Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Forró lakás...

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Forró lakás...

    Akció
    Tetőtérban lakunk, és most 29 fok van... embertelen...
    mi lesz később????
    van valakinek valami bevált lakáshűtő módszere??? légkondink nincs, és pénzünk se sok...
    Csilla, és gyermekei: Boróka 2009.08.18, Győző 2011.12.29

    #2
    szintén tetőtér...ami nyáron bazi meleg
    - mi szereltettünk fel légkondit fentre és lentre is (tetőtér+a még a padlástér is be van építve), tavaly meg azelőtt már használtuk, a felső profibb, jól kihűti az alsó szintet is, egyébként csavarni lehet a ruhánkból a vizet... persze ésszel használjuk
    - kereszthuzat, hogy mozogjon a levegő... ha nincs nyitva, a falak nagyon gyorsan átmelegenek, és meg lehet dögleni
    - ablakokon a rolók lehúzva, úgy kinyitva még árnyékol is
    - elmenni itthonról...nagyszülőknél tölteni az időt (az legalább nem tetőtér)
    - Gondolj arra, hogy télen meg nekünk jobb, mert kevesebbet kell fűteni ha besüt a napocska

    Mi 3 hét múlva költözünk, 5 nyarat csináltunk itt végig. jó volt itt, de ilyenkor nyáron tényleg embertelen meleg van és egy cseppet sem bánom, hogy elkelt a kéró...
    Utoljára szerkesztette gzsofi; 2010.06.10., 12:54.
    Zsófi
    "Egyik szőke, a másik barna..."

    Comment


      #3
      nálunk ugyanez a helyzet , nagyon várom a praktikákat! Mi lehet, hogy kipróbáljuk, hogy a bukóablakokra kívülről odaerősítünk gyékényt, állítólag jól szolgál és olcsó is, de még nem próbáltuk.
      Dalma a leendő iskolás (2009. 07. 28.) Csanád, az 5 éves Bulcsú (2011. 07. 01.), a 2 éves Botond (2014. 01. 11.) és egy újabb kis csoda boldog anyukája

      Comment


        #4
        Csilla, bár ez gondolom nem vigasztal, de mi nem tetőtérben lakunk, mégis 30 foknál áll a hőmérő
        Tavaly volt egy mobilklímánk, de most a pici miatt nem akarjuk beállítani... Nem tudom mi lesz...
        Lehet esetleg nedves lepedőt az ablakba tenni, az hűti a levegőt, viszont párásít is, a mi lakásunkban ez sajnos nem kivitelezhető... És a napi többszöri tusolás a túlélés érdekében...
        Tudod, elmúlik, elmúlik
        Bea
        Máté (2007. december 21.) és Nóri (2010. február 9.) és Lelle (2013. január 11.) anyája

        Comment


          #5
          ja, tényleg, a férjem is ragasztott kívülre az ablakokra ezt a "pöttyös" matricát, átlátszó matrica, fekete ráccsal hm, a neve nem is tudom mi (asszem az autókon is ez van),, de fent érezhető a különbség! nyomdában vettük, feldarabolta, aztán kiragasztotta!!! Ez működik tényleg!!!
          Zsófi
          "Egyik szőke, a másik barna..."

          Comment


            #6
            Jaj, de jó topik, én is várom a praktikákat! Mi is társasház harmadik emeletén tetőtérben vagyunk, ez az első nyarunk itt, tavaly ősszel költöztünk be. Jelenleg 28-29 fok van, de estére már 30 is volt. Nálunk van beépített klíma, azzal együtt vettük a lakást, de olyan gyorsan szakadt ránk ez a forróság, hogy még nem volt időnk kihívni egy karbantartót, hogy beüzemelje. Bár én, hogy őszinte legyek egyáltalán nem vagyok oda a klímáért, ráadásul a nagyobb szobánkba van, ahol kisebb a gond, mert elég jó kereszthuzatot tudok csinálni, viszont Törpe kis szobájában szó szerint szauna van. Az összes ablak és szerencsére elég sok van, egész nap nyitva van. Nem tudom mi lesz velünk, ha kint 40 fok lesz?
            Ezt a gyékényes megoldást még nem hallottam, nálunk van a bukón sötétítő, azok egész nap le vannak húzva, de szó szerint szívják a meleget.
            Utoljára szerkesztette zorica85; 2010.06.10., 13:22.
            Hajni, aki már jógaoktató.
            Gyerkőceim: Zs.(2008) és B.(2011)

            Comment


              #7
              Mi is tetőtérben lakunk, nálunk még csak 28 fok van

              Az egyik szobában volt légkondi (már nincs, elromlott, és nem csináltattuk meg), de bevallom, én annyira nem rajongtam érte. Bár amikor már melegebb volt, 31-32 fok, akkor már muszáj volt használni.

