (az kémiailag nem cukor! teljesen más a hatása, csak éppen az is édes), mézet mostanában csak a megfázás miatt eszem (abba keverem a turmeriket - ajurvédikus gyógyizé megfázásra). Próbálok egyre keményebb lenni, pl. keresztelőn voltunk vasárnap, és egy falat sütit sem ettem, és nem fogadtam el, amit a végén haza akartak küldeni velünk.
                      Viszont sokan írják, hogy milyen jól lehet így fogyni. Én viszont hízni akarok, ilyenkor mi van???
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        #12
                        Szuper! Én Béky Laci bácsi tanácsára január 28-a(! fontos dátum:-)) óta nem eszem cukrot. Komoly allergiám van...volt...A szopi miatt ez a maximum amit tehetek a szervezetemért, de már ez is csodákat művelt. Le lehet róla szokni, és ha én mondom az nem piskóta. Azelőtt ha egy nap nem ettem édességet úgy éreztem meghalok.
                        A fogyás (sajnos) szépen kiküszöbölhető a remek szénhidráttartalmú gyümölcsök, teljes kiörlésű finomságok és magas kalóriatartalmú olajos magok fogyasztásával Persze ez nyilván függ attól, hogy ki mekkora felesleggel (nem felesleggel) kűzd, ill. hogy milyenek voltak az étkezési szokásai a "fordulat" előtt.

                        Comment


                          #13
                          Én az olajos magvakat, dióféléket nyomom magamba mostanában. Igazából szénhidrátot úgy általában keveset eszem (pedig szeretem a tk. bio kenyeret, abban semmi rossz adalék nincs), nem tudom, miért, talán nagyon megtetszett a paleolit gondolkodás? Szóval oké, hogy nem eszem cukrot, de nem is igazán tudom, mivel helyettesítsem testsúlyilag.
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            #14
                            Nekem az a gondom hogy gyerek korom óta jobbára csak édességet és pékárut eszem, a zöldségeket főleg nyersen szeretem de nem sok fajtát, a gyümölcsöket viszont annyira nem szeretem hogy a legtöbbtől rosszul leszek (egy kettőt azért megeszem ha éppen gusztusom támad rá de ez sajna elég ritka). Emellett a tejtermékek azok amiket ipari mennyiségben vagyok képes fogyasztani. Szóval szeretek mindent ami nem egészséges és hanyagolom azt ami jót tenne. Ezért gondolom azt hogy igen durva változás lenne áttérnem hirtelen, pedig motiváció az van több is, meg már el is döntöttem csak még nem tudom hogyan is kezdjek a felkészüléshez. Gondolom szükséges lesz egy átmeneti idő amikor a rosszból már kevesebb van de azért még van különben becsavarodom! Alapvetően tudok kitartó lenni de csak ha van értelme.
                            Szóval mi az amit elsőként meg kellene változtatnom szerintetek?
                            Enci : Dani (2003) Krisztián (2009) Levike (2011)
                            RÁKOSMENTI KLUB NYÁRI SZÜNET UTÁN A VIGYÁZÓBAN ! KLUBVEZETŐT KERESÜNK!!!! HA ÉRDEKEL , ÍRJ!

                            Comment


                              #15
                              enci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szóval mi az amit elsőként meg kellene változtatnom szerintetek?
                              Ha kifogy otthon a cukor, ne vegyél újat
                              Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                              Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X