              Egyelőre ventillátor, besötétítés.
              Én is kíváncsian olvasom a tippeket.
              Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
              türelemjáték

              Comment


                #8
                és kábé úgy működhet, mint a velux hővédő rolója, azt is kintre kell felrakatni. Kívül van, így fogja meg a meleget, mielőtt az bejön. tényleg olcsó, de hogy rögzítitek, ki hogy szokta? mármint a gyékényt..
                Ez a kintre ragasztott pöttyözött matrica is ilyesmi, ettől is fele annyi nap tud bejönni.
                Zsófi
                "Egyik szőke, a másik barna..."

                Comment


                  #9
                  Nekünk is tetőteres a családi házunk, nálunk a tetőtéri ablakokon kívül hővédő roló, belül fényzáró aminek ezüst az ablakon lévő fele, így visszaveri a fényt. Tényleg sokat jelent, de most jutottunk el addig hogy minden ablakra tegyünk - az ára miatt - 5 éve építettünk. Amíg nem volt, nekünk gyékények voltak az ablakokra terítve, a földszinten redőny híján pedig még plusz lepedőt is terítettünk a gyékény alá.
                  Bár az árnyékolók ellenére is úgy éreztem tegnap este magam, ugyanis a hálók vannak a tetőtérben, hogy rögtön megpusztulok a hőségben.

                  Amikor nagy meleg van, akkor pedig a nappali közepén alszunk matracokon
                  kicsit káoszos lesz minden , de ez van
                  Barbi , lány,lány,lány,fiú

                  Comment


                    #10
                    Én csak laktam tetőtérben... a velux-nak van egy olyan árnyékolója, amit az ablak külső oldalára kell felszerelni, és kifejezetten arra van, hogy a napot jól megszűrje...az álló levegőre pedig valóban csak a kereszthuzat, esetleg a ventilátor a megoldás!

                    Comment


                      #11
                      dettó tetőtér. jelenleg 32 fok. lent klíma nincs csak egy ventillátor és nem bírom a meleget szerencsére a lányok megvannak, nekik nem gáz, de nekem idén marha nehezen megy, vegetálok ráadásul egész délelőtt besüt a nap, ikejás szövet-rolónk van, de nem sokat használ... lentre klímát sem lehet szerelni, fent meg nincsenek el a lányok
                      Viki
                      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                      Comment


                        #12
                        bár nem tetőtér, de ilyen melegben én napközben soha nem nyitom ki az ablakot, mert csak a meleg jön be. szellőztetés éjjel, majd reggel 6 körül legkésőbb mindent becsuk, redőny meg leengedve marad délutánig.
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          #13
                          Jaaaaa, az én legfontosabb trükköm: NINCS HŐMÉRŐNK!

                          Így nem tudom, hol hány fok van. Esküszöm, javít a helyzeten a tudatlanság!
                          szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                          Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                          Comment


                            #14
                            Niké, ez tényleg jól működik egy sima házban lakásban, házban! Pl az alsó szomszédunk is így csinálja.
                            (Itt a tetőtérben ez üvegház-fílinghez vezet...)
                            Zsófi
                            "Egyik szőke, a másik barna..."

                            Comment


                              #15
                              Nálunk mennyzeti ventillátor van, már 3 éve, 20ezres tétel max., és iszonyat kellemes. 30nm-t lazán hűvösen tart
                              http://moshatopelus.blogspot.com/
                              Egy apuka, aki kendőben hordoz, és (sok)mindent tud a mosható pelenkáról
                              Benjámin (2007.11.10.) Mirjam (2010.02.07.)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